Про це у телеефірі повідомив заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко, відповідаючи на запитання, як у МВС шукають цих супровідників ветеранів, передає кореспондент Укрінформу.
"У першу чергу ми послуговуємося принципом "рівний-рівному". Ми запрошуємо до такої роботи і рідних наших зниклих безвісти або тих, хто вже зазнав ушкоджень. Або навіть у нас є приклади того, що працюють рідні наших загиблих героїв. Також тим, хто повертається з фронту, ми пропонуємо роботу, якщо людина не може продовжувати службу безпосередньо на полі бою. Тому у першу чергу ми пропонуємо роботу таким співробітникам", - пояснив він.
За його словами, ці співробітники обов'язково проходять навчання з психологами.
"І ми розуміємо, що та кількість соціальних супровідників, недостатня і ніколи не буде достатньою. І вона не буде дорівнювати тій кількості співробітників і членів родин, які потребують допомоги й уваги, які є у нас сьогодні", - зазначив Тимченко.
Тому МВС максимально за допомогою цифровізації та діджиталізації створює всі необхідні умови, щоб їхній ветеран, авторизувавшись у кабінеті соцзахисту, зрозумів, яка послуга йому потрібна, зміг поставити запитання соціальному супровіднику і той відповів йому на це запитання та включився для надання тієї чи іншої послуги, яка буде обрана ветераном, пояснив заступник міністра.
Він підтвердив, що серед цих супровідників ветеранів є і жінки.
Також Тимченко поінформував, що МВС зараз спільно з ветеранами проводить роботу, щоб зрозуміти, як покращити і полегшити функціонування цього електронного кабінету соціального захисту, покращити його доступність і найголовніше - зробити його безпечним.
Як повідомляв Укрінформ, міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко заявив, що у системі МВС вже є 580 супровідників ветеранів.
Фото з сайту armyinform.com.ua