MY.UAНовини
«Українці збідніли та перестали донатити». Як російська пропаганда намагається знизити підтримку ЗСУ
«Українці збідніли та перестали донатити». Як російська пропаганда намагається знизити підтримку ЗСУ

«Українці збідніли та перестали донатити». Як російська пропаганда намагається знизити підтримку ЗСУ

Російські повідомлення мають на меті переконати українців у їхній же втомі, хоча вони продовжують донатити.

У 2024 році Україна — у першій десятці світового рейтингу благодійності Charities Aid Foundation (CAF), маючи сьоме місце. Хоч і в порівнянні з 2023 роком Україна опустилася на п’ять позицій, але залишається у п’ятірці держав-лідерок, чий рейтинг благодійності зріс найбільше за останнє десятиліття. А цьогоріч у лютому засновник банку Monobank Олег Гороховський оприлюднив статистику, згідно з якою з часу повномасштабного вторгнення на «банки» зборів надійшов 1 мільярд євро. І за торішньою інформацією банку, загальна сума пожертв у 2023 році зросла у порівнянні з 2022 роком: середній донат складав 349 гривень замість 258, вдалося назбирати 24,7 мільярда гривень замість 8,5 мільярда. Зростання внесків за посередництва цього банку фактично відбулося більш ніж на 30%. Хоча потрібно врахувати, що у 2023 році показники донатів беруться за весь календарний період, а у 2022-му — лише з березня. Інформації за 2024 рік поки що немає.

Також є інформація найбільших благодійних фондів України. До прикладу, «Повернись живим» станом на жовтень 2024 року назбирав близько 3 мільярдів гривень, за повний календарний 2023 рік — 4,5 мільярда, а у 2022 році — 5,7 мільярда. Щодо фонду Сергія Притули, то у 2023-му там зібрали 2,1 мільярда гривень, а за перший рік великої війни — понад 4 мільярдів. 

Донатять також не тільки українці. Наприклад, найбільше пожертв у 2023 році зібрала англомовна платформа United24 — понад 7,9 млрд грн, або 63% від загального обсягу внесків за минулий рік серед двох найбільших українських фондів. Інформації за 2024 рік також поки немає. 

Як бачимо, інформація неповна, існують різні збори, туди залучені різні фінансові установи, організації, бізнеси, тож зробити висновки на основі даних двох фондів і одного банку складно. 

Попри це, пропагандисти Кремля всіляко намагаються знеславити ініціативність українців і кажуть, що вони «втомлюються» або їм уже «набридло» донатити. Деякі висміюють збори, інші — звинувачують тих, хто ініціює збори, у корупції та відмиванні грошей. Тобто намагаються зробити все, щоб посіяти недовіру в українців до самих же себе. Розповідаємо, як українці жертвують та чи справді показники «зменшилися» й навіщо росіянам спекулювати на темі грошей.

Як донатять українці

Причин благодійності багато. Дослідники пояснюють, що спільні виклики зближують соціальні групи, а що також «благодійність буває заразною». Людям важливо відчувати причетність до благородної справи. І не дарма рівень благодійності в Україні зріс уже в умовах великої війни — адже опитування Соціологічної групи «Рейтинг» за 2023 рік свідчить, що у 63% українців серед близьких і рідних є ті, хто воював чи воює на фронті, починаючи з 24 лютого 2022 року (вибірка респондентів склала 1000 осіб). Тобто війна стосується більшості людей і зрозуміло, що вони залучені до допомоги.

Керівники головних благодійних фондів України також пояснюють, що донати — це емоційна історія, яка має злети й падіння. Про це, наприклад, розповів Сергій Притула. Восени 2023 року він казав, що «тенденції відверто жахливі». Але вже у грудні того ж року розповів, що «сталося просто диво» і з донатами все добре.

І в принципі, це нормальне явище для благодійництва. Найчастіше внески надходять після масованих обстрілів, перемог на фронті чи інших гучних подій. Погляньмо на інфографіку приватних донатів від «Монобанку» за 2023 рік:

Інфографіка — інстаграм «Монобанку»

Сплески надходжень припадають на конкретні події, пов’язані з російсько-українською війною, зокрема, на період блекаутів, прорив Каховської дамби тощо. Ця інфографіка відображає становище в одному українському банку серед багатьох інших. Проте заступник директора благодійного фонду «Повернись живим» Олег Карпенко погоджується з такою тезою. І каже, що збільшення активності у грошовій підтримці, як правило, спостерігається на тлі масштабних атак Росії по містах, з іншого боку — після «незначних перемог України», як-от чергових ударів по ворожій території або знищення командних пунктів Росії, авіації, кораблів.

Як приклад можна навести руйнування російськими ракетами столичної дитячої лікарні «Охматдит» 8 липня 2024 року: станом тільки на серпень зібрали 1 мільярд гривень, про що повідомляв міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Тоді ж росіяни дискредитували збори українців на «Охматдит». Писали, нібито «Монобанк» розпочав збір на лікарню раніше за російську ракетну атаку на дитячу лікарню. У анонімних телеграм-каналах вказували різні дати початку збору: дехто писав про 5 липня, інші — про 7 липня. Насправді Monobank спільно з започаткованою українським президентом ініціативою United24 відкрили банку для збору на 100 мільйонів для дитячої лікарні 8 липня. До зборів долучилися різні бізнеси, уряди — й повідомляли про це саме 8 липня. До цього списку входять й інші українські банки, наприклад, ПУМБ, Otpbank чи «Приватбанк» тощо.

Фейкороби не лише спробували довести, що удар по лікарні нібито інсценований — а й намагалися переконати, наче банківські установи разом з українським керівництвом «змовились» і витягують гроші з людей в Україні. Адже, якщо удар «інсценований», то кошти тим паче «не дійдуть» за призначенням.

У цьому випадку пропагандисти послуговуються класичною тактикою пропаганди — знеціненням. Вони навмисно применшують важливість, ефективність чи успішність певних подій, рішень, процесів тощо.

Як пропаганда дискредитує збори

Ще з 2022 року аналітики Центру досліджень Детектора медіа» фіксували низку підроблених благодійних сайтів, які збирали кошти «на підтримку» української армії. Зокрема, ми знайшли підробний сайт фонду «Повернись живим». Росіяни скопіювали зовнішній вигляд сайту, взяли справжній матеріал про те, що фонд «Повернись живим» зібрав понад 100 мільйонів доларів на підтримку української армії, переклали його та приписали цю інформацію «російським волонтерам». У фейковій версії всі збори перейшли нібито окупаційній армії. По суті, вони віддзеркалюють дії українців, що є типовою тактикою для російської пропаганди.

До речі, російський благодійний фонд «Потрібна допомога», який у Росії внесли до списку «іноагентів», й агентство онлайн-досліджень Tiburon Research провели власне соціальне опитування на тему благодійності й пожертвувань. За його результатами, близько половини респондентів (43% у 2023 році) не розуміють, чим робота благодійних організацій відрізняється від державних. А ще дослідники виявили, що «донатять на російський фронт» лише 18% респондентів. Інформацію збирали шляхом онлайн-опитувань росіян, вибірка склала 1200 респондентів із різних регіонів Росії.

Також пропагандисти вдаються до дискредитації української ініціативності, маніпулюючи економічними питаннями. Зокрема підвищенням тарифів в Україні та ціни за енергоносії, що призводить до подорожчання життя. Як наслідок — це дає їм підстави говорити про неспроможність українців донатити далі. Один із таких численних фейків — поширення анонімними телеграм-каналами історії про те, що в ЗСУ начебто займаються «сексуальною експлуатацією» жінок. Ідеться про те, що буцімто командування 44-ї окремої механізованої бригади примушує бійчинь збирати донати на бригаду за допомогою відвертих фото. Оскільки, мовляв, «українці вже давно не донатять».

Ще одна теза пропагандистів, яку вони просувають, — начебто нецільове використання пожертв або що збори — це шахрайство. Наприклад, фейкороби писали, що Фонд Сергія Притули оголосив черговий збір, начебто завищивши вартість одного БТР у 2,5 раза.

Але отримавши коментар від організації, ми з’ясували, що на високу ціну бронетранспортерів вплинуло декілька чинників, як-то місце купівлі (Велика Британія), технічний стан, достатня кількість на складах і логістика доставки. А потребу в придбанні саме цих машин погоджували з військовими.

А ще раніше пропагандисти писали, що українські волонтери під час російських атак «нахабно збирають гроші», заробляючи на людському горі, та намагалися переконати, що жертвувати на Збройні Сили України та допомагати волонтерам немає сенсу, адже ці гроші підуть, мовляв, не за призначенням.

Дискредитує роботу фондів «Повернись живим» і Фонду Сергія Притули й проросійський блогер Анатолій Шарій. Кожен оголошений ними збір коштів на потреби української армії викликає критику в телеграм-каналі блогера. Шарій пише, що волонтери — шахраї, які нібито «забувають» купити те, що обіцяли під час зборів. А тих, хто донатить Притулі та Стерненку, проросійський блогер називає «сільськими квочками». Мовляв, лише безграмотні вірять, що приватні особи, як-от Притула чи Стерненко, можуть купити байрактари чи інші товари. Пропагандист також поширює тезу, що українські волонтери організовують свою роботу через фірми-прокладки та відмивають кошти. Хоча і «Повернись живим», і фонд Сергія Притули регулярно звітують про свою роботу в соціальних мережах, і кожен може дізнатися та перевірити роботу фондів.

  • Читайте також: «Рогулестан», «нацисти» і «безмозка влада»: якими меседжами «український» блогер-мільйонник Анатолій Шарій ділився протягом року великої війни.

І, до речі, інформація, як жертвувати на рахунки самого Шарія, є і в його телеграм-каналі, й на ютуб-каналі. Отримані кошти, крім начебто російських, Шарій нібито витрачає для допомоги українцям. Проте достовірної інформації про обсяги зібраних донатів і їхнє цільове використання не існує.

Звісно, не фейкові, а реальні випадки шахрайства з донатами існують. Нещодавно, наприклад, волонтерський медичний батальйон «Госпітальєри» повідомив про результати службового розслідування щодо колишньої працівниці фонду, 30-річної Анни Скольбушевської. Вона приблизно пів року збирала гроші нібито на потреби власного екіпажу, однак витрачала їх на подорожі й азартні ігри. Військові звернулися до правоохоронців щодо розтрати грошей. У «Госпітальєрах» закликали донатити лише на рахунок фонду або ж картки людей, перелічені на офіційному сайті батальйону.

Для того, щоб убезпечити людей від таких випадків, Мінцифри створило освітній серіал, як правильно донатити. У ньому розповідають, як перевіряти благодійні організації та волонтерів за допомогою пошуку у відкритих джерелах.

Але пропаганда вдається до узагальнення та намагається переконати аудиторію, що буквально кожна волонтерська організація «відмиває кошти». Пропагандисти таким чином намагаються підірвати довіру до волонтерських організацій і зменшити допомогу ЗСУ. 

А що у результаті? Українці жертвують і далі. Як і будь-яка благодійна діяльність, вона матиме періоди, коли суспільна активність зменшується, чи навпаки. Такі коливання та їхні закономірності підтверджують не тільки сучасна статистична інформація фондів, а й історичні дані. Наприклад, доцентка Запорізького національного університету Ольга Сирцова у 2017 році порівняла сплески допомоги жителями сучасної Запорізької області військовим у 1914—1916 і 2014—2016 роках.

«Спільною рисою двох періодів є відсутність заздалегідь продуманої державою логістики надання медичної допомоги пораненим воїнам. Тому виникла необхідність організації військових шпиталів за ініціативи благодійницьких організацій», — пише Ольга Сирцова.

Поступово й у 1916 році, й у 2016 році держави змогли розв’язати питання допомоги біженцям і пораненим військовим, і в обох випадках залученість волонтерів і благодійників знизилася. Зараз український волонтерський рух перебуває на новому етапі, який почався у 2022 році, і поки що відсутня повна інформація, яка б могла довести зростання, зменшення або його сталість.

Проте російські пропагандисти намагаються впливати на настрої українців, демонструючи, що «все погано», «жодної підтримки армії нема». Однак такі узагальнення, які ґрунтуються на поточних показниках, є або фейками, або спробами маніпулювати інформацією про коливання надходжень на благодійність чи підтримку Сил оборони України.

Ілюстрація на головній та інфографіка: Наталія Лобач

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
пропаганда
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Як не втратити місяць страхового стажу: в ПФУ розкрили важливий нюанс
Хвиля
2025-07-11T05:31:30Z
Відновлення інфраструктури України триватиме близько 15 років та обійдеться в понад трильйон доларів
Известия Киев
2025-07-11T05:28:47Z
Чи варто українцям переживати щодо відключень світла найближчим часом: що прогнозують експерти
Telegraf
2025-07-11T05:25:13Z
Ворота в безодню: де в Україні найглибша свердловина та для чого її побудували
24tv
2025-07-11T05:16:29Z
Програма пільгового кредитування ОПК: кому надають позики
Хвиля
2025-07-11T05:07:48Z
Яку пенсію отримуватиме українець з 25 роками стажу
24tv
2025-07-11T05:04:23Z
Експерт назвав фактори, які впливатимуть на ціну сої на світових ринках
AgroPortal
2025-07-11T05:00:35Z
Навіть комуналку сплатити не зможете: Нацбанк посилив правила грошових переказів
Знай
2025-07-11T04:37:45Z
Чи будуть дивувати долар та євро ціною наступного тижня
24tv
2025-07-11T04:34:01Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Що гірше впливає на чоловіче здоровʼя – вейп чи звичайні цигарки
24tv
2025-07-11T04:39:13Z
Вчені створили пластир, який блокує похмілля
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T23:01:19Z
Нічна звичка, яка здатна призвести до втрати слуху
Gazeta UA
2025-07-10T21:40:13Z
Що насправді означає свербіж носа: розбір народних прикмет для кожного дня
GlavRed
2025-07-10T20:25:12Z
Як швидше досягнути оргазму – практичні поради для жінок та чоловіків
24tv
2025-07-10T19:36:11Z
Робот-хірург вперше самостійно провів надскладну операцію без підказок людини
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T18:58:33Z
Навіть одна безсонна ніч змінює мозок і тіло — попередження вчених
360ua.news
2025-07-10T18:40:31Z
Трамп нарешті зрозумів, що Путін не хоче закінчувати війну проти України, – The Telegraph
24tv
2025-07-11T05:36:47Z
Чергове "амплуа": Білий дім опублікував фото Трампа в образі Супермена
24tv
2025-07-11T05:36:03Z
Ворог за добу завдав майже 120 ударів по Сумщині, поранені двоє людей
УкраинФорм
2025-07-11T05:34:39Z
Основа для розгортання в Україні: Франція та Британія збільшать до 50 тисяч осіб чисельність коаліційних сил
ZN UA
2025-07-11T05:34:23Z
Що насправді вигідно Китаю: вічна війна в Україні чи слабка Росія?
ZN UA
2025-07-11T05:34:18Z
Як Японія переймається кібербезпекою
Украина Криминальная
2025-07-11T05:34:09Z
Трамп анонсував заяву щодо Росії та висловився про постачання зброї Україні
Telegraf
2025-07-11T05:28:34Z
На Київщині до 15 років за ґратами засудили адвоката, який коригував ракетні удари рф
InternetUA
2025-07-11T05:28:15Z
Війна в Україні може затягнутися майже на сто років?
GlavRed
2025-07-11T05:25:40Z
Росія наступає числом і байдужістю до своїх втрат - Командир "Люті"
Gazeta UA
2025-07-11T05:34:33Z
На Південно-Слобожанському напрямку Сили оборони відбили 8 ворожих атак, на Куп’янському минулої доби відбулося 5 атак росіян — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-07-11T05:34:26Z
Карта бойових дій в Україні станом на 11 липня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T05:30:00Z
Генштаб оновив дані про втрати РФ: скільки росіян ліквідовано
TSN
2025-07-11T05:25:52Z
РФ атакувала Дніпропетровщину: пошкоджено адмінбудівлю, лінію електропередач
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T05:15:59Z
У Києві кількість постраждалих внаслідок російської атаки 10 липня зросла до 28, двоє загиблих
УкраинФорм
2025-07-11T05:10:22Z
Чи будуть сильні дощі та грози найближчими днями
24tv
2025-07-11T05:04:48Z
У Києві та низці областей лунала повітряна тривога через загрозу безпілотників
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T05:03:08Z
Новий графік транспорту у Вінницькій області: місцевих попередили про зміни
Политека
2025-07-11T05:01:27Z
Робота для пенсіонерів у Львові: кому готові платити від 25 тисяч щомісяця
Политека
2025-07-11T05:31:49Z
Новий вид соцпідтримки: кому виплатять 10 000 грн
Знай
2025-07-11T05:22:12Z
Партизани вистежили нові позиції ППО окупантів біля Запорізької області
Gazeta UA
2025-07-11T05:16:19Z
Падіння дрона у Литві: у Міноборони країни розкрили деталі і назвали тип БПЛА
InternetUA
2025-07-11T05:16:14Z
12 липня — яке церковне свято, навіщо вмиватися росою до сходу сонця
TSN
2025-07-11T05:06:49Z
Скільки метрів має бути між сусідами: що говорить закон
24tv
2025-07-11T05:04:38Z
З Днем Ольги 2025! Красиві листівки та душевні вірші до іменин 11 липня
Telegraf
2025-07-11T05:04:15Z
Ухилянти з міркувань совісті: чому за ґрати садять релігійних пацифістів, які б могли допомагати країні
Telegraf
2025-07-11T05:01:06Z
Українські дрони-перехоплювачі вже застосовуються для знищення «Шахедів» - Міноборони
InternetUA
2025-07-11T05:01:03Z
Хто стоїть за Labubu і чому ці іграшки скуповують у всьому світі
24tv
2025-07-11T05:16:53Z
Від "Танців із зірками" до служби у війську: що сьогодні відомо про життя Дмитра Дікусара
24tv
2025-07-11T04:03:37Z
Зміна дивовижна: тільки завзяті кіномани зможуть упізнати популярну акторку 80-их
GlavRed
2025-07-10T23:25:50Z
У Києві дрон влучив у квартиру відомого художника
ZN UA
2025-07-10T22:31:08Z
"Та пішли ви": Джонні Депп уперше висловився про своє вигнання з Голлівуду
GlavRed
2025-07-10T21:25:22Z
У РФ закльовували дружину Преснякова: що вона вчудила
GlavRed
2025-07-10T21:25:14Z
Пригоди, свобода і багато сонця: 3 нові українські фільми для літнього настрою
24tv
2025-07-10T21:00:39Z
Потап попався на прослуховуванні російського співака з бази "Миротворець"
GlavRed
2025-07-10T20:25:25Z
Фінал шокує: 5 легендарних серіалів з несподіваним закінченням
24tv
2025-07-10T20:12:06Z
SPA з видом на північне сяйво: в Ісландії будують унікальний комплекс
24tv
2025-07-11T05:19:22Z
Де "дивне" число: загадка, яка нікого не залишить байдужим
GlavRed
2025-07-11T04:25:01Z
Смачно й ситно: снідаємо оригінальними сирничками з бринзою
24tv
2025-07-11T03:51:10Z
Їх часто недооцінюють: топ-3 непопулярні локації в Україні, які вразять кожного мандрівника
24tv
2025-07-11T03:42:13Z
Як позбутися плісняви у ванній: унікальний засіб
Gazeta UA
2025-07-11T03:28:39Z
Що допоможе вам стати успішним: відповідь ховається у місяці народження
GlavRed
2025-07-11T03:25:41Z
Принесе біди та проблеми: чому в будинку не можна сушити парасольку відкритою
GlavRed
2025-07-11T03:25:11Z
Женщины, которые регулярно употребляют шоколад, имеют большее сексуальное влечение: интересные факты о лакомство
Gazeta UA
2025-07-11T02:40:17Z
Тельцям краще не сперечатись з керівництвом: гороскоп на 11 липня
24tv
2025-07-11T02:03:59Z
У Харкові вже дев'ятеро постраждалих внаслідок ранкової атаки російських дронів
УкраинФорм
2025-07-11T05:22:50Z
Переплутали з БПЛА: засоби ППО пошкодили пасажирський літак у "Шереметьєво", — соцмережі
Фокус
2025-07-11T05:22:30Z
Оголена жінка стрибала на даху «Жигулів». Суд визначив покарання
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T05:22:11Z
Удар по Харкову: троє поранених, зачепило пологовий будинок
1News
2025-07-11T04:37:46Z
На Тернопільщині затримали агента РФ, який готував теракт проти військових
InternetUA
2025-07-11T04:28:10Z
Атака "Шахедами" по Україні, вибухи в низці регіонів Росії: хронологія 1234 дня війни
24tv
2025-07-11T03:57:01Z
На Дніпропетровщині викрили шахрайську мережу з надання фінансових послуг
УкраинФорм
2025-07-11T03:55:26Z
У Харкові прогриміли вибухи: внаслідок атаки ЗС РФ постраждали медичний заклад і житлова забудова
Фокус
2025-07-11T03:52:59Z
В Сумах пролунали вибухи: росіяни зранку атакували місто безпілотниками
Telegraf
2025-07-11T03:49:49Z
Ford відкликає понад 850 тисяч автомобілів у США
УкраинФорм
2025-07-11T04:10:28Z
Ці знання рятують життя: розшифровка значків безпеки в автомобілі
24tv
2025-07-11T03:57:59Z
Автомобілі Tesla отримають штучний інтелект Grok AI: коли з'явиться
InternetUA
2025-07-11T02:01:01Z
Японські автовиробники роблять ставку на екологічне паливо з трави та паперу
Топ Жир
2025-07-11T00:33:43Z
MG вражає на Goodwood двома новими електромобілями та стильним родстером
Топ Жир
2025-07-10T23:48:19Z
Бюджетна знахідка: експерти назвали найнадійніший вживаний авто 2025 року
GlavRed
2025-07-10T23:25:50Z
Позов стверджує, що рішення General Motors не врятує ваш двигун V8 від виходу з ладу
Топ Жир
2025-07-10T23:04:44Z
Поліцейський зупинив безпілотне авто за порушення правил повороту, але у водія немає водія
Топ Жир
2025-07-10T23:04:09Z
Новий кросовер Renault виправляє всі недоліки моделі Bigster
Топ Жир
2025-07-10T22:34:38Z
Аліссон: Важливо зберегти цей тонус і запал
Football.ua
2025-07-11T05:19:42Z
Помер видатний український легкоатлет Олександр Лисиченок
24tv
2025-07-11T05:04:40Z
Шахтар — Ільвес. Наші оцінки
Football.ua
2025-07-11T05:01:36Z
Капітан Атлетіка Альварес відсторонений через позитивний допінг-тест
Football.ua
2025-07-11T04:46:57Z
Майбутній суперник Полісся у Лізі конференцій: Санта-Колома розгромила Борац
Football.ua
2025-07-11T04:31:49Z
Сини вже із медалями, а доньки – його натхнення: що відомо та де зараз діти Олександра Усика
24tv
2025-07-11T04:21:42Z
Жіноче Євро-2025 з футболу. Визначився п'ятий учасник 1/4 фіналу
УкраинФорм
2025-07-11T04:19:40Z
Шахтар — Ільвес 6:0 Відео голів та огляд матчу Ліги Європи
Football.ua
2025-07-11T04:16:44Z
Чемпіон України, спортсмен і розвідник: на війні загинув доброволець Родіон Пустовий
Фокус
2025-07-11T02:52:31Z
Експерти назвали найкращі смартфони року: від Galaxy S25 Ultra до Pixel 9a
InternetUA
2025-07-11T05:22:22Z
Чому смарт-окуляри досі не стали масовим гаджетом: головні бар’єри й перспективи
InternetUA
2025-07-11T04:01:56Z
Смартфон Samsung Galaxy Z Fold 8 вже у розробці
InternetUA
2025-07-11T03:01:28Z
Над Україною зійшов незвичайний місяць: в мережі опублікували красиві фото та відео
Telegraf
2025-07-11T02:04:40Z
Підхопила тренд на Лабубу: кішка здивувала власника і мережу несподіваною крадіжкою
Фокус
2025-07-11T00:52:41Z
Археологи знайшли у Туреччині унікальну мозаїку віком 1500 років
Gazeta UA
2025-07-10T22:40:27Z
Прощавай Google: творці ChatGPT випустять власний браузер на базі ШІ, – Reuters
Фокус
2025-07-10T20:07:00Z
Samsung готує смартфон, який складається тричі: коли чекати на анонс
InternetUA
2025-07-10T19:52:53Z
Як заробляти на прямих ефірах у TikTok
24tv
2025-07-10T19:12:30Z