Володимир Зеленський вважає, що загибель Вікторії Рощиної є справжнім ударом для багатьох українських журналістів, які її знали. Про це Президент України написав у своєму телеграм-каналі.
«Вчора стало відомо, що в полоні в Росії загинула українська журналістка Вікторія Рощина. Для багатьох українських журналістів, які знали Вікторію, її загибель – це справжній удар. І в російському полоні залишаються ще багато інших журналістів, громадських діячів, керівників громад з окупованої території, навіть просто звичайних людей, які були захоплені під час російської окупації», - написав Володимир Зеленський.
Він зазначив, що для всіх українців «залишається надзвичайно болісними питаннями все, що стосується полонених і депортованих людей. Це дорослі та діти, багато цивільних, які зараз перебувають у тюрмах і таборах в Росії».
Глава держави також повідомив, що питання повернення наших людей додому з полону було головним під час його зустрічі з Папою Римським Франциском. «Розраховуємо на сприяння Святого Престолу поверненню додому захоплених у російський полон українців», - додав Президент.
Крім того, у сьогоднішньому відеозверненні, яке Володимир Зеленський записав на борту літака, він підтвердив, що Вікторія Рощина була у списках на обмін і зазначив, що у такій важкій роботі, як обмін полонених українців наша держава потребує спеціальної допомоги, зокрема зусиль Ватикану:
«Сьогодні ж вранці у Ватикані провів зустріч із Папою Римським Франциском і Держсекретарем кардиналом Пароліном. Дуже чутливе питання для України, для багатьох сімей в Україні – звільнення з російського полону наших людей. Воїни й цивільні, діти й дорослі. Тисячі українців і українок. Учора стало відомо про загибель у російському полоні української журналістки Вікторії Рощиної. Мої співчуття рідним.
Але вона була у списках на обмін.
Дуже важко вести цю роботу – підштовхувати обміни, і саме тому потребуємо спеціальної допомоги, зокрема зусиль Ватикану.
Ми домовилися, що Україна передасть список журналістів, які зараз у полоні в Росії. Ми обговорили детально повернення цивільних, повернення депортованих дітей. І ми сподіваємося на підтримку».
списку ув'язнених у Росії українських журналістів для сприяння їхньому визволенню.
Вчора, 10 жовтня, стало відомо про смерть журналістки Вікторії Рощиної в російському ув’язненні. Обставини її смерті поки невідомі. За даними ГУР, Рощина мала бути включена в один із найближчих обмінів полоненими. Її мали етапувати у в'язницю «Лефортово» у Москві, щоб підготувати повернення до України.
У зв’язку з інформацією про смерть української журналістки в російському ув'язненні кримінальне провадження, відкрите за фактом її зникнення, докваліфікували. Тепер Служба безпеки розслідуватиме воєнний злочин, поєднаний з умисним убивством.
Міжнародна організація «Репортери без кордонів» заявила, що вимагає розслідування обставин смерті Вікторії Рощиної.
Журналістка-фрилансерка та позаштатна авторка «Української правди» Вікторія Рощина зникла на окупованій росіянами території України в серпні 2023 року. Про це стало відомо в жовтні 2023-го. Як повідомила головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва, журналістка не мала редакційного завдання від «УП», але була їхньою позаштатною авторкою. Редакція також не знала, який матеріал готує Вікторія.
27 травня 2024 року росіяни визнали, що утримують українську журналістку Вікторію Рощину на своїй території.
За даними Медійної ініціативи за права людини, Росія могла утримувати Вікторію Рощину в слідчому ізоляторі №2 Таганрогу та у виправній колонії №77 в окупованому Бердянську, де до полонених широко застосовують тортури. Зокрема, Таганрог відомий як одне з найбільш жорстоких для українців місць утримання на території Росії.
Читайте також:
- Пам'яті Вікторії Рощиної
- «Віка була самотнім метеликом, що летів на вогонь». Медійники про Вікторію Рощину
- «Міжнародні інституції повинні діяти рішуче і негайно»: заява українських медійників щодо вбивства журналістки Вікторії Рощиної
- Смерть Вікторії Рощиної підкреслює цілеспрямовані атаки російського режиму на свободу ЗМІ в Україні, — Мартін Гарріс
- ІМІ: У російському полоні перебувають щонайменше 29 цивільних українських медійників та три журналісти-комбатанти
Фото: Офіс Президента України
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.