Про це йдеться у статті Le Monde, повідомляє Укрінформ.
Як зазначається у публікації, президенти США і Франції Джо Байден та Еммануель Макрон, канцлер Німечини Олаф Шольц та прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер розійшлися в думках щодо ідеї запрошення України в НАТО. «Поки що Сполучені Штати і Німеччина блокують будь-яку перспективу розширення НАТО за рахунок України, в той час, як Франція і Велика Британія більш прихильні до цього», - пише видання.
Водночас, за інформацією журналістів, американці вже не мають принципових заперечень проти запрошення України в Альянс.
«У разі обрання (президентом США - ред.) Камали Гарріс цілком можливо, що Байден міг би рухатися в цьому напрямку протягом перехідного періоду. Якщо ж це буде Трамп, то аргументація втрачає чинність, і є ризик, що найменша ініціатива Байдена може погіршити ситуацію", - цитує видання неназваного європейського дипломата.
Кілька джерел Le Monde вважають, що крок з боку Сполучених Штатів може привести й до зміни позиції Німеччини.
«Хай там як, чотири лідери, присутні (на зустрічі - ред.) в Берліні у п'ятницю, не можуть вирішити таке питання одноосібно з огляду на те, що у НАТО тридцять два члени. Туреччина і Угорщина, найімовірніше, будуть проти будь-якого швидкого зближення між Києвом і Альянсом», - зазначає видання.
Як повідомляв Укрінформ, канцлер ФРН Олаф Шольц перед початком зустрічі з президентом США Джо Байденом 18 жовтня заявив, що ФРН і США підтримуватимуть Україну, але й далі дбатимуть про те, щоб НАТО не стало стороною війни.