Шанси зустріти у величезному океані абсолютне біле дитинча горбатого кита мізерно малі, але вченим вдалося зняти його.
Океан покриває більшу частину поверхні планети і є домівкою для величезної кількості видів, деякі з найбільших ссавців на планеті також мешкають тут: йдеться про китів. Ці морські гіганти десятиліттями, а іноді й сторіччями борознять простори океану, але тепер вчені зустріли одного з найрідкісніших і найдивовижніших дитинчат у світі, пише IFLScience.
Йдеться про самку, яку вчені помітили у водах Тонга, в районі Вавау. Увагу дослідників привернуло дивовижне забарвлення самки, а саме — її абсолютно біле тіло без сліду пігменту. Дитинча назвали "Mãhina", що в перекладі з тонганської означає "Місяць".
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Дивовижне дитинча помітили, що плавало і гралося зі своєю матір'ю і самцем горбатого кита. Дослідники зазначають, що така подія зовсім не є чимось буденним, адже горбаті кити запливають у цей регіон з липня по листопад щорічно, щоб спаровувати й виховувати потомство, проте шанси побачити абсолютно біле дитинча в океані мізерно малі.
Зазначимо, що Луна вперше була помічена ще в серпні нинішнього року і є першим в історії білим китом, який коли-небудь народився у водах Тонга. Дослідники намагалися відстежити рухи матері з дитинчам, однак це виявилося майже неможливим.
Пізніше фотографу дикої природи Метту Портеусу вдалося сфотографувати матір із дитинчам. Спочатку фотографи завоювали довіру самки, яка після підняла дитинча на поверхню, дозволивши йому взаємодіяти з людьми.
Дослідники не знають, чим саме спричинене абсолютно біле забарвлення дитинчати — знадобляться аналізи, щоб точно встановити причину, проте вважають, що забарвлення стало наслідком одного з двох чинників:
- альбінізм — генетичне захворювання, для якого характерна повна відсутність пігменту меланіну;
- лейкізм — захворювання, для якого характерна лише часткова відсутність пігменту.
Вчені не впевнені, але вважають, що у Місяця може бути лейкізм, оскільки його очі чорні — у тварин з альбінізмом вони зазвичай червоні або рожеві. Утім, можливі й винятки. Вченим відомі випадки, коли у горбатих китів був альбінізм, згідно з даними аналізу ДНК, однак очі також залишалися темними.
Попри те, що люди захоплюються забарвленням Місяця, вчені побоюються, що воно також може зробити тварину вразливою перед обличчям морських хижаків. У той час як мати люто захищає Махіну, а самець, що супроводжує, також відмінно справляється із забезпеченням її безпеки. Однак її приголомшливо біла шкіра робить її дуже вразливою для хижаків, і ми просто не знаємо, чи побачимо ми її тут знову коли-небудь.
Раніше Фокус писав про те, що біля берегів Австралії зняли дитинча рідкісного білого горбатого кита.