MY.UAНовини
Несамодостатня монобільшість: хто з депутатів голосує, а хто прогулює засідання у Верховній Раді
Несамодостатня монобільшість: хто з депутатів голосує, а хто прогулює засідання у Верховній Раді

Несамодостатня монобільшість: хто з депутатів голосує, а хто прогулює засідання у Верховній Раді

Монобільшість у Верховній Раді, що на старті дев’ятого скликання працювала як злагоджений механізм, поступово втратила запал. У деякі дні засідання прогулювали близько чверті депутатів.

Наскільки дисципліновані депутати різних фракцій, хто з них лідирує у рейтингу прогульників, для ухвалення яких законів вистачало голосів лише монобільшості, як війна позначилася на присутності народних обранців у Раді та чи існує гендерна різниця у відвідуваності засідань – у матеріалі для 24 Каналу розповідає Дарія Колодяжна, дата-аналітикиня "Вокс Україна".

Ефективні чи не надто?

Формально у народного депутата є три опції під час голосування – "за", "проти" й "утримався". Проте доволі часто депутати не виявляють свою позицію: не голосують або витягують зі слоту свою картку для голосування (в такому разі електронна система "Рада" враховує їх як відсутніх). Оскільки для ухвалення законопроєкту потрібно 226 голосів "за", не голосування чи відсутність депутатів у Раді перешкоджає ухваленню законопроєктів.

Під час війни всі органи влади (та й суспільство загалом) мають працювати з максимальною ефективністю. Раніше ми писали, що для підвищення якості законодавчої роботи потрібно знизити кількість "законопроєктного спаму". Проте якщо народні обранці прогулюють засідання й не розглядають жодні законопроєкти, розмова про ефективність парламенту втрачає сенс. Тому ми вирішили дізнатися, хто з депутатів відповідально ставиться до своєї роботи, а хто злісно прогулює засідання Ради.

Методологія. Для аналізу відвідуваності депутатів Верховної Ради використані дані з офіційного сайту про результати поіменного голосування під час парламентських пленарних засідань, на основі яких і сформовано загальну статистику присутності депутатів на сесіях.
Відвідуваність депутатів вимірюється як % усіх голосувань, у яких вони брали участь, від загальної кількості голосувань з початку їхньої каденції. Ми вважаємо депутатів присутніми, якщо вони вставили свою картку для голосування, навіть якщо не натиснули на кнопку під час певного голосування. Втім, поведінка депутатів, які не голосують, перебуваючи у сесійній залі, потребує окремого дослідження, адже вона може свідчити як про приховування своєї позиції, так і про саботаж роботи парламенту.
Для аналізу голосування за ухвалені постанови та закони ми виключили з бази даних сигнальні голосування, голосування за поправки та голосування на першочергових стадіях проходження законопроєктів, в них лишилися голосування за постанови і закони "в цілому" (і ухвалені, і не ухвалені).

Середня відвідуваність Верховної Ради впала з 87% за перший рік роботи 9 скликання (з вересня 2019 року до вересня 2020 року) до 76% за останній рік (з вересня 2023 року по вересень 2024 року).

Під час другої сесії (перша тривала лише один день, і під час неї депутати призначили уряд) середня відвідуваність становила понад 90%. Після цього до дисципліни часів турборежиму девʼяте скликання так і не змогло наблизитися. З часом відвідуваність падала – аж до повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року.

Тоді депутати консолідувалися та повернулися до своїх робочих місць, і відвідуваність виросла з 80% до 84%. Отже, масової втечі депутатів від війни не було. Насправді, за словами голови Верховної Ради Руслана Стефанчука, перед повномасштабним вторгненням Росії в Україну виїхали і не повернулися близько 10 депутатів – переважно представники тепер забороненої ОПЗЖ.

Однак активізація депутатів протрималася не так довго, як того хотілося б, і з вересня 2023 року по січень 2024 року (10 сесія) ми зафіксували рекордно низькі 73% участі депутатів у голосуваннях парламенту.

Протягом всього терміну роботи нинішнього скликання засідання парламенту стабільно прогулювали Вадим Столар (14% відвідуваності), Степан Івахів (39%), Ігор Палиця (46%) та Олександр Дубінський (30%). Інші депутати значно знизили свою активність в останніх сесіях: Гео Лерос (з 81% на другій сесії до 26% на десятій), Ольга Савченко (з 80% до 17%), Жан Беленюк (з 63% до 13%), Кіра Рудик (з 77% до 16%).


Середня відвідуваність депутатами усіх голосувань у ВР та голосуваннь за прийняття "в цілому", посесійно, у %

Примітка. Перша сесія тривала всього один день, тому відсоток не є показовим. Також в огляд не потрапили 8 законів, голосування за які відсутні на сайті ВРУ: на початку повномасштабного вторгнення поіменні результати не записувалися з міркувань безпеки.


Кількість депутатів (карток), що присутні на кожному голосуванні за законопроєкти та постанови "в цілому"

Зверніть увагу. Неодноразово помічено, що депутати виймають свою картку під час деяких голосувань, імітуючи свою відсутність. У цьому дослідженні ми приймаємо витягнуту картку за відсутність депутата на засіданні, що додає йому очок прогульника.

Більшість різких піків донизу – це голосування за скасування певних рішень Верховної Ради. Нардепи часто не залишаються на такі голосування: на 11 таких рішеннях були присутні менше 200 депутатів, хоча на інших голосуваннях у той же день сесійна зала була заповнена як зазвичай.

Наприклад, 14 липня 2021 року нардепи намагалися скасувати рішення про внесення змін до статті 188-32 Кодексу України про адміністративні правопорушення (про невиконання рішень Вищої ради правосуддя), і на цьому голосуванні було лише 107 присутніх. Голосування за скасування рішення про обрання членів Вищої ради правосуддя зібрало 108 депутатів. Декілька інших випадків з аномально низькою кількістю присутніх – це голосування за звернення до Конгресу США про надання статусу основного союзника поза НАТО у 2021 році (214 депутатів), за звіт ТСК по Держлісагенству від Миколи Тищенка (261 депутат), законопроєкт про вихід України з протоколу проведення антитерористичних заходів спільно з країнами СНД (268), законопроєкт про кредитні спілки (277) та про засудження подій 20 березня 2021 року біля Офісу Президента (278).

Рейтинг відвідуваності нардепів

У першу десятку найбільш відповідальних депутатів, що найрідше пропускають голосування, входять лише "слуги" та вже позафракційна Мар’яна Безугла. Більшість із них також займають перші місця у нашому рейтингу корисності депутатів, тобто підтримують реформи. Потрапити на високі сходинки ККД наразі просто: всього лиш голосувати "За" під час усіх рішень, адже антиреформ експерти Індексу останнім часом майже не фіксують (17 антиреформ за все 9 скликання). Винятком є Михайло Цимбалюк з Батьківщини (11 місце), антиреформатор згідно з ККД, який тим не менш відвідав 98,8% засідань (він переважно голосував проти реформ або утримувався).


Топ-10 депутатів із найвищою відвідуваністю засідань загалом та під час голосувань за реформи та антиреформи

Примітка. Депутати, що доєдналися до Верховної Ради за останні півтора року, не застали антиреформ, тому їхня присутність на цих голосуваннях дорівнює нулю. Повний рейтинг можна переглянути тут.

Чи є серед депутатів такі, що присутні на ключових голосуваннях, але уникають менш важливих рішень? Загальна відвідуваність сесійних засідань переважно корелює з присутністю на голосуваннях за реформи та антиреформи. Однак трапляються винятки: Максим Хлапук із "Голосу" та Михайло Соколов з "Батьківщини" мають 100-відсоткову присутність на голосуваннях за реформи при загальній відвідуваності засідань нижче середньої: 85% (242 місце) та 82% (287 місце) відповідно. Хлапук помірковано підтримує реформи, а Соколов, що приєднався до Верховної Ради під час дев’ятої сесії, встиг зарекомендувати себе як запеклий антиреформатор, не підтримавши жодної реформи (0% підтримки реформ).

Олександр Васюк (СН) також має середню відівідуваність (85%), але при цьому майже завжди присутній на голосуваннях за реформи і посідає друге місце за корисністю (98%). Варто відзначити Романа Лозинського: він на робочому місці у 95% голосувань за реформи попри службу у війську з початку повномасштабної війни і часту відсутність на засіданнях загалом.

Найбільше злісних прогульників у фракції "За майбутнє", хоча очолює антирейтинг Вадим Столар з "Відновлення України". Ще у 2022 році його намагалися позбавили мандату, але він і досі бере участь у засіданнях Верховної Ради, змінивши свою позицію на користь правлячої партії.


Топ-10 депутатів із найнижчою відвідуваністю

Примітка. Ми не включали до рейтингу народних обранців, які перебувають або перебували на військовій службі, а також депутаток, які були в декретній відпустці.

Деякі депутати постійно перебувають у відрядженнях та входять до парламентських делегацій, які виїжджають за кордон для зустрічей з іншими політиками. Інформація про виїзди депутатів часто є закритою, тому виокремити їх із рейтингу ми не можемо. Наприклад, серед найбільших прогульників є Петро Порошенко, який бере участь у роботі Парламентської асамблеї НАТО.

Монобільшість: чи є ще сили?

За час роботи 9 скликання статус "Рішення прийнято" на фінальних голосуваннях (із приміткою "в цілому") отримали 2 158 законопроєктів та постанов. Фракція "Слуга народу" могла самостійно, без залучення інших фракцій і груп, ухвалити будь-яке з цих рішень за умови достатньої партійної дисципліни, навіть попри те, що кількість "слуг" впала з вересня 2019 року до липня 2024 року з 254 до 233 обранців. Проте хто фактично голосував за ці рішення?


Кількість голосів "За" від "слуг" для всіх ухвалених законопроєктів і постанов

"Слуги" змогли забезпечити достатньо голосів лише 42 рази (2%), 29 із яких – у перші пів року роботи. Вже у 2020-му почалася перша криза монобільшості через пандемію та відставку уряду Олексія Гончарука. У день зміни уряду, 4 березня 2020 року, "слуги" дали понад 226 голосів за шість рішень – усі вони стосувалися звільнень та призначень на посади прем'єр-міністра та інших міністрів. У квітні цього ж року 226 голосів від "слуг" набрав закон, що змінював порядок розгляду кримінальних справ у період карантину, а ще через рік – закон про дерегуляцію земельних відносин (передачу земель за межами населених пунктів у власність громадам).

Чотири закони отримали достатню для ухвалення кількість голосів від "слуг" 23 лютого 2022 року: про запровадження надзвичайного стану, розподіл державного бюджету, організацію роботи Верховної Ради під час воєнного стану та про внесення змін до Бюджетного кодексу України.

Після цієї дати тільки двічі (у травні 2022 року) монобільшість самостійно ухвалювала рішення: це законопроєкт про співробітництво з Міжнародним кримінальним судом та дозвіл застосування ТрО в районах ведення бойових дій.

З 2019 року "Слугу народу" активно підтримували голосами нардепи з груп "Довіра" та "За майбутнє". Після повномасштабного вторгнення та заборони ОПЗЖ до голосувань монобільшості доєдналися колишні представники проросійської партії, які виявляють достатню дисципліну та синхронність зі "слугами" впродовж останніх двох років. Про це ми писали раніше в дослідженнях корисності депутатів.

У середньому протягом роботи 9-го скликання монобільшість давала по 200 голосів своїх членів під час голосування за прийняті рішення. Під час турборежиму ця цифра у середньому трималася близько 215, а з початком повномасштабного вторгнення почала знижуватись і досягла найнижчого показника у період з лютого по серпень 2023 року (9 сесія) – в середньому 189 голосів.

Відвідуваність депутатів і партійна дисципліна

Переважна більшість (335 нардепів) відвідали не менше 75% загальної кількості голосувань. Майже половина з них (174 особи) має високі показники відвідуваності – 90% і більше.


Розподіл депутатів за відсотком відвідуваності на голосуваннях

За кількістю депутатів із відвідуваністю понад 95% (системно присутні), фракція "Довіра" посідає друге місце після монобільшості: четверо нардепів із 19 мають такий високий показник. У всіх фракціях, окрім "ПЗЖМ" та "Голосу", є окремі представники з такою ж або вищою відвідуваністю.

Тих, хто пропустив хоча б чверть (25% і більше) робочих засідань, ми віднесли до категорії прогульників. До цієї категорії належать 55 нардепів з усіх фракцій. "Батьківщина" має найбільший відсоток таких – 46, за нею з невеликим відривом іде "Відновлення України". Представники "ПЗЖМ", хоча й були до 7 сесії найбільшими антиреформаторами Верховної Ради, прогулюють не часто, на рівні з "Голосом".

Примітка. Тут ми не розглядаємо 8 депутаток із низькою відвідуваністю, які були або досі є в декретній відпустці: Ольга Саладуха, Юлія Світлична, Олександра Устінова, Єлизавета Ясько, Дар'я Володіна, Альона Шкрум, Анастасія Ляшенко та Леся Василенко. Ми також не включили до цієї категорії Сергія Рудика, Людмилу Буймістер та Яну Зінкевич, що долучилися до лав ЗСУ.

Середня відвідуваність фракції майже ідеально корелює з кількістю прогульників, що може свідчити про рівень дисципліни у фракції.


Відсоток прогульників та середній показник відвідуваності пофракційно

"За майбутнє", "Батьківщина" та "Відновлення України" мають депутатів як з високою, так і з низькою відвідуваністю засідань, що може свідчити про низьку дисципліну всередині фракцій. Водночас депутати "Довіри" переважно мають відвідуваність на рівні середньофракційної (83%), серед них найнижча відвідуваність у Сергія Шахова (70%).

Відвідуваність усіх чинних депутатів за фракціями (чорним виділені голови фракцій)

Голови фракцій відвідують Раду у більшості випадків так само, як і вся фракція в цілому. Винятки – це Олександра Устінова, яка, як уже згадувалось, була в декреті, а також є членом постійної делегації Парламентської асамблеї Ради Європи, Давид Арахамія, член делегації Парламентської асамблеї НАТО, та Юлія Тимошенко, яка просто не з’являється на засідання. Натомість Тарас Батенко ("За майбутнє") посідає перше місце за відвідуваністю у своїй фракції.

І знову про гендер

Під час дев’ятого скликання 14 депутаток (16% від усіх жінок у Верховній Раді і 3% від усіх нардепів) народжували дітей, припиняючи виконувати свої обов’язки на довгий час, іноді більше, ніж на пів року. Хоча в Україні відпустку по догляду за дитиною до трьох років може оформити не тільки мати, а й батько, новин про депутатів, що брали її, ми не зафіксували.

Якщо не брати до уваги фактор декрету, різниця між середньою відвідуваністю чоловіків та жінок є, хоча й незначна – 85% для депутатів та 81% для депутаток. А при врахуванні цієї умови різниця фактично зникає: 85% для чоловіків і 84% для жінок. До списку прогульників (відвідуваність менше 75%) потрапили 14% чоловіків та 13% жінок, тобто значущої відмінності між відвідуваністю чоловіків і жінок немає.

Висновок

Відвідуваність засідань – ключовий показник ефективності роботи Верховної Ради. З 450 передбачених Конституцією місць наразі заповнено лише 401, тому кожен голос має вагу. Систематичні прогули окремих депутатів ускладнюють проходження важливих законопроєктів (крім того, що це марнування коштів платників податків). В умовах війни, коли країна потребує швидких та виважених рішень, присутність народних обранців на робочому місці – це не просто обов'язок, а питання національної безпеки України. Підвищення дисципліни має стати пріоритетом для керівництва парламенту та самих депутатів, щоб вони могли вчасно реагувати на виклики, що постають перед державою.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T12:18:59Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Пенсии увеличат сразу нескольким категориям: когда и как изменятся выплаты
Знай
2025-07-07T12:36:53Z
Apple оспорила штраф от Еврокомиссии в 500 млн евро
Европейская правда
2025-07-07T12:36:36Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Никогда не ешьте этот овощ, если не хотите вонять целый день
Telegraf
2025-07-07T04:00:12Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Полезные, хоть и кислые: почему женщинам после 50 важно не отказываться от вишен
Знай
2025-07-07T12:21:27Z
Эти напитки категорически нельзя употреблять в период жары: важное предупреждение медиков
Comments UA
2025-07-07T12:03:02Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Россия запустила фейковые боты для сбора данных о ТЦК - ЦПД
Корреспондент
2025-07-07T12:39:08Z
Китай не позволит России выйграть и проиграть: Климкин объяснил тонкую игру Пекина
TSN
2025-07-07T12:36:30Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Россия нанесла удар по пригороду Харькова: подробности от Терехова
Апостроф
2025-06-28T18:48:07Z
Получит ли Украина столь необходимые ЗРК Patriot от США: обнародован интересный прогноз
Comments UA
2025-07-07T12:00:37Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Опровергли фейк РФ об "оккупации": где морпехи подняли флаг
Comments UA
2025-07-07T12:21:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Где на этой неделе в Киеве пройдут ярмарки. Адреса
VGorode
2025-07-07T12:36:00Z
В Харькове почти 70 раненых из-за атак "шахедов"
Корреспондент
2025-07-07T12:24:50Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Киев под атакой БПЛА
Корреспондент
2025-07-07T07:33:16Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
"Подумайте дважды": бывшая стюардесса объяснила, почему нельзя заказывать напитки в самолете
Фокус
2025-07-07T12:27:05Z
Переселенцы смогут получить компенсацию за разрушенное жилье на ВТО: детали от Шмыгаля
TSN
2025-07-07T12:18:30Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Подкормка огурцов народными средствами: одна поливка — и через три дня начнут цвести вдвое активнее
TSN
2025-07-07T11:33:13Z
Заживут лучше всех: какие два знака ждёт самая сказочная неделя лета
Gazeta UA
2025-07-07T11:12:15Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Популярный курорт Украины атаковали насекомые. В сети показали впечатляющие кадры
Telegraf
2025-06-24T10:36:53Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Демонстративная бесчеловечность: в ГСЧС реагируют на атаку РФ на спасателей
Корреспондент
2025-07-06T22:15:12Z
Автомобили, ввезенные для ВСУ, не попали на фронт: где оказались авто
Comments UA
2025-07-07T12:30:50Z
Плавали через реку и покупали инвалидность: СБУ накрыла масштабную сеть уклонистов
Gazeta UA
2025-07-07T12:30:35Z
После российского доронового удара в двух районах Харькова пострадали люди — ОВА
ZN UA
2025-07-07T03:21:56Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Жена Остапчука после возвращения с отдыха з-за границы пожаловалась на проблемы со здоровьем
TSN
2025-07-07T12:36:17Z
Что известно о новой жене Михаила Дианова: как выглядит Мирослава
Апостроф
2025-07-07T12:33:00Z
Ксения Мишина свозила маму в Карпаты и рассекретила, как они отдыхали в горах
TSN
2025-07-06T12:33:56Z
Потап отреагировал на острый комментарий Тины Кароль и посмеялся с ее реакции на его творчество
TSN
2025-07-04T11:18:50Z
Три модели купальников, которые никогда не выйдут из моды
Gazeta UA
2025-07-05T13:45:34Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Зачем водители держат в гараже теннисный мячик: интересный лайфхак
Gazeta UA
2025-07-07T09:03:13Z
"Не бита, не крашена" - 5 фраз, разоблачающих перекупов авто
Знай
2025-07-06T20:51:59Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Теперь нельзя этого делать даже в своем авто: оштрафуют от 5 до 25 тыс. гривен
Знай
2025-07-06T18:30:05Z
Опытный механик указал на распространенную ошибку с бензобаком, которая может "убить" автомобиль
Gazeta UA
2025-07-06T18:06:19Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
"Мы не кони, мы - люди": в сети появилась волна шуток про тяжелый понедельник
Telegraf
2025-07-07T12:12:25Z
Смартфоны с хорошей камерой и батареей не за все деньги мира: 5 лучших бюджетников
Фокус
2025-07-07T11:57:52Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Square Enix выпустила ролик Final Fantasy IX к 25-летию игры
GameMag
2025-07-07T11:46:56Z
Физики впервые измерили невообразимую версию времени, которая не должна существовать
Фокус
2025-07-07T11:45:56Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Саудовский гранд предлагает Эрнандесу феноменальный контракт
Корреспондент
2025-06-23T15:45:30Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Шахтер готов пойти на обмен с Трабзонспором и предложить доплату
Корреспондент
2025-07-07T12:39:43Z
Усик отметил, с кем из британцев было труднее всего боксировать
Корреспондент
2025-07-07T12:06:23Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Шеннон Бриггс может выйти в ринг против экс-оппонента Усика
Корреспондент
2025-07-07T11:09:52Z
Серебряный призер УПЛ подписал ивуарийского футболиста
ZN UA
2025-07-07T10:54:27Z