MY.UAНовини
Завдяки високому вмісту білка та стійкості до посухи бобові, такі як нут, є їжею майбутнього - експерт
Завдяки високому вмісту білка та стійкості до посухи бобові, такі як нут, є їжею майбутнього - експерт

Завдяки високому вмісту білка та стійкості до посухи бобові, такі як нут, є їжею майбутнього - експерт

Нут є четвертою за величиною вирощуваною бобовою культурою у світі, яка робить значний внесок у продовольчу безпеку, забезпечуючи калорії та дієтичний білок у всьому світі. Проте частота стресу посухи, що зросла, значно скоротила виробництво нуту в останні роки. Дослідники провели польовий експеримент із 36 різними генотипами нуту, щоб оцінити врожайність зерна, фотосинтетичну активність та молекулярні ознаки, пов’язані зі стресом посухи.

Чисельність населення світу збільшується експоненційно, тоді як сільськогосподарський сектор не розширюється з тією самою швидкістю. Існує гостра необхідність збільшення виробництва сільськогосподарських культур задоволення зростаючих потреб у харчуванні.

Попит на воду для сільського господарства до 2050 року може зрости вдвічі, а доступність прісної води скоротиться на 50% через кліматичні коливання, що посилюються. Для досягнення продовольчої безпеки необхідно терміново переглянути інвестиції у розробку високоврожайних культур, стійких до зміни клімату та ефективніших у плані поглинання води, ніж їхні аналоги.

Нут (Cicer arietinum L.) є однією з основних зернобобових культур, зі світовим річним виробництвом близько 15,87 млн ​​тонн з площі приблизно 15,00 млн гектарів. Він має середню врожайність 1,06 тонн/га.

Умови богарного землеробства забезпечують майже 80% виробництва нуту на полях. Однак виробництво нуту в богарних системах стикається зі значними обмеженнями, в першу чергу через стреси від посухи на останніх стадіях зростання (так звана термінальна посуха), що призводить до значних втрат урожаю, в середньому близько 64% ​​в Індії та приблизно 40 –90% у світі залежно від термінів та серйозності водного стресу.

Урожайність насіння нуту значно падає під час термінальної посухи через зниження виробництва стручків, розміру насіння, а також абортування квіток та стручків.

Розробка сортів нуту, які є більш продуктивними в умовах посухи, була успішною протягом останніх кількох десятиліть за допомогою традиційної селекції.

Однак одних цих підходів недостатньо, щоб йти в ногу з майбутнім попитом на продовольство. З цією метою швидка ідентифікація генетичної мінливості, що лежить в основі продуктивності сільськогосподарських культур, може підвищити ефективність селекції та суттєво прискорити покращення стійких культур.

Наприклад, сорти нуту були охарактеризовані за кількісними ознаками, пов’язаними з ознаками, пов’язаними із стійкістю до посухи, включаючи архітектуру кореня, ефективність транспірації та ранню енергію. Але також надзвичайно важливо розуміти біохімічні механізми, які контролюють різні ознаки генетичного поліпшення. Отже, розуміння механізмів реакції нуту на стрес необхідний аналіз біологічно важливих молекул.

Міжнародна дослідницька група під керівництвом Вольфрама Векверта з Віденського університету провела дослідження, в якому 36 різних генотипів нуту оцінювалися на врожайність зерна, фотосинтетичну активність та молекулярні ознаки, пов’язані зі стресом посухи у природних польових умовах. Стрес посухи був ініційований, коли рослини перебували на 50% стадії цвітіння.

Для метаболомного аналізу листова тканина була зібрана в трьох тимчасових точках, що становлять різні стадії наповнення стручків. Вчені визначили L-треонову кислоту, фруктозу та цукрові спирти, що беруть участь в адаптивній реакції нуту на посуху в середині стадії наповнення стручків.

«Індекс сприйнятливості до стресу для кожного генотипу був розрахований для визначення здатності переносити посуху, розподіливши 36 генотипів за чотирма категоріями від найкращої до найгіршої продуктивності. Щоб зрозуміти, як біохімічні механізми контролюють різні ознаки для генетичного поліпшення, ми провели диференціальний аналіз Якобіана, який розкрив взаємодію між різними метаболічними шляхами в трьох часових точках, включаючи більш високий потік у напрямку взаємоперетворень інозитолу, гліколіз для високопродуктивних генотипів, перетворення порушення метаболізму вуглецю та азоту. Метаболічний аналіз GWAS (mGWAS) виявив гени-кандидати, що беруть участь у гліколізі та шляхах MEP, що підтверджується диференціальними біохімічними результатами Якобіана. Відповідно, ця запропонована стратегія аналізу даних усуває розрив між чистою статистичною асоціацією та причинно-наслідковими біохімічними зв’язками, використовуючи природні варіації. Наше дослідження пропонує нові перспективи генетичного та метаболічного розуміння різноманітності, пов’язаного зі стійкістю до посухи, у метаболомі нуту та призвело до виявлення точок метаболічного контролю, які також можна протестувати на інших бобових культурах», розповіли автори роботи у статті, опублікованій у журналі Plant Biotechnology Journal .

«Тривалі періоди посухи стали реальністю в Центральній Європі через зміни клімату і становлять серйозну загрозу для продуктивності рослин, урожаю і, отже, продовольчої безпеки. У той самий час спостерігається зниження використання генетичного розмаїття рослин, а світова продовольча система стає дедалі більш одноманітною. Хоча існує близько 7000 їстівних культур, дві третини світового виробництва продовольства засновані лише на дев’яти видах культур. Ця вузька генетична база може мати низку негативних наслідків, таких як підвищена сприйнятливість рослин до хвороб та шкідників, зниження стійкості до таких факторів, як посуха та зміна клімату, а також підвищена економічна нестабільність», – пояснює молекулярний біолог Векверт.

«Підтримка адекватної рослинної та генетичної різноманітності має вирішальне значення для сільського господарства, яке має адаптуватися до майбутніх змінних умов. Завдяки нашому новому дослідженню ми зробили важливий крок у цьому напрямі та розглянули нут як важливий продукт харчування майбутнього», додав він.

У ході польового експерименту в районі Відня команді вдалося виростити безліч різних сортів нуту в умовах посухи, продемонструвавши, що нут є чудовою альтернативною бобовою рослиною з високим вмістом білка, яка може доповнювати системи землеробства у міських районах.

«Різні сорти та дикі типи демонструють різні механізми боротьби з постійним стресом від посухи. Ця природна генетична мінливість є особливо важливою для того, щоб протистояти зміні клімату та забезпечити виживання рослини», – каже Векверт.

«У нашому дослідженні ми використовували індекс сприйнятливості стресу (SSI) для оцінки впливу стресу посухи на врожайність. Це дозволило нам визначити генотипи, які краще та найгірше працюють у стресових умовах. Наші результати мають вирішальне значення для вибору генотипів для селекції посухостійкого нуту», – зазначив Палак Чатурведі з Віденського університету, провідний автор дослідження.

Він додав, що команда використовувала штучний інтелект, багатовимірну статистику та моделювання для виявлення маркерів та механізмів кращої стійкості до стресу посухи.

«Завдяки високому вмісту білка та стійкості до посухи бобові, такі як нут, є їжею майбутнього. Ще однією перевагою є те, що більш висока частка бобових у сільськогосподарських системах країни підвищує загальну ефективність використання азоту – це також робить сільське господарство стійкішим», – сказав Векверт.

Джерело - УкрАгроКонсалт

 

 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Путин сделал заявление о "мирном завершении" войны в Украине
TSN
2024-10-18T18:39:28Z
Путин будет в шоке: такого он от своих военных точно не ожидал
Comments UA
2024-10-13T06:03:26Z
Президент Сербии назвал Россию братской страной и поблагодарил Путина
Апостроф
2024-10-20T17:43:18Z
"Об этом все помалкивают", - Жданов – о тревожном звоночке, от которого зависит дальнейший ход войны
Новости Украины
2024-10-14T20:18:23Z
Уничтожены тысячи россиян: генерал раскрыл грандиозные потери РФ на фронте
GlavRed
2024-10-20T19:36:58Z
Израиль оттачивает планы нападения на Иран после покушения на Нетаньяху – СМИ
ZN UA
2024-10-20T19:19:54Z
Венгрия озвучила, почему боится членства Украины в НАТО
Comments UA
2024-10-09T18:39:21Z
В Сухопутных войсках ВСУ объяснили, почему Ляшко стал комбатом
Комсомольская правда
2024-10-15T12:27:03Z
"Должны протрезветь": в Кремле отреагировали на "план победы" Зеленского
Фокус
2024-10-16T11:48:17Z
Затяните корсет: почему Карл Лагерфельд ненавидел свое тело и унижал полных женщин и низких мужчин
Marie Claire
2024-10-20T17:33:35Z
Неодетая мать отец-алкаш: в сети появились фото сватов Королевой и Тарзана
GlavRed
2024-10-11T16:37:40Z
Где сейчас и чем занимается во время войны "Тамбовский волк" из "Квартала" Валерий Жидков/Что известно о творческой и личной жизни юмориста
Апостроф
2024-10-10T10:48:12Z
10 самых красивых мужчин мира по версии пластических хирургов
Marie Claire
2024-10-19T11:00:38Z
Paramount готовится показать трейлер фильма "Миссия невыполнима 8" — премьера уже скоро
GameMag
2024-10-20T17:02:26Z
Датирована премьера сериала "Сорвиголова: Рождённый заново"
GameMag
2024-10-20T15:37:43Z
"Я еще жив": Иван Дорн, который выехал из Украины, решил напомнить о себе/Певец вышел на связь в день своего 36-летия
Апостроф
2024-10-17T11:57:42Z
Аль Пачино пережил клиническую смерть: он рассказал, что видел по ту сторону
Comments UA
2024-10-07T10:51:49Z
"Мой ангел": девушка Лиама Пейна эмоционально прокомментировала его смерть
Фокус
2024-10-19T15:29:00Z
Какие доплаты получат пенсионеры в 2025 году
Знай
2024-10-20T18:36:01Z
Во Львове на Лычаковском кладбище вандалы повредили более 20 могил защитников, волонтеров и политзаключенных
ZN UA
2024-10-20T18:43:46Z
"Только чудо может спасти": генерал предсказывает катастрофу на фронте
Comments UA
2024-10-08T21:18:32Z
Украинка пыталась сделать клизму 6-месячной крошке термометром, хирурги не поверили своим глазам
Знай
2024-10-11T20:30:09Z
Украина создала беспилотника-охотника за дронами "Shahed": что о нем известно
Comments UA
2024-10-20T19:30:47Z
В Украине ужесточили контроль: что нужно знать работодателям о трудоустройстве иностранцев
Знай
2024-10-20T18:51:36Z
Стало известно, каким образом в Украине хотят до конца года мобилизовать 200 тысяч человек
Comments UA
2024-10-13T04:42:34Z
Украинцев начнут вызывать в суд: будут выбирать вслепую, за неявку – непосильные штрафы
Знай
2024-10-09T18:21:37Z
Почему провалилась украинская оборона на Курщине: главные причины
Comments UA
2024-10-11T18:24:19Z
Киевщину ждут массовые отключения электроэнергии: где не будет света по 10-11 часов
Хвиля
2024-10-20T18:15:42Z
Россияне массово сдаются в плен: военный назвал причину
Comments UA
2024-10-15T12:27:57Z
"Это караул", — предатель Царев подсчитал, сколько времени понадобится армии РФ на захват Донбасса. ВИДЕО
Новости Украины
2024-10-09T18:54:17Z
Солнца не ждать? Синоптики дали прогноз на новую рабочую неделю в Украине
UAToday
2024-10-06T20:30:20Z
Ситуация на фронте на вечер 20 октября
UAToday
2024-10-20T19:06:35Z
В оккупированном Таврийске вода не пригодна к употреблению - ЦНС
Корреспондент
2024-10-20T18:54:10Z
Работал на врага: в Николаеве задержан информатор, который наводил ракеты на город
Comments UA
2024-10-15T12:40:21Z
Синегубов: На Купянском направлении расширяется зона активных боевых действий
ZN UA
2024-10-17T21:31:57Z
"Все в русском стиле": в ВСУ рассказали, как ВС РФ брали и не взяли Каменское на Запорожье
Фокус
2024-10-08T18:45:52Z
Минус 30 грн в чеке: супермаркеты резко снизили цены на селедку, скумбрию и карпа
Знай
2024-10-11T20:12:50Z
Такого дна в РФ еще не было: с чем смирились российские власти
Comments UA
2024-10-15T12:26:05Z
Цены заоблачные: почему зимой картофель подорожает до 55 грн за килограмм
Comments UA
2024-10-08T16:27:57Z
Неприятный сюрприз от "Ощадбанка": как не попасть в ловушку
Знай
2024-10-13T03:06:18Z
Украина получит 250 млн евро на восстановление энергетики от Норвегии
Фокус
2024-10-20T19:03:32Z
Владельцы "кредиток" от ПриватБанка бьют тревогу: можно разориться на ровном месте
Знай
2024-10-20T18:21:27Z
Когда начнется отопительный сезон осенью 2024: известны сроки и тарифы
Фокус
2024-10-10T13:12:17Z
Владелец Каховской ГЭС отказался от иска к России: в "Укргидроэнерго" объяснили причину
Фокус
2024-10-15T18:27:28Z
Россияне атаковали энергообъекты в трех областях
Корреспондент
2024-10-10T08:55:20Z
Сезон простуд: 7 напитков, которые повысят иммунитет этой осенью
Фокус
2024-10-15T12:30:49Z
Что вызывает "мушки" перед глазами: возрастные изменения или серьезная опасность
Знай
2024-10-13T17:21:25Z
В каком возрасте стоит бросить курить: отказ от вредной привычки поможет прожить намного дольше
Фокус
2024-10-10T12:57:30Z
Медики бьют тревогу из-за детей: на что обратить внимание
Знай
2024-10-10T20:51:32Z
Точнейший и доступный МРТ: ученые создали уникальный метод сканирования мозга с помощью ИИ
Фокус
2024-10-20T19:36:43Z
Хватит пяти минут: врач рассказал, как победить бессонницу и увидеть хорошие сны. ВИДЕО
Новости Украины
2024-10-20T19:36:08Z
«Делайте это каждый день»: врач выбрал лучшее упражнение, которое продлевает жизнь
Marie Claire
2024-10-12T03:00:53Z
Итоговая цифра напугала всех: ученые выяснили, сколько сахара люди съедают ежегодно
Фокус
2024-10-20T18:06:32Z
Почему темнеет кожа в интимных зонах – рассказывает гинеколог
UAToday
2024-10-20T16:03:03Z
Украинского военного поймали на "горячем": теперь ему грозит тюрьма
Политека
2024-10-15T18:03:11Z
В Карпатах медведь растерзал мужчину во время попытки пересечь границу
Comments UA
2024-10-17T10:54:48Z
Под Киевом произошел взрыв в многоэтажке
Корреспондент
2024-10-10T11:48:33Z
В Хмельницкой области раздаются взрывы
TSN
2024-10-19T09:33:48Z
Водитель подумал, что сбил женщину: когда узнал правду, он был в шоке
Comments UA
2024-10-20T17:15:35Z
От урагана "Хелен" в США погибла семья беженцев из Херсона
Комсомольская правда
2024-10-20T16:57:35Z
СМИ: В РФ дроны атаковали завод взрывчатых веществ
Корреспондент
2024-10-20T16:03:17Z
В Сумах произошли взрывы
TSN
2024-10-06T20:21:01Z
Под Кривым Рогом произошло землетрясение магнитудой 3,3 балла: подробности
Фокус
2024-10-08T22:06:27Z
Батареи останутся в прошлом: создана пленка, превращающая движения в энергию
Фокус
2024-10-20T18:57:52Z
Зона вас поглотит: журналисты в восторге от украинской S.T.A.L.K.E.R. 2
Фокус
2024-10-18T18:42:06Z
Интернет по новым тарифам: когда и насколько подорожают услуги
Знай
2024-10-18T19:03:12Z
Иран нашел способ заставить Кремль расплатиться за поддержку в войне против Украины
Новости Украины
2024-10-13T05:57:07Z
Небо покроется алмазами: ученые выдвинули необычную идею спасения планеты
Фокус
2024-10-20T19:03:53Z
Слух: Новая игра от Naughty Dog для PlayStation 5 предложит игрокам огромную свободу
GameMag
2024-10-20T18:34:10Z
Проще не стало: ученые узнали первичное происхождение японцев, однако есть нюанс
Фокус
2024-10-15T12:42:34Z
SpaceX вывела на орбиту 43 интернет-спутника Starlink
Корреспондент
2024-10-15T12:33:25Z
Официально: Роскомнадзор приступил к блокировке Discord в России
GameMag
2024-10-08T19:46:10Z
Удивительно свежий и вкусный: рецепт восточного салата из красной капусты
Фокус
2024-10-10T19:21:56Z
Вяленые томаты в духовке: простой рецепт от звезды "Мастер Шеф"
Политека
2024-10-17T04:01:57Z
Как правильно хранить чеснок на зиму, чтобы он остался свежим: полезные советы
Политека
2024-10-12T14:42:11Z
Вечные транжиры: 6 знаков Зодиака, которые не умеют обращаться с деньгами
Marie Claire
2024-10-20T16:01:56Z
Засоры исчезнут в считанные минуты: как безопасно прочистить трубы в ванной
Знай
2024-10-20T15:51:59Z
6 ошибок, которые нельзя совершать, если вы стали жертвой гостинга
Marie Claire
2024-10-20T15:12:10Z
8 строгих правил королевских туров для Виндзоров
Marie Claire
2024-10-20T13:45:35Z
Долежит до весны легко: как и где правильно хранить морковь в доме и квартире
Знай
2024-10-20T12:51:46Z
Пищевальная пленка поможет сделать холодильник идеально чистым: главный секрет быстрой уборки
Знай
2024-10-20T10:51:58Z
Кличко "культурно послал" за вопрос о бывшей невесте: что не так с Панеттьери
Новости Украины
2024-10-15T16:54:02Z
Звезду мирового футбола Мбаппе обвинили в изнасиловании – СМИ
ZN UA
2024-10-15T18:21:15Z
Челсі без Мудрика поступився Ліверпулю
Football.ua
2024-10-20T17:40:17Z
Месси за год в "Интер Майами" стал лучшим бомбардиром в истории клуба
ZN UA
2024-10-20T11:27:28Z
Украинский олимпийский чемпион Абраменко завершил карьеру
ZN UA
2024-10-20T11:06:08Z
Украинский футболист отметился своим дебютным голом в MLS
ZN UA
2024-10-20T08:13:27Z
Нганну после поражения от Джошуа яркой победой вернулся в MMA
ZN UA
2024-10-20T08:01:00Z
"Челси" может подписать еще одного украинца из "Шахтера" за крупную сумму – СМИ
ZN UA
2024-10-19T21:40:42Z
"Арсенал" без Зинченко в меньшинстве сенсационно проиграл "Борнмуту" с Забарным в АПЛ
TSN
2024-10-19T19:51:14Z
Первый электромобиль Cadillac Escalade подорожал в 4 раза за считанные минуты
Фокус
2024-10-15T09:57:54Z
Apple "помогает" Китаю: компания разрабатывает аккумуляторные технологии, опережающие США
Фокус
2024-10-20T15:01:39Z
От заправки до безопасности: 7 лайфхаков для начинающих водителей от автошколы
Хвиля
2024-10-20T00:00:52Z
Мажоры начнут "экономить": рассекречены параметры электрического Range Rover Sport, есть даже фото
Знай
2024-10-19T17:51:42Z
Перерегистрация авто с ГБО: украинцам грозят штрафы
Знай
2024-10-19T15:51:55Z
Элитные авто на улицах Киева: от "Бентли" до "Феррари"
Комсомольская правда
2024-10-19T10:04:26Z
В интернете показали неизвестного конкурента Suzuki Jimny от Jeep
Фокус
2024-10-18T15:36:05Z
Mazda презентовала оригинальный рамный пикап в стиле CX-5
Фокус
2024-10-18T11:06:00Z
Самые популярные подержанные автомобили из США: что выбирают украинцы
Comments UA
2024-10-18T08:18:34Z