Щороку, починаючи з 1649 року, 22 жовтня православна церква влаштовує святкування на честь Казанської ікони Божої Матері.
Також у народний календар цього дня відзначається свято Казанська осіння (4 листопада – дата за старим стилем).
Також 22 жовтня за новим церковним календарем згадують українського святого Рафаїла, митрополита Київського, Галицького та всієї Русі.
Казанська ікона Божої Матері 22 жовтня: традиції свята
Раніше вважали цей день переломним. Справа в тому, що саме після свята у свої володіння вступає справжня зима.
Наші пращури помітили, якщо у цей день спекотно, то зима буде холодною. Такий обряд проводився для того, щоб зберегти всі запаси на зиму: щоб вони не гнили та не закінчувалися.
Крім того, Казанська осіння вважалася періодом розрахунків за виконані будівельні роботи. Це був останній день, коли господарі будинку могли розрахуватися з усіма робітниками: малярами, теслярами, штукатурами, мулярами, простими найманцями та іншими.
Після цього чоловіки поверталися додому з грошима, де на них чекали дружини та накриті святкові столи.
Вважається, що день наскільки можна провести в сімейному колі. Оскільки з цього дня потрібно чекати на прихід холодів, то намагаються якнайшвидше завершити всі будівельні роботи.
Що не можна робити сьогодні, 22 жовтня
Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: не варто займатися домашньою роботою - прати, прибирати, шити і в'язати, вирушати в далеку дорогу, а також не слід відмовляти в милостині чи допомоги нужденним - кажуть, що тоді можна втратити фінансове благополуччя.
Раніше ми повідомляли все про сорокуст у церкві: як замовляти, чи можна використовувати проти ворогів та як вплинути на здоров'я.