MY.UAНовини
Сергій Неретін про свій фільм із циклу «Спротив та єдність», ютуб-блогерство та конфлікт із кінокритиками
Сергій Неретін про свій фільм із циклу «Спротив та єдність», ютуб-блогерство та конфлікт із кінокритиками

Сергій Неретін про свій фільм із циклу «Спротив та єдність», ютуб-блогерство та конфлікт із кінокритиками

Ексзаступник голови Держкіно, а нині військовослужбовець ЗСУ в інтерв’ю «Детектору медіа» розповів, як його конфлікт з українськими кінокритиками дав початок фестивалю «Тиждень критики».

Журналіст, блогер, колишній заступник голови Держкіно (2015—2019), а з кінця 2023 року — військовослужбовець ЗСУ Сергій Неретін 18 жовтня у Києві презентуватиме свій фільм із документального циклу «Спротив та єдність. Кінематографісти пояснюють, як не втратити майбутнє». Прем’єра стрічки відбудеться в рамках 8-го київського фестивалю «Тиждень критики». Фільм також можна буде подивитися на ютуб-каналі «Медіацентру», структурного підрозділу Головного управління комунікацій ЗСУ, за підтримки якого й створено проєкт.

«Детектор медіа» і Сергія Неретіна пов’язує давня історія знайомства та співпраці. Так, нагадаємо, у 2009—2012 роках Сергій був ведучим відеопроєкту «Детектора медіа» «Телятина», ми також співпрацювали в межах інших проєктів.

Після того, як у жовтні 2019-го уряд звільнив тодішнє керівництво Держкіно, зокрема й першого заступника голови цього органу Сергія Неретіна, він невдовзі заснував власний ютуб-канал «Ознаки». Під час інтерв’ю наш співрозмовник пояснив, чому наразі думає про закриття каналу.

Наприкінці 2023-го Сергій мобілізувався до ЗСУ за власним бажанням і з початку цього року розпочав роботу в «Медіацентрі» Головного управління комунікацій ЗСУ. Каже, що свідомо хотів потрапити на службу туди, де могли би бути корисними його професійні навички. Не вдаючись у деталі, каже, що за час служби встиг кілька разів потрапити під обстріли. Також Неретін згадує, що цього року на Харківщині загинув фотограф Арсен Федосенко, у підпорядкуванні якого він мав служити.

Ми з Сергієм давно не бачились і домовляємося про зустріч в одному з закладів громадського харчування. Він приходить на інтерв’ю натхненний своїм новим (принаймні для мене) захопленням — виданням українською найкращих книг із кіноосвіти. Сергій презентує мені свіже видання — світовий бестселер Стівена Каца «Кадр за кадром. Візуалізація від концепту до екрана», що вийшов у видавництві ArtHuss. До цього видання Сергій як «журналіст, блогер і фанат кіномистецтва» написав передмову. Здається, він готовий годинами пояснювати, чому саме таких книжок бракує сьогоднішнім студентам українських кінофакультетів.

«За час своєї роботи у Держкіно я ближче познайомився зі світом кіноіндустрії та побачив, що у кіновців ті ж самі проблеми, що й у журналістів. Ці проблеми походять із того, що й ті, й інші мають дуже погану освітню базу. Ми з директором ArtHuss вирішили започаткувати серію освітніх книжок для кіномитців — як для початківців, так і для тих, хто прагне вдосконалювати свої професійні навички», — розповідає Неретін.

Тепер, у статусі військовослужбовця, Сергій під час розмови частіше каже «це не для запису». Після мобілізації у нього з’явилися командири, яким він підпорядковується, тому став стриманішим в оцінках, хоча все ще фонтанує ідеями, що можуть бути корисними для розвитку медіа, для створення нових форматів, зрештою для просвіти, в широкому сенсі, аудиторії.

В інтерв’ю «Детектору медіа» Сергій Неретін детальніше розповів про свій документальний фільм, поділився новинами про власний ютуб-канал «Ознаки», а також згадав про конфлікт із кінокритиками (який, виявляється, залишається актуальним).

— Сергію, розкажи, що передувало прем’єрі фільму «Спротив та єдність. Кінематографісти пояснюють, як не втратити майбутнє», яка має відбутися 18 жовтня в рамках 8-го фестивалю «Тиждень критики».

— Головне управління комунікацій ЗСУ дало доручення своєму структурному підрозділу — «Медіацентру» й особисто мені створити такий проєкт. Його головний посил — у тому, що кіно є важливою частиною культурного спротиву українців, який мав тривати весь час після того, як Україна стала незалежною державою. Насправді нинішній випуск — це чергова серія документального циклу «Спротив та єдність», у рамках якого раніше я робив аналогічний проєкт за участі українських спортсменів. Мої колеги також робили випуски, в яких узяли участь історики, письменники.

У випуску, прем’єра якого відбудеться під час «Тижня критики», представники нашої культурної еліти, в цьому випадку — кіноіндустрії, діляться міркуваннями про те, чому Україна так повільно й тяжко відривалася в культурному плані від Росії.

Наш фільм дасть змогу подивитися, який крутий шлях пройшла Україна. Ми були країною, де майже не знімали кіно. Потім ми знімали для росіян, а потім сталася маленька історія успіху — поява українського дубляжу. Тоді ми зрозуміли, що наша кіноіндустрія має всі ознаки притомності. Після цього стався «золотий період» Держкіно (так принаймні виглядає на сьогоднішній момент), коли держава влила гроші в рідний кінематограф — і виявилося, що наше кіно є цікавим, а в чомусь навіть не гіршим за світові взірці.

— До речі, факт про українську культурну еліту. Днями новий очільник Міністерства культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький під час публічної дискусії повідомив, що до України не повертається кожен п’ятий діяч культури, який виїжджав за кордон за дозволом Мінкульту. Як ти це прокоментуєш?

— Я ж не можу коментувати слова міністра (сміється). Йому видніше! До речі, до своєї мобілізації я, маючи трьох дітей, виїжджав за кордон у справах без проблем. І у мене жодного разу не було думки не повернутися назад. Я відбувся тут, в Україні. А за кордоном мені світить хіба що посада вантажника у якійсь польській «Жабці» (мережа продуктових мінімаркетів). Було б дивно робити такий вибір у моєму віці. Відтак я не розумію тих, хто тікає від мобілізації. Безумовно, людьми рухає страх за власне життя... І тут я можу лише згадати слова правозахисника Йосифа Зісельса, який казав, що наш шанс — у тому, що за роки незалежності в Україні з’явилися люди, які ідентифікують себе з цією країною та які є мотивованими її захищати. На жаль, вони у меншості, але, на щастя, вони є. І вони зараз боронять нашу державу на всіх напрямах.

 Кінорежисер Антоніо Лукіч («Мої думки тихі», «Люксембург, Люксембург» тощо) — один із героїв документального фільму з циклу «Спротив та єдність»

— На ютубі досить багато такого контенту, який може конкурувати з тим, що ти та твої колеги з «Медіацентру» створюєте в рамках документального циклу «Спротив та єдність». Як привернути більше уваги до ваших фільмів? Чи є у вас розуміння або продумана стратегія, як донести ваш контент до широких верств?

— Я не уповноважений говорити про цілу стратегію, хоча вона точно є. Можу лише сказати, що в Головному управлінні комунікацій ЗСУ є аналітики, які вивчають статистику переглядів наших відео на всіх платформах. Ця інформація допомагає зорієнтуватися, який саме контент можна створювати більше. Тобто методи аналізу в чомусь схожі на ті, що використовують на телебаченні. І це не дивно, адже аналізують колишні телевізійники. Часом деякі матеріали «Медіацентру» мають 1,5 млн переглядів. Зокрема один із роликів на тему курської офензиви, який я особисто монтував, зібрав 620 тисяч переглядів станом на 17 жовтня.

 Сергій Неретін та інші співведучі ютуб-проєкту «Пекельні хроніки»

— Поговорімо про твій ютуб-канал «Ознаки», який ти започаткував у 2019 році. У серпні цього року ти призупинив створення «Пекельних хронік», але після того виклав прем’єрний випуск проєкту «Галас», де ти рекомендуєш книжки, фільми тощо. Також на «Ознаках» з’явилася перша серія циклу «Невідомі люди», який ти називаєш «проєктом свого життя». Які твої подальші плани щодо розвитку свого ютуб-каналу?

— Чесно кажучи, думаю його закрити, але не завтра… Ще трохи помучуся (сміється). На жаль, мені не вдалося зробити ютуб-канал «Ознаки» комерційно успішним. Прожити лише на доходи з реклами в ютубі теоретично можливо, якщо ти маєш 100 тисяч підписників або більше, а мій канал має наразі 34,5 тисячі підписників. Можна шукати раціональні пояснення, чому аудиторія каналу така, а можна просто сказати: «Не злетіло». Знаєш, мені мій молодший син періодично показує на ютубі канали, які «злетіли». Наприклад, там є розпаковка товару чи якась інша туфта. Ну, я на таке не заточений (сміється).

Щодо циклу «Невідомі люди», то це справді проєкт, ідея якого визрівала років чотири, а власне на створення одного відео пішло три місяці. Я задумував цей проєкт як цикл інтерв’ю відомих дорослих людей, де я як ведучий присутній мінімально, я намагався побудувати розмову на низці історій самого героя. Ця програма технологічно складна, ми знімали розмову з Віталієм Капрановим шістьма камерами. Разом зі мною над цим випуском працювала сценаристка Наталя Ковальова.

Щоб розвивати свій ютуб-канал, потрібна системність, видавати раз на тиждень класний продукт і все — цього недостатньо. Наразі можу сказати, що у мене є попередня домовленість з одним з телеканалів про те, що він транслюватиме мої проєкти та розміщуватиме їх у себе на ютубі. Але при цьому, мабуть, я прикрию свій канал «Ознаки». Мене цілком влаштовує така домовленість, бо я в цьому випадку шукаю аудиторію для свого контенту, а не гроші чи славу. Просто маю потребу час від часу щось сказати вголос… А без аудиторії не бачу сенсу у своєму ж творчому висловлюванні.

Читайте також:

  • Неретін & критики: справжня причина конфлікту
  • Доки крутиться вентилятор: кінокритична драма
  • Про караван, що йде, і тих, хто біля нього

— У часи, коли ти був заступником голови Держкіно (2015—2019), ти був відомий зокрема своєю гострою критикою на адресу українських кінокритиків. На «Детекторі медіа» вийшла не одна публікація на цю тему (наприклад, ось або ось). Якщо коротко, ти висував претензії до кінокритиків, які, за твоїми словами, працюють не на привернення уваги до українських фільмів, не на їх просування, а на їх нібито знецінення. Чи змінилися з того часу твої відносини з кінокритиками та претензії до їхньої роботи?

— До речі, мені директор компанії «Артхаус Трафік» Денис Іванов розповів, що тодішній мій конфлікт з Олександром Гусєвим, Ярославом Підгорою-Гвяздовським, Дар’єю Бадьйор та іншими кінокритиками підштовхнув його до започаткування фестивалю «Тиждень критики». Власне, вісім років тому він звернувся до Держкіно з проханням підтримати таку ідею.

Я вважаю, тодішній конфлікт був потрібним, бо спровокував дискусію про те, чи потрібна така українська кінокритика, яка є, і яка, власне, дійсно потрібна. Я залишаюся на тих же позиціях, що і раніше: є критика, а є критиканство. Гусєв і йому подібні називали українські фільми, що виходили в прокат, поганими, оцінюючи їх за взірцями світового кіно. Я ж казав, що не варто так робити, поки українське кіно перебуває на етапі розвитку. І продовжую вважати, що для українського кіно ще треба робити знижки в його критичній оцінці.

— Сварити українське кіно можна?

— Можна, але аргументовано.

 Сергій Неретін розповів, як сварився з українськими кінокритиками, а в результаті з’явився фестиваль «Тиждень критики»

— Чи ти маєш власне бачення того, що таке перемога у нинішній війні з Росією?

— У цьому питанні я погоджуюся з Віталієм Портниковим: перемога неможлива без збереження нашої ідентичності. Історія не раз бачила зникнення цілих народів, і не буде нічого гіршого, ніж російська окупація всієї України.

— Але вибір між життям під окупацією та загибеллю надто складний, як ти розумієш…

— І тому далеко не кожен українець зможе відмовитися від життя, нехай і під окупацією. Власне, про це йдеться у всіх серіях документального циклу «Спротив та єдність». Якби ми з 1991 року безперервно чинили спротив російським зазіханням, зокрема в культурному плані, зараз би ми мали іншу державу й інше суспільство. Відтак і наш спротив був би куди сильнішим.

Фото з особистого архіву Сергія Неретіна

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Відвідувачі опери блювали і непритомніли під час вистави зі справжнім сексом на сцені – фото
TSN
2024-10-11T06:58:13Z
Зручно та практично: для чого на Галичині використовували бамбетель
24tv
2024-10-08T18:24:51Z
Це найсмачніша картинка, яка взагалі може бути, - Олег Тістол про різні проєкти українських грошей
Политека
2024-10-08T18:31:34Z
Гайтана чесно назвала причину зникнення зі сцени після виходу з лейблу: "Загублена у хаосі"
TSN
2024-10-18T16:03:14Z
Режисерська версія стрічки «Смерть Путіна», а також «Порцелянова війна»: фестиваль «Молодість» оголосив позаконкурсну програму
Детектор М
2024-10-18T15:57:22Z
Після камінг-ауту: дочка Олени Мозгової показала рідкісне фото з коханою та її дітьми
GlavRed
2024-10-18T15:45:54Z
Хто виграє 100 000 грн за «Найкращу нову пісню»: визначено п’ятірку номінантів Muzvar Awards
Вива
2024-10-18T15:36:34Z
"Ампутувати до плеча": що сталося з відомою українською акторкою - деталі
GlavRed
2024-10-18T15:27:28Z
Відома співачка висловилася про чоловіка-військового та що зберігає їхні стосунки 26 років
TSN
2024-10-18T15:21:41Z
Володимир Зеленський розповів, на чому тримається під час війни: Не ходжу до психолога
Комсомольская правда
2024-10-18T16:22:03Z
Ядерна задачка для Заходу: що змінює у світовому розкладі заява України про свою атомну бомбу
Фокус
2024-10-18T16:21:58Z
Яка зброя ефективніша для ударів вглиб Росії: Ллойд Остін зробив неочікувану заяву
TSN
2024-10-18T16:21:33Z
Джерела в розвідці повідомили, якого роду війська відправила Північна Корея до України
TSN
2024-10-18T16:21:02Z
Кіберфахівці ГУР здійснили атаку на супутниковий звʼязок у Росії - джерело
УкраинФорм
2024-10-18T16:19:50Z
Навчання КНР у Тайванській протоці стали однією з причин перенесення «Рамштайну» - експертка
УкраинФорм
2024-10-18T16:18:12Z
Зниження мобілізаційного віку в Україні: Зеленський зробив заяву
TSN
2024-10-18T16:18:10Z
Латвія оголосила персонами нон грата дизайнера і артиста РФ
УкраинФорм
2024-10-18T16:15:45Z
Про ядерну бімбу: чого не помічають усі
GlavRed
2024-10-18T16:15:25Z
Не проґавте можливість: як пенсіонерам отримати пенсію наперед
Знай
2024-10-18T16:21:59Z
Українська бригада, яку готує Франція, повернеться до кінця листопада – Зеленський
Европейская правда
2024-10-18T16:19:51Z
Сирський ​​провів нараду з керівним складом ЗСУ щодо захисту українського неба
24tv
2024-10-18T16:15:33Z
Севгіль Мусаєва: «Журналістика — це така робота, де всі тебе ненавидять, і при цьому ти отримуєш маленьку зарплату»
Детектор М
2024-10-18T15:53:30Z
Карма повернула борг: дружка хотіла зірвати весілля нареченій, та доля відплатила їй
Фокус
2024-10-18T15:51:39Z
Перший центр рекрутингу ЗСУ запрацював на Рівненщині
1News
2024-10-18T15:45:09Z
Міноборони анонсувало онлайн-оформлення відстрочок від мобілізації
Хвиля
2024-10-18T15:40:46Z
Зеленський: Партнери зацікавлені у використанні ЗСУ наданої ними зброї
УкраинФорм
2024-10-18T15:33:09Z
Російський дрон у Румунії: Рютте заявив про готовність зміцнювати ППО Альянсу
УкраинФорм
2024-10-18T15:30:44Z
У 2025 році пенсії підвищать двічі: у Мінсоцполітики сказали коли і кому
GlavRed
2024-10-18T16:18:59Z
Зеленський: До кінця року отримаємо до $5 мільярдів на власне виробництво дронів
УкраинФорм
2024-10-18T16:15:55Z
Чи буде Україна зі світлом взимку: що кажуть в "Енергоатомі"
TSN
2024-10-18T16:03:46Z
Україна ризикує залишитися без води і опалення: комунальні підприємства закликають до підвищення тарифів
Политека
2024-10-18T16:01:14Z
Світовий банк прогнозує, що ВВП України наступного року зросте лише на 2%
AgroPortal
2024-10-18T16:00:58Z
У Німеччині ціна на вершкове масло побила рекорд
ГЛАВКОМ NET
2024-10-18T15:54:39Z
Нацбанк виведе з обігу старі купюри номіналом 50 та 200 гривень
Комсомольская правда
2024-10-18T15:27:49Z
Світовий авіаційний гігант Airbus звільняє тисячі працівників
ГЛАВКОМ NET
2024-10-18T15:15:11Z
Умєров не виключає зняття заборони на експорт українського озброєння
УкраинФорм
2024-10-18T15:13:57Z
Сили оборони звільнили та зачистили від росіян Кругляківку на Харківщині
УкраинФорм
2024-10-18T16:22:28Z
На Донеччині прикордонники знищили дві гармати і вантажівку росіян
УкраинФорм
2024-10-18T16:18:39Z
Коли в Україну прийде потепління: синоптикиня назвала дату
24tv
2024-10-18T16:09:49Z
На Тернопільщині запрацювала регіональна платформа «Діалог влади та бізнесу»
УкраинФорм
2024-10-18T15:53:42Z
На Харківщині продовжується обов’язкова евакуація з Купʼянського та Борівського напрямків
Мій Харків
2024-10-18T15:49:11Z
окупанти вбили понад сотню українських бійців, які здавалися у полон – Лубінець
iPress
2024-10-18T15:40:53Z
В Україну повернули тіла 501 загиблого українського військового
24tv
2024-10-18T15:40:23Z
ЗСУ відбивають десятки штурмів на Курахове
1News
2024-10-18T15:21:08Z
Українські десантники ліквідували в Курській області взвод російських морпіхів
УкраинФорм
2024-10-18T15:09:26Z
Експерти назвали 6 ферментованих продуктів для здоров’я мозку
AgroNews
2024-10-18T16:25:41Z
Чому деякі люди швидко набирають вагу і не можуть схуднути: знайшли основну причину
24tv
2024-10-18T16:24:19Z
Як вивести плями від вина з різних видів тканин: збережіть собі ці лайхфаки
24tv
2024-10-18T15:36:38Z
Українська розробка для донації крові підкорила західний ринок і вже допомагає лікарям у Харкові
24tv
2024-10-18T15:06:14Z
В Європі від нього відмовляються: що це за популярний в Україні продукт і чому він небезпечний
TSN
2024-10-18T13:03:15Z
Чому літні люди більше мерзнуть та як їм допомогти зігрітись
24tv
2024-10-18T12:45:35Z
Є високий ризик нової пандемії: експерти розповіли, які хвороби загрожують людям
24tv
2024-10-18T12:45:13Z
Як виростити на підвіконні шпинат: садівники дали практичні поради
Политека
2024-10-18T12:37:48Z
Прорив у розумінні хвороби Альцгеймера: виявили новий механізм розвитку
24tv
2024-10-18T12:30:10Z
Корабельна аварія в Росії: зниклих моряків досі шукають
1News
2024-10-18T15:48:37Z
42-річного українця судитимуть за зберігання дитячої порнографії на своєму ноутбуці
InternetUA
2024-10-18T15:46:30Z
У Херсоні російський дрон атакував комунальників, п'ятеро поранених
ГЛАВКОМ NET
2024-10-18T15:40:49Z
Шахраї створили фейкове відділення держбанку: як на 590000 грн "влетіли" працівники, а не клієнти
TSN
2024-10-18T15:36:20Z
Росіяни атакували з дрона Дніпровський район Херсона, поранений чоловік
УкраинФорм
2024-10-18T15:27:09Z
На Тернопільщині загинув чоловік, в руках у якого вибухнув боєприпас
Украина Криминальная
2024-10-18T15:06:41Z
На Рівненщині встановлюють обставини смерті трирічного хлопчика
Украина Криминальная
2024-10-18T14:51:06Z
У Швеції шахтарському містечку загрожує остаточне відселення через землетруси
Европейская правда
2024-10-18T14:44:47Z
Адміністраторку Telegram-каналу з локаціями роботи ТЦК викрили правоохоронці на Прикарпатті
InternetUA
2024-10-18T14:18:09Z
Як вивести плями від кави: 7 найкращих способів, які не підведуть
24tv
2024-10-18T15:57:07Z
Як покращити пам'ять для дітей та дорослих
TSN
2024-10-18T15:36:32Z
Як відмовитись від робочої зустрічі так, щоб це вам не нашкодило
24tv
2024-10-18T15:33:58Z
Святкові курячі гомілки з медом: доступний рецепт з оригінальним маринадом
Политека
2024-10-18T15:31:52Z
45 професій, де не потрібна математика: список
TSN
2024-10-18T15:07:24Z
Ви пилососите тут недостатньо: п'ять місць в квартирі, які рідко прибирають — і даремно
TSN
2024-10-18T15:06:22Z
Як виростити в квартирі тюльпани: досвідчені садівники розкрили секрет
Политека
2024-10-18T14:43:16Z
Жодного візуального шуму: як приховати дроти та крани після підключення пральної машини
24tv
2024-10-18T14:27:53Z
Яку популярну рослину обов’язково треба підрізати восени: експерт розповів важливе правило
GlavRed
2024-10-18T14:27:09Z
Артета: Зінченко близький до повернення на поле
Football.ua
2024-10-18T16:04:20Z
Колишній клуб Яремчука виставлено на продаж під тиском вболівальників: що відомо
24tv
2024-10-18T15:51:07Z
На Донеччині загинув дворазовий чемпіон світу зі скелелазіння серед молоді Петренко
ГЛАВКОМ NET
2024-10-18T15:51:03Z
Тен Гаг: Впевнений, що Манчестер Юнайтед досягне успіху, як і в останні два сезони
Football.ua
2024-10-18T15:34:39Z
Культовий гравець Барселони розкритикував УЄФА через виснажливий сезон
24tv
2024-10-18T15:27:39Z
Біатлон. Зимовий сезон розпочнеться 30 листопада етапом Кубка світу в Контіолахті
УкраинФорм
2024-10-18T15:25:55Z
Джеймс зможе взяти участь у матчі Ліверпуль – Челсі
Football.ua
2024-10-18T15:05:59Z
Легенд багато не буває: Шевченко зустрів у Сеулі зіркового партнера по Мілану
24tv
2024-10-18T14:30:12Z
Пономарьов: Думаю, зараз у Руху та Карпат різні вектори розвитку та цілі
Football.ua
2024-10-18T14:29:32Z
Apple припиняє випуск Powerbeats Pro
Portaltele
2024-10-18T16:14:11Z
Remedy підтвердила дату виходу доповнення The Lake House до Alan Wake 2
24tv
2024-10-18T16:06:51Z
Євросоюз може оштрафувати соцмережу X, враховуючи доходи всіх компаній Ілона Маска
Детектор М
2024-10-18T16:03:19Z
Подоба Osprey: у Китаї створили "революційний" безпілотник Lanying R6000
Фокус
2024-10-18T15:49:47Z
Розробник Star Citizen зіткнулася з проблемами на тлі фінансових труднощів і дедлайнів
24tv
2024-10-18T15:48:01Z
У США вперше розкрили секрет безпілотників Phoenix Ghost
iPress
2024-10-18T15:40:46Z
Чи зламали Резерв+: фахівець з кібербезпеки прокоментував дивний інцидент
24tv
2024-10-18T15:33:52Z
Віталік Бутерін представив оновлену дорожню карту Ethereum зі збільшенням кількості транзакцій у 7 тис. разів
ITC
2024-10-18T15:31:54Z
Штучний інтелект споживатиме на 95% менше енергії завдяки простішим обчисленням
ITC
2024-10-18T15:31:44Z
Renault готує заряджений хетчбек R5 Turbo 3E
AutoCentre
2024-10-18T16:19:42Z
Дебютував найшвидший гіперкар Ferrari в історії
Топ Жир
2024-10-18T15:51:49Z
Changan Nevo E07: новий трансформер на ринку електромобілів з ціною від $35,1 тис
ITC
2024-10-18T15:31:42Z
Схожий на F-35: Японія представила концепт винищувача шостого покоління
Фокус
2024-10-18T15:28:42Z
IVECO S-Way оснастили черговою системою мультиліфт
AutoCentre
2024-10-18T15:22:21Z
Тест-драйв Cupra Formentor VZ. Таких справжніх стає все менше
AutoCentre
2024-10-18T14:16:00Z
Apple багато років мала таємне партнерство з китайською компанією BYD
InternetUA
2024-10-18T14:02:32Z
Легкий і потужний: британці розробили нестандартний мотор для електромобілів
Фокус
2024-10-18T14:00:06Z
Автомобілістам до уваги: ТОП-5 причин, чому автомобіль не заводиться
GlavRed
2024-10-18T13:25:21Z