Учений дійшов висновку, що кішки знають про свої надздібності, які роблять їх схожими на аморфні тіла.
Багато власників кішок можуть не раз переконувалися в тому, що їхній улюбленець має плинність не гіршу, ніж вода. Нове дослідження підтвердило, що не тільки люди помітили цю дивну особливість, схоже, кішки й самі знають про неї, пише ScienceAlert.
Нещодавній експеримент показав, що кішки, стикаючись із невеликими отворами, без вагань можуть просочитися крізь них, і зупиняються тільки перед деякими з них.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Це вказує на те, що кішки також мають певний ступінь самосвідомості з приводу розмірів власного тіла.
Відкриття етолога Петера Понграца з Університету Етвеша Лоранда може вплинути на оцінку когнітивних здібностей усього виду.
Попередні дослідження вже показали, що кішки здатні в буквальному сенсі "розтікатися", щоб зручніше вмоститися в коробку, в яких ховаються. У певному сенсі кішок можна віднести до категорії аморфних тіл, не до кінця твердих, і не зовсім рідких.
Понграц вирішив з'ясувати, чи демонструють кішки усвідомлення власного тіла. Дослідник розробив експеримент, який провів у комфортному для кішок середовищі — в їхніх будинках. Він створив установку з дощок, у яких були зроблені проходи різного розміру: одна частина з різною шириною, а друга — висотою.
Через більшість прорізів кішки пройшли без особливих складнощів або коливань, навіть коли прохід був наполовину вужчим за ширину тіла тварин. Але з отворами різної висоти все відбувалося інакше, кішки ставали нерішучими, якщо отвір був нижчим за висоту їхньої холки. Тоді тварини шукали альтернативні рішення, наприклад, просто перестрибували перешкоду.
Така поведінка частіше проявлялася у вищих кішок, що свідчить про те, що усвідомлення розміру тіла відіграє роль в ухваленні рішень.
Результати експерименту показали, що вузькість і висота проходів сприймаються кішками по-різному. Вузькі проходи не лякають кішок, оскільки вони знають, що зможуть протиснутися через них. Але висота проходу може стати проблемою, можливо, тому що кішці доведеться присісти, щоб пролізти в нього.
"Результати показують, що кішкам може бути складніше пролізти через низький прохід, ніж через високий, але вузький. Анатомічні особливості кішок підтверджують цю теорію", — каже автор дослідження.
Нагадаємо, вчені розповіли, як розрахувати, скільки років вашій кішці насправді. Дослідники створили "калькулятор", що дає змогу визначити реальний вік вихованця.