MY.UAНовини
Феномен Apple iPhone: найпопулярніший у світі смартфон та головний пристрій людства 17 років поспіль
Феномен Apple iPhone: найпопулярніший у світі смартфон та головний пристрій людства 17 років поспіль

Феномен Apple iPhone: найпопулярніший у світі смартфон та головний пристрій людства 17 років поспіль

Випустити найкращий смартфон у світі насправді цілком реально, але зробити це 17 разів поспіль, не залишаючи жодних шансів конкурентам? На мою думку, Apple iPhone став справжнім чудом, унікальним феноменом у світі технологій і не тільки. Саме цей пристрій змінив не лише підхід до виробництва, сприйняття, розуміння смартфона, а й формує нове покоління людства, буквально формуючи світове суспільство. І ось чому це саме так.

Зміст

  • 1 Заново винайдений смартфон
  • 2 Недосяжний рівень технологій
  • 3 Підтримка, ПЗ та життєвий цикл
  • 4 Світовий лідер 17 років поспіль
  • 5 Роздуми замість висновків

Заново винайдений смартфон

Поняття «розумного» телефона бере початки з кінця 1990-х, коли вперше з’явилися феноменальні Nokia серії Communicator. Поступово смартфони рухалися ближче до народу, з’являлися доступніші моделі компактних розмірів, які мали практичне застосування не лише в житті вічно зайнятих бізнесменів.

Кнопкові, сенсорні, з різними формами та операційними системами – їх було так багато, що не перелічити найцікавіші моделі не те що тут, а й в одному матеріалі. Саме тому ми написали їх багато. Пропонуємо ознайомитися з серією статей про різноманітні телефони інших виробників до епохи Apple iPhone:

  • Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2000-2001 років
  • Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2002-2003 років
  • Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2004 року
  • Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2005 року (Частина 1)
  • Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2005 року (Частина 2)
  • Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2006 року
  • Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2007 року (фінал)

Після 2007 року все кардинально змінилося, адже реліз Apple iPhone в цьому році поступово знищив чи негативно вплинув на усі компанії, які не прийняли нові правила гри. Величезний ємнісний екран з Multi Touch (вперше у світі), плавність інтерфейсу та недосяжна для конкурентів зручність використання – всі ці фактори зробили з Apple iPhone 1 хіт продажів попри його посередні характеристики.

На релізі Apple iPhone були більш функціональні телефони інших виробників, але вони не давали того рівня взаємодії, що й перший айфон. В компанії зрозуміли, що хочуть люди і не прогадали. Відтепер користуватися розумним телефоном можуть всі, навіть не дуже розумні люди, в тому числі трирічні діти, 80-річні пенсіонери з деменцією, люди, які не вміють писати і читати тощо.

Все тому, що операційна система побудована максимально просто, інтерфейс казуальний та інтуїтивно зрозумілий. Навіть мавпу можна навчити гортати ролики в Tik-Tok та користуватися iPad.

Згодом ідентичним шляхом пішли інші, коли «позичили» головну ідею в Apple, створивши Android OS, але це вже інша історія, про яку поговоримо в окремому матеріалі.

Якщо згадати, якими складними були смартфони на Palm OS, Windows Mobile, Symbian, то все стає на свої місця: молодь просто фізично не здатна повноцінно взаємодіяти зі старою технікою, яка потребувала серйозних технічних знань та мала високий поріг входження.

Саме так з посередніми можливостями, але унікальним досвідом використання перший Apple iPhone отримав можливість перерости себе в наступних поколіннях і стати найтехнологічнішим смартфоном у світі, утримавши звання лідера світового ринку.

Недосяжний рівень технологій

Перший iPhone мав справді погану камеру, не вмів писати відео, та мав обмежені можливості Bluetooth. Тоді було раціональніше купити універсальний Samsung i780, мультимедійний Nokia N95 чи музичний Sony Ericsson W960, але є одна річ, в якій iPhone перевершив всіх відразу, не залишивши шансів примітивним візуально, але функціональним OS.

Повноцінний Web-двигун дозволяв користуватися Інтернетом без обмежень зі всіма скриптами. Сторінки завантажувалися як на комп’ютері, чим не міг похвалитися жоден смартфон того часу. Вже 17 років поспіль Safari є найшвидшим в світі браузером для мобільних телефонів.

Цікаво й те, що відрив лише зріс за останній час і тепер є кілька кратним відносно найкращих флагманів з Android. Сучасні Apple iPhone швидше опрацьовують вебдодатки, ніж більшість ноутбуків преміального класу завдяки високій продуктивності Single Core.

Двократна різниця це дуже багато. Qualcomm не може нічого запропонувати проти A-Series Apple, особливо коли справа заходить за обробку web-скриптів. Останні моделі Apple iPhone 16 взагалі переходять відмітку 30 балів в Speedometer 3.0, що вже на рівні флагманських комп’ютерів з найпотужнішими процесорами сучасності, коли майже всі Android смартфони не набирають й 10 балів.

З кожним новим поколінням iPhone отримував все краще начиння, скорочуючи відрив між конкурентами, а також ПЗ ставало досконалішим. В певний момент технології Apple пішли у великий відрив, що відбивалося на шалених продажах девайсу, мотивуючи компанію вкладати ще більше коштів в розробку нових моделей. Звісно, великою мірою на це впливала й потужна рекламна компанія, яка змогла ототожнити сучасного користувача саме з iPhone, а не з якимось іншим смартфоном.

Починаючи з iPhone 3GS корпорація Apple вже відкусила чималий шматок ринку (мільйон пристроїв за тиждень продажів), а iPhone 4S вивів поняття мобільного фото та процесорної швидкодії на принципово новий рівень. Згодом дійшло до того, що Mediatek, Samsung, Qualcomm відставали від Apple в технологічному розвитку на 3-4 роки!

Розглянемо два випадки з актуальними та старими смартфонами, щоб зрозуміти куди рухається тенденція. На щастя, відрив від монополіста скорочується, але не так швидко, як хотілося б цього. Очевидно, що Apple дала серйозний поштовх для розвитку ARM процесорів, наче AMD свого часу розворушила x86 ринок.

Згідно з офіційними даними Geekbench смартфони Apple iPhone мають величезний відрив від конкурентів. Наприклад, Apple iPhone 8 має на 62% продуктивніше ядро, ніж в ровесника Samsung Galaxy S8, а в багатопотоці набирає на 25% більше балів. Чи змінилося щось зараз?

Незалежні тестування лише підтверджують факт, що Apple залишає конкурентів далеко позаду. iPhone 16 Pro Max на 35% швидший за Samsung Galaxy S24 Ultra в синтетичних тестах Geekbench Single Core, на 17% швидший в Multi Core та у 2+ рази швидший під час обробки браузерних скриптів в Speedometer 3.0. Що ж, відставання вже менше, хоча є кілька нюансів.

В тестах штучного інтелекту яблучний телефон також демонструє дивовижний відрив. Різницю можна вимірювати не у %, а в разах. Навряд чи Google гордо заявить на своїй презентації, що їх флагман (Pixel 9 Pro XL) лише у два рази повільніший за iPhone 16 Pro Max. Добре, що не в п’ять.

Комбінація відмінного програмного забезпечення з апаратним дала свої плоди. Цей симбіоз не мав рівних серед конкурентів (17 років пройшло, а лідерство не змінилося). Попри гарний старт операційна система від Google з роками почала програвати за щедрого покупця все більше і більше.

В реальних умовах різниця стає ще більшою в міру старіння пристрою. Регулярні оновлення, постійна підтримка та якісне програмне забезпечення роблять так, що iPhone дозріває наче якісне вино з часом, а конкуренти перетворюються на оцет. Ще на релізі вони програють в бенчмарках, а з плином часу відрив лише збільшується.

В преміальному сегменті OS Android не могла боротися проти iOS через низьку якість програмного забезпечення, високе споживання оперативної пам’яті та заряду акумулятора, хоча свою популярність він все ж отримав серед смартфонів нижчого класу. Зараз справи в Android значно кращі, але все ще технологічно він знаходиться далеко від «яблучної» екосистеми.

Цікаво й те, що з меншими акумуляторами Apple iPhone мають найкращу у своєму класі автономність. При чому зі збільшенням навантаження на процесор зростає відрив від конкурентів. Лише бюджетні Android смартфони зі слабкими чипами можуть обігнати iPhone в плаві автономності, але флагманам годі зарікатися.

  • iPhone 16 Pro Max встановив рекорд у тесті PhoneBuff на час роботи без підзарядки — 28 годин 14 хвилин

Енергоефективний процесор не лише на 30-40% продуктивніший за аналогічні від Qualcomm, а й споживає менше енергії, менше перегрівається та не тротлить так, як в інших виробників. Чого лише варті графіки стрес-тестів для Android флагманів – платимо повну ціну, а отримуємо 60-70% швидкодії в кращому випадку. Типовий користувач Apple не здогадується про ці поняття, але бачить, що його смартфон швидший за конкурентів з OS Android.

Саме так формується думка і загальне сприйняття лідера. Тобто сучасний Android флагман може бути дійсно швидким, зручним, якісним, але… iPhone просто кращий в кожному з цих пунктів, що помічає досвідчений/недосвідчений користувач, навіть, без усіх цих тестів з «цифрами» в бенчмарках, де Apple є беззаперечним лідером.

З камерами також все начебто зрозуміло: iPhone добре фотографують на рівні інших флагманів і найкраще знімають відео (тут без конкуренції), та найважливіше, що вони мають найвищий % вдалих фото.

Варто згадати наш тест Samsung Galaxy S23 Ultra проти Apple iPhone 14 Pro Max, де переможця фотобатлу помітно неозброєним оком, а вночі тим більше. Зліва на фото Apple, справа Samsung.

Власники iPhone люблять їх камеру за стабільність і правильно налаштовані алгоритми, які вміють розмивати фон, правильно виставляти освітлення, різкість, на відміну від ненадійного ПЗ в Android. Не дивно, чому обирають саме їх, а не смартфони, що не можуть розмити фон навколо котика (S23 Ultra).

Чомусь рейтинги на кшталт DXOMARK не допомагають просувати своїх лідерів, адже про існування тих топ-смартфонів знають лише справжні ентузіасти (або жителі Китаю). Вони можуть зробити якісні фото, але користувачі на масовому ринку все одно обирають надійність та стабільність в мобільній камері, а бонусом отримують найкраще відео на ринку серед смартфонів, з чим не посперечаються й фанати протилежного табору.

Користувачі iPhone не задумуються про ці технологічні тонкощі, бенчмарки, тести, але вони бачать і відчувають різницю на своєму власному досвіді. Можна купити якісний смартфон будь-якого виробника (конкуренція стала сильна і флагмани Android сильно покращали), але навіщо гарний, якщо є можливість придбати найкращий?

Підтримка, ПЗ та життєвий цикл

Відомо, що Apple довго підтримують свої пристрої, випускаючи актуальні оновлення, надають послуги з ремонту тощо, тому не дивно бачити їх домінування на ринку відновлених смартфонів, адже такі пристрої є сенс ремонтувати, бо їх куплять й після ремонту за чималу суму. Попит шалений, навіть, на iPhone з відміткою «відновлено на заводі».

А як там справи з підтримкою операційної системи? Свіжі оновлення на пристрій 7-річної давності? Чому б ні! І це в той час, коли більшість китайських смартфонів отримують оновлення не більше ніж два роки.

Смартфони Apple сумісні з останньою версією iOS 18:

  • iPhone XR
  • iPhone XS
  • iPhone XS Max
  • iPhone 11
  • iPhone 11 Pro
  • iPhone 11 Pro Max
  • iPhone 12 mini
  • iPhone 12
  • iPhone 12 Pro
  • iPhone 12 Pro Max
  • iPhone 13 mini
  • iPhone 13
  • iPhone 13 Pro
  • iPhone 13 Pro Max
  • iPhone 14
  • iPhone 14 Plus
  • iPhone 14 Pro
  • iPhone 14 Pro Max
  • iPhone 15
  • iPhone 15 Plus
  • iPhone 15 Pro
  • iPhone 15 Pro Max
  • iPhone 16
  • iPhone 16 Plus
  • iPhone 16 Pro
  • iPhone 16 Pro Max
  • iPhone SE (2-го покоління)
  • iPhone SE (3-го покоління)

Samsung також старається підтримувати свої флагманські рішення якомога довше, але поки що їм далеко до рівня Apple в цьому плані. Samsung Galaxy S9 (ровесник iPhone XS) отримав оновлення до Android 10, коли на підході Android 15. Тобто лише дві версії, як в найдешевших смартфонів Nokia, HMD, Motorola, а iPhone 2018 року випуску досі працює на найновішій версії системи iOS 18.

Отже, Apple iPhone залишається актуальним довше, значно-значно довше, ніж найкращі «конкуренти» з Android OS. Вживаний Samsung Galaxy S9 можна придбати за 2500-4000 гривень, а за Apple iPhone XS доведеться віддати у два рази більше, а той в три, залежно від технічного стану.

Обидва смартфони мали приблизно однакову вартість на старті продажів, а знецінюються по-різному. Флагмани китайських виробників втрачають в ціні ще більше, тому що на них низький попит, а за iPhone люди готові хоч побитися біля магазину.

Неймовірний попит суспільства на Apple iPhone спричиняє повільну втрату вартості, а пов’язано це з тим, що ці смартфони залишаються актуальними довше, ніж будь-які інші. Вони показують вищу швидкодію (про що говорили вище) на релізі, а через 5-8 років різниця ще більше зростає не на користь Android флагманів.

Саме через це вони так дорого коштують на вживаному ринку, а Xiaomi, Redmi, Poco, Vivo, Oppo, Realme, Motorola, Sony, Asus, ZTE, Samsung, Nokia та інші топові смартфони дешевіють швидше (нікого не цікавлять?), ніж тануть льодинки граду в липні.

Коли інші телефони викидають на смітник, бо вони більше не мають цінності в суспільстві, iPhone ремонтують, відновлюють, продовжують експлуатувати якомога довше, бо 6-7 річний пристрій все ще залишається актуальним.

Це один з показників зацікавленості, потрібності, важливості, актуальності, необхідності, бажаності смартфонів серед суспільства, принаймні серед його переважної більшості. Поки що Apple iPhone є лідером за тривалістю життєвого циклу без натяку на конкуренцію.

Світовий лідер 17 років поспіль

Крім того, що Apple iPhone є найбільш бажаним телефоном (і пристроєм взагалі) у світі, компанії вдалося перевершити (не надовго) лідера за кількістю проданих одиниць. При цьому найпопулярніші у світі моделі Samsung A-серії коштують в 5-8 разів менше за iPhone, тобто є бюджетними, а флагмани продаються значно гірше.

У 2022 році 75% преміальних смартфонів були від Apple і тенденція йде лише на користь яблучної корпорації. Флагмани з OS Android купують все менше, адже люди розчаровуються в них з очевидних причин, про які говорили вище (продуктивність, ПЗ, підтримка).

  • Різні iPhone зайняли відразу 8 місць у ТОП-10 найпопулярніших смартфонів 2022 року

У 2024 році iPhone знову домінує на ринку, займаючи найбільше місць в десятці найпопулярніших смартфонів світу. Лідером став iPhone 15, з 4.1%, а найближчий смартфон іншого виробника Samsung A15 5G має лише 2.0% в другому кварталі року. Єдиний флагман в рейтингу Samsung Galaxy S24 Ultra (відносно Q1 2024 продажі впали) продається майже в три рази гірше, ніж Apple iPhone 15 Pro Max.

Жодними флагманами Google Pixel, Motorola, Xiaomi (лише бюджетка), ZTE, Asus, Sony в рейтингу й не пахне. Apple твердо тримає лідерство продажів вже 17-ий рік поспіль і поки не натякає, що хтось здатен посунути їх продукт. Вони щороку перевершують свої власні очікування, встановлюють нові рекорди та все глибше проникають в суспільство як головний пристрій в житті людини.

  • Передзамовлення iPhone 15 Pro Max перевищили прогнози Apple, — Мін-Чі Куо

Більше ніж два мільярди iPhone у світі – це багато, враховуючи, що вони залишаються актуальними значно довше, ніж конкуренти з Android. Коли флагмани інших виробників відправляються на утилізацію, iPhone ще кілька років отримує актуальні оновлення і продається третьому-четвертому власнику на вторинному ринку.

  • Звіт Apple: $69,7 млрд від продажів iPhone і 2,2 млрд активних пристроїв у всьому світі
Лише санкції Китаю проти Apple допоможуть Android відбити кілька % преміального сегменту.

Про абсолютне світове лідерство свідчить не лише суха статистика продажів, а й кілометрові черги в день запуску. В сучасному світі технологій люди стають в черги хіба що за ігровими консолями Sony, або ж за смартфонами Apple, щось інше побачити майже неможливо.

Чи бачили ви колись чергу за новинками Xiaomi, Samsung, Pixel? Так само ніхто не спішить купляти класичні ПК, телевізори, ігрові ноутбуки, а Apple iPhone наскільки бажаний, що люди готові забивати місце на ніч, спати в наметі, брати кредит, бігти одне одному по головах заради цього пристрою, щоб отримати його першим. Наче за цукром в радянські часи, стоять фанати в очікуванні новинки та це продовжується вже майже два десятиліття поспіль. Це і є феномен Apple.

Роздуми замість висновків

Якби не Apple, то зараз точно не було б таких функціональних смартфонів, в тому числі на OS Android, адже саме iPhone дав важливий поштовх прогресу, змусив виробників працювати в поті чола, щоб конкурувати з новим хітом продажів.

Завдячуючи успіху Apple iPhone світ отримав шалений приріст продуктивності мобільних чипів, розвиток мобільного фото та соціальних мереж. Дивлячись на продажі яблучного смартфона інші виробники й самі почали приносити інновації в умовах складної конкуренції.

Та чи на краще це все? Яким світ був би без Apple iPhone? Можливо, він був би гіршим… або значно кращим. Ймовірно, люди менше часу проводили б перед екранами незручних для використання смартфонів зі стилусом, а більше спілкувалися наживо, менше переглядали відео на портативних пристроях, а частіше купляти стаціонарні комп’ютери.

Можливо, діти не страждали б розладами психіки через мобільні відеоігри з механіками казино чи перегляд коротких відео в Tik-Tok, а мами-одиначки проводили час з дітьми, замість переписок з потенційними вітчимами для доньки в Instagram, або під час знімання нового ролику для OnlyFunds.

Саме з 2007 року (запуск Apple iPhone + YouHub) в десятки разів зросло фінансування 18+ індустрії, сильно впала народжуваність, знизився рівень тестостерону в чоловічого населення, почалося домінування ультра лівих настроїв в масових медіа тощо. Як мінімум, люди стали більше спілкуватися онлайн в переписках, а менше по телефону голосом.

Безумовно, технологічний прогрес напряму пов’язаний з цими всіма соціальними змінами, а Apple iPhone, як головний пристрій сучасності, зробив найбільший вклад у фундамент того, що маємо саме зараз. А можливо це все справді на краще?

Іноді зміни йдуть на користь, тому час все поставить на свої місця у світі нових людей. Світі, який своїм неймовірним впливом на суспільство формує компанія, що розпочала шлях з «маленького гаражу».

Теги за темою
ТехнологіїApple
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Найгучніше отруєння десятиліття: справа Скрипаля обростає деталями
TSN
2024-10-16T16:24:53Z
Про що йдеться у таємних додатках Плану перемоги: Подоляк привідкрив завісу
TSN
2024-10-16T16:24:47Z
Рютте знає про "план перемоги" і каже, що обговорює його із союзниками НАТО
Европейская правда
2024-10-16T16:24:39Z
В ОП пояснили, чому Зеленський представить Раді лише частину плану перемоги
ZN UA
2024-10-16T16:24:22Z
НАТО не може підтвердити участь військових КНДР у війні РФ проти України
Европейская правда
2024-10-16T16:24:02Z
Удари по Росії далекобійною зброєю: у США відповіли, чи змінилася їхня позиція
24tv
2024-10-16T16:21:37Z
Смертельна таємниця СРСР: секретні ядерні вибухи на території України
GlavRed
2024-10-16T16:21:18Z
Штати запровадили санкції проти мережі фінансування «Хезболли»
УкраинФорм
2024-10-16T16:21:15Z
Байден незабаром поговорить із Зеленським, щоб оголосити про новий пакет допомоги, – Білий дім
24tv
2024-10-16T16:21:02Z
Відвідувачі опери блювали і непритомніли під час вистави зі справжнім сексом на сцені – фото
TSN
2024-10-11T06:58:13Z
Зручно та практично: для чого на Галичині використовували бамбетель
24tv
2024-10-08T18:24:51Z
Це найсмачніша картинка, яка взагалі може бути, - Олег Тістол про різні проєкти українських грошей
Политека
2024-10-08T18:31:34Z
Дмитро Гордон з чорнявою шевелюрою показав, який вигляд з Могилевською мав майже 30 років тому
TSN
2024-10-16T16:25:53Z
Анна Трінчер прокоментувала чутки про роман з відомим співаком
Фокус
2024-10-16T16:21:58Z
Відомий блогер розсекретив роман із Анною Трінчер
TSN
2024-10-16T16:06:44Z
Має сучасний вигляд і досі: секрети інтер'єру квартири Моніки з серіалу "Друзі"
24tv
2024-10-16T15:51:31Z
Відомий музикант розійшовся з дівчиною через день після публічної заяви про роман
GlavRed
2024-10-16T15:39:15Z
"Ефект Лани Дель Рей": як творчість відомої співачки "змінює" людей
24tv
2024-10-16T15:36:39Z
У ТЦК кажуть, що після рейдів у публічних місцях до них іде більше людей
УкраинФорм
2024-10-16T16:25:28Z
Батька засудили за спробу змінити дату народження сина: що йому не сподобалось
TSN
2024-10-16T16:24:28Z
Стати багатою та успішною: який рецепт для України пропонують нобелівські лауреати-2024
Фокус
2024-10-16T16:21:46Z
У Повітряних Силах відзвітували про ще 17 збитих "Шахедів"
24tv
2024-10-16T16:09:54Z
Перша приватна школа операторів БпЛА отримала сертифікацію Міноборони: що це дасть випускникам
Фокус
2024-10-16T16:06:35Z
Я дуже хочу дітей, – відомий волонтер Денис Христов зізнався, чи перебуває у стосунках
24tv
2024-10-16T16:06:34Z
Понад 20 тисяч гривень: хто отримає гроші до зими
24tv
2024-10-16T16:03:28Z
Кота знайшли повністю вкритим цементом та врятували – фото до і після
TSN
2024-10-16T16:00:10Z
Портрет Володимира Зеленського на гривнях: історик розповів, наскільки це реально
24tv
2024-10-16T15:51:36Z
Укренерго не прогнозує погодинних відключень світла у четвер
УкраинФорм
2024-10-16T16:26:17Z
РФ втрачатиме $6,5 мільярда щороку після відмови Євросоюзу від російського газу - експерт
УкраинФорм
2024-10-16T16:25:09Z
Зеркаль отримала на посаді радниці в державному "Нафтогазі" понад 18 мільйонів гривень, - політолог
TSN
2024-10-16T16:24:12Z
Німеччина може до кінця року відчути рецесію – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2024-10-16T16:12:13Z
На Прикарпатті понад 30 товаровиробників долучились до проєкту «Зроблено в Україні»
УкраинФорм
2024-10-16T16:07:43Z
Зміни у пенсійній системі: в Україні планується перехід на систему балів
Политека
2024-10-16T16:01:26Z
Ситуація з пташиним грипом на Кіровоградщині загострюється
AgroPortal
2024-10-16T16:00:15Z
«Велике атомне будівництво». Ремонт старого крану на ХАЕС коштуватиме чверть мільярда
ГЛАВКОМ NET
2024-10-16T15:48:27Z
Гетьманцев розповів про реальне зростання пенсій на тлі інфляції
Хвиля
2024-10-16T15:45:52Z
Розстріл українських військовополонених: стало відомо, кого вбили окупанти
TSN
2024-10-16T16:24:48Z
Переконливий удар: ЗСУ атакували полігон окупантів на Запоріжжі
TSN
2024-10-16T16:24:12Z
Військові порадили меру Дніпра Філатову не скиглити, а відповідати за свої вчинки
Знай
2024-10-16T16:21:11Z
Проблема з фортифікаціями, про яку мало говорять
ГЛАВКОМ NET
2024-10-16T16:15:17Z
Росіяни за день понад півтора десятка разів атакували Нікопольський район
УкраинФорм
2024-10-16T16:12:54Z
Із Куп'янської та Курилівської громад на Харківщині евакуювали ще 42 жителів
УкраинФорм
2024-10-16T16:12:05Z
З окремих населених пунктів Куп’янщини вже евакуювали 237 дітей з родинами
Мій Харків
2024-10-16T16:10:05Z
Розстрілюють своїх для звітності: про які звірства розповіли полонені росіяни
24tv
2024-10-16T16:03:21Z
На Київщині стартував опалювальний сезон, у 19 громадах вже йде підключення
УкраинФорм
2024-10-16T16:01:46Z
Як приготувати гречку максимально корисною: українцям назвали найшвидший спосіб
Политека
2024-10-16T16:22:39Z
Стало відомо, скільки разів на тиждень треба їсти яйця
AgroNews
2024-10-16T16:22:35Z
Отрута морської багатоніжки може лікувати серйозні хвороби: результати дослідження
24tv
2024-10-16T16:21:14Z
«Охматдит» визначив підрядника для першочергової відбудови лікарні
ZN UA
2024-10-16T15:12:57Z
Сумувати не будуть навіть у спеку: вчені розповіли, хто найпростіше сприйме глобальне потепління
Фокус
2024-10-16T13:42:59Z
Як часто можна мити голову
24tv
2024-10-16T13:21:11Z
Виявить проблему в зародку: вчені розробили найточніший тест на харчову алергію
Фокус
2024-10-16T13:12:54Z
Схуднення за гороскопом: астрологи розповіли, яку дієту обирати кожному знаку зодіаку
TSN
2024-10-16T13:09:34Z
Біогакер Браян Джонсон похвалився своєю "золотою" плазмою та розсекретив нову терапію обміну крові
TSN
2024-10-16T13:09:06Z
Повилітали навіть металеві двері: потужний вибух стався у Сваляві
TSN
2024-10-16T16:24:36Z
Чоловік 10 днів блукав у Карпатах: чотири доби мандрівник був без їжі
TSN
2024-10-16T16:24:03Z
На Одещині двоє чоловіків вкрали у фермерів понад сотню овець
Комсомольская правда
2024-10-16T16:22:55Z
На Черкащині затримали зловмисників, які заробили на продажі гуманітарних авто понад ₴31 млн
Украина Криминальная
2024-10-16T16:21:36Z
У столиці судитимуть жінку, яка збувала метадон через сервіс поштових відправлень
InternetUA
2024-10-16T16:19:11Z
"Чудеса перевтілення": чоловік підробив документи і "став жінкою", щоб перетнути кордон
24tv
2024-10-16T16:18:33Z
СБУ викрила зрадника, який коригував ракетно-дронові удари по оборонцях Харкова
Мій Харків
2024-10-16T16:13:40Z
В місті Ізюм затримали чоловіка, який до смерті забив стільцем рідного брата
Мій Харків
2024-10-16T16:13:22Z
На Закарпатті - другий за чотири дні випадок нападу жінок на військових, поліція відкрила справу
УкраинФорм
2024-10-16T15:40:31Z
Яке листя найкраще для компосту: таке добриво підвищить урожайність ґрунту в рази
TSN
2024-10-16T16:25:33Z
Обов'язково дивіться на етикетку: виробники розповіли про п'ять факторів, які псують оливкову олію
TSN
2024-10-16T16:24:53Z
Як часто прибирати в спальні та з чого правильно починати: відповідь експертів
24tv
2024-10-16T16:18:35Z
Як вивести комах з приміщення: ці поради використовують професійні покоївки
24tv
2024-10-16T16:12:53Z
Ці 5 речей ніколи не можна прати у гарячій воді: запам'ятайте їх
24tv
2024-10-16T15:33:23Z
Як заслужити повагу в робочому колективі
24tv
2024-10-16T15:33:20Z
Як розпізнати "енергетичного вампіра": 6 ознак того, що ви висмоктуєте життя зі своїх друзів
Фокус
2024-10-16T15:21:01Z
Шведи знайшли спосіб зробити зерно таким же поживним, як м’ясо
AgroNews
2024-10-16T15:19:25Z
Як швидко заточити тупі ножиці в домашніх умовах: будуть гострими, неначе бритва
TSN
2024-10-16T15:13:27Z
Фільм про Індіану Джонса був пророчим: археологи знайшли у храмі "Ель-Хазне" таємну гробницю
TSN
2024-10-16T16:24:16Z
Мільйони комп'ютерів залишаться без Windows 10 у 2025 році
InternetUA
2024-10-16T16:22:13Z
Microsoft прибрала пробну версію Xbox Game Pass за $1 напередодні виходу нової Call of Duty
ITC
2024-10-16T16:16:48Z
Red Dead Redemption має кращий вигляд на ПК — ютубер порівняв гру з версією для PS5
ITC
2024-10-16T16:16:39Z
Оновлені Xbox Series X вже доступні — розбирання виявило цікаві відмінності
ITC
2024-10-16T16:16:21Z
Amazon показала чотири нові Kindle — і першу кольорову «читалку» за $279
ITC
2024-10-16T16:16:10Z
Астрономи розгадали таємницю карликів Gliese 229B
Portaltele
2024-10-16T16:07:10Z
NASA шукає людину, яка допоможе: тому, хто розгадає загадку, виплатять $3 мільйони
Фокус
2024-10-16T16:06:43Z
Ваш смартфон зможе працювати довше під час відключень світла: ось як підготуватися
24tv
2024-10-16T16:06:06Z
Україна із поразки від войовничої Франції розпочала відбір на ЧС-2025 з футзалу
24tv
2024-10-16T16:12:20Z
Яскравий дебютант збірної України може повернутись у чемпіонат Індії: хто зацікавився гравцем
24tv
2024-10-16T15:57:42Z
"З МСМК перетворився на інваліда": Узелков розповів про свій стан
GlavRed
2024-10-16T15:57:24Z
Стародубцева заявлена на турнир WTA у китайському Гуанчжоу
УкраинФорм
2024-10-16T15:52:49Z
Тоттенгем продовжив контракт зі Спенсом
Football.ua
2024-10-16T15:51:53Z
Не думаю про поразку від Джошуа, – Нганну пообіцяв повернутися сильнішим
24tv
2024-10-16T15:33:06Z
Мората встановив унікальне досягнення в збірній Іспанії
Football.ua
2024-10-16T15:10:22Z
Ексфутболіст збірної Франції оголосив про завершення кар'єри: зворушливе відео
24tv
2024-10-16T15:00:16Z
Російський тренер Черчесов отримав штраф за глузування з казахської мови
ГЛАВКОМ NET
2024-10-16T14:51:57Z
Kia показала на фото свій перший рамний пікап і назвала дату дебюту
AutoCentre
2024-10-16T16:04:39Z
Як із Volkswagen Crafter в Україні зробили мобільний офіс
AutoCentre
2024-10-16T16:04:28Z
Великі зміни: дебютував новий Nissan Murano 2025
Фокус
2024-10-16T15:36:36Z
Українці обирають нові китайські електромобілі: найпопулярніша модель – ZEEKR 001
ITC
2024-10-16T14:43:28Z
Skoda готує недорогий мінікросовер
AutoCentre
2024-10-16T14:31:01Z
Ford презентував яскравий рамний позашляховик у ретростилі
Фокус
2024-10-16T14:00:03Z
На спортивній трасі мчав 105 км/год: українцям показали потужний "Запорожець"-баггі з 70-х
Знай
2024-10-16T13:51:45Z
Новий Chevrolet Corvette ZR1 встановив рекорд швидкості
AutoCentre
2024-10-16T13:22:33Z
Надпотужний гігант: розкрито подробиці флагманського кросовера BYD
Фокус
2024-10-16T13:12:26Z