Про це повідомило Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, передає Укрінформ.
Зустріч відбулася 10 жовтня в онлайн-форматі.
Точицький висловив вдячність за значний внесок Німеччини у захист української культурної спадщини, зокрема за організацію Конференції з відновлення України в Берліні у червні 2024 року.
"Відновлення культурної спадщини, яку продовжує руйнувати Росія, є важливим міжнародним викликом, який вимагає об’єднання зусиль на глобальному рівні", — зазначив Микола Точицький.
Рот висловила щиру підтримку Україні і наголосила на готовності подальшого співробітництва з відновлення культурного сектору.
"Ми розуміємо, що це війна проти української культури й ідентичності. Тому ми продовжуватимемо стояти з вами у цій боротьбі", — наголосила вона, додавши, що "українська культура — це голос української демократії. І саме її хоче знищити агресор".
Точицький також запросив Німеччину долучитися до створення культурно-гуманітарної коаліції, метою якої є покращення подальшої координації зусиль зі зміцнення стійкості культурного сектору, ґрунтуючись на всіх попередніх міжнародних закликах і зобов’язаннях.
"Важливо приділити належну увагу питанням захисту історико-культурної спадщини України в рамках міжнародних дискусій щодо відновлення України. Адже збереження культури – це невід’ємний елемент перемоги України", — підкреслив він.
Як повідомляв Укрінформ, Точицький і керівники дипломатичних місій країн "Групи семи" обговорили ключові ініціативи зі збереження культурної спадщини, а також боротьбу з дезінформацією та стратегію розвитку незалежних медіа в Україні.