Про це на брифінгу щодо запуску платформи “Діалог влади та бізнесу” повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов, передає кореспондент Укрінформу.
“Ми далі працюємо щодо страхування на випадок пошкодження або знищення майна внаслідок бойових дій. Наразі на Харківщині це, напевне, питання №1 для бізнесу. Однак поки що страхові компанії, м’яко кажучи, не дуже хочуть заходити до Харківської області. Наше завдання - провести комунікацію і зробити так, щоб цей кейс був доступний”, - сказав Синєгубов.
За його словами, актуальними для підприємців залишаються питання бронювання, податкова діяльність, надання дозволів на будівництво, оренда земельних ділянок, робота в умовах блекаутів. В ОВА обіцяють, що в рамках платформи “Діалог влади та бізнесу” проблемні питання розглядатимуть систематично.
“Якщо раніше ми проводили такі зустрічі з бізнесом за запитом, то тепер це буде на постійній основі - раз на місяць, раз на квартал - як підсумки. Основна ідея - побудувати системний діалог. Звичайно, що Харківщина зараз в особливих умовах перебуває, і бізнес у тому числі. Виклики неможливо порівняти з викликами в інших областях”, - зауважив Синєгубов.
Щодо податкової, то звернення до адміністрації стосуються блокування податкових накладних, уточнив начальник ОВА.
“Не скажу тут нічого нового, ми такі діалоги вже влаштовували, коли збирали представників податкової і підприємців: у 90% випадків ідеться про неправильне заповнення саме суб’єктом господарювання. Це ті кейси, які ми безпосередньо розглядали, розбирали. Однак наше завдання - звертати увагу на всі абсолютно випадки, незалежно від того, хто неправий. Якщо неправа податкова, зробити все можливе, щоб ситуація була виправлена на користь суб’єкта господарювання”, - зазначив Синєгубов.
В адміністрації також обіцяють продовжувати перемовини з банками щодо відкриття великих кредитних ліній для харківських підприємців.
За інформацією ОВА, на Харківщині у 2022 році закрилися чи релокувалися 1500 підприємств, у 2023-му – ще 2,5 тис. Близько 600 з них – сільськогосподарські господарства, які так і не відновили свою роботу.
“Якщо брати всі суб’єкти господарювання, разом з ФОПами, то за період повномасштабного вторгнення ми втратили 100 тисяч суб’єктів”, - зазначив Синєгубов.
Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів підтримав нову редакцію положення про консультативно-дорадчі органи, які у взаємодії з владою мають захищати інтереси бізнесу на місцевому рівні.
Фото: В'ячеслав Мадієвський, Укрінформ