Прозорі стіни, незвичайні плани поверхів та гігантські сходи – чого тільки не вигадають домовласники та архітектурні студії, щоб зробити житло унікальним. Онлайн-журнал про нерухомість Dezeen зібрав 5 будинків, у яких жити складніше, ніж це здається на перший погляд.
"Полікарбонатний будинок"
Новозеландська студія DCA Architects of Transformation загорнула заміську дачу на березі озера в напівпрозору полікарбонатну обгортку. Це житло належить родині директора студії.
Чому власник вирішив "розмити" плівкою такі чудові краєвиди – загадка. До того ж дощ на таку поверхню падатиме дуже гучно.
Прозорі зовнішні стіни та лабіринт
S House – проєкт, що реалізував десять років тому в Токіо архітектор Юсуке Карасава. Це чотириповерховий будинок фактично зі скла, замість стін – панорамні вікна. Приватність порушена на всі сто відсотків.
Окрім того, кімнати в будинку сполучені між собою більш ніж десятком сходів. На вигляд це нагадує лабіринт. З кімнати до кімнати доведеться підійматися та спускатися сходами.
Решітка замість звичної підлоги
Подружжя архітекторів S2B Studio нарешті попрацювало для себе й збудувало сімейне житло в Лондоні. Його дивна особливість – дерев'яна решітка між поверхами замість підлоги.
Очевидно, на нижньому поверсі перебувати трохи небезпечно, бо які дрібні речі можуть випадково впасти на голову. Меблі з ніжками вгорі теж не поставиш, бо вони можуть провалитися або застрягнути.
"Вбивчі сходи"
Круті сходи через весь будинок / Фото Dezeen
Це житло спроєктувала японська студія Nendo будинок для трьох поколінь родини в Токіо. Проєкт назвали "Будинок-сходи", адже через будівлю наскрізно проходить "сходоподібна структура". На вигляд вони лякають, очевидно, спускатися звідти треба дуже обережно.
"Я сподіваюся, що мешканці не п'ють. Мені пощастило б пережити одну ніч у такому місці", – пожартував хтось із користувачів соцмереж.
Будинок-трапеція
Архітектори Ksa Studený спроєктували будинок у формі трапеції зі скла та бетону. Він розташований на узбіччі лісу в словацькому селі, тому, мабуть, зробити скляні стіни здавалося гарною ідеєю. Розплющувати очі на ліжку й бачити чарівну природу – ідея непогана.
А от з формою будинку творці трохи не вгадали. Нахил стін зовсім не практичний. Про це свідчать картини, які наче от-от впадуть.