Про це волонтери повідомили кореспонденту Укрінформу.
«Пончо шиється зі спеціальної тканини, яка захищає від інфрачервоного випромінювання, вона міцна та легка водночас, має водостійке просочення», - зазначила керівниця швацького цеху БФ «Паляниця» Олена Грекова.
Вона додала, що перш ніж створити ідеальний варіант захисного пончо, було розроблено 5 варіантів.
«Ми пробували робити пончо з більш тонкої тканини, але захисту від тепловізора — такого, як отримали зараз, - тоді не було. Тестування показали, що тканина, яку використовуємо зараз, впродовж 2 годин захищає від тепловізора», - сказала Грекова.
Як підкреслив запорізький волонтер, засновник БФ «Власноруч» Василь Бушаров, пончо досить легке, в ньому тепло, а ще його можна зʼєднати з іншими такими плащами, аби отримати умовну ковдру, яка дозволить заховати від тепловізора автомобіль чи навіть використовувати як захист для бліндажа та позицій.
«Тут три шари: верхній - це власне та тканина, яка захищає від інфрачервоного випромінювання. Далі - теплова вставка, а третій шар - захищає від вологи. Ми відправляли плащі військовим на випробування. Було близько 17 різних виробників. Сертифікат отримали плащі від двох виробників, один з них - це ми», - зазначив Бушаров.
Один рулон такої тканини - це 30 метрів, його вистачить, аби відшити до 10 військових пончо. Собівартість плаща (зелений колір) 2500 гривень та 3500 гривень (мультикам/піксель).
Волонтери оголосили збір коштів на закупівлю тканини, аби відшити та безкоштовно передати пончо бійцям, які боронять Запорізький та Донецький напрямок. Зазначають, що отримали від військових замовлення на пошив 250-300 таких пончо.
Як повідомляв Укрінформ, у Житомирській області під час благодійної акції “Кара з неба” зібрали вже понад 1,7 млн грн на FPV-дрони в пам'ять про загиблих військовослужбовців.