В Республіці Молдова відбулися президентські вибори і конституційний референдум про вступ Республіки Молдова до ЄС.
На виборах президента Молдови лідирує Майя Санду. Більшість виборців на референдумі проголосували проти вступу своєї країни до Європейського союзу. Про це у неділю, 20 жовтня, у Центральній виборчій комісії Молдови.
Там зауважли, що вже оброблено 80% бюлетенів. Президента Санду підтримали 36% виборців. За Олександра Стоянога від Партії соціалістів Республіки Молдова проголосували 29%. Далі йде Ренато Усатий, за якого віддали голоси майже 14%.
Також комісія опрацювала понад 50% бюлетенів референдуму щодо вступу до ЄС. Понад 43% виборців проголосували за, 56% – проти.
Питання в бюлетені звучало так: “Ви підтримуєте внесення змін до Конституції з метою приєднання Республіки Молдова до Європейського Союзу?”.
За повідомленням ЦВК, явка на виборах склала 51,4%, або 1,54 млн. виборців. Найактивнішими виборцями у Молдові стали жителі Дондюшан (район на півночі) – 50,9%, Тараклії (район на півдні) – 49,4%, Гагаузії (на південному сході країни) – 49,4%, Окниці (на північному сході біля кордону з Україною) – 48,1%.
Найактивніше за кордоном голосували в Італії, Росії та Франції, пише . Чотири виборчі дільниці за кордоном продовжили час голосування – на дві години в Бухаресті та на годину в Москві (РФ) та Брашові (Румунія).
Під час проведення першого туру президентських виборів у Молдові екзит-полів не організовували. Утім, жовтневе соцопитування WatchDog.MD , що більшість виборців (35,8%) віддають перевагу Маї Санду.
Щодо референдуму соцопитування показало, що 55,1% готові проголосувати за те, щоб євроінтеграцію внесли до Конституції Молдови. Проти виступили 34,5% опитаних, ще 7,9% – відповіли, що не визначилися.
Раніше повідомлялося, що чинна президентка Молдови Мая Санду віддала свій голос на виборах нового президента країни, закликавши решту громадян виходити, аби “вирішувати свою долю”.
Додамо, влада Молдови заявила, що викрила підтримувану Росією операцію за участю 130 000 її громадян, яка мала на меті вплинути на вирішальні голоси щодо європейських прагнень країни.