MY.UAНовини
Медіа на ТОТ: як Росія встановлює інформаційний контроль на окупованих територіях
Медіа на ТОТ: як Росія встановлює інформаційний контроль на окупованих територіях

Медіа на ТОТ: як Росія встановлює інформаційний контроль на окупованих територіях

Дослідження «Детектора медіа» про пропаганду та медіа на окупованих територіях обговорили на Donbas media forum.

Після початку агресії у 2014 році та повномасштабного вторгнення в Україну у 2022-му Росія почала встановлювати контроль над тимчасово окупованими територіями (ТОТ), використовуючи комплексні інструменти впливу та пропаганди для досягнення своїх цілей. Основна мета цих заходів — придушити спротив місцевого населення, нав’язати російську ідентичність і легітимізувати окупацію в очах світової спільноти. Для встановлення причетних до окупації представників українських медійників «Детектор медіа» запустив спецпроєкт про медійників, які за власним вибором, без примусу, стали поширювати російську пропаганду на тимчасово окупованих територіях, — «Медіаколаборанти». А команда Центру досліджень систематично досліджує теми та події, пов’язані з життям на тимчасово окупованих територіях чи наслідками діяльності окупантів в Україні та їхньою пропагандою.

Команда «Детектора медіа» презентувала свої проєкти під час щорічної конференції Donbas media forum у рамках дискусії «Інформаційна окупація ТОТ: як росіяни використовують медіа та ресурси пропаганди для впливу на людей». Участь у заході взяли заступник керівника Центру досліджень «Детектора медіа» Олексій Півторак і журналістка «Детектора медіа» Ірина Семенюта. Модерував обговорення програмний директор «Детектора медіа» Вадим Міський.

На початку дискусії Вадим Міський розповів про аналітичні продукти, які Центр досліджень «Детектора медіа» впроваджував протягом останніх років:

«У нас була низка занурень у непросту тему інформаційної окупації на ТОТ. Ми працювали разом із партнерами — Центром інформаційної стійкості CIR і досліджували, як Росія використовує старі й нові міфи для того, аби перетворювати людей, які живуть на окупованих територіях, на жертв. Це історичні міфи про козаків, наприклад, або сучасні — про відбудову, яку начебто Росія намагається проводити на тимчасово окупованих територіях. Це також інші дослідження, які проводилися з нашим іншим партнером NDI, де ми вивчали тематику російської пропаганди зі вразливими групами: дітьми, молоддю, літніми людьми».

Зважаючи на суспільну значущість теми співпраці окремих людей на тимчасово окупованих територіях, у 2023 році «Детектор медіа» розпочав ще один спецпроєкт — «Медіаколаборанти». «Ми фокусувалися на діяльності тих медійників, які за власним вибором, без примусу стали поширювати російську пропаганду в окупації. У цьому проєкті ми з’ясовуємо, кого з медіапрацівників можна вважати колаборантами», — розповів Вадим Міський.

Вадим Міський

Як влаштована пропагандистська медійна інфраструктура на ТОТ

Олексій Півторак розповів, як трансформувалися медіа на ТОТ через російський вплив і як змінювалися підходи росіян до встановлення контролю над медійним ландшафтом протягом 2014–2022 років. У Криму й на окупованих територіях сходу України окупанти спочатку встановлювали контроль над медіа і лише згодом об’єднували їх у холдинги. На Донеччині й Луганщині, зокрема, такі об’єднання під керівництвом окупаційних «міністерств» внутрішньої та інформаційної політики сталися у 2016–2017 роках.

«У 2022 році окупанти вже мали людей, готових очолити “міністерства”. А під них ледь не одразу ж прив’язували захоплені або створені проросійські медіа», — розповів Олексій Півторак.

За його словами, централізоване створення проросійських медіа найкраще ілюструють телеграм-канали, яких із лютого до середини березня 2022 року виникло кілька сотень. Вони мали схожі назви зі словом «главное» та назвами населених пунктів, зокрема, Київщини, центральних і південних областей України. Також ці канали використовували однакові картинки, репости російських телеграм-каналів або цитували один одного. Зокрема, вони розповідали про «переваги» російського окупаційного режиму на територіях, які вони контролюють або на які зазіхають.

«Окупація медійного простору у 2022 році відбувалася такими “механізованими підходами”. Окупанти знали, що робити, де робити. І мали людей, вихованих ними або привезених із Росії, які й займалися пропагандою на благо Росії», — підсумував Олексій Півторак.

Ірина Семенюта додала, що курують інформаційне поле здебільшого росіяни, але серед працівників медіа є й українці. Крім того, на окуповані у 2022 році території переїхали медійники з Донеччини, Луганщини та Криму. Вони доєдналися до створення «нових» пропагандистських медіа.

Проте вона сказала, що назвати людей, які пішли на співпрацю з ворогом, «колаборантами» може тільки суд. Тому у спецпроєкті «Детектора медіа» здебільшого згадуються журналісти, яким уже оголосили підозру або вирок.

«Якщо людина публічно підтримала окупантів і почала пропагандистську діяльність, але провадження немає, ми також можемо згадати її у своїх матеріалах, але в цих випадках доводиться глибоко вивчати контекст, її погляди, спілкуватися з її знайомими, адже причин, чому людина на це пішла, може бути безліч. Якщо взяти наші ретроспективні дослідження, наприклад, як відбувалося захоплення донецьких медіа у 2014 році, то це були годинні інтерв’ю з очевидцями тих подій, які знали кожного, хто дав росіянам “зелене світло”. І ці спогади дуже цінні», — каже Ірина Семенюта.

 Ірина Семенюта, Олексій Півторак, Вадим Міський

Ірина Семенюта додала, що окупанти створили медіахолдинги в кожній із тимчасово окупованих областей. Наприклад, на Донеччині це «Республіканський медіахолдинг», який охоплює радіо, газети й телебачення. На Луганщині цю роль виконує «Луганмедіа», на тимчасово окупованих територіях Запорізької області — «За медіа». У Криму — медіахолдинг «ТРК Крим».

«Медіаландшафт на тимчасово окупованих територіях централізований. Ці медіахолдинги фінансуються і підпорядковуються “міністерствам інформації” окупаційної влади, які, своєю чергою, підпорядковуються Москві», — коментує Ірина Семенюта.

Щодо кількості журналістів, які пішли на співпрацю, то у звіті Центру досліджень їх нарахували більш як чотириста. Але, за словами Ірини Семенюти, визначити точну кількість важко: «Окрім кореспондентів і ведучих, є непублічна команда медіа — це оператори, редактори, монтажери відео та інші. Вони теж є частиною медіа і сприяють інформаційній діяльності окупантів, але для вивчення їхньої ролі та мотивів потрібні глибші дослідження».

Вадим Міський пояснив, що матеріали про медійників, які допомагають окупантам, вивчають українські спецслужби та слідчі органи. Зокрема, Рада національної безпеки й оборони України, яка має повноваження пропонувати президенту застосування персональних санкцій. Детальніше про це розповів Олексій Півторак:

«Протягом 2023-го і більшої частини 2024 року аналітики Центру досліджень Детектора медіа” співпрацювали з міжнародною організацією Centre for Informational Resilience. Спільними зусиллями ми підготували кілька звітів. Один із них стосувався ситуації з медіа на тимчасово окупованих територіях і зв’язків із Росією тих, хто працює в медіа на ТОТ. Саме цей звіт і презентували РНБОУ».

Вразливі групи: як Росія націлюється на них

Вадим Міський запитав про вплив медіа на окремі групи людей, що залишилися на ТОТ: діти, молодь, дорослі та літні люди. Олексій Півторак нагадав, що фейки про дітей послужили Росії одним із виправдань продовження війни проти України. У 2014 році росіяни послуговувалися фейком про розіп’ятого хлопчика. Згодом почали використовувати історії про загиблих дітей і створили в Донецьку «Алею янголів».

«Зараз, коли ми кажемо, що росіяни викрадають дітей, то вони опонують, що дітей оздоровлюють, влаштовують у сім’ї, дають можливість подивитися на красу Санкт-Петербурга... Перевиховання дітей росіянами робиться російською державою. А вчителі, які працюють на тимчасово окупованих територіях, зобов’язані подавати навчальну програму так, як цього вимагає Росія. Російську пропаганду для молоді на ТОТ впроваджують і в позашкільний час через “Юнармію”, відроджене піонерство, зустрічі з “героями СВО”, російськими православними священниками, концерти тощо», — каже Олексій Півторак.

 Олексій Півторак

Ірина Семенюта додала, що у межах проєкту «Медіаколабранти» «Детектор медіа» виявив, що молодь на ТОТ не тільки перевчають в інтересах Росії, а й залучають до роботи у місцевих пропагандистських медіа. Ці процеси курує російський медіаменеджер Олександр Малькевич. У 2022 році, ще під час окупації Херсона, він створив медіашколу на базі Херсонського державного університету, філії якої почали з’являтися і в інших окупованих містах — Мелітополі, Бердянську, Генічеську тощо.

«До цього “навчання” пропагандисти запрошують не тільки студентів, а й школярів. Враховуючи, що торік медіашкола вже мала випускників, то навчання там нетривале. Але цього достатньо, щоб улаштувати цю молодь одразу працювати на пропагандистські телеканали. Таким чином росіяни дають молоді туманні перспективи, схиляють на свій бік і одночасно заповнюють прогалини в редакціях, адже більшість досвідчених журналістів на співпрацю з окупантами не пішла», — каже Ірина Семенюта.

Вона розповіла, що наймолодшій журналістці «Таврія ТВ» на момент початку її роботи виповнилося лише 16 років. Після звільнення Херсона вона переїхала до Москви й навіть отримала «орден мужності» від Путіна.

Інша дівчина з Херсонщини почала працювати на пропагандистську ТРК «Таврія» у 20 років, згодом переїхала до Росії та стала членкинею російської «Спілки журналістів».

«Я не проти того, щоб молоді, амбітні люди досягали якихось висот рано. Але ж ці дівчата займалися не журналістикою, а пропагандою. На жаль, такі люди ще недостатньо зрілі, щоб це розуміти», — підсумувала Ірина Семенюта.

Олексій Півторак розповів, що для дорослих на тимчасово окупованих територіях головною запорукою для уникнення проблем при контакті з окупаційною адміністрацією є російські паспорти. Про видавання їх жителям ТОТ росіяни зробили чимало пропагандистських сюжетів. А на тих людей, які отримали російський паспорт, росіяни націлюють повідомлення, що тепер їх «Україна вважає ворогами».

Він пригадав, що у 2022 році українська держава не до кінця однозначно прокомунікувала, як вона ставиться до людей, які беруть російські паспорти. Омбудсман Дмитро Лубінець сказав, що взяти російський паспорт для того, щоб вижити в окупації, — нормально. А представники Міністерства з питань тимчасово окупованих територій говорили, що ні.

«Ця неоднозначність позиції держави резонувала в пропагандистських медіях. А оскільки люди на тимчасово окупованих територіях змушені контактувати з цією пропагандою, вони не мали вибору не дізнатися, що Україна начебто буде переслідувати людей, які під примусом отримали російські паспорти. Тоді як на ТОТ вони дають можливість вижити: отримати гуманітарну допомогу, пенсію і сяку-таку роботу чи свободу пересування», — сказав Олексій Півторак.

Вадим Міський спитав, чи достатньо зараз на ТОТ інформації про ставлення України до людей, які взяли російський паспорт.

«Інформація про відсутність покарання за отримання російських паспортів під примусом проникає тільки до тих, хто стежить за українськими новинами. Але у випадку, коли домінує російське телебачення, а українське, як і новинні сайти, заблоковане, отримання такої інформації, найімовірніше, ускладнене», — припустив Олексій Півторак. Також він розповів, що на тимчасово окупованих територіях російський паспорт є запорукою доступу до телебачення.

Вадим Міський доповнив: «Ця телеприставка, яка перетворює телевізор на “зомбоящик” із російськими каналами та з пакетом російського телебачення, має промовисту назву “Русскій мір”».

Мобілізація людей на тимчасово окупованих територіях

Олексій Півторак розповів, що пропагандисти перш за все орієнтуються на історію Радянського Союзу та Другу світову чи холодну війну. Проте є регіональні особливості й залежність від того, коли була територія окупована — до чи після повномасштабного вторгнення. Зокрема, у Криму перші повідомлення у газетах про службу у російській армії з’явились у 2017 році. Регулярні призови почалися ще раніше. Зараз на тимчасово окупованих територіях росіяни повідомляють про створення багатьох військових з’єднань. Проте про їхню діяльність на лінії зіткнення не відомо майже нічого.

Також окупанти використовують місцеві етнографічні особливості, наприклад, козацький міф. У Криму існують загони таврійського «козацтва», а на Донеччині й Луганщині — Донського. Вони послужили знаряддям окупації цих територій і потім були включені до складу Росгвардії.

«У Росії “козаки” є вписаними в російське законодавство і є частиною Росгвардії, як і “кадирівці”. Так росіяни просто експлуатують локальні етнічні військові традиції для пропаганди, патрулювання територій, військового виховання молоді та прихованої чи відкритої мобілізації», — каже Олексій Півторак.

«А як щодо нових міфів російської пропаганди? Передусім про грандіозну відбудову територій, які Росія загарбала?», — спитав Вадим Міський.

Олексій Півторак відповів, що є відмінності щодо аудиторій, яким повідомляється про російську відбудову на тимчасово окупованих територіях. Споживачі пропаганди отримують винятково безхмарну картину. Тоді як споживачі інформації із закордонних медіа на додачу до цього отримують часткову критику російської картинки. Але не посилатись і не використовувати фото- й відеоматеріали, які ілюструють відбудову, не можуть. І пропагандисти, і представники відносно якісних медіа, як правило, показують будівельників у роботі, порожні вулиці «відбудованих» місць. Беруть коментарі в окупаційних чиновників. І записують коментар, переважно у приміщенні, задоволених чи не задоволених жителів «відбудованих» приміщень.

 Ірина Семенюта, Олексій Півторак, Вадим Міський

«Наприклад, канал “ТВ Таврія” в Херсоні, який вони хотіли зробити на базі філії Суспільного. Росіяни поширювали відео, де застарілу студію видавали за чинну — аби показати всім “зубожіння”. Насправді ж на відео було складське приміщення, а техніка, що там перебувала, підлягала списанню. Однак пропагандисти казали, що студія в такому стані, бо “нацисти” розкрадають бюджетні кошти», — додала Ірина Семенюта.

Вадим Міський додав, що також є членом Наглядової ради Суспільного: «Херсонська філія для нас — одна з пріоритетних для відбудови. Хоча там усе ще дуже важко працювати через щоденні обстріли. Робота досі відбувається з підвалів. І тільки коли буде забезпечено більший ступінь безпеки в місті, можна буде казати про великі інвестиції. Росіяни воюють із телерадіовежами, з медіакомпаніями, стріляють туди прицільно. Тому будь-які інвестиції сьогодні — це привід для росіян завтра в них цілити».

Медіаспоживання на ТОТ

Вадим Міський запитав учасників, що вони планують досліджувати в рамках своїх проєктів.

За словами Ірини Семенюти, дуже важливо моніторити, ким стає та молодь, яку зараз вчать працювати в медіа на ТОТ: «Дуже хотілося, щоб ми вже написали про всіх пропагандистів і більше не мали таких інфоприводів. Але кількість медіашкіл на ТОТ збільшується, відповідно підростає нова хвиля людей, які поширюватимуть прокремлівські наративи».

Також, за її словами, корисно робити ретроспективні матеріали про те, як росіяни захоплювали українські редакції з 2014 року, та порівнювати з тим, як вони діють уже під час великої війни. Це дасть змогу довести послідовність і навмисність їхніх дій.

«Я думаю, що і регіональні, і загальноукраїнські медіа мають більше писати про визначення колаборантів в українському законодавстві, в яких випадках людина не є колаборантом на окупованій території. Адже там живуть не лише пропагандисти, а така категорія людей, що забезпечує виживання інших, — медики, рятувальники, комунальники, які можуть залишатися там не з ідейних причин. Необхідно шукати підходи до цих людей, пояснювати, що Україна при деокупації гарантуватиме їм безпеку і не буде ставитись як до злочинців», — відповіла Ірина Семенюта.

Вадим Міський спитав у Олексія Півторака, які він бачить теми для досліджень вразливих груп на тимчасово окупованих територіях.

«Мені здається, що варто було б повторити ті дослідження про ті ж самі вразливі групи, з якими ми працювали. Ми вже мали два заміри. І варто зробити ще, щоб краще розуміти, як працює і змінюється російська пропаганда. Мені також подобається ідея дослідити аудиторії окупаційних проросійських медіа. Зрозуміло, що є обмеження з доступом до даних про телебачення і друковані медіа. Але, можливо, для інтернет-медіа, нехай за не зовсім точними даними, вийде дізнатися про аудиторії та медіаспоживання більше», — відповів Олексій Півторак. 

Фото: Максим Поліщук, «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
російська агресія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Данія виділить понад 40 мільйонів євро на боєприпаси для України
Европейская правда
2025-04-23T16:12:10Z
Добровольцю з Литви, що загинув в Україні, посмертно вручать почесну нагороду
Европейская правда
2025-04-23T16:07:41Z
8-9 травня відбудеться 17-й щорічний Київський Безпековий Форум
Детектор М
2025-04-23T16:06:27Z
Винищувачі F-16, Patriot, танки Leopard і мільярди євро: як Нідерланди посилюють Україну
24tv
2025-04-23T16:03:08Z
Які виплати на дітей із 1 травня – суми
Факти ICTV
2025-04-23T16:01:26Z
Робота для пенсіонерів у Дніпрі: роботодавці готові платити від 23 тисяч, перелік привабливих вакансій
Политека
2025-04-23T16:01:15Z
Які мінімальні виплати військовим в Україні у 2025 році
Факти ICTV
2025-04-23T16:01:14Z
Венс розповів про зустріч з Папою перед його смертю: "Це було благословення"
Европейская правда
2025-04-23T16:00:44Z
В МЗС заявили, що Папа Франциск особисто долучився до звільнення командирів "Азову"
24tv
2025-04-23T16:00:42Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
"Мирні зусилля Трампа": Єрмак зробив важливу заяву в Лондоні
Хвиля
2025-04-23T16:13:20Z
Звернення до Путіна та критика української влади: де зараз скандальний екснардеп Онищенко
Telegraf
2025-04-23T16:12:13Z
Рубіо: США "зробили все можливе" для миру в Україні та "краще розуміють" РФ
Европейская правда
2025-04-23T16:09:43Z
Визнання Криму російським не зупинить війну, Путін спробує нарізати Україну, як салямі
GlavRed
2025-04-23T16:03:55Z
Українська делегація прибула до Вашингтона на збори Світового банку й МВФ
24tv
2025-04-23T16:03:17Z
Віддати РФ 4 області: Кошовий розкритикував Арестовича і озвучив США свій "мирний план"
Фокус
2025-04-23T16:03:12Z
"Це не наша війна": у Трампа зробили гучну заяву про досягнення миру в Україні
GlavRed
2025-04-23T16:03:12Z
Юрій Макаров після нападу відвідав презентацію фільму «Вальс із системою»
Детектор М
2025-04-23T16:01:12Z
VINOKUROVA – "Boom Boom" – 7 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-04-23T16:06:28Z
Демі Мур визнана найкрасивішою за версією People у 2025 році
Факти ICTV
2025-04-23T16:00:08Z
Матір Бейонсе повідомила, що їй діагностували рак молочної залози
24tv
2025-04-23T15:57:09Z
Бред Пітт передумав одружуватися з Інес Де Рамон - ЗМІ
GlavRed
2025-04-23T15:36:45Z
«Венздей» повертається: перший тизер другого сезону і дата виходу
ITC
2025-04-23T15:27:17Z
Венздей 2 сезон: Netflix показав перший трейлер і оголосив дату релізу
Факти ICTV
2025-04-23T15:21:54Z
Кума Зеленського пояснила, чому пішла з «Кварталу 95»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T15:15:04Z
Сукні, які носили наші бабусі будуть в моді у 2025 році: ось як вони виглядають
24tv
2025-04-23T15:12:09Z
Зʼявився тизер другого сезону "Венздей: коли вийде серіал
Фокус
2025-04-23T14:57:28Z
Дієта довголіття: науково доведено, що цей тип харчування продовжує активне життя
24tv
2025-04-23T15:21:29Z
Реформа МСЕК: на які строки встановлюють інвалідність за новою системою та від чого вони залежать
Украина Криминальная
2025-04-23T14:27:45Z
Яку вправу робити щодня, якщо у вас сидяча робота і болить спина
Gazeta UA
2025-04-23T13:51:44Z
Вчені створюють ШІ, який допоможе відновити голос після травм і хвороб
InternetUA
2025-04-23T13:31:16Z
За вимагання коштів у пацієнтів медзаклади будуть штрафувати – НСЗУ
Факти ICTV
2025-04-23T12:03:21Z
Продукт №1 в раціоні: чим корисні каперси для чоловіків і жінок
Gazeta UA
2025-04-23T11:34:12Z
Який симптом свідчить про те, що більше не можна їсти солодощі: пояснення лікарів
TSN
2025-04-23T11:28:50Z
П’ять фактів про користь білого вина
TSN
2025-04-23T11:28:44Z
Можете залишитися без урожаю: чим підживити часник, якщо рослина пожовтіла
GlavRed
2025-04-23T11:28:31Z
Сильний землетрус у Стамбулі: постраждали понад 150 осіб
Европейская правда
2025-04-23T16:06:36Z
Росіяни атакували дроном автобус в Марганці: загинули 9 людей, ще 49 отримали поранення
FaceNews
2025-04-23T15:37:10Z
Житель Вінниччини побив колишню дружину в присутності малолітньої доньки
Украина Криминальная
2025-04-23T15:33:02Z
У «Москва-Сіті» спалахнула пожежа після серії вибухів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T15:27:27Z
Чоловіку присудили випробувальний термін, бо він купував та зберігав дитячу порнографію
InternetUA
2025-04-23T15:25:27Z
В одному з районів Києва пролунав вибух: що відомо
Telegraf
2025-04-23T15:21:16Z
В Австралії снайпери розстріляли з гелікоптера понад 700 коал: названо причину
Фокус
2025-04-23T15:18:18Z
В Індії бойовики відкрили вогонь по туристах: загинуло 26 людей
iPress
2025-04-23T15:12:50Z
На Рівненщині внаслідок вибуху небезпечних предметів травмувалися двоє підлітків
Украина Криминальная
2025-04-23T15:12:15Z
Світовий банк вчергове погіршив прогноз щодо відновлення ВВП України
ZN UA
2025-04-23T16:12:06Z
На ринок випускають аграрного робота для овочівництва
AgroPortal
2025-04-23T16:00:34Z
Прибуток Tesla обвалився на 71% — Маск у смуті, але не поспішає йти з DOGE
ITC
2025-04-23T15:55:32Z
Ринкова волатильність після мит Трампа зірвала велике IPO корейської LG в Індії
InternetUA
2025-04-23T15:49:36Z
Штрафи за якість газу стримують розвиток вітчизняного видобутку – депутатка
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T15:42:32Z
5 найбільших помилок: на що звернути увагу й чого уникати, купуючи квартиру у 2025 році
24tv
2025-04-23T15:42:28Z
Суд зобов'язав «Південний ГЗК» Ахметова сплатити до бюджету 3,7 млрд грн
AIN
2025-04-23T15:37:52Z
В яких числах приходить пенсія та як дізнатися про її нарахування
Факти ICTV
2025-04-23T15:31:46Z
Нова мітла в Intel: компанія готується до звільнень 20 000 працівників
ITC
2025-04-23T15:27:01Z
рф намагається прорвати адмінмежі Дніпропетровської області до 9 травня – ЗСУ
iPress
2025-04-23T16:03:44Z
Знайшли слабке місце: ЗС РФ прорвали оборону ЗСУ в районі Торецька і рухаються до траси, — DeepState
Фокус
2025-04-23T16:01:30Z
У Львові розпочалася ексгумація останків радянських солдатів
Комсомольская правда
2025-04-23T15:55:53Z
На Харківщині підлітки показували нацистську символіку на меморіалі жертвам Голокосту
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T15:55:34Z
Окупанти просунулися в трьох населених пунктах на Торецькому напрямку, — DeepState
Фокус
2025-04-23T15:42:47Z
Російський БпЛА вдарив по Чугуєву: постраждав мирний житель
Мій Харків
2025-04-23T15:31:37Z
Росія готує десант на Дніпрі: окупанти намагаються закріпитися на островах Херсонщини
Gazeta UA
2025-04-23T15:21:52Z
Відключення світла в Харкові та області 24 квітня: яка зараз ситуація в енергосистемі
Политека
2025-04-23T15:19:48Z
У Торецьку наші шутрмовики взяли в полон громадянина Сенегалу
ZN UA
2025-04-23T15:12:23Z
Плоди будуть великими й м'ясистими: чим підживити солодкий перець
GlavRed
2025-04-23T15:27:43Z
Як пофарбувати лаковане дерево: 6 простих кроків
24tv
2025-04-23T15:15:26Z
Чим підживити спатифілум вдома: викине нове листя за тиждень
24tv
2025-04-23T15:12:35Z
Божевільно смачна розкіш: яка піца найдорожча у світі і чим така особлива
24tv
2025-04-23T14:42:04Z
Обираємо правильну морилку: на що звернути увагу, аби отримати гарний результат
24tv
2025-04-23T14:30:24Z
Чи можна садити самшит біля дому: одиниці знають відповідь
24tv
2025-04-23T13:54:11Z
Британець замінив каву зеленим чаєм: що відбулось з організмом за місяць
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T13:48:05Z
Диван дешевий чи дорогий, як розпізнати реальну вартість
Gazeta UA
2025-04-23T13:36:33Z
Від бежевого до темно-синього: як вибрати ідеальний колір стін для коридору
24tv
2025-04-23T13:15:52Z
Міжнародна федерація хокею прокоментувала чутки про допуск росіян до Олімпіади-2026
24tv
2025-04-23T16:03:39Z
Джордан, Роналду, Мессі та інші: 10 найбільш оплачуваних спортсменів світу
24tv
2025-04-23T16:03:02Z
Кубок України: «Динамо» та «Буковина» визначили першого фіналіста
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T15:58:11Z
Атлетіко веде переговори щодо трансферу Ромеро
Football.ua
2025-04-23T15:40:34Z
Стародубцева розпочала "тисячник" у Мадриді ефектною перемогою над представницею Чехії
24tv
2025-04-23T15:33:20Z
Іньєста: Хотів би одного дня стати тренером
Football.ua
2025-04-23T15:31:07Z
Фабрегас залишиться в Комо на наступний сезон — Романо
Football.ua
2025-04-23T15:22:42Z
Легенда боксу розповів, як непереможений "Мисливець" зможе стати найвеличнішим бійцем в історії
24tv
2025-04-23T15:21:55Z
На тренувальній базі ФК Кривбас спалахнула пожежа: що відомо
Факти ICTV
2025-04-23T15:12:20Z
OpenAI готова купити браузер Chrome, якщо Google змусять його продати
AIN
2025-04-23T15:42:00Z
16-річного школяра судитимуть за створення "полуничного" контенту за допомогою ШІ
Фокус
2025-04-23T15:27:50Z
Другий трейлер Ghost of Yotei показав ворогів Ацу і розкрив дату релізу — 2 жовтня на PS5
ITC
2025-04-23T15:27:20Z
Південна Корея запустила на орбіту 4-й супутник-розвідник для моніторингу за КНДР
iPress
2025-04-23T15:12:23Z
З нього почався YouTube: що відомо про перше опубліковане відео на платформі
24tv
2025-04-23T15:06:50Z
Такого не чекали: у Шотландії будували поле для гольфу, але все пішло не за планом
Фокус
2025-04-23T15:00:24Z
Instagram запускає відеоредактор Edits — свій аналог CapCut від ByteDance
AIN
2025-04-23T15:00:01Z
Як швидко зарядити смартфон до 100%: секрет зовсім не в зарядному пристрої
Фокус
2025-04-23T14:57:41Z
"Батареї не потрібні": гаджети можуть працювати на воді завдяки новій технології
Фокус
2025-04-23T14:51:53Z
Електричний кросовер MG виглядає як міні-версія Land Cruiser з висувними фарами
Топ Жир
2025-04-23T16:00:36Z
Chery анонсувала появу в Україні оновленого кросовера Tiggo 4
AutoCentre
2025-04-23T15:46:29Z
Електричний автомобіль Denza Z і відсутність руля: конкурент для Porsche 911
Топ Жир
2025-04-23T15:15:32Z
Оливи для сучасних бензинових двигунів: чи потрібні спеціальні?
AutoCentre
2025-04-23T15:09:04Z
Готовий до виклику світових викликів: гібридний пікап Nissan Frontier Pro Plug-in
Топ Жир
2025-04-23T14:30:30Z
Водії навіть не підозрюють: що означає логотип Audi та чому на емблемі 4 кільця
GlavRed
2025-04-23T14:27:38Z
Porsche представив легендарний 911 у стилі диско
AutoCentre
2025-04-23T14:10:27Z
Tesla пропонує модель Y з п’ятирічним фінансуванням без відсотків в Китаї
Топ Жир
2025-04-23T13:45:40Z
Cadillac показує доступний, високопродуктивний електромобіль
Топ Жир
2025-04-23T13:15:39Z