MY.UAНовини
Зарплати військових в умовах війни: які це суми, кому платять більше та чому затримують
Зарплати військових в умовах війни: які це суми, кому платять більше та чому затримують

Зарплати військових в умовах війни: які це суми, кому платять більше та чому затримують

Станом на 2024 рік в Україні зарплата для військовослужбовців залишається на рівні 2023 року. Втім, грошове забезпечення складається не лише із зарплати, але і з додаткових нагород, як-от 30, 50 та 100 тисяч гривень. Також цьогоріч введена нова нагорода в 70 тисяч гривень. А в разі поранення, інвалідності чи загибелі військовослужбовці та їхні сім’ї мають право і на матеріальну допомогу.

Водночас неодноразово виплати військовим можуть затримувати. На це є декілька причин, від технічних проблем до бюджетних. Розв'язувати це питання радять спочатку з командирами та відповідними фінансовими органами.

24 Канал дізнавався, скільки на сьогодні отримують українські військові від найнижчого до найвищого рангу, чи зменшаться їхні виплати у разі підвищення військового збору з жовтня, чому може відбутися затримка зарплатних витрат і куди з цим звертатися.

Яка зарплата у військових на сьогодні

З 1 жовтня 2024 року відповідно до чинних правил зарплата українських військових залишатиметься на тому ж рівні, що й нині, щонайменше до кінця цього року.

Відомо, що згідно з законом про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, та стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

З чого складаються виплати військовим:

  • щомісячне грошове забезпечення;
  • додаткова винагорода – це надбавки 30, 50 та 100 тисяч гривень, встановлені на період воєнного стану;
  • одноразова винагорода, яка нараховуватиметься за кожні 30 днів бойових завдань на передовій, у розмірі 70 тисяч гривень.

Зауважте! Військові отримують 30 тисяч гривень за бойові (спеціальні) завдання, а також за захист безпеки населення та інтересів держави. Водночас 50 тисяч гривень отримують ті, хто виконують бойові або спеціальні завдання у складі органів військового управління, штабів та командування. Найвищу винагороду в 100 тисяч гривень отримують ті, хто перебуває у зоні активних бойових дій. Крім того, таку суму виплачують й тим, хто проходить лікування чи реабілітацію або ж потрапив у полон.

Своєю чергою, грошове забезпечення поділяється ще на дві частини:

  • основна – охоплює посадовий оклад, оклад за військовим званням і надбавку за вислугу років,
  • додаткова – надбавки за особливості проходження служби, зокрема в гірських регіонах чи на острові Зміїний, забезпечення режиму секретності та за наукові або спортивні звання.

У 2024 році рівень грошового забезпечення військовослужбовців залишився на рівні 2023 року. Тому залежно від посади та роду військ військовим нараховується заробітна плата:

  • Для осіб рядового, сержантського та старшинського складу військової служби за контрактом в Сухопутних військах ЗСУ розмір коливається від 20 130 гривень (рекрут) до 26 096 гривень (головний сержант роти).
  • У Десантно-штурмових військах, морській піхоті або ж гірсько-штурмових підрозділах зарплати інші: від 21 197 гривень до 29 926 гривень.
  • У Силах спеціальних операцій розмір виплат ще вищий: від 33 062 гривень до 42 365 гривень.

Зарплати в офіцерського складу військової служби з погляду грошового забезпечення найвищі.

  • У Сухопутних військах зарплата стартує від 28 229 гривень для командира взводу до трішки більше ніж 50 тисяч гривень для командира бригади.
  • У ССО діапазон зарплат сягає від понад 42 тисяч гривень до 60 тисяч гривень.

Що робити, якщо військовим затримують виплати

Адвокат Лариса Величко у коментарі для 24 Каналу розповіла, що затримки у виплаті зарплат військовим можливі, але законодавство визначає, що зарплата повинна виплачуватися регулярно, зазвичай один раз на місяць.

Важливо! Допустимий термін затримки не встановлений чітко, однак, якщо затримка триває більше ніж один місяць, це може вважатися незаконним. У разі затримки військові мають право на отримання пояснень та можливе відшкодування.

Величко додає, що в цьому разі військовим слід звертатися до свого командира частини або адміністрації.

Лариса Величко

Радник, адвокат юридичної фірми GRACERS

Вони можуть надати інформацію про причини затримки. Якщо питання не вирішується, військові можуть звернутися до фінансових органів Міністерства оборони України або до Державної аудиторської служби.
  • Звернення до командира: першим кроком є подання письмового запиту до командира частини.
  • Документація: зберігайте всі документи, які підтверджують затримку виплат (наприклад, розпорядження, особисті записи).
  • Звернення до відповідних органів: якщо проблема не вирішується, можна звернутися до фінансових органів Міністерства оборони або до суду, якщо ситуація вимагає юридичного втручання.

Серед найчастіших причин затримки виплат – бюджетні, технічні проблеми, адміністративні затримки (затримка в обробці документів або в кадрових службах тощо) або ж військові дії (в умовах війни затримки можуть бути пов'язані з нестабільністю та ризиками, які впливають на функціонування фінансових структур).

Як зазначила адвокат Лариса Кісь для 24 Каналу, на сьогодні мінімальна зарплата солдата становить 20 100 гривень, строковики отримують 6 тис. гривень, водночас курсанти військових училищ усього 2350 гривень. Інший діапазон зарплат в інструкторів – від 15 до 30 тисяч гривень.

Лариса Кісь

Адвокат ЮКК "Де-Юре"

Зазвичай військовослужбовці отримують оплату на картку банку за попередній місяць служби у два етапи: це аванс з 5 по 15 число та основна сума з 25 до початку наступного місяця. Все залежить від військових частин та роду військ.

Отже, виплата за жовтень авансу до 15 листопада, залишку до 30 листопада не є затримкою виплат. А все, що понад цих термінів, – затримка.

В будь-якому випадку та з будь-яких причин затримка виплат є неприпустимим порушенням прав військовослужбовців, яке повинно бути відновлено, а порушення – припинено,
– резюмує пані Лариса.

Зверніть увагу! За словами Кісь, затримки з виплатами станом на жовтень 2024 року не спостерігаються. Отже, поточні питання з нарахування та виплат вирішуються достатньо оперативно в порядку звичайної комунікації військовослужбовця з командиром та фінслужбою на рівні військової частини, зокрема в телефонному режимі.

Інша справа, якщо вирішити із затримкою нічого не вдалося. Тоді краще дотримуватися такого алгоритму дій:

  1. З'ясуйте причину затримки (вона сталася на державному рівні у всіх військових чи на рівні фінвідділу вашої військової частини).
  2. Якщо затримка на рівні військової частини, з'ясуйте, з чиєї вона провини чи з якої причини та який орієнтовний час виплат.

До речі! Військовий може залишити скаргу (голосове повідомлення) із зазначенням свого звання, ПІБ, номеру військової частини та періоду затримки виплат або ж написати її за такими контактами: гаряча лінія МОУ – 1512; електронна пошта – admou@post.mil.gov.ua; фінансовий департамент МОУ для отримання інформації, чи затримка відбувається на державному рівні (довідка про номери телефонів абонентів МОУ ЗСУ – (044) 271-36-26 або ж урядова лінія).

Яка матеріальна допомога у разі смерті, поранення, інвалідності

Згідно з рішенням міністра оборони від 16 січня 2024 року матеріальна допомога для розв'язання соціально-побутових питань виплачується військовослужбовцям у розмірі місячного грошового забезпечення на таких підставах:

  • смерть військовослужбовця, його дружини (чоловіка), дітей та батьків військовослужбовця,
  • поранення (контузії, травми, каліцтва), пов'язане із захистом Батьківщини під час воєнного стану;
  • інвалідність унаслідок поранення;
  • порушення стану здоров'я військовослужбовця, перебування його на лікуванні, реабілітації, що підтверджено відповідними медичними документами, а саме:
  1. онкологічне захворювання;
  2. захворювання на туберкульоз, ВІЛ/СНІД, вірусний гепатит B, С;
  3. безперервне перебування на лікуванні, реабілітації або у відпустці у зв'язку з хворобою, які пов’язані із захистом Батьківщини (понад 30 днів поспіль), внаслідок травм, захворювань нервової, серцево-судинної систем, опорно-рухового апарату та інших захворювань органів і систем із тяжким перебігом або наслідками, що потребують проведення багатоетапного хірургічного лікування, протезування втраченої кінцівки (кінцівок), ендопротезування, трансплантації органів, індивідуального догляду, протирецидивного лікування з довготривалим застосуванням дорогих лікарських засобів;
  4. сім’ям військовослужбовців, які захоплені в полон (крім військовослужбовців, які здалися в полон добровільно) чи є заручниками, а також інтерновані в нейтральних державах або визнані безвісти зниклими.

Крім того, у вересні Кабмін затвердив новий порядок виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі або інвалідності військовослужбовця. Однак ідеться лише про ті компенсації, які виплачуються у випадках, коли військовослужбовець загинув під час проходження служби, але не внаслідок бойових дій.

  • У випадку загибелі право на виплату мають члени сім'ї військовослужбовця, а сума допомоги складає 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
  • Для розрахунку використовується розмір прожиткового мінімуму станом на 1 січня року, коли військовослужбовець загинув або помер.
  • Цьогоріч цей мінімум становить 3028 гривень, а отже, одноразова допомога сягає 2 271 000 гривень.

Водночас суми, що отримують ветерани, які зазнали інвалідності внаслідок війни, становлять у 2024 році:

  • для I групи – 400 прожиткових мінімумів (1 211 200 гривень);
  • для II групи – 300 прожиткових мінімумів (984 000 гривень);
  • для III групи – 250 прожиткових мінімумів (757 000 гривень).

Скільки у 2025 році виділили на оборону країни

На фінансування оборони на 2025 рік закладено у бюджеті на рівні 2,22 трильйона гривень, або ж 26,3% від прогнозованого ВВП.

Що таке ВВП

Це сукупність грошової вартості всіх товарів та послуг, які виробили в країні та які призначені для продажу.

Нагадуємо, що проєкт бюджету на 2025 рік схожий на бюджет 2024 року. Серед пріоритетів як цього року, так і наступного залишаються забезпечення оборони, безпека та соціальний захист населення.

У Мінфіні наголосили, що фінансування сектору безпеки й оборони – основний пріоритет, закладений у проєкті. А прем'єр-міністр Денис Шмигаль зауважив, що всі внутрішні ресурси знову будемо спрямовувати на ці цілі.

Денис Шмигаль

Прем'єр-міністр України

Видатки на оборону зростуть щонайменше до 2,22 трильйона. Буде більше грошей на українську зброю, техніку, дрони.

До речі, у 2024 році на сектор безпеки й оборони від початку було закладено менше – 2,17 трильйона гривень.

Чи вплине підвищення військового збору на зарплати

З 1 жовтня військовий збір в Україні суттєво зріс відповідно до ухваленого законопроєкту про підвищення податків з 1,5 до 5%.

Зверніть увагу! Станом на вересень 2024 року мінімальне нарахування грошового забезпечення для військового у Збройних Силах України становило не більше як 20 тисяч гривень. З огляду на новий розмір військового збору військовослужбовець у Сухопутних військах ЗСУ отримував би зарплату на рівні трішки більше ніж 19 тисяч гривень.

Однак, як повідомив нардеп Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі, нещодавно ВРУ затвердила законопроєкт про підвищення податків, де з військових не утримуватиметься новий військовий збір.

  • Передбачається, що військовий збір зростає до 5% для фізосіб, крім військових, для яких цей податок надалі складатиме 1,5%.
  • Водночас очікується, що новий закон принесе додаткові надходження у бюджет на рівні десь 21 мільярда гривень у 2024 році та 140 мільярдів гривень у 2025 році.

Цікаво! Якщо військовому потрібно розрахувати зарплату з урахуванням усіх доплат, то він чи вона можуть використати спеціальний калькулятор грошового забезпечення на сайті Соціального забезпечення та підтримки військовослужбовців і членів їх сімей Міноборони.

  • Спочатку на сайті потрібно обрати вид проходження військової служби (контрактна військова служба чи за призовом та строкова військова служба).
  • Потім обрати звання – від рекрута до генерала, адмірала.
  • Визначити тарифний розряд, вислугу років та ступінь секретності.
  • Також обрати особливості проходження військової служби для визначення розміру надбавки, місце проходження військової служби для визначення розміру щомісячної премії та участь у бойових діях і заходах з національної безпеки й оборони (для нарахування додаткової винагороди) та чимало інших питань.
Теги за темою
ДеньгиЗарплата
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Неодетая мать отец-алкаш: в сети появились фото сватов Королевой и Тарзана
GlavRed
2024-10-11T16:37:40Z
Где сейчас и чем занимается во время войны "Тамбовский волк" из "Квартала" Валерий Жидков/Что известно о творческой и личной жизни юмориста
Апостроф
2024-10-10T10:48:12Z
"Я еще жив": Иван Дорн, который выехал из Украины, решил напомнить о себе/Певец вышел на связь в день своего 36-летия
Апостроф
2024-10-17T11:57:42Z
Аль Пачино пережил клиническую смерть: он рассказал, что видел по ту сторону
Comments UA
2024-10-07T10:51:49Z
Серж Смолин и Евгений Еремин: как прошла звездная премьера биографического фильма о Трампе
Фокус
2024-10-18T11:30:57Z
Письма из прошлого: 100-летняя капсула времени раскрыла старые секреты
Фокус
2024-10-18T11:09:31Z
Как выглядит самая модная юбка осени и зимы 2024/25
Marie Claire
2024-10-17T18:01:25Z
"Каза! Хоть бы сказала" Даша Астафьева набросилась на "почти замужнюю" Лесю Никитюк/Украинские звезды бурно отреагировали на романтические отношения телеведущей
Апостроф
2024-10-07T16:00:28Z
"Кто бы мог подумать": Вакарчук признался в новой любви
Апостроф
2024-10-04T19:03:17Z
Скандал вокруг смерти комбата Игоря Гриба: выяснились жуткие подробности
Апостроф
2024-10-06T14:06:33Z
Путин будет в шоке: такого он от своих военных точно не ожидал
Comments UA
2024-10-13T06:03:26Z
"Об этом все помалкивают", - Жданов – о тревожном звоночке, от которого зависит дальнейший ход войны
Новости Украины
2024-10-14T20:18:23Z
В Сухопутных войсках ВСУ объяснили, почему Ляшко стал комбатом
Комсомольская правда
2024-10-15T12:27:03Z
НАТО пока не имеет доказательств отправки КНДР солдат в Россию - Рютте
ZN UA
2024-10-18T12:04:52Z
Стало известно, когда Россия может начать новое наступление
Апостроф
2024-10-18T12:00:34Z
Венгрия озвучила, почему боится членства Украины в НАТО
Comments UA
2024-10-09T18:39:21Z
Залужный: Выйти из затяжной войны с Россией почти невозможно
Хвиля
2024-10-17T16:27:05Z
Пригрозил обвалить нефть до $50 и отказался ехать к Путину на саммит БРИКС: подробности демарша саудовского принца
Новости Украины
2024-10-15T18:33:48Z
"Только чудо может спасти": генерал предсказывает катастрофу на фронте
Comments UA
2024-10-08T21:18:32Z
Украинка пыталась сделать клизму 6-месячной крошке термометром, хирурги не поверили своим глазам
Знай
2024-10-11T20:30:09Z
Украинцы обомлели от новой рекламы Третей штурмовой на улицах украинских городов: "Наша семья выглядит так"
Знай
2024-10-15T18:36:18Z
Почему провалилась украинская оборона на Курщине: главные причины
Comments UA
2024-10-11T18:24:19Z
Помощь для пенсионеров: старикам выдают сертификаты на 2500 грн
Знай
2024-10-18T12:12:48Z
"Торговля пушечным мясом": КНДР может легко предоставить 12 000 бойцов РФ, — Defense Express
Фокус
2024-10-18T12:06:47Z
Украинцев начнут вызывать в суд: будут выбирать вслепую, за неявку – непосильные штрафы
Знай
2024-10-09T18:21:37Z
Стало известно, каким образом в Украине хотят до конца года мобилизовать 200 тысяч человек
Comments UA
2024-10-13T04:42:34Z
Король Чарльз ІІІ приостановит лечение рака: в чем причина
Фокус
2024-10-08T10:27:13Z
Пенсионерам старше 70 лет увеличат выплаты: условия и суммы
Знай
2024-10-06T13:36:26Z
Минус 30 грн в чеке: супермаркеты резко снизили цены на селедку, скумбрию и карпа
Знай
2024-10-11T20:12:50Z
Такого дна в РФ еще не было: с чем смирились российские власти
Comments UA
2024-10-15T12:26:05Z
Цены заоблачные: почему зимой картофель подорожает до 55 грн за килограмм
Comments UA
2024-10-08T16:27:57Z
Всемирный банк резко изменил прогноз по ВВП Украины на 2025 год в сторону ухудшения
ZN UA
2024-10-18T12:19:43Z
Укрзализныця начала активно строить евроколею на Чоп-Ужгород
Корреспондент
2024-10-18T11:57:05Z
Владелец Каховской ГЭС отказался от иска к России: в "Укргидроэнерго" объяснили причину
Фокус
2024-10-15T18:27:28Z
Украинцев готовят к повышению тарифов: нардепы заговоры о новых суммах в платежках за свет
Политека
2024-10-17T18:04:21Z
Неприятный сюрприз от "Ощадбанка": как не попасть в ловушку
Знай
2024-10-13T03:06:18Z
Два месяца боев в Курской области: подсчитаны потери Украины и России
Comments UA
2024-10-06T12:00:10Z
Синегубов: На Купянском направлении расширяется зона активных боевых действий
ZN UA
2024-10-17T21:31:57Z
Работал на врага: в Николаеве задержан информатор, который наводил ракеты на город
Comments UA
2024-10-15T12:40:21Z
Солнца не ждать? Синоптики дали прогноз на новую рабочую неделю в Украине
UAToday
2024-10-06T20:30:20Z
Попытка прорыва ВСУ в Белгородской области: эксперты рассказали, что происходит на новом участке фронта
Политека
2024-10-18T12:16:26Z
Ремонт кладбища за 181 млн грн провели в Киеве: что пошло не так
Comments UA
2024-10-18T12:12:30Z
"Это караул", — предатель Царев подсчитал, сколько времени понадобится армии РФ на захват Донбасса. ВИДЕО
Новости Украины
2024-10-09T18:54:17Z
Россияне массово сдаются в плен: военный назвал причину
Comments UA
2024-10-15T12:27:57Z
На контрольном посту мужчина начал резать себе руки: кто его остановил
Comments UA
2024-10-04T13:21:51Z
Что вызывает "мушки" перед глазами: возрастные изменения или серьезная опасность
Знай
2024-10-13T17:21:25Z
В каком возрасте стоит бросить курить: отказ от вредной привычки поможет прожить намного дольше
Фокус
2024-10-10T12:57:30Z
Сезон простуд: 7 напитков, которые повысят иммунитет этой осенью
Фокус
2024-10-15T12:30:49Z
Медики бьют тревогу из-за детей: на что обратить внимание
Знай
2024-10-10T20:51:32Z
Как у моделей: 3 идеальных упражнения для тонкой талии
Marie Claire
2024-10-18T12:01:00Z
Косметолог Беллы Хадид поделилась секретами ухода за кожей лица
Фокус
2024-10-18T11:57:14Z
«Делайте это каждый день»: врач выбрал лучшее упражнение, которое продлевает жизнь
Marie Claire
2024-10-12T03:00:53Z
Что будет с лицом, если начать колоть ботокс в 20 лет
Marie Claire
2024-10-18T11:01:58Z
Реформа МСЭК: как преодолеть торговлю инвалидностью и избежать взяточничества и бюрократии – советы от адвоката
Апостроф
2024-10-18T10:33:59Z
Украинского военного поймали на "горячем": теперь ему грозит тюрьма
Политека
2024-10-15T18:03:11Z
В Карпатах медведь растерзал мужчину во время попытки пересечь границу
Comments UA
2024-10-17T10:54:48Z
Под Киевом произошел взрыв в многоэтажке
Корреспондент
2024-10-10T11:48:33Z
В Сумах произошли взрывы
TSN
2024-10-06T20:21:01Z
Переправкой уклонистов за границу занимаются "криминальные авторитеты": задержали еще одного
Апостроф
2024-10-18T11:18:34Z
Шли по онлайн-навигации: на границе задержали 19 нарушителей
Comments UA
2024-10-18T11:18:27Z
Под Кривым Рогом произошло землетрясение магнитудой 3,3 балла: подробности
Фокус
2024-10-08T22:06:27Z
Дрон атаковал военное училище в Москве: подробности с ВИДЕО
Новости Украины
2024-10-06T14:13:58Z
Во Львове 18-летняя девушка как маньяк расправилась с мужчиной
TSN
2024-10-10T11:51:31Z
Удивительно свежий и вкусный: рецепт восточного салата из красной капусты
Фокус
2024-10-10T19:21:56Z
Вяленые томаты в духовке: простой рецепт от звезды "Мастер Шеф"
Политека
2024-10-17T04:01:57Z
Как правильно хранить чеснок на зиму, чтобы он остался свежим: полезные советы
Политека
2024-10-12T14:42:11Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 7 по 13 октября 2024 года
Фокус
2024-10-06T19:15:34Z
Торт "Сумские каштаны": рецепт лучшего осеннего десерта
Фокус
2024-10-18T11:45:09Z
Как защитить свой огород и сад от птиц осенью: лучшие способы от специалистов
Политека
2024-10-18T11:01:27Z
Новый уровень гостеприимства: как выбрать курорт в Турции с сервисом Ultra All Inclusive для незабываемого семейного отдыха
Marie Claire
2024-10-18T09:25:51Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на выходные 19-20 октября 2024 года
Корреспондент
2024-10-18T08:30:40Z
«Луксмаксинг» и «чады»: что не так с трендом на идеальную мужскую внешность
Marie Claire
2024-10-18T07:01:04Z
Кличко "культурно послал" за вопрос о бывшей невесте: что не так с Панеттьери
Новости Украины
2024-10-15T16:54:02Z
Звезду мирового футбола Мбаппе обвинили в изнасиловании – СМИ
ZN UA
2024-10-15T18:21:15Z
Украинский чемпион мира Беринчик будет защищать титул в андеркарде реванша Усика и Фьюри
ZN UA
2024-10-05T08:55:06Z
"Стали узнавать в Украине": Магучих рассказала об изменениях в жизни после золота Олимпиады-2024
ZN UA
2024-10-18T12:17:14Z
Отыгрались с 0:7: в Германии состоялся футбольный матч с уникальным результатом
Фокус
2024-10-18T08:27:47Z
"Бой его жизни": известный тренер спрогнозировал сложный реванш для Усика против Фьюри
ZN UA
2024-10-17T23:16:39Z
Футболист "Шахтера" и сборной Украины может переехать в Испанию – СМИ
ZN UA
2024-10-17T19:28:26Z
Усик занял второе место в рейтинге лучших боксеров мира
ZN UA
2024-10-17T14:59:18Z
Украинские ветераны завоевали рекордные 188 медалей на первом для себя турнире Шварценеггера
Комсомольская правда
2024-10-17T13:02:52Z
Иран нашел способ заставить Кремль расплатиться за поддержку в войне против Украины
Новости Украины
2024-10-13T05:57:07Z
Проще не стало: ученые узнали первичное происхождение японцев, однако есть нюанс
Фокус
2024-10-15T12:42:34Z
SpaceX вывела на орбиту 43 интернет-спутника Starlink
Корреспондент
2024-10-15T12:33:25Z
Эксперт рассказал, какие преимущества может дать Украине налаживание сотрудничества с учеными, выехавшими за границу
ZN UA
2024-10-05T07:22:19Z
Десятки лет без подзарядки: смогут ли микроядерные батареи Китая заменить литий-ионные
Фокус
2024-10-18T12:15:49Z
Обнаружены загадочные самые яркие объекты во Вселенной: физики не знают, как они появились
Фокус
2024-10-18T11:42:20Z
"Погружает с первых минут": Ремейк Silent Hill 2 получает восторженные отзывы от первых покупателей, рейтинг в Steam — 95%
GameMag
2024-10-06T19:58:38Z
Официально: Роскомнадзор приступил к блокировке Discord в России
GameMag
2024-10-08T19:46:10Z
Укрпочта кардинально изменит функционал мобильного приложения
Хвиля
2024-10-09T15:39:36Z
Придется привыкать: водителям приготовили много сюрпризов в страховании авто
Знай
2024-10-05T02:51:43Z
Mazda презентовала оригинальный рамный пикап в стиле CX-5
Фокус
2024-10-18T11:06:00Z
Самые популярные подержанные автомобили из США: что выбирают украинцы
Comments UA
2024-10-18T08:18:34Z
Horten Ho-229: как передовой немецкий самолет опередил B-2 Spirit на 44 года
Фокус
2024-10-17T15:43:44Z
Новый мощный кроссовер от Great Wall станет дешевой альтернативой Skoda Kodiaq
Фокус
2024-10-17T14:57:19Z
Nissan готовит мощный семейный кроссовер с расходом 0,8 л на 100 км
Фокус
2024-10-17T09:27:30Z
Не ждите первого снега: когда нужно переходить на зимнюю резину
Знай
2024-10-16T19:51:19Z
Как выбрать премиум запах в машину
Топ Жир
2024-10-16T18:51:09Z
Новая головная боль для водителей: если не найдут этого в авто – вытряхнут кошелек
Знай
2024-10-16T16:24:10Z