Про це повідомляє Financial Times, передає Укрінформ.
За даними правозахисної групи Laboratorio de Paz, яка базується в Каракасі, щонайменше 40 особам - переважно журналістам і правозахисникам - анулювали паспортибез пояснення причин. Вони вважають, що ця цифра може бути набагато вищою через страх венесуельців повідомляти про ці випадки.
Документи також було вилучено у деяких осіб при спробі сісти на рейс з головного аеропорту країни.
«На відміну від вбивства або тортур, які мають більш високу політичну ціну, уряд виявив, що скасування паспортів є ефективним способом нейтралізувати і заглушити голоси критиків з мінімальними зусиллями», - сказав співдиректор Laboratorio de Paz Рафаель Ускатегі.
Мадуро також намагається придушити інакомислення в Інтернеті, заблокувавши доступ до соцмережі X і закликавши громадян видалити широко використовуваний месенджер WhatsApp.
З моменту приходу до влади Мадуро в 2013 році понад 7 мільйонів венесуельців залишили країну.
Як повідомляв Укрінформ, підконтрольна уряду Національна виборча рада оголосила Мадуро переможцем виборів 28 липня, заявивши, що той набрав 51% голосів проти 43% головного опозиційного кандидата Едмундо Гонсалеса. Верховний суд, ще один орган, підконтрольний Мадуро, ратифікував цей результат. Але опозиція оприлюднила протоколи підрахунку голосів на виборчих дільницях, перевірені незалежними спостерігачами, які показали, що переміг Гонсалес.
США привітали Гонсалеса з отриманням найбільшої кількості голосів, але не визнали його обраним президентом. Побоюючись неминучого арешту, Гонсалес втік з Венесуели до Іспанії минулого місяця.
Фото: flagi.in.ua