Як передає Укрінформ, про це сказав командувач розвідувального центру Сил оборони Естонії Антс Ківісельг, повідомляє ERR.
Ківісельг зазначив, що у публічних повідомленнях є інформація про створення підрозділу чисельністю близько 3000 осіб на базі десантно-штурмової бригади, укомплектованої північнокорейськими військовими. Він припустив, що ця бригада у майбутньому може діяти у Курській або Брянській областях.
«Водночас можливе відправлення Північною Кореєю на український фронт таких сил – 3000 людей або 10 000 людей – не принесе ніяких суттєвих зміни на поле бою», – зазначив командувач розвідки, додавши, що за довготривалого застосування такої тактики це може зіграти суттєву роль у майбутніх боях.
Він пояснив, що надання військової допомоги Росії надає керівництву КНДР та Ірану можливість використовувати її у власних інтересах.
«Це дає Ірану таПівнічній Кореїможливість вимагати від РФ ексклюзивних гарантій безпеки або технологічну інформацію, яка досі лишалась недоступною, яку ці країни зможуть використати у майбутньому», – заявив Ківісельг.
Він зауважив, що також військовослужбовці, які беруть участь у боях на території України або РФ, отримають військовий досвід, який зможуть використати проти своїх країн-сусідів у їх регіоні.
Як повідомлялося, у п’ятницю Національна служба розвідки Південної Кореї заявила, що північнокорейський режим вирішив відправити 12 тисяч військових для підтримки РФ у війні проти України. Йдеться про чотири бригади вояків, серед яких є спецпризначенці.
За даними розвідки Південної Кореї (NIS), Пхеньян почав переправляти в Росію своїх спецпризначенців з 8 жовтня. Під час першого етапу близько 1500 північнокорейських солдатів прибули на чотирьох десантних кораблях у супроводі трьох російських кораблів.
Наразі північнокорейські військові дислокуються у Владивостоці, Уссурійську, Хабаровську і Благовєщенську. За даними південнокорейської розвідки, їм уже видали російську військову форму, зброю і фальшиві посвідчення.