MY.UAНовини
Українська розробка для донації крові підкорила західний ринок і вже допомагає лікарям у Харкові
Українська розробка для донації крові підкорила західний ринок і вже допомагає лікарям у Харкові

Українська розробка для донації крові підкорила західний ринок і вже допомагає лікарям у Харкові

У сфері донорства крові, яка є критично важливою для сучасної медицини, темп інновацій натомість не настільки активний. В Україні ситуація залишається ще складнішою: приблизно дві третини пацієнтів не отримують необхідну кров або отримують її із запізненням. З початку повномасштабного вторгнення спостерігається зростання кількості донорів, що частково допомагає задовольнити підвищений попит на донорську кров, розповів менеджер та інженер Healthcare-проєктів GlobalLogic Віталій Шейко у пресрелізі, з яким ознайомився 24 Канал.

Новий винахід українців

GlobalLogic, маючи понад 19 років досвіду в медичних розробках, розробили програмне забезпечення для апарата HemoFlow. Обладнання оптимізує процес збору, обробки та зберігання кількості зібраної донорської крові. Підкоривши західний ринок, сьогодні ця технологія допомагає харківським лікарям рятувати життя в умовах постійних обстрілів. Як же працює це обладнання, що стало причиною його популярності за кордоном і як воно добиралося в Україну?

Автоматизація та безпека процесу донації крові

HemoFlow — це спеціалізований пристрій, так званий "бладміксер", який автоматизує процедуру забору крові, робить її безпечною та контрольованою. Його основне завдання — стежити за швидкістю забору, обсягом зібраної крові та запобігати можливим ускладненням для донора.

Пристрій має кілька рівнів захисту:

  • Перший — це спеціальний пакет для забору крові, що не дозволяє зібрати більше, ніж передбачений об'єм.
  • Другий — контроль швидкості забору. Якщо кров "йде" занадто повільно чи, навпаки, швидко, обладнання сигналізує про проблему. У разі критичної ситуації, HemoFlow автоматично зупиняє забір крові. Це особливо важливо при втраті свідомості чи підвищеному артеріальному тиску.

В цілому автоматизація дозволяє економити час лікарів, адже більше нема потреби стояти над пацієнтом всю процедуру.

Розробка програмного забезпечення для HemoFlow пройшла два ключових етапи, які втілилися в різних поколіннях пристрою: HemoFlow 400 та HemoFlow 500. Обидва покоління мають свої особливості та функціонал. Головним завданням українських інженерів було забезпечити безперебійний контроль за процесом донації та створити зручну систему управління для медичного персоналу.

Перше покоління HemoFlow 400 функціонувало на основі прошивки (Firmware), яка працювала з апаратною частиною пристрою. Крім основної прошивки, для HemoFlow 400 була розроблена конфігураційна менеджмент-система. Вона дозволяє медикам налаштовувати й контролювати роботу пристрою, а також зберігати та аналізувати дані про обсяги крові, швидкість і помилки в процесі забору.

Нове покоління HemoFlow 500 значно розширило функціонал пристрою. Над розробкою 2 роки працювала команда з 15 інженерів GlobalLogic. Як і в попередньому поколінні, основою є FreeRTOS та аплікейшин рівень, також пристрій став більш багатозадачним. Стала можливою інтеграція з іншими компонентами, такими як контроль параметрів донора, зчитування QR-кодів, штрихкодів тощо.

Крім того, для HemoFlow 500 була створена нова версія менеджмент-системи, яка працює не лише через ПК, а й у хмарі. Пристрій передає всі дані за допомогою радіочастот безпосередньо в хмарне сховище Amazon Web Services (AWS). Це дозволяє зберігати та обробляти дані про донорів і процедури, забезпечуючи зручний доступ до інформації та можливість віддаленого управління пристроями.


HemoFlow 400 / Фото HemoFlow

Вихід розробки на західний ринок

HemoFlow уже зайняв 70% ринку США. Цей успіх можна пояснити кількома факторами: конкурентоспроможність, широкий функціонал та аналітичні можливості, які пристрій пропонує клієнтам та кінцевим користувачам.

Донорство крові у США — це, переважно, приватний сектор. Акції на кшталт Donor Day відбуваються доволі часто. На відміну від України, де донорськими кампаніями здебільшого опікуються державні установи, американські приватні компанії організовують акції збору крові в школах, університетах, на підприємствах, під час спортивних заходів тощо. Вони активно рекламуються, та часто супроводжуються подарунками для донорів.

Коли організації проводять такі акції, важливо мати точну інформацію про обсяги зібраної крові. Наприклад, скільки зібрано на цю мить із запланованого об'єму, які типи крові присутні, а яких не вистачає. Ця інформація дає змогу миттєво коригувати плани, залучати більше донорів або збільшувати кількість пунктів збору.

Для цього ми розробили CloudBase додаток, який надає статистику в реальному часі. Він показує, де проходить кампанія, скільки пристроїв використано, їхні серійні номери, скільки зібрав кожен пристрій та флеботоміст та інше. Усі дані формують ретельний звіт про кожен пристрій та акцію в цілому. Крім того, широкий функціонал підкріплюється надійністю — девайс здатен зібрати понад 200 донацій крові на одному заряді,
– розповідає Віталій Шейко.

Успіх на міжнародному ринку свідчить про потенціал технології. HemoFlow активно використовується в США, Франції, Німеччині, Швейцарії, Португалії, а віднедавна і в Україні.

Українські реалії

Після повномасштабного вторгнення десять HemoFlow 400XS були передані Харківському Центру служби крові від Латвійського державного центру донорства крові (VADC). Зал донації, разом із новим обладнанням, перенесений у спеціально переобладнане бомбосховище.

Для нас важливо, аби поставлене обладнання забезпечувало максимально можливу ефективність і полегшувало щоденну роботу у такій важливій для нас місії, як порятунок українських життів,
— зазначають фахівці центру.

За словами лікарів, війна сильно каталізувала заготівлю донорської крові в Україні, зокрема і в Харківській області. Донорська кров активно використовується для порятунку життів військовослужбовців та цивільних осіб, які отримали поранення внаслідок ворожих обстрілів. Крім того, лікарні потребують постачання крові для постраждалих внаслідок ДТП, а також для хворих, вагітних жінок та всіх, хто потребує термінової медичної допомоги.

Найбільш актуальним в обладнанні для місцевих лікарів стало те, що пристрої адаптуються до різних донорів. Медикам лишається ввести вагу, зріст та стать донора, а апарат автоматично закриває пробірку, щойно набереться оптимальна кількість крові. Це допомагає запобігти перевищенню або недотриманню оптимального об’єму крові. В екстремальних умовах, з браком часу й людського ресурсу, чим більше оптимізації — тим краще.

Як буде далі

Українська MedTech-індустрія сьогодні розвивається через унікальний досвід, який лікарі та інженери здобули під час війни. Зокрема, якість процесів донорства значно зросте із впровадженням сучасного обладнання. І так з усіма сферами: війна стала каталізатором розвитку біонічного протезування, реабілітації та збору відповідної аналітики. Міжнародні партнери, зокрема зі США та Європи, активно підтримують українські центри протезування, такі як UNBROKEN та Superhumans, інвестуючи в їх розвиток. Це дозволяє їм продовжувати роботу, водночас надаючи партнерам доступ до унікальних інсайтів та досвіду в лікуванні та реабілітації поранених.

Україна сьогодні має одну з найбільших експертиз у цих сферах, що робить нас вагомим членом глобальної медичної та технологічної спільноти.

Теги за темою
Техно Ґаджети
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Світові ціни на нафту різко підскочили: що вплинуло на вартість
24tv
2025-07-09T08:21:57Z
В Україні зросли продажі автобусів: рейтинг марок
AutoCentre
2025-07-09T08:15:10Z
Україна може повернутися до відключень світла цього літа: названо причину
GlavRed
2025-07-09T08:06:14Z
Тарифний шок гарантовано: українців лякають новими цінами на комуналку
Знай
2025-07-09T08:06:02Z
Найбільший ШІ-стартап Європи Mistral AI планує залучити до $1 млрд від MGX та інших інвесторів
AIN
2025-07-09T08:03:59Z
Безос продав ще майже три мільйони акцій Amazon
УкраинФорм
2025-07-09T08:00:14Z
Активи ТМ «Єрмоліно» на Prozorro: АРМА шукає управителя для виробника напівфабрикатів
УкраинФорм
2025-07-09T07:54:09Z
Російський експорт нафти скоротився до мінімуму з лютого — Bloomberg
ZN UA
2025-07-09T07:52:52Z
Олійні правки ставлять під загрозу розвиток соєвого напрямку в Україні, - Антоніна Скляренко
Agravery
2025-07-09T07:37:13Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Україна: Подолання ПТСР за допомогою науково обґрунтованих методів лікування
Лига
2025-07-09T08:24:30Z
Без "Доступних ліків" – без ліцензії: в Україні змінюються правила для аптек
24tv
2025-07-09T08:06:14Z
ШІ змінює медичну діагностику. Підвищення точності без втрати часу
360ua.news
2025-07-09T08:00:23Z
"Їжте руками" - чотири харчові звички, які допомагають залишатись енергійними протягом дня
Gazeta UA
2025-07-09T07:30:15Z
Рак молодшає: чому у молодих людей зростає ризик онкологічних захворювань
24tv
2025-07-09T07:18:53Z
Нічне світло і хвороби серця: науковці відслідкували закономірність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T07:12:02Z
Вакцинація дівчаток проти ВПЛ в Україні: уряд законтрактував препарат
24tv
2025-07-09T04:15:48Z
"Пообіцяв зміцнити Київ": Трамп розглядає можливість надання Україні ще одного Patriot, — WSJ
Фокус
2025-07-09T08:24:32Z
Посол Естонії - про рекордну атаку РФ на Україну: Росію треба зупинити та покарати негайно
УкраинФорм
2025-07-09T08:21:55Z
Нові санкції проти Росії ввела Норвегія: хто потрапив до списку
24tv
2025-07-09T08:21:44Z
Донька Орбана з родиною готується переїхати з Угорщини до США
Европейская правда
2025-07-09T08:19:49Z
Армія РФ вдарила по Україні 728 дронами: у РНБО вказали на важливий нюанс
TSN
2025-07-09T08:18:01Z
Путін хоче обміну територіями: чому війська РФ розширюють вторгнення в Україну
Фокус
2025-07-09T08:15:42Z
Ідеолог «русского мира» Губарєв назвав війну в Україні помилкою Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T08:15:41Z
Частина чоловіків втратить відстрочку до 25 років: у Раді підготували законопроєкт
Фокус
2025-07-09T08:12:48Z
Українець стріляв у російського чиновника в Польщі
Gazeta UA
2025-07-09T08:06:45Z
КМВА пропонує долучити до системи укриттів усі наявні підземні приміщення
УкраинФорм
2025-07-09T08:24:10Z
Ворог готує другу хвилю наступу: Світан сказав, коли і куди може вдарити Росія
GlavRed
2025-07-09T08:21:53Z
ЗСУ одним ударом дрона знищили увесь мототранспорт росіян, який ті назбирали для штурму
Фокус
2025-07-09T08:21:19Z
В Україні через негоду знеструмлений 681 населений пункт у шести областях
УкраинФорм
2025-07-09T08:18:45Z
Десантники взяли в полон російського офіцера
УкраинФорм
2025-07-09T08:18:03Z
Мер Луцька розповів про наслідки наймасштабнішої атаки РФ на місто
УкраинФорм
2025-07-09T08:12:13Z
Війська РФ за добу 97 обстріляли прикордоння Чернігівщини, Сумщини та Харківщини
УкраинФорм
2025-07-09T07:57:45Z
Рух на бульварі Лесі Українки частково обмежено: яка причина
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T07:57:23Z
Російські війська вночі атакували дронами Недригайлів на Сумщині, троє людей постраждали
УкраинФорм
2025-07-09T07:57:20Z
Маємо певні наслідки після удару "Кинджалами", – Ігнат
24tv
2025-07-09T08:24:29Z
До 7 років ув’язнення засуджено військового за дезертирство та викрадення бронетранспортера
Украина Криминальная
2025-07-09T08:21:35Z
Розробники Lockheed Martin представили нову далекобійну ракету AIM-260 класу «повітря-повітря»
InternetUA
2025-07-09T08:16:59Z
Російські Су-34 і Су-35 роблять на західній електроніці: хто в лідерах поставок
Фокус
2025-07-09T08:12:24Z
Із тимчасово окупованої території повернули жінку з трьома дітьми
УкраинФорм
2025-07-09T08:10:36Z
Росія атакувала "Кинджалами" Луцьк. Що в місті не дає спокою Кремлю
Telegraf
2025-07-09T08:09:40Z
Європейський венчурний капітал вже інвестуює в оборонні технології з українських зон бойових дій
InternetUA
2025-07-09T08:07:49Z
Зеленський відповів на петицію про декриміналізацію порнографії
Детектор М
2025-07-09T08:06:46Z
Українські бійці знищили російський «Бук-М1» вартістю $10 млн
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T08:06:21Z
Помер Ігор Поклад
Комсомольская правда
2025-07-09T08:21:11Z
Виступала в амплуа травесті і прославилася в "Іронії долі": як у молодості виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-07-09T08:12:23Z
DOROFEEVA та POSITIFF показали фрагмент їхньої дуетної пісні та анонсували збір на підтримку Сил оборони
Комсомольская правда
2025-07-09T07:49:30Z
Троє чоловіків і відсутність дітей: що відомо про особисте життя Лії Ахеджакової
Telegraf
2025-07-09T07:48:08Z
Історія, яка стала улюбленою: в Україні знімають продовження фільму, який закохав у себе усіх
24tv
2025-07-09T07:39:29Z
DREVO, Шугар, Jerry Heil і YARMAK у топі: що слухали українці в перший тиждень липня
24tv
2025-07-09T07:33:50Z
"Моя кохана": Бражко підтвердив роман із Квітковою
GlavRed
2025-07-09T07:27:28Z
Помер композитор Ігор Поклад — автор хітів "Ой, летіли дикі гуси" та "Тече вода"
VGorode
2025-07-09T07:18:40Z
Наймодніші кольори цього сезону: не пропустіть тренди літа 2025
24tv
2025-07-09T07:03:37Z
Особливо жінкам: чому не можна святкувати 53 роки
GlavRed
2025-07-09T08:06:09Z
Польща розпочала перевірки туристів на кордоні з Німеччиною та Литвою: що потрібно знати українцям
Комсомольская правда
2025-07-09T08:01:39Z
Рушники залишаться м'якими навіть після сотого прання: додайте в пралку цю дрібничку
24tv
2025-07-09T08:00:59Z
Китайський гороскоп на завтра 10 липня: Щурам - стрес, Козлам не варто поспішати
GlavRed
2025-07-09T07:54:10Z
Відпустка на Санторіні: де розташовані найкращі пляжі грецького острова
24tv
2025-07-09T07:45:06Z
Як випрати тюль, аби він був білосніжний
24tv
2025-07-09T07:30:03Z
Краще за цукерки та інші солодощі: простий рецепт домашньої халви від Лілії Цвіт
24tv
2025-07-09T07:15:26Z
Не лише відварена: як смачно посмажити молоду картоплю
Telegraf
2025-07-09T07:03:06Z
3 знаки зодіаку, які в липні наважаться кардинально змінити своє життя
24tv
2025-07-09T06:12:29Z
Аномальна спека забрала життя у понад 2 тисяч людей у Європі
Европейская правда
2025-07-09T08:19:03Z
У Хмельницькому чоловік поранив ножем патрульного
УкраинФорм
2025-07-09T08:15:34Z
Ліквідовано дві пожежі: ДСНС та поліція показали наслідки нічної атаки на Луцьк
24tv
2025-07-09T08:12:37Z
На Буковині підприємець продав техніку з ЄС на мільйони та «забув» про податки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T08:12:34Z
На Чернігівщині військові РФ поранили з дрона жінку
УкраинФорм
2025-07-09T07:57:32Z
Жінка підірвалася на вибухівці біля кордону з РФ, збираючи гриби
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T07:54:05Z
У Техасі кількість жертв повені зросла до 109
УкраинФорм
2025-07-09T07:45:50Z
На Київщині внаслідок російської атаки постраждали двоє людей
УкраинФорм
2025-07-09T07:36:26Z
РФ атакувала Київську область: є постраждала, горіло підприємство
GlavRed
2025-07-09T07:27:01Z
Українцям запропонували найдешевший кросовер Mazda за ще вигіднішими цінами
ЗаРулем
2025-07-09T07:54:30Z
Tesla Robotaxi пронеслося на повній швидкості крізь зливу ствовривши небезпеку для інших
24tv
2025-07-09T07:33:14Z
В Україні у першому півріччі 2025 року на 30% зросли продажі нових та вживаних електромобілів
Известия Киев
2025-07-09T07:30:41Z
З трьома кріслами: концептуальний електромобіль Bentley EXP 15 показали офіційно
AutoGeek
2025-07-09T07:21:19Z
Kia оновила компактний кросовер, який є паливною альтернативою EV2
AutoCentre
2025-07-09T07:15:15Z
Вибір електромобіля: які п'ять речей важливо знати перед купівлею
Фокус
2025-07-09T06:57:20Z
Bentley показала ультра-розкішний електромобіль майбутнього
AutoCentre
2025-07-09T06:15:48Z
У цьому штаті вас можуть посадити за порушення правил проїзду повз екстрені служби
Топ Жир
2025-07-09T05:48:58Z
Водіям на замітку: коли треба скидати швидкість, щоб не отримати штраф - камери не пробачать
Знай
2025-07-09T04:21:06Z
Росію накрили масштабні штаддауни та збої в роботі інтернету
ZN UA
2025-07-09T08:18:13Z
В Україні заблокували 133 нелегальних онлайн-казино
Детектор М
2025-07-09T07:57:50Z
Аеропорти на Землі можуть привести до нас розумних інопланетян: що виявили вчені
Фокус
2025-07-09T07:57:45Z
Бджоли втрачають свою здатність дзижчати: що відбувається з бідними комахами
Фокус
2025-07-09T07:51:48Z
Чому не варто заряджати один повербанк від іншого повербанка
InternetUA
2025-07-09T07:49:11Z
У Apple серйозні проблеми, адже Meta переманила одного з її ключових розробників ШІ
24tv
2025-07-09T07:39:23Z
Шимпанзе запустили модний тренд, засовуючи травинки у вуха і подекуди ще
Фокус
2025-07-09T07:36:30Z
Використання штучного інтелекту пов'язали з випадками нарцисизму та психопатії
24tv
2025-07-09T07:33:22Z
Група L'Oréal оголошує перший набір заявок на участь у програмі "Акселератор сталих інновацій"
Gazeta UA
2025-07-09T07:30:24Z
Еспаньйол намагався підписати Васкеса
Football.ua
2025-07-09T08:21:05Z
Українські судді працюватимуть на матчі кваліфікації Ліги чемпіонів УЄФА
УкраинФорм
2025-07-09T08:18:44Z
Інтер націлився на Нкунку
Football.ua
2025-07-09T08:16:50Z
Торіно оголосив про підписання колишнього захисника Емполі
Football.ua
2025-07-09T08:07:42Z
Екскапітан «Динамо» стив радником Запорізької обласної асоціації футболу
УкраинФорм
2025-07-09T08:07:07Z
Циганков близький до трансферу: "Жирона" готова продати українця за €20 млн
Gazeta UA
2025-07-09T08:06:49Z
Промоутер Ф'юрі розкрив деталі домовленостей щодо трилогії із Усиком: чи досягнуто угоди
24tv
2025-07-09T08:06:22Z
Верес підписав Стеня та Пушкуцу
Football.ua
2025-07-09T07:55:30Z
Інтерв’ю з Хуаном Матою: Я обожнюю Рашфорда. Хочу, щоб у нього все вийшло саме в МЮ
Football.ua
2025-07-09T07:52:30Z