З початку року на корупції було викрито 77 представників МСЕК: у МОЗ обіцяють нові затримання
У сфері Медико-експертних соціальних комісій (МСЕК) з початку року правоохоронні органи викрили 77 осіб причетних до корупції. Йде мова про неправомірне надання статусу інвалідності для ухилення від мобілізації, повідомили представники Служби безпеки України на зустрічі з головами МСЕК і міністром охорони здоровʼя Віктором Ляшком, яка відбулася 11 жовтня.
Також виявлено сім злочинних угрупувань, в які входили представники комісій.
Міністерство охорони здоров'я спільно з правоохоронцями вже опрацювало майже 19 тисяч медико-експертних справ.
“Результати цієї співпраці ми всі бачимо останнім часом у ЗМІ у вигляді повідомлень про затримання та вручення підозр”, – наголосили в МОЗ.
Також під час зустрічі було продовжено дискусію щодо реформування МСЕК, що розпочалася 10 жовтня з представниками громадського середовища. Там був представлений законопроєкт, що передбачає системні зміни в медичній частині експертизи.
“Розроблений законопроєкт вносить зміни до 27 законів та кодексів України.
Реформування експертизи – один із ключових етапів змін, критерії для направлення на експертизу повинні бути чіткими й прозорими”, – розповіли у міністерстві.
У МОЗ додали, що у законопроєкті особливу увагу приділено цифровізації МСЕК при проходженні експертизи.
Нагадаємо, керівник медико-соціальної комісії із Хмельницької області заробила мільйони на незаконному оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути мобілізації. Свої оборудки вона проводила за сприяння сина, який є керівником обласного управління Пенсійного фонду у Хмельницькій області.
Як повідомили Державне бюро розслідувань та Офіс генерального прокурора, під час обшуку в кабінеті голови МСЕК слідчі знайшли 100 тис доларів США готівкою, а також низку медичних документів, які можуть бути підробленими, списки «клієнтів» із прізвищами та фіктивними діагнозами.