MY.UAНовини
Сергій Неретін про свій фільм із циклу «Спротив та єдність», ютуб-блогерство та конфлікт із кінокритиками
Сергій Неретін про свій фільм із циклу «Спротив та єдність», ютуб-блогерство та конфлікт із кінокритиками

Сергій Неретін про свій фільм із циклу «Спротив та єдність», ютуб-блогерство та конфлікт із кінокритиками

Ексзаступник голови Держкіно, а нині військовослужбовець ЗСУ в інтерв’ю «Детектору медіа» розповів, як його конфлікт з українськими кінокритиками дав початок фестивалю «Тиждень критики».

Журналіст, блогер, колишній заступник голови Держкіно (2015—2019), а з кінця 2023 року — військовослужбовець ЗСУ Сергій Неретін 18 жовтня у Києві презентуватиме свій фільм із документального циклу «Спротив та єдність. Кінематографісти пояснюють, як не втратити майбутнє». Прем’єра стрічки відбудеться в рамках 8-го київського фестивалю «Тиждень критики». Фільм також можна буде подивитися на ютуб-каналі «Медіацентру», структурного підрозділу Головного управління комунікацій ЗСУ, за підтримки якого й створено проєкт.

«Детектор медіа» і Сергія Неретіна пов’язує давня історія знайомства та співпраці. Так, нагадаємо, у 2009—2012 роках Сергій був ведучим відеопроєкту «Детектора медіа» «Телятина», ми також співпрацювали в межах інших проєктів.

Після того, як у жовтні 2019-го уряд звільнив тодішнє керівництво Держкіно, зокрема й першого заступника голови цього органу Сергія Неретіна, він невдовзі заснував власний ютуб-канал «Ознаки». Під час інтерв’ю наш співрозмовник пояснив, чому наразі думає про закриття каналу.

Наприкінці 2023-го Сергій мобілізувався до ЗСУ за власним бажанням і з початку цього року розпочав роботу в «Медіацентрі» Головного управління комунікацій ЗСУ. Каже, що свідомо хотів потрапити на службу туди, де могли би бути корисними його професійні навички. Не вдаючись у деталі, каже, що за час служби встиг кілька разів потрапити під обстріли. Також Неретін згадує, що цього року на Харківщині загинув фотограф Арсен Федосенко, у підпорядкуванні якого він мав служити.

Ми з Сергієм давно не бачились і домовляємося про зустріч в одному з закладів громадського харчування. Він приходить на інтерв’ю натхненний своїм новим (принаймні для мене) захопленням — виданням українською найкращих книг із кіноосвіти. Сергій презентує мені свіже видання — світовий бестселер Стівена Каца «Кадр за кадром. Візуалізація від концепту до екрана», що вийшов у видавництві ArtHuss. До цього видання Сергій як «журналіст, блогер і фанат кіномистецтва» написав передмову. Здається, він готовий годинами пояснювати, чому саме таких книжок бракує сьогоднішнім студентам українських кінофакультетів.

«За час своєї роботи у Держкіно я ближче познайомився зі світом кіноіндустрії та побачив, що у кіновців ті ж самі проблеми, що й у журналістів. Ці проблеми походять із того, що й ті, й інші мають дуже погану освітню базу. Ми з директором ArtHuss вирішили започаткувати серію освітніх книжок для кіномитців — як для початківців, так і для тих, хто прагне вдосконалювати свої професійні навички», — розповідає Неретін.

Тепер, у статусі військовослужбовця, Сергій під час розмови частіше каже «це не для запису». Після мобілізації у нього з’явилися командири, яким він підпорядковується, тому став стриманішим в оцінках, хоча все ще фонтанує ідеями, що можуть бути корисними для розвитку медіа, для створення нових форматів, зрештою для просвіти, в широкому сенсі, аудиторії.

В інтерв’ю «Детектору медіа» Сергій Неретін детальніше розповів про свій документальний фільм, поділився новинами про власний ютуб-канал «Ознаки», а також згадав про конфлікт із кінокритиками (який, виявляється, залишається актуальним).

— Сергію, розкажи, що передувало прем’єрі фільму «Спротив та єдність. Кінематографісти пояснюють, як не втратити майбутнє», яка має відбутися 18 жовтня в рамках 8-го фестивалю «Тиждень критики».

— Головне управління комунікацій ЗСУ дало доручення своєму структурному підрозділу — «Медіацентру» й особисто мені створити такий проєкт. Його головний посил — у тому, що кіно є важливою частиною культурного спротиву українців, який мав тривати весь час після того, як Україна стала незалежною державою. Насправді нинішній випуск — це чергова серія документального циклу «Спротив та єдність», у рамках якого раніше я робив аналогічний проєкт за участі українських спортсменів. Мої колеги також робили випуски, в яких узяли участь історики, письменники.

У випуску, прем’єра якого відбудеться під час «Тижня критики», представники нашої культурної еліти, в цьому випадку — кіноіндустрії, діляться міркуваннями про те, чому Україна так повільно й тяжко відривалася в культурному плані від Росії.

Наш фільм дасть змогу подивитися, який крутий шлях пройшла Україна. Ми були країною, де майже не знімали кіно. Потім ми знімали для росіян, а потім сталася маленька історія успіху — поява українського дубляжу. Тоді ми зрозуміли, що наша кіноіндустрія має всі ознаки притомності. Після цього стався «золотий період» Держкіно (так принаймні виглядає на сьогоднішній момент), коли держава влила гроші в рідний кінематограф — і виявилося, що наше кіно є цікавим, а в чомусь навіть не гіршим за світові взірці.

— До речі, факт про українську культурну еліту. Днями новий очільник Міністерства культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький під час публічної дискусії повідомив, що до України не повертається кожен п’ятий діяч культури, який виїжджав за кордон за дозволом Мінкульту. Як ти це прокоментуєш?

— Я ж не можу коментувати слова міністра (сміється). Йому видніше! До речі, до своєї мобілізації я, маючи трьох дітей, виїжджав за кордон у справах без проблем. І у мене жодного разу не було думки не повернутися назад. Я відбувся тут, в Україні. А за кордоном мені світить хіба що посада вантажника у якійсь польській «Жабці» (мережа продуктових мінімаркетів). Було б дивно робити такий вибір у моєму віці. Відтак я не розумію тих, хто тікає від мобілізації. Безумовно, людьми рухає страх за власне життя... І тут я можу лише згадати слова правозахисника Йосифа Зісельса, який казав, що наш шанс — у тому, що за роки незалежності в Україні з’явилися люди, які ідентифікують себе з цією країною та які є мотивованими її захищати. На жаль, вони у меншості, але, на щастя, вони є. І вони зараз боронять нашу державу на всіх напрямах.

 Кінорежисер Антоніо Лукіч («Мої думки тихі», «Люксембург, Люксембург» тощо) — один із героїв документального фільму з циклу «Спротив та єдність»

— На ютубі досить багато такого контенту, який може конкурувати з тим, що ти та твої колеги з «Медіацентру» створюєте в рамках документального циклу «Спротив та єдність». Як привернути більше уваги до ваших фільмів? Чи є у вас розуміння або продумана стратегія, як донести ваш контент до широких верств?

— Я не уповноважений говорити про цілу стратегію, хоча вона точно є. Можу лише сказати, що в Головному управлінні комунікацій ЗСУ є аналітики, які вивчають статистику переглядів наших відео на всіх платформах. Ця інформація допомагає зорієнтуватися, який саме контент можна створювати більше. Тобто методи аналізу в чомусь схожі на ті, що використовують на телебаченні. І це не дивно, адже аналізують колишні телевізійники. Часом деякі матеріали «Медіацентру» мають 1,5 млн переглядів. Зокрема один із роликів на тему курської офензиви, який я особисто монтував, зібрав 620 тисяч переглядів станом на 17 жовтня.

 Сергій Неретін та інші співведучі ютуб-проєкту «Пекельні хроніки»

— Поговорімо про твій ютуб-канал «Ознаки», який ти започаткував у 2019 році. У серпні цього року ти призупинив створення «Пекельних хронік», але після того виклав прем’єрний випуск проєкту «Галас», де ти рекомендуєш книжки, фільми тощо. Також на «Ознаках» з’явилася перша серія циклу «Невідомі люди», який ти називаєш «проєктом свого життя». Які твої подальші плани щодо розвитку свого ютуб-каналу?

— Чесно кажучи, думаю його закрити, але не завтра… Ще трохи помучуся (сміється). На жаль, мені не вдалося зробити ютуб-канал «Ознаки» комерційно успішним. Прожити лише на доходи з реклами в ютубі теоретично можливо, якщо ти маєш 100 тисяч підписників або більше, а мій канал має наразі 34,5 тисячі підписників. Можна шукати раціональні пояснення, чому аудиторія каналу така, а можна просто сказати: «Не злетіло». Знаєш, мені мій молодший син періодично показує на ютубі канали, які «злетіли». Наприклад, там є розпаковка товару чи якась інша туфта. Ну, я на таке не заточений (сміється).

Щодо циклу «Невідомі люди», то це справді проєкт, ідея якого визрівала років чотири, а власне на створення одного відео пішло три місяці. Я задумував цей проєкт як цикл інтерв’ю відомих дорослих людей, де я як ведучий присутній мінімально, я намагався побудувати розмову на низці історій самого героя. Ця програма технологічно складна, ми знімали розмову з Віталієм Капрановим шістьма камерами. Разом зі мною над цим випуском працювала сценаристка Наталя Ковальова.

Щоб розвивати свій ютуб-канал, потрібна системність, видавати раз на тиждень класний продукт і все — цього недостатньо. Наразі можу сказати, що у мене є попередня домовленість з одним з телеканалів про те, що він транслюватиме мої проєкти та розміщуватиме їх у себе на ютубі. Але при цьому, мабуть, я прикрию свій канал «Ознаки». Мене цілком влаштовує така домовленість, бо я в цьому випадку шукаю аудиторію для свого контенту, а не гроші чи славу. Просто маю потребу час від часу щось сказати вголос… А без аудиторії не бачу сенсу у своєму ж творчому висловлюванні.

Читайте також:

  • Неретін & критики: справжня причина конфлікту
  • Доки крутиться вентилятор: кінокритична драма
  • Про караван, що йде, і тих, хто біля нього

— У часи, коли ти був заступником голови Держкіно (2015—2019), ти був відомий зокрема своєю гострою критикою на адресу українських кінокритиків. На «Детекторі медіа» вийшла не одна публікація на цю тему (наприклад, ось або ось). Якщо коротко, ти висував претензії до кінокритиків, які, за твоїми словами, працюють не на привернення уваги до українських фільмів, не на їх просування, а на їх нібито знецінення. Чи змінилися з того часу твої відносини з кінокритиками та претензії до їхньої роботи?

— До речі, мені директор компанії «Артхаус Трафік» Денис Іванов розповів, що тодішній мій конфлікт з Олександром Гусєвим, Ярославом Підгорою-Гвяздовським, Дар’єю Бадьйор та іншими кінокритиками підштовхнув його до започаткування фестивалю «Тиждень критики». Власне, вісім років тому він звернувся до Держкіно з проханням підтримати таку ідею.

Я вважаю, тодішній конфлікт був потрібним, бо спровокував дискусію про те, чи потрібна така українська кінокритика, яка є, і яка, власне, дійсно потрібна. Я залишаюся на тих же позиціях, що і раніше: є критика, а є критиканство. Гусєв і йому подібні називали українські фільми, що виходили в прокат, поганими, оцінюючи їх за взірцями світового кіно. Я ж казав, що не варто так робити, поки українське кіно перебуває на етапі розвитку. І продовжую вважати, що для українського кіно ще треба робити знижки в його критичній оцінці.

— Сварити українське кіно можна?

— Можна, але аргументовано.

 Сергій Неретін розповів, як сварився з українськими кінокритиками, а в результаті з’явився фестиваль «Тиждень критики»

— Чи ти маєш власне бачення того, що таке перемога у нинішній війні з Росією?

— У цьому питанні я погоджуюся з Віталієм Портниковим: перемога неможлива без збереження нашої ідентичності. Історія не раз бачила зникнення цілих народів, і не буде нічого гіршого, ніж російська окупація всієї України.

— Але вибір між життям під окупацією та загибеллю надто складний, як ти розумієш…

— І тому далеко не кожен українець зможе відмовитися від життя, нехай і під окупацією. Власне, про це йдеться у всіх серіях документального циклу «Спротив та єдність». Якби ми з 1991 року безперервно чинили спротив російським зазіханням, зокрема в культурному плані, зараз би ми мали іншу державу й інше суспільство. Відтак і наш спротив був би куди сильнішим.

Фото з особистого архіву Сергія Неретіна

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Новые соцстандарты: в Украине готовят тройной перерасчет пенсий – как изменятся выплаты
Знай
2025-07-08T10:51:11Z
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Цены на газ в Украине подскочили
Новости Украины
2025-07-08T10:45:28Z
Украина рискует уступить место в мировом экспорте орехов
Хвиля
2025-07-08T10:36:23Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
"Укрэнерго" предупреждает украинцев об электроприборах: могут вернуть графики отключения света
Знай
2025-07-08T05:06:45Z
Кабмин анонсировал изменения в начислении пенсий
Корреспондент
2025-07-07T18:27:07Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
В Швейцарии одобрили первое в мире лекарство от малярии для младенцев
Комсомольская правда
2025-07-08T11:01:52Z
Ученые назвали способ защиты от боли, поражающей сотни миллионов людей: он доступен всем
Фокус
2025-07-08T10:57:07Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Диктатор точно не остановится: раскрыт коварный план Путина в Украине на 2026 год
Comments UA
2025-07-08T05:21:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Согласился ли Трамп передать Украине Patriot: что известно о новом решении США
TSN
2025-07-08T10:57:08Z
"Grok" разозлил россиян правдой: какая позиция ИИ Илона Маска относительно войны в Украине
Telegraf
2025-07-08T10:54:58Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Предсказание, от которого стынет кровь: "Китайский Нострадамус" рассказал, что случится в 2025 году
Знай
2025-07-07T20:30:12Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Гороскоп по картам Таро на 8 июля 2025 года: Близнецам следует действовать активно, а Стрельцам следует остерегаться врагов
TSN
2025-07-08T10:36:27Z
Сырский заявил, что ВСУ восстанавливают позиции и удерживают территории в двух областях РФ
ZN UA
2025-07-08T10:27:17Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Новая реформа средней школы: детей начнут готовить ко взрослой жизни уже с 5 класса
Знай
2025-07-08T10:51:18Z
Оружие США для Украины уже в пути - СМИ
Корреспондент
2025-07-08T10:48:56Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Формат работы ТЦК в Украине кардинально изменится: стала известна причина
Comments UA
2025-07-08T05:42:00Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Не покупайте кофе дважды в день и кофемашина ваша. За сколько удастся собрать средства
Telegraf
2025-07-08T10:54:32Z
Не используйте эти гаджеты в жару: эксперты советуют, как уберечь и себя, и технику
Фокус
2025-07-08T10:51:01Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
В Татарстане российский дрон упал на дом
Корреспондент
2025-07-08T10:48:40Z
МИД Германии: Китай атаковал немецкий самолет у побережья Йемена
Лига
2025-07-08T10:48:02Z
Зеленский прокомментировал взрывы под Житомиром
Корреспондент
2025-07-07T20:24:18Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Россияне утром обстреляли Херсонщину, трое раненых
Корреспондент
2025-07-08T08:42:55Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Дженнифер Энистон заподозрили в новом романе: кто покорил сердце 54-летней актрисы
TSN
2025-07-08T10:42:26Z
Даша Астафьева впервые прокомментировала, была ли у нее тайная свадьба
TSN
2025-07-08T10:36:10Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Ксения Мишина свозила маму в Карпаты и рассекретила, как они отдыхали в горах
TSN
2025-07-06T12:33:56Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Jeep бросил вызов RAV4: новый Compass получит электроверсию и необычный дизайн
Gazeta UA
2025-07-08T05:09:20Z
Можно ли спрятать автомобиль на паркинг во время тревоги: адвокат разъяснила вопрос
Знай
2025-07-08T03:21:40Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Porsche представила новую спецверсию 911
Корреспондент
2025-07-07T17:30:56Z
Важно перед поездкой: где за границей не признают украинское водительское удостоверение
Comments UA
2025-07-07T13:15:51Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Компания Meta наняла одного из ключевых специалистов по ИИ из Apple - СМИ
Корреспондент
2025-07-08T10:18:18Z
Стало відомо, яким буде врожай томатів на перероблення в Україні
AgroNews
2025-07-08T10:15:21Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Новый раздел "Ветеран Pro" появился в приложении "Дія"
ZN UA
2025-07-07T15:00:35Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Я вернулся: Шелестюк прокомментировал свой успешный камбэк
Корреспондент
2025-07-08T10:24:57Z
Рома продлевает сотрудничество с одним из лидеров команды
Корреспондент
2025-07-08T09:39:33Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Олимпийская федерация пустила на чемпионат мира российских офицеров
Telegraf
2025-07-08T09:09:39Z
Трансфер в Катаре: экс-звезда ПСЖ сменил команду
Корреспондент
2025-07-08T09:07:07Z