Чим для ділового Лондона обернувся вихід із Євросоюзу - лорд-мер лондонського Сіті
Вихід Великої Британії з Європейського союзу коштував фінансовому центру Лондона близько 40 000 робочих місць, заявив лорд-мер лондонського Сіті, що є набагато серйознішим наслідком Brexit, ніж передбачалося раніше.
Про це повідомляє Reuters.
Майкл Майнеллі сказав, що найбільше виграв Дублін, який привернув 10 000 робочих місць, а такі міста, як Мілан, Париж і Амстердам, також виграли від робочих місць, які переїхали з Лондона після того, як Велика Британія проголосувала за вихід з торгового блоку ЄС у 2016 році.
«Brexit був катастрофою», - сказав Майнеллі, церемоніальний голова лондонського фінансового центру Сіті, який займає площу в квадратну милю і містить Банк Англії, міжнародні банки і страховиків. «У 2016 році у нас працювало 525 000 осіб. За моїми оцінками, ми втратили майже 40 000».
Дані Майнеллі, який до того, як стати лордом-мером, кілька років займався вивченням долі фінансового центру Великої Британії та має контакти з сотнями фірм Сіті, набагато перевищують 7000 робочих місць, які, за підрахунками консультантів EY, мали залишити Лондон і виїхати до Євросоюзу до 2022 року.
Однак, за його словами, все ж лондонський Сіті зростає, зокрема у сферах, не пов'язаних із фінансами, і з'являються нові робочі місця, які компенсують наслідки Brexit. За його словами, кількість працівників збільшилася до 615 000 осіб завдяки зростанню страхових компаній і секторів аналізу даних.
Проте масштаби наслідків тільки підкреслюються названими цифрами. Сіті голосував проти Brexit (70-30%), але через ухвалене рішення було зруйновано відносини з континентальною Європою, які доводиться відновлювати заново. А це виявилося вельми непростою справою.