Українська мова багата на крилаті вислови та фразеологізми, що виникли не просто так. Серед них є фразеологізм "скривитися, як середа на п'ятницю". Український мовознавець Олександр Авраменко в етері "Сніданок з 1+1" пояснив, що це означає.
Значення цей фразеологізм має наступне: перекосити, або ж спотворити обличчя. Однак ми звикли, що така емоція може виникати у людей від несмачної страви, болю, чи поганих новин.
Авраменко зазначив, до чого тут п'ятниця і що не так із середою. За його словами, цей фразеологізм бере початок з давніх часів, коли і середа, і п'ятниця були днями, коли не їли скоромного молока і м'яса.
"Чому в середи такий "пісний" вигляд, коли вона поглядає на п'ятницю? Кривиться середа тому, що і сама вона, як і п'ятниця, колись була пісним днем", - пояснив він.
Дивіться відео з поясненням Авраменка фразеологізму "скривитися, як середа на п'ятницю":
Хто такий Олександр Авраменко?
Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).
Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.
Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.
Раніше Олександр Авраменко здивував поясненням, як правильно називається вмикач чи вимикач і в яких випадках потрібно вживати ці слова.
Також раніше мовознавець Авраменко перелічив, які слова можуть вимовити лише українці, а іноземці можуть "зламати язик".
Читайте також про особливості української мови: