КСУ продовжив повноваження керівнику секретаріату, який 2004 року ініціював «референдум» про фактичне від'єднання Донеччини
Конституційний суд України продовжив ще на рік повноваження керівнику секретаріату Віктору Бесчастному, який досягнув 65-річного віку, а у 2004 році був одним із ініціаторів «референдуму» у Донецьку про фактично від'єднання області від України.
За інформацією ZN.UA, рішення про продовження перебування Бесчастного на державній службі було ухвалено абсолютною більшістю суддів – його не підтримало лише двоє з чотирнадцяти нині діючих суддів КСУ.
Як повідомляло ZN.UA, журналісти проєкту «Схеми» у розслідуванні «Чинні українські посадовці готували «республіки» на Донбасі: журналісти розкрили таємні архіви» встановили, що «нинішній керівник секретаріату Конституційного Суду України Віктор Бесчастний у 2004 році в статусі голови комісії з питань депутатської діяльності, етики, правової політики, законності та правопорядку Донецької облради був одним з ініціаторів скликання надзвичайної сесії для голосування за так званий «референдум» «щодо надання Донецькій області статусу республіки в складі федерації».
Після публікації розслідування народний депутат Ігор Герасименко звернувся до КС з проханням розглянути питання щодо відповідності перебування Бесчастного на посаді керівника секретаріату принципам державної служби в Україні, статусу державного службовця та засадам діяльності КС. Депутат наголосив, що описані у матеріалах журналістського розслідування події, до яких Бесчастний мав безпосереднє відношення, за своєю суттю були вочевидь антиконституційними, оскільки вони: посягали на конституційний лад та суверенітет України, вели до розколу нашої країни, фактично заклали підґрунтя для утворення таких незаконних формувань як «ДНР» та «ЛНР» та створили сприятливі умови спочатку для анексії Росією значної території українського Донбасу, а потім – для повномасштабного військового російського вторгнення в Україну.
Паралельно в КСУ уже майже рік залишається без розгляду питання про його притягнення до дисциплінарної відповідальності за порушення присяги державного службовця, неналежне виконання посадових обов’язків, перевищення службових повноважень, використання повноважень в особистих інтересах. Розгляд цього питання усупереч закону було навмисно заблоковано, щоб запобігти відповідальності Бесчастного та створити сприятливі передумови для продовження його повноважень.
Нагадаємо, що відповідно до законодавства людина завершує свою діяльність на державній службі після виповнення 65 років. Щоправда «у зв’язку з потребами служби за рішенням суб’єкта призначення» держслужбовця можуть залишити на державній службі за його згодою до досягнення 70 років.