MY.UAНовини
Родинна справа. Як донька головреда «Волинської газети» розвиває видання, поки батько служить у ЗСУ
Родинна справа. Як донька головреда «Волинської газети» розвиває видання, поки батько служить у ЗСУ

Родинна справа. Як донька головреда «Волинської газети» розвиває видання, поки батько служить у ЗСУ

21-річна Ольга Данилюк очолила медіа кілька місяців тому, відразу після отримання диплома київського Інституту журналістики.

Історія тижневика «Волинська газета» бере початок із 1995 року. Щоправда, називалася тоді обласна газета «Досвітньою зорею», а своє нинішнє ім’я отримала у 2005-му, коли головним редактором видання став Володимир Данилюк. Він урятував газету, керівництво якої під час Помаранчевої революції підтримувало регіоналів, від фінансового та репутаційного банкрутства, а згодом, у 2017 році, вивів з-під опіки владного засновника. Свого часу «Детектор медіа» писав про судовий процес, у якому медіа виборювало своє право на роздержавлення і який зрештою завершився перемогою редакційного колективу над Волинською ОДА. Власником газети став колектив редакції.

У перші дні широкомасштабного вторгнення головний редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк мобілізувався, ставши заступником командира з морально-психологічного забезпечення одного з батальйонів територіальної оборони ЗСУ. Понад два роки газета мусила функціонувати без керівника. А з червня 2024 року виконувати обов’язки головреда почала Ольга Данилюк — дочка Володимира, яка тільки-но завершила навчання в Інституті журналістики Київського національного університету.

«Детектор медіа» розповідає, як живе газета тепер, як розширює аудиторію та чому у друкованих локальних медіа є шанси вижити в майбутньому.

Неочікуване рішення

Ольга Данилюк ще в дитинстві мріяла про навчання в Інституті журналістики КНУ, після закінчення якого хотіла залишитись у Києві та працювати в одному із загальнонаціональних медіа. На останньому курсі в неї був уже складений список видань, куди б вона хотіла потрапити на роботу. Одне з них — Укрінформ, де у 2021 році Ольга проходила стажування та де їй дуже сподобалося.

«Водночас я постійно варилась в інформації про те, що відбувається у “Волинській газеті”, в редакції якої з дитинства проводила чимало часу, гортаючи щойно привезені з друкарні примірники, поки батько набирав на комп’ютері черговий матеріал. Знала, що після початку великої війни для медіа настали непрості часи. Крім батька, в армію мобілізувався ще й наш дизайнер Михайло Троцюк. Для невеликого колективу це стало неабияким випробуванням. Однак завдяки заступнику головного редактора Сергію Цюриці, досвідченому журналісту Володимиру Приходьку та кореспондентці Ользі Конончук найважчий період вдалося пережити. Залучили інших працівників, налагодили контакти з керівниками багатьох підприємств, органів самоврядування, з громадськими організаціями. Це дозволило газеті втриматися на плаву», — розповіла нам Ольга Данилюк.

 Отримавши диплом бакалавра з відзнакою, Ольга Данилюк очолила редакцію обласної газети

Однак після того, як завдання втриматися на плаву було виконано, перед медіа постало нове — розвиватися. Тоді у Володимира Данилюка і виникла ідея залучити до справи дочку, яка ось-ось мала отримати диплом журналіста. На той час Ольга встигла ще й пройти навчання у програмі Phineo Startup, де здобула додаткові знання про те, як зробити медіа сучаснвішим, залучити молоду аудиторію, розвинути диджитал-складову видання.

«Нам допомогли на цій програмі абсолютно безплатно розробити новий сайт газети, створити власну айдентику видання. Тобто процес оновлення “Волинської газети” було запущено. І непомітно для самої себе я опинилась усередині цього процесу», — згадує Ольга. Тож коли батько запропонував їй спробувати після закінчення інституту свої сили на посаді тимчасової виконувачки обов’язків головного редактора «Волинської газети», вона відмовилася від планів будувати журналістську кар’єру в Києві та повернулася додому.

«Вистояти. Набути досвіду. Реалізувати нові ідеї. Не боятися робити помилки, а вчитися на них», — такий стислий зміст настанов, які батько дав Ользі перед вступом на посаду. Страху, стверджує вона, не відчувала, було лише усвідомлення колосальної відповідальности та розуміння, який величезний обсяг роботи на неї чекає. У червні 2024 року нову виконувачку обов’язків головного редактора «Волинської газети» представили колективу.

 Багаторічний головний редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк

Із самого початку Ольга домовилася із заступником головного редактора Сергієм Цюрицею про розділення сфер відповідальності: Сергій опікується переважно друкованою версією видання, тоді як Ольга скеровує основні зусилля на розвиток диджитал-складової медіа. Звісно, це розділення дуже умовне, і до розв’язання питань, пов’язаних із «паперовим» життям «Волинської газети», нова керівниця також залучена. А їх чимало — починаючи від зростання цін на папір і послуги поліграфії й закінчуючи неналежною роботою регіонального відділення «Укрпошти».

«Найбільша проблема української друкованої преси місцевого рівня — фактична бездіяльність “Укрпошти”. Це державне підприємство перетворилося на якийсь пересувний супермаркет, натомість свою основну місію — сприяти газетам у проведенні передплати та здійснювати вчасне доставлення періодики передплатникам — практично не виконує», — скаржиться Данилюк.

«Волинська газета» не продається вроздріб і розповсюджується лише за передплатою. А це значить, що дуже залежить від своєчасного доставлення читачам. І нерідко редакційному водієві доводиться самому розвозити надрукований наклад по районах.

Понад два роки після початку великої війни видання продовжувало виходити на шістнадцяти шпальтах. І лише з червня нинішнього року через фінансові складнощі їхню кількість було вирішено скоротити до дванадцяти. Ольга Данилюк упевнена, що це тимчасово: «Наш Сергій Назарович (заступник головреда Сергій Цюриця. — “ДМ”) узагалі мріє про 24 сторінки, і контенту, який виробляє редакція, вистачило б на них, але нинішні часи вимагають оптимізувати видатки».

Натомість у цифровому форматі «Волинська газета» розширюється і розвивається. Крім оновлення сайту й розроблення айдентики медіа, збільшується аудиторія газети у соцмережах — фейсбуку й телеграмі. У планах — створити сторінку в інстаграмі.

Особливості контенту

Весь контент видання унікальний — медіа не передруковує матеріали з інших газет чи інтернет-ресурсів. У ньому переважають розлогі аналітичні статті. Серед авторів видання — не лише професійні журналісти, а й лікарі, викладачі, медіа публікує матеріали про життя громад, розвиток бізнесу. Крім того, видання розповідає історії захисників України та їхніх родин, а також про те, як складаються долі переселенців, які переїхали з окупованих і прифронтових територій на Волинь.

«Сучасні медіа хворіють на спільну болячку: мавпують одне в одного новинну стрічку. Мало хто здатен усвідомити, що відбувається, ще менше фахівців, які вміють проаналізувати різні факти та скласти їх у цілісну картину. Наша ж газета прагне працювати саме в такому ключі», — каже Ольга.

 Ольга Данилюк (праворуч) на презентації своєї роботи, яку вона підготувала під час участі у програмі стартапів від Phineo Startup

Бувають у виданні й журналістські розслідування. Нещодавно, наприклад, у ньому з’явилася серія публікацій про ексзаступницю голови Волинської облдержадміністрації Мирославу Якимчук, яку СБУ й Офіс генпрокурора підозрюють у причетності до переправлення за кордон понад 100 ухилянтів через систему «Шлях». «Правоохоронці озвучили, що кожен із цих людей заплатив орієнтовно по 5000 доларів США. Хто ці люди? Чому таке могло відбуватися взагалі? Як так сталося, що вже третій заступник Юрія Погуляйка за час повномасштабного вторгнення російських окупантів втрачає посаду після скандалів, пов’язаних саме з гуманітарною допомогою, втечею за кордон військовозобов’язаних та іншими подібними “заслугами”? Намагаємося шукати відповіді, аналізувати ці процеси», — розповідає редакторка.

Боротьба з ворожою пропагандою

Приділяє видання увагу й боротьбі з дезінформацією та російською пропагандою. Тим паче, що Волинь потерпає від навали не лише російської, а й білоруської пропаганди, якій особливо піддаються жителі волинського прикордоння, що межує з Білоруссю. На окремих територіях Волинської області досі доступні кілька білоруських телеканалів і мовить білоруське радіо. А альтернативних українських джерел інформації в жителів більшості цих громад немає, адже через закриття локальних медіа там виникли «інформаційні пустелі». Вважаючи цю проблему серйозною, редакція «Волинської газети» навіть намагалась отримати грант на її розв’язання, але поки міжнародні донори заявку не схвалили.

«Ця війна показала, що до боротьби за людські уми треба так само серйозно підходити, як і до бойових дій на фронті. Наївно думати, що окремі спростування фейків, що час від часу з’являються на офіційних сайтах місцевої влади, здатні подолати вплив ворожих фабрик брехні. Тут потрібна системна та планомірна взаємодія між медіа та державою. Можливо, доцільно було би створити робочу координаційну структуру з достатнім матеріальним ресурсом і навченими фахівцями, яка б займалася боротьбою з дезінформацією та пропагандою на обласному рівні», — ділиться міркуваннями Данилюк.

А поки що видання самотужки долає цей шлях — викриваючи на своїх ресурсах брехню російських і білоруських пропагандистів, спростовуючи фейки, пояснюючи читачам маніпулятивність того чи того ворожого вкиду.

Джерела доходу та команда редакції

Медіа працює за класичною моделлю друкованої преси, отримуючи дохід переважно від передплати, реклами та платних оголошень. Виходить раз на тиждень. Річна підписка на 2024 рік коштувала 507 грн, наступного коштуватиме 632 грн. Видавнича вартість газети — 11,9 грн.

Нині в команді видання — одинадцять співробітників. Однак більшість із них — волонтери, яких вдалося залучити до роботи в медіа його керівниці. «Я просто розмістила на своїх особистих сторінках у соцмережах заклик “Ти потрібен "Волинській газеті"”. І мої друзі з Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, знайомі, з якими ми перетиналися на різних тренінгах і програмах, почали поширювати цей допис. У результаті я отримала чимало повідомлень від тих, хто виявив бажання долучитися до нашої команди на волонтерських засадах», — поділилася методом пошуку кадрів Ольга Данилюк.

 Банер, за допомогою якого команда «Волинської газети» залучила до медіа нових людей

Деякі журналісти «знайшлися», проходячи практику в «Волинській газеті», як-от Анастасія Басалка й Олександра Яценко, які продовжують працювати в медіа й після завершення стажування. «Я їм дуже вдячна — насамперед за творчий підхід до наповнення сайту та соціальних мереж», — каже редакторка. Також вона задоволена якістю матеріалів Данила Бражка та Михайла Гришка, які пишуть про Волинь із Дніпра.

«Таким чином у нас сформувався колектив, який являє собою сплав досвіду та молодості, глибоких знань і новаторських підходів. Залишилося тільки дочекатися перемоги України та повернення до редакції батька та Михайла Троцюка — і тоді ми взагалі будемо надпотужними, — мріє Ольга Данилюк. — Можливо, це звучить надто амбітно, але мені дуже хочеться зробити з “Волинської газети” другу The Guardian, яка колись називалась “Манчестер Ґардіан” і була регіональним виданням, а згодом стала загальнонаціональним щоденником із міжнародною репутацією».

Ольга каже: рано чи пізно читачі почнуть повертатися до паперових газет, як тепер багато хто з фотографів повертається до старої доброї фотоплівки. Адже читання газети, шарудіння паперу й запах свіжої друкарської фарби — це окремий різновид задоволення, не порівнюваний ні з чим іншим. У зв’язку з цим вона згадує, яке враження справила на неї під час поїздки до Британії кількість пасажирів лондонського метро з газетами та книжками.

«Чому звичайний англієць передплачує велику кількість видань? Це результат сили традицій і відповідального, грамотного медіаспоживання. Британці обирають достовірну інформацію від реальних видань і журналістів, які несуть відповідальність за своє слово, дотримуються журналістських стандартів і своєї задекларованої редакційної політики. Українці ж воліють читати анонімів із телеграму, яких не можна притягнути до відповідальності за маніпуляції, а іноді й відверту брехню. Але в цивілізованому суспільстві такий підхід до споживання інформації не може тривати довго. Зміни невідворотні», — розмірковує Ольга.

Що ж стосується планів менш стратегічного рівня, то нині медіа розробляє та готує до запуску новий проєкт у стилі Humans of New York (фотоблог, що складається з коротких історій-портретів жителів американського Нью-Йорка. — «ДМ»), де буде розповідати про волинян — військових, бізнесменів, активістів, митців і представників інших сфер. Крім того, в газеті збираються більше писати про історію та культуру волинського краю, планують серію публікацій про старовинні замки Волині. І не планують припиняти робити журналістські розслідування та випускати з-під контролю роботу місцевої влади.

«Я не вважаю, що національні та регіональні медіа різняться за якістю журналістики. Просто в регіональної журналістики дещо інша чеснота. Вона ближча до своєї аудиторії, і це її перевага перед національними медіа, які не мають такого тісного зв’язку з читачами. Але водночас це й велика відповідальність, оскільки медіа на регіональному рівні мають бути конструктивними, корисними для своєї аудиторії, щоб задовольнити всі її потреби. Для цього потрібно докладати додаткові зусилля, а головне — чітко розуміти свою місію», — резюмує Ольга Данилюк.

Читайте також:

  • Як відбувається перевтілення комунальних медіа у публічні
  • Опитування ІМІ щодо потреб регіональних медіа: редакціям найбільше бракує технічного обладнання
  • «Слово правди — наша зброя». Як редакція газети «МИГ» у Запоріжжі бореться з пропагандою окупантів
  • Альона Яцина, «Кордон. Медіа» з Сум: «Те, що ми вижили за перший рік повномасштабки, — це здебільшого фарт»
  • Обличчя гіперлокальної мережі Суспільного: як працюють журналісти у віддалених громадах України

Фото: фейсбук Ольги Данилюк

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украинец хотел сбежать из Латвии в Россию: подробности от пограничников
Новости Украины
2025-01-02T17:18:29Z
Путин возьмет Украину голыми руками: стало известное условие
Comments UA
2024-12-23T16:30:51Z
Трампа предупредили, что США столкнутся со страшной угрозой, если Украина вынуждено пойдет на серьезные уступки
Известия Киев
2024-12-21T09:34:16Z
Встреча Трампа и Путина сорвалась: Гордон объяснил, почему война не закончилась 30 декабря
Фокус
2024-12-30T21:27:38Z
Запад может подарить Путину победу в проигранной им войне, - The Telegraph
Новости Украины
2025-01-02T21:36:53Z
Гарантии безопасности, миротворцы и Трамп: Зеленский высказался о пути к завершению войны
Хвиля
2025-01-02T21:27:46Z
Шуфрич снова будет работать в Раде: суд принял скандальное решение и «унизил» СБУ
Comments UA
2024-12-27T13:51:54Z
Газопровод в ЕС из России снова запустят: "друг Путина" рассказал о покупателе российской "трубы"
Comments UA
2024-12-27T13:57:15Z
Путин назвал страну, которая может стать площадкой для переговоров
TSN
2024-12-26T19:21:26Z
Анна Тринчер в Куршевеле устроила люксовую фотосессию/Певица отдыхает на дорогом курорте во Франции
Апостроф
2025-01-02T17:09:04Z
Вечная память: на фронте трагически погибли выдающиеся украинские актеры
Политека
2024-12-27T06:42:37Z
Лилия Подкопаева восхитила фото с дочерью и мужем и раскрыла, как с ними время проводит
TSN
2024-12-31T09:51:06Z
Друг Пугачевой показал редкое фото с ней: как она выглядит в жизни
Comments UA
2024-12-30T21:51:09Z
Хидео Кодзима уже рассматривает актеров для шпионского боевика PHYSINT — идейного наследника Metal Gear Solid для PlayStation 5
GameMag
2025-01-02T20:21:39Z
"Лучшая игра из когда-либо созданных: Рэпер Канье Уэст оценил The Last of Us Part II
GameMag
2025-01-02T19:21:27Z
"Для них даже ад существует!" Телеведущего Суханова поразило скандальное видео Фреймут из Варшавы
Апостроф
2024-12-30T06:36:50Z
Погиб 16-летний актер, звезда популярного фильма
GlavRed
2024-12-27T11:51:23Z
Юрий Горбунов признался, чем он зарабатывает во время войны и как изменились эти суммы
TSN
2025-01-01T17:21:29Z
Разведка США назвала настоящую причину катастрофы в Актау: детали
Comments UA
2024-12-28T11:33:04Z
Ночью Россия содрогалась от взрывов: последствия ударов
Comments UA
2024-12-27T06:18:09Z
Стали известны последствия атаки дронов на Одесскую область
Корреспондент
2024-12-30T08:37:43Z
Удар по Киеву: есть погибшие, дрон попал в квартиру известного ученого - он не выходит на связь
Хвиля
2025-01-01T15:36:06Z
В Сумах на территории ТЦК военный до смерти забил мужчину
Корреспондент
2025-01-02T21:27:12Z
Захотелось премий: депутат районной может сесть на 8 лет в тюрьму
Политека
2025-01-02T19:27:39Z
Россияне ударили по Николаевщине
Корреспондент
2025-01-02T17:13:50Z
В Днепре окровавленный мужчина выпрыгнул на ходу из бусика ТЦК: военные прояснили ситуацию
Comments UA
2024-12-26T18:54:16Z
Двух пилотов задержали на взлетной полосе с почти пол тонны кокаина – фото
TSN
2024-12-27T18:21:49Z
Сколько украинцев готовы отдать Путину четыре области: опрос
Comments UA
2024-12-30T05:45:29Z
Девушка с 16-м размером груди рассказала, почему ее сторонятся другие женщины
Фокус
2024-12-21T09:30:03Z
Какое значение имеет номер вашей квартиры: нумерологи дали пояснения по каждой цифре
UAToday
2024-12-27T16:36:22Z
Украинцы массово не получили "тысячу Зеленского": почему задерживают выплаты
Фокус
2024-12-27T10:53:54Z
Зеленский прокомментировал ситуацию с дезертирством в армии
Comments UA
2025-01-02T21:24:15Z
За руль запрещено: с какого возраста водителям нельзя управлять авто
Хвиля
2025-01-02T20:48:57Z
Украина разворачивает новую бригаду и готовится к ключевой битве года: детали
Comments UA
2024-12-28T06:51:31Z
Пенсионеры получат январские надбавки: деньги небольшие и выплатят их не всем
Знай
2024-12-27T18:36:33Z
Мобилизация их не коснется: кем не заинтересуется ТЦК в следующем году
Знай
2024-12-27T03:30:40Z
Когда закончится война в Украине: астролог назвала города, находящиеся в опасности
Политека
2024-12-30T06:42:37Z
Генштаб назвал потери РФ в первый день нового года
Корреспондент
2025-01-01T10:18:02Z
Муженко объяснил, почему из Курской области ВСУ не выводят войска
TSN
2024-12-28T12:51:42Z
Россияне уже у дверей: военный рассказал, когда может быть штурм РФ Днепропетровской области
Comments UA
2024-12-27T16:42:28Z
"Завелся крот", - в Z-каналах паника из-за разгрома 810-й бригады РФ
Новости Украины
2025-01-02T21:57:01Z
Наступление РФ на Донбассе: где враг остановился, а где продолжает продвигаться
Comments UA
2025-01-02T21:51:50Z
Пора отходить: в Курахово назрела критическая ситуация
Comments UA
2024-12-26T21:18:32Z
На Западе озвучили прогноз: к чему готовиться украинцам на оккупированных территориях
Comments UA
2024-12-27T10:33:59Z
Во Львове торжественно открыли улицу в честь языковеда Фарион
Апостроф
2025-01-01T18:09:15Z
Это нужно сделать 31 декабря 2024 года, чтобы 2025 год был удачным
Comments UA
2024-12-30T14:12:50Z
Серебряный френч: что нужно знать о cамом трендовом маникюре на Новый год 2025
Marie Claire
2024-12-28T22:01:21Z
Какие 3 главных признака того, что отношения следует прекратить: советы психологов
TSN
2024-12-31T08:36:13Z
Новый год и знаки зодиака: как праздновать, чтобы год был удачным
Comments UA
2024-12-20T04:00:06Z
Рулет из лаваша с банановой начинкой: как приготовить вкусный десерт
Фокус
2025-01-02T21:51:56Z
Как правильно поддержать человека, который переживает потерю
Знай
2025-01-02T20:51:38Z
31 декабря: что сделать перед Новым годом, чтобы начать год в гармонии
Фокус
2024-12-30T04:12:15Z
Прогноз 2025: чего ожидать и как подготовиться
Фокус
2024-12-31T02:06:17Z
Больше атмосферы и уюта: как продлить срок службы свечей — простой лайфхак
Marie Claire
2024-12-27T20:01:34Z
В Украине резко изменились цены на яйца: сколько стоит десяток и почему это не надолго
Новости Украины
2025-01-02T20:54:58Z
В Приднестровье после прекращения поставок российского газа остановилась работа всех промышленных предприятий
Апостроф
2025-01-02T17:39:46Z
Тарифный шок: стоимость газа с 1 января вырастет на 305%
Comments UA
2024-12-30T18:48:42Z
Отказ Украины продолжать транзит российского газа может спровоцировать удары РФ по газотранспортной системе — Bloomberg
ZN UA
2024-12-28T11:33:07Z
Новый рубеж мирового богатства: 500 миллиардеров имеют более $10 триллионов
Хвиля
2025-01-02T21:36:19Z
Остановка транзита газа из РФ: какие последствия для Европы и подорожает ли голубое топливо для украинцев
TSN
2025-01-02T20:51:46Z
Глава МИД Эстонии: Абсолютно недопустимо, чтобы Словакия угрожала прекратить экстренные поставки электроэнергии для Украины этой зимой
ZN UA
2024-12-31T02:51:18Z
В Индии нашли замену дешевой российской нефти
Comments UA
2024-12-31T15:09:15Z
Эти знаки Зодиака в 2025 году купят квартиру: кто среди счастливчиков
Comments UA
2024-12-28T02:30:27Z
Гороскоп на 29 декабря для всех знаков Зодиака: что не стоит игнорировать в воскресенье
Знай
2024-12-29T02:30:28Z
Уникальные свойства чая, о которых знают не все
Comments UA
2024-12-21T03:30:46Z
Неожиданный прорыв в борьбе с выпадением волос: ученые изобрели сахарный гель
UAToday
2024-12-21T21:48:40Z
Шокирующее открытие: как ускоренное биологическое старение связано с уменьшением мозга
TSN
2024-12-28T11:51:28Z
Мозг, сердце или диабет: что расскажет ваша сетчатка о здоровье
Знай
2025-01-02T16:51:05Z
Шмыгаль сообщил о начале реформы МСЭК
Корреспондент
2025-01-02T16:04:21Z
Нетипичные случаи заражения грибковыми инфекциями: чего следует избегать
Comments UA
2024-12-28T01:30:54Z
Как оставаться здоровым зимой: витамины, которые необходимо употреблять
Comments UA
2024-12-27T19:00:58Z
Нетипичные способы "подцепить" сальмонеллез: чего следует избегать
Comments UA
2024-12-27T01:30:42Z
Спортсмен 10 минут лежал в ванне, но "воробчика" спасти не удалось: "С одной стороны, ситуация комична..."
Знай
2024-12-31T04:51:55Z
Украинского футболиста назвали одним из главных разочарований в Испании
ZN UA
2024-12-27T09:39:09Z
Украинская гимнастка Мария Высочанская объявила о завершении карьеры
Комсомольская правда
2024-12-29T10:12:51Z
Усик против Фьюри : как оценил легендарный бой искусственный интеллект
Comments UA
2024-12-22T07:09:53Z
"Была на эмоциях": украинская чемпионка мира по борьбе опровергла завершение карьеры
ZN UA
2025-01-02T21:21:55Z
Украинские лыжники угодили в скандал на престижных соревнованиях
ZN UA
2025-01-02T17:15:18Z
"Победа есть": Усик обратился к болельщикам после реванша с Фьюри
ZN UA
2024-12-23T20:06:34Z
Забарный оценил разгромную победу над Манчестер Юнайтед
Корреспондент
2024-12-23T15:21:50Z
Вратарь сборной Украины по футболу Анатолий Трубин женился в Лиссабоне
Комсомольская правда
2024-12-26T17:00:38Z
Виноваты пешеходы. Почему Rolls-Royce и Jaguar отказались от талисманов на капотах
Фокус
2024-12-31T19:42:56Z
Остановили авто - влетели в штраф: водителей начали наказывать за обычную парковку
Знай
2024-12-23T17:21:12Z
Tesla отзывает почти 700 тысяч автомобилей в США
Корреспондент
2024-12-24T16:48:27Z
600 сил и максималка 330 км/ч: в Украине заметили редкий заряженный BMW
Фокус
2024-12-28T09:45:33Z
Братья Кеннеди успели порулить? Land Rover легендарной Мэрилин Монро выставили на продажу
Знай
2025-01-02T21:51:10Z
Hyundai выпустит оригинальный электрический минивэн с футуристическим дизайном
Фокус
2025-01-02T16:12:49Z
Кроссовер Эрлинга Холанда выставили на продажу за 1,5 миллиона евро
Фокус
2024-12-20T16:30:46Z
Есть диванчик и кухня: американцы прикрепили к велосипеду целый автодом
Знай
2024-12-21T05:51:55Z
Аналог Golf: новый электромобиль Volkswagen рассекретили до премьеры
Фокус
2025-01-02T15:21:29Z
Ученые рассказали, как формируются месторождения золота на Земле
ZN UA
2024-12-30T15:42:39Z
В Альпах прячутся нерукотворные пирамиды: они старше известных пирамид Гизы
Фокус
2024-12-27T10:32:32Z
Начинаем побеждать тьму: что начнет происходить с 22 декабря
Comments UA
2024-12-21T11:36:15Z
Геймдиректор Metaphor: ReFantazio надеется превратить новую jRPG в серию
GameMag
2024-12-27T13:22:24Z
ПК и облака — не помеха: Игровые консоли PlayStation продолжат оставаться ядром игрового бизнеса Sony
GameMag
2025-01-02T21:03:15Z
Релиз далеко? Создатель Shadow of the Colossus и The Last Guardian ищет сотрудников для создания новой загадочной игры про робота
GameMag
2025-01-02T20:45:01Z
Что подарить коллегам на «Тайного Санта»: 5 идей, которые поразят
Comments UA
2024-12-27T00:06:41Z
FAVBET Tech приняла участие в Общем собрании Ассоциации «IT Ukraine»
AIN
2024-12-26T19:34:23Z
В новых смартфонах Huawei обнаружили южнокорейские чипы, а не китайские: почему
Фокус
2024-12-26T16:22:49Z