Трамп вважає "розумним" поговорити з Путіним, але так і не зізнався, чи мав розмови
Колишній президент США Дональд Трамп відмовився повідомити, чи спілкувався він з президентом Росії Владіміром Путіним після відходу з посади, як повідомляється в останній книзі журналіста Боба Вудворда. Але якби вони поговорили, сказав Трамп, це було б «розумним» для Сполучених Штатів.
Про його спілкування з російським президентом йшлося під час великого інтерв’ю з головним редактором Bloomberg Джоном Міклтуейтом в Чиказькому економічному клубі.
У своїй книзі «Війна» Вудворд повідомляє, що Трамп мав аж сім приватних телефонних розмов з Путіним після того, як залишив Білий дім, і таємно надіслав російському президенту обладнання для тестування на COVID-19 у розпал пандемії.
Раніше речник кампанії Трампа спростував цю інформацію. Під час інтерв'ю у вівторок Міклтуейт напряму поставив запитання Трампу: «Чи можете ви сказати «так» чи «ні», чи спілкувалися ви з Владіміром Путіним після того, як ви перестали бути президентом?».
«Я не коментую це. Але я скажу вам, що якби я це зробив, то це було б розумно. Якщо я маю дружні відносини з людьми, якщо я можу мати стосунки з людьми, це добре, а не погано з точки зору країни», – відповів Трамп.
Експрезидент додав, що Путін користується великою повагою в Росії, і нахвалював свої стосунки з ним, а також з авторитарними лідерами Північної Кореї та Китаю.
«Слухайте, у мене були дуже хороші стосунки з президентом Сі, і дуже хороші стосунки з Путіним, і дуже хороші стосунки з Кім Чен Ином», — сказав він.
Про Путіна він пізніше додав: «У Росії ніколи не було президента, якого б вони так поважали».
Вудворд писав, що на початку 2024 року Трамп попросив помічника вийти з робочого кабінету його маєтку у Флориді Мар-а-Лаго, щоб поговорити з Путіним. Помічник, ім'я якого Вудворд не називає, сказав, що між обома політиками було не менше семи телефонних розмов після відходу Трампа з посади.
Прес-секретар Трампа Стівен Ченг назвав повідомлення неправдивими. Речник Кремля Дмитро Пєсков також заявив, що інформація про дзвінки не відповідає дійсності, хоча й підтвердив отримання від американського президентатестів під час пандемії.
Стосунки Трампа з Путіним перебувають під пильною увагою з моменту його президентської кампанії 2016 року, коли він закликав Росію знайти та оприлюднити зниклі електронні листи, видалені Гілларі Клінтон, його опоненткою від Демократичної партії.
Трамп також неодноразово критикував допомогу США Україні для захисту у розпочатій Росією війні і відмовився сказати, чи хоче перемоги України.
В інтерв'ю у вівторок Трамп також відмовився відповісти, чи погодиться він на мирну передачу влади, якщо програє на виборах у листопаді. Він також наполягав, що після виборів 2020 року відбулася мирна передача влади, незважаючи на жорстокий напад його прихильників на Капітолій 6 січня 2021 року.
Експрезидент впевнений у своїй перемозі.
«Виходячи з голосів, які надійшли на даний момент, у нас все дуже добре», — сказав Трамп, посилаючись на дані дострокового голосування.