MY.UAНовини
Анекдотичні коментарі Лукашенка та для чого Росії БРІКС: ексклюзивне інтерв'ю з Подоляком
Анекдотичні коментарі Лукашенка та для чого Росії БРІКС: ексклюзивне інтерв'ю з Подоляком

Анекдотичні коментарі Лукашенка та для чого Росії БРІКС: ексклюзивне інтерв'ю з Подоляком

Про чергові заяви Олександра Лукашенка, мету саміту БРІКС, дії генерального секретаря ООН та вплив Китаю – в ексклюзивному інтерв'ю для 24 Каналу розповів радник глави ОПУ Михайло Подоляк.

Заяви Лукашенка – не що інше, як стендап

Як реагувати на заяви Олександра Лукашенка щодо нападу російських військ із території Білорусі?

Коли Лукашенко щось коментує, це реально виглядає анекдотично. По-перше, що таке провокація? Що таке вздовж кордону йдуть якісь війська? Яка провокація? Їх вбивали?

Ми ж в 21-му сторіччі живемо. Ця людина залишилась у совхозі під назвою Городєц, де він два роки працював, це 80-ті роки минулого сторіччя. Тому він говорить якусь маячню. Хіба в нас у 21-му сторіччі є хоча б один факт, що когось там десь провокували, якісь постріли були в сторону російських військ? Це ж маячня повна. Це зрозуміло.

Друга складова. Одна справа – давати інтерв'ю BBC, а інша справа – відповідати в рамках юридичного розслідування, що це було взагалі. Тому що це є допомога країні, яка готувала агресію для атаки на третю країну.

Тобто це вже юридичний статус зовсім інший. Я думаю, що там якраз покази пана Лукашенка було б набагато більш цікаво читати. Я думаю, що він там обережно коментував все це, що відбувалось.

Ну і третя складова. Це (слова Лукашенка – 24 Канал) сьогодні ні на що не впливає. Взагалі будь-які заяви Лукашенка, вони, по-перше, на ситуацію не впливають, по-друге, не впливають на ті чи інші рішення, які будуть приймати сторони включно навіть із Росією. Росіяни теж не вважають його за самостійного суб'єкта навіть у рамках так званої союзної держави.

А взагалі на вхід війни, на майбутнє післявоєнне це також не має ніякого впливу. Тобто є людина, яка фактично ні на що не впливає, її твердження не мають під собою якогось там фактичного підґрунтя.

Чесно кажучи, його треба сприймати саме як такого стендапо-комедійного персонажа. Не більше, але й не менше. Тому спокійно ставимось до будь-яких заяв Лукашенка.

Вони не несуть ніякої цінності. Вони не характеризують цінності. Вони не говорять про те, що буде відбуватись далі в цій війні і які будуть юридичні наслідки, в тому числі для Білорусі. Безумовно, ця людина не до кінця це розуміє.


Лукашенко / Фото Getty Images

Якщо коротко підсумувати, на сьогодні в цьому немає жодного сумніву ні в кого, питання в іншому, питання в політичній волі, але немає жодного сумніву, що немає спровокованої агресії, є юридичний склад злочину.

Я маю на увазі, все, що вчинила Росія, – це безумовний акт агресії, і він за собою потягнув десятки тисяч воєнних злочинів, які є фактором тяжких злочинів. Тому спокійно ставимося до заяв "віп-пропагандистів" і працюємо над тим, над чим працюємо.

Над чим ми з вами працюємо? Над одним. Над поясненням демократичному Альянсу, демократичній коаліції, що, якщо ви не навчитеся завершувати війну на свою користь, ви будете завжди аутсайдерами програвати і в достатньо швидкі часи лідерство демократії закінчиться фундаментальною поразкою.

Коли Ольга Скабєєва їде до Лукашенка брати інтерв'ю, – це одна історія. Вона звикла це чути, вона звикла це говорити. Їм є про що поговорити, мені здається, вони говорять однією вигаданою мовою. З іншої сторони, коли BBC їде говорити з Лукашенком, от мені якось дуже дивно це виглядає.

Це стандарт BBC, що вони начебто дають можливість висловити думки іншої сторони, але насправді це легітимізація брехні. Тому що ні Росія, ні Білорусь не дають інші погляди. Вони продають виключно брехню під виглядом пропаганди.

Тобто ви (BBC – 24 Канал) даєте свій майданчик для широкого загалу, для людей, які не готові детально відрізняти різні погляди від брехні, ви даєте можливість продукувати великі обсяги брехні, просувати її для різних соціальних категорій в різних країнах.

Це не про стандарт журналістики. Треба відверто про це говорити, не боятись про це говорити. Надавати слово таким суб'єктам, як Лукашенко, який легітимізує брехню і насилля як таке, – це додавати структурних елементів для того, щоб зруйнувати той демократичний каркас, в якому ми сьогодні живемо.

Чи може БРІКС стати конкурентним альянсом

На саміт БРІКС, який проходить із 22 по 24 жовтня, до Путіна (бо захід відбувається в Росії) приїжджають світові лідери і демократичних, і терористичних країн, і країн з економіками, що розвиваються, та збираються за одним столом. Як на всю цю подію дивимося ми?

Є чудесний фільм "Олімпія" Лені Ріфеншталь, де мовилось про те, як абсолютно нормально, спокійно демократії сприймали Адольфа Гітлера, сиділи з ним поряд на трибунах Великої Олімпіади і в такий спосіб легітимізували майбутні масштабні концтабори.

Так існує глобальний політичний процес, в такому сенсі він існував вчора, існує сьогодні, буде існувати завтра. Маємо це розуміти і маємо продовжувати послідовно і наполегливо пояснювати думку, що якщо ви легітимізуєте зло, то воно рано чи пізно буде пробувати домінувати.

Безумовно, БРІКС сьогодні як якийсь альянс не існує. Це все фікція. Поки що це такі, скажімо, платформи про наміри. Він тільки створюється. Там немає політичної, економічної єдності, там є окремі домовленості в рамках тих чи інших бізнес-комунікацій, фінансових комунікацій, але це сьогодні не є союзом чи альянсом, який має чіткі конкретні перспективи.

Навпаки, ця платформа сьогодні переформатовується. На перший план туди виходить Китай. Всі розуміють, що Росія, яка була достатньо активна останні десять років навколо спроби побудувати якусь альтернативу демократичній коаліції, демократичному альянсу Євросоюзу, сьогодні відходить на інші плани.

Росія використовує БРІКС саме для пропаганди ідей війни. Жодні країни, окрім таких як Венесуела, певно, Іран, не зацікавлені в тому, щоб БРІКС ставав таким собі інструментом прямої політичної конкуренції з високотехнологічними ринками, перш за все зі Сполученими Штатами.

Китай в цьому теж не зацікавлений. Чому? Тому що і Китаю, і Індії в стратегічній перспективі вкрай важливо мати певні відносини з країнами технологічного ринку, технологічного сенсу, тобто мається на увазі Європейський Союз, країни азійські, такі як Південна Корея, Японія і, безумовно, Сполучені Штати.

Тому спокійно ставимося до БРІКС. БРІКС як конкурентна платформа, яка може бути альтернативою, наприклад економічною, чи економіко-політичною, чи політичною, не існує.

Росія цей саміт в Казані хотіла використати для продовження війни. Частково це вдалося завдяки візиту туди, на мій погляд, генерального секретаря ООН.


Генеральний секретар ООН Гутерреш / Фото Getty Images

На Саміт миру, де присутні 100 плюс країн і організацій, який проходить на основі міжнародного права і статутних документів, генсек ООН, який має опікуватись самим миром як таким, не з'являється. На саміт БРІКС, де є промоція війни з боку Росії, тобто обнулення статутних документів ООН, він з'являється.

Тобто репутаційно, мені здається, це остаточне вбивство ООН. Однак я розумію, що бюрократичні структури такого типу, такого обсягу, таких корупційних складових не вмирають швидко.

Тому, безумовно, ООН буде продовжувати існувати, всі будуть вдавати, що там можна щось вирішувати, використовувати право вето, використовувати майданчик для промоції тих чи інших, в тому числі людоненависницьких, ідей.

Однак між тим Росія це використовувала саме винятково як пропагандистський майданчик для того, щоб заявити три речі.

Перша – показати, що Путін не є ізольованим лідером і не є людиною, з якою ООН не хоче спілкуватись.

Однак ні, він є ізольований. Тому що всі ці країни, вони так чи інакше спілкуються з Росією, з Путіним. Це не перший і не останній раз, коли вони спілкуються з Путіним. І вони отримують від Росії те, що вони хочуть в рамках демпінгових, скажімо так, цін. Все, крапка.


Путін / Фото Getty Images

Однак це не є легітимізація Путіна, це не є повернення Путіна до глобального політичного процесу, абсолютно. Путін не впливає на глобальні політичні процеси. Війна впливає, тому що війна потребує певних відповідей, які, на жаль, все ще не дані. Путін не є глобальним гравцем, і якраз-таки саміт БРІКС це підкреслює.

Друга – це спроба якраз таки там "запостити" якусь резолюцію по Україні, що ми начебто напали на Україну, тому що були якісь там ризики для нашої безпеки.

Дивіться, масштабна мілітарна країна говорить, що тут якась маленька країна, ну, на кшталт України, чи Естонії, чи Литви, чи Грузії у 2008 році, хотіла напасти на Росію. Ну, маячня є маячня, і вона продається саме як маячня.

Однак в сучасному світі іноді маячню купують. Тобто готові платити гроші за те, щоб купити трошки брехні. Це нормальна практика.

Росіяни цю резолюцію спробували якось там просунути, і що на виході? Нічого. Тому що це не пояснює дві речі. По-перше, початок війни. Чому ви взагалі напали на іншу країну? Росія не дає на це пояснення. В будь-якому випадку буде вважатися агресором, який порушував територіальну цілісність іншої країни. По-друге, ця резолюція не впливає на ті процеси, які ми сьогодні бачимо по лінії фронту.

Третя – ще раз сказати, що їм дуже подобається китайсько-бразильська формула закінчення війни.

Ви розумієте, що ця формула не є дієвою, вона дійсно ні на що не впливає, тому що завершити війну, залишивши окуповані території в Росії, – це означає просто отримати оперативну паузу перед наступними етапами ескалації. Це всі розуміють.

Без політичної волі партнерів через 5 років війна буде і в Європі

Якщо демократичний альянс все ж таки не віднайде цю політичну волю колективно, не прийме нарешті ті рішення, які абсолютно чітко фіксує президент України, які абсолютно чітко зафіксовані в Плані перемоги, тоді автократичні альянси будуть тільки збільшувати свої впливи на глобальний політичний процес.

Тоді ми з вами будемо мати переформатований політичний процес, в якому війна стане ключовим інструментом зовнішньої політики. Ну, якщо хтось бажає сьогодні вдавати, що не боїться цього, це означає, що війна не буде завершена.

Я вважаю, що через п'ять років війни будуть масштабні в різних регіонах, в тому числі в Європі, в тому числі в Центральній, центрально-південній Європі. Це без сумніву.

Ми маємо з вами що робити? Ми маємо спокійно реагувати на всякі саміти БРІКС. Вони не впливають на глобальний політичний процес. Країни хочуть щось знайти, якусь формулу. Я маю на увазі такі країни, як Саудівська Аравія, Бразилія, але поки що вони також не розуміють, як це має виглядати.

Тут є різні завдання. Якщо Бразилія хоче домінувати в певних сегментах, мати доступ до певних ринків і так далі. Того самого хочуть Китай, Індія, Саудівська Аравія. Вони хочуть конкурувати. Так, вони хочуть отримати якісь там можливості, десь цю конкуренцію обійти, але з користю для себе.

Росія ж розглядає БРІКС виключно як інструмент геополітичного тиску, виключно як інструмент виправдання війни і взагалі виключно як інструмент, який може дати надію Росії, що вона в такому вигляді ще може декілька десятків років існувати.

Що означає візит Антоніу Гутерреша до Росії

Можливо, під час візиту Антоніу Гутерреша до Росії Україна передала йому якісь прохання чи побажання, щоб той передав Владіміру Путіну. Мовиться про позиції, які були прийняті на Саміті миру.

Передавати щось через таких кур'єрів, як Гутерреш, немає сенсу. Все у відкритому доступі. Є десятки країн, які так чи інакше обговорюють і формулу миру як таку, і рішення першого миру. Є тематичні майданчики.

Це все очевидно. Росія все це уважно відстежує. Поки не буде певного суттєвого примусу Росії до адекватного світосприйняття, то вона на це не буде реагувати ніяк. Це можна передавати через будь-кого.

Гутерреш туди з'явився тільки для того, щоб бути десь поряд, адже ж ООН має виконувати якусь функцію, якісь інформаційні активності мають бути. Не забуваємо, що він був завжди орієнтований на такі країни, як Росія.

Я не буду говорити, якою була ця зацікавленість, як вона реалізовувалась стосовно Гутерреша, але маємо розуміти, що він хоче не випасти з глобального інформаційного процесу. Тобто якогось суттєвого впливу на перебіг подій у війні, можливість справедливої фіналізації війни цей візит точно не має.

Він має право як суб'єкт сам по собі, як генеральний секретар ООН – має право робити все, що вважає за потрібне. Це його абсолютно суверенне право. І, безумовно, він може бути присутнім на будь-якому саміті.

Логіка історичного моменту така, щоб було бажано, безумовно, генеральному секретарю займати більш виважену позицію щодо війни, щодо порушення статутних документів ООН. Росія саме це робить.

Треба було, щоб генеральний секретар підтримав і формулу миру, і саміт миру України, активно наполягав на просуванні цих концепцій. Але маємо те, що маємо. Спокійно відносимося, тому що він реалізує своє суб'єктне право діяти в політичному форматі так, як він діє.

Росія може лише купляти прихильність за гроші

Сьогодні Росія тільки за гроші може щось купити. Тобто з Росією немає сенсу спілкуватися з огляду на загальні міжнародні відносини. Окрім таких країн, як Венесуела чи, там, Північна Корея, чи Іран. Зрозуміло, що це країни-ізгої.

Безумовно, вони залежать від Росії, вони перебувають під парасолькою Росії. Вони вважають: якщо Росія не програє і буде нахабно себе поводити в глобальному політичному процесі, то вони матимуть більш сталу підтримку з боку Росії і зможуть самі поводитись нахабно у своїх регіонах. Ми бачимо вже це по поведінці Північної Кореї.

Інші країни абсолютно точно зацікавлені в Росії не з огляду на стратегії, геополітичні інтереси чи створення якогось альянсу з Росією: це малоперспективно. Вони це прекрасно розуміють. Все тільки для того, щоб отримати дохідність.

Це абсолютно жорсткий прагматизм. Через БРІКС цей прагматизм реалізовується. Тобто якщо можна від Росії щось отримати, якісь додаткові доходи, монетизувати оці, там, стосунки в рамках БРІКС, то вони будуть це робити. Це абсолютно нормальний процес. Не україноцентричний, ми вже про це неодноразово казали. Всі користуються моментом, коли можна на демпінгу, на переформатуванні ринків, на тому, що Росії потрібно обходити санкції, заробляти шалені кошти. Вони це будуть робити.

Лідерство Китаю

Тепер щодо Китаю та лідерства. Ні-ні-ні, Китай, безумовно, вважає, що БРІКС і ШОС (Шанхайська організація співробітництва – 24 Канал) – це два перспективних майданчики, які можна буде переформатувати та повністю натягнути на себе лідерство. Раніше воно якось ділилось між Китаєм і Росією.

Ми з вами пам'ятаємо, як ШОС виглядав до початку повномасштабного вторгнення і на які там цілі претендував БРІКС. Але Китай та всі країни сьогодні розуміють, що Китай – це цікава та стратегічна гра. З ним треба вибудовувати стратегічні партнерства. Це очевидно.

Китаю добровільно віддають лідерство. І навпаки, інші країни не можуть сказати: "Росія, іди геть звідси". Чому? Ми з вами щойно це розібрали, адже можна на цьому заробляти.

Тому Китай приїздить на такі саміти: в Астану на ШОС чи в Казань на БРІКС. Все для того, щоб підкреслити своє лідерство. Їм байдуже, де, в якій країні буде відбуватись той чи інший захід. Китай на нього приїде саме як лідер.

Ми ж бачили поведінку пана Сі на зустрічі з суб'єктом на прізвище Путін. Хто кого чекав у Казані. Ви розумієте, що це відбувається на території Росії, а президент Росії чекає президента Китаю. Це такі маленькі протокольні нюанси, які чітко підкреслюють, хто є хто.


Сі / Фото Getty Images

Чому Китай хоче трошки пришвидшити деякі процеси. Я сприймаю їх нейтрально позитивними.

Те, що робить Північна Корея, якщо чітко зафіксувати сьогодні, Китай це має більш широко усвідомити. Північна Корея довгий час перебувала під парасолькою впливу Китаю. Тобто Китай лобіював інтереси, розвʼязував складні гуманітарні проблеми Північної Кореї. Китай стримував негативну реакцію на ті чи інші дії з боку Європейського Союзу, чи США, чи Японії, чи Південної Кореї.

Китай все це якось прикривав, але Північну Корею це не задовольняє, тому що місія Північної Кореї тільки одна. Ви її розумієте прекрасно. Вони вкладали кошти, будували мілітарну країну, ціль якої – почати велику масштабну війну в індо-тихоокеанському регіоні на Корейському півострові.

Це країна-камікадзе. Вони хочуть спалити все що можна, самі згоріти. Сьогодні вони отримали можливість швидко мігрувати в бік Росії, яка готова це все профінансувати та підтримати.

А це повністю йде всупереч з планами Китаю. Китаю, навпаки, потрібен стабільний регіон, максимально стабільний. Точно не потрібна війна на Корейському півострові. І от це сьогодні чітко мають зрозуміти в Китаї, що Росія, навпаки, відтягує на себе Північну Корею, формує потенційний регіон ескалації і таким чином завдає суттєві збитки глобальним геополітичним інтересам Китаю.

І це тільки один з таких моментів, де Росія має плани, які абсолютно йдуть врозріз з планами Китаю.

Чим може бути корисна Росія Китаю. Перше – ресурсами. Друге – територіями, які Китай поступово починає вважати регіонами свого пріоритетного розвитку.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Який вигляд має дружина і дорослі діти Меттью Макконахі
GlavRed
2025-05-03T14:28:40Z
Неочікуваний поворот: фіналістка "Холостяка-13" повернулася до колишнього і показала їхні фото
24tv
2025-05-03T14:15:17Z
Співак Melovin зізнався, що зловживав наркотиками
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T14:00:52Z
Постапокаліптичний жах і напружена атмосфера: 5 цікавих серіалів для фанатів "Останніх з нас"
24tv
2025-05-03T13:45:14Z
Чому образ може виглядати дешево: Андре Тан назвав основні помилки
24tv
2025-05-03T12:48:08Z
Олександр "Терен" розповів, про що говорив із Сарою Джесікою Паркер під час зустрічі у Нью-Йорку
Комсомольская правда
2025-05-03T12:40:14Z
У Аліси Селезньової з фільму "Гостя з майбутнього" знайшли рак
Подробности
2025-05-03T12:39:58Z
Емоційні тортури, – Кравець розсекретила своє ставлення до втікача Винника та його музики
24tv
2025-05-03T12:09:08Z
Рецензія на серіал «Етернавт» / The Eternaut
ITC
2025-05-03T11:31:17Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
У «Батальйоні Монако» паніка
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T15:06:00Z
Принц Гаррі заявив що хоче примирення з батьком
360ua.news
2025-05-03T15:00:46Z
США переможуть Китай у конфлікті щодо Тайваню — FT
ZN UA
2025-05-03T14:57:24Z
Лікар розповів про стан здоров’я Вучича: "Відчув сильний біль у грудях"
Европейская правда
2025-05-03T14:52:40Z
Україна хоче авансом отримати всю американську допомогу на два роки вперед
Gazeta UA
2025-05-03T14:48:17Z
Кремль із люттю накинувся на Британію через запрошення ЗСУ на парад до Дня перемоги
GlavRed
2025-05-03T14:46:48Z
МЗС Німеччини вступило у суперечку з Держдепом через визнання AfD правоекстремістською
УкраинФорм
2025-05-03T14:42:49Z
"Голос Америки" може відновити роботу незабаром: з'явилися позитивні сигнали
24tv
2025-05-03T14:42:44Z
Росія на порозі економічної кризи через необхідність живити машину війни - зовнішня розвідка
УкраинФорм
2025-05-03T15:03:24Z
Як пенсіонерам не платити за доставку газу
24tv
2025-05-03T15:03:03Z
Подорожчання продуктів у Одеській області: що зросло в ціні майже на 20%
Политека
2025-05-03T15:00:37Z
Прайс-кепи знижують рентабельність генерації – експерт
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T14:21:34Z
Гендиректор «Укрпошти» розкрив свою зарплату
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T13:57:30Z
Українці в квітні істотно зменшили купівлю валюти — дані НБУ
ZN UA
2025-05-03T13:55:59Z
Показники газового лічильника можна передати онлайн: коли і як це треба зробити у травні
24tv
2025-05-03T13:33:20Z
Податок на пенсію в Україні: експерт розповів, хто повинен платити та з яких доходів
Хвиля
2025-05-03T13:30:29Z
Індія заборонила імпорт товарів із Пакистану
iPress
2025-05-03T13:28:58Z
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Чи можлива мобілізація студентів у травні: відповідь адвоката
24tv
2025-05-03T15:03:30Z
Несе ударні БПЛА: представлено новий "руйнівний" морський дрон MARS
InternetUA
2025-05-03T15:01:00Z
Українські морські дрони прогресують, – військовий про безпрецедентне знищення літака Су-30
24tv
2025-05-03T14:57:52Z
У школах перевіряють якою мовою говорять не лише на уроках: що загрожує за порушення
Telegraf
2025-05-03T14:42:57Z
Чому не можна прибирати в будинках 4 травня: яке свято і день ангела
GlavRed
2025-05-03T14:39:38Z
Новий курс для журналістики: RSF закликає до реконструкції медіаіндустрії новин
Детектор М
2025-05-03T14:34:58Z
Неперевершені можливості: США успішно випробували нову гіперзвукову ракету
InternetUA
2025-05-03T14:31:44Z
ГУР знищило російський Су-30 над Чорним морем: у чому феномен цієї операції
24tv
2025-05-03T14:21:33Z
Вулиці перетворилися на зони трагедії: патрульні показали перші миті після удару по Запоріжжю
24tv
2025-05-03T14:45:45Z
На Одещині жінка вбила 9-місячну доньку: як пояснила звірство
Telegraf
2025-05-03T14:24:04Z
Поліціянтка збила дитину, а батька правоохоронці відправили до ТЦК: нові подробиці скандалу в Одесі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T14:15:59Z
Сусіди помстилися за "неправильне" паркування чоловіка, надряпавши відповідь на авто
Фокус
2025-05-03T14:15:57Z
ПриватБанк попередив клієнтів про нову схему телефонних шахраїв
InternetUA
2025-05-03T14:01:32Z
У Хмельницькому псевдоадвокатка видурила в пенсіонерки 235 тисяч гривень
Украина Криминальная
2025-05-03T13:15:48Z
Там мала бути Грета Тунберг: у Середземному морі дрони атакували судно з активістами
24tv
2025-05-03T13:09:52Z
Масована атака дронів-камікадзе на Запоріжжя: кількість поранених зросла до 33
ZN UA
2025-05-03T12:58:50Z
На Мукачівщині внаслідок вибуху гранати загинув чоловік, ще один – поранений
Украина Криминальная
2025-05-03T12:54:53Z
Гарні новини: вчені знайшли спосіб рятувати важкохворих немовлят завдяки свинячим серцям
Фокус
2025-05-03T15:06:08Z
Гриби проти хвороби Паркінсона: вчені заявили, що псилоцибін може боротися із захворюванням
Фокус
2025-05-03T14:36:54Z
Зниження цін на ліки: Держпродспоживслужба відзвітувала про результати перевірок аптек
ZN UA
2025-05-03T12:37:36Z
Чому смородину треба обприскувати содою: ріст ягід буде шаленим
24tv
2025-05-03T12:18:38Z
Бронювання знімуть: кого готують до мобілізації
Знай
2025-05-03T11:30:45Z
10 простих способів знизити стрес і відновити енергію
24tv
2025-05-03T11:15:48Z
Саме через це ваше волосся сухе та ламке: не припускайтесь цієї помилки
24tv
2025-05-03T10:30:18Z
В Україні зростає кількість випадків підозри на небезпечне захворювання
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T10:27:47Z
Астропрогноз на 3 травня
360ua.news
2025-05-03T09:12:51Z
2 знаки зодіаку, які в травні відчуватимуть втому – що потрібно знати
24tv
2025-05-03T14:45:09Z
Як почистити фільтр у пральній машині: техніка одразу почне працювати краще
24tv
2025-05-03T14:21:06Z
Так, це реально: готуємо домашній майонез за 60 секунд
24tv
2025-05-03T13:42:59Z
Працює як магніт: який символ притягує гроші
24tv
2025-05-03T13:27:57Z
Можуть залишити лише голі гілки: як врятувати кущі смородини від навали шкідників
Telegraf
2025-05-03T13:24:07Z
Затока та Коблево чекають на туристів: ціни збираються підняти, але через війну не сильно
Комсомольская правда
2025-05-03T13:04:30Z
Куди піти в Чернівцях
CutInsight
2025-05-03T12:48:54Z
Гороскоп на травень 2025 для Скорпіонів: які небезпеки несе Чорний Місяць
GlavRed
2025-05-03T12:27:58Z
На Балі відновили електропостачання
УкраинФорм
2025-05-03T12:19:22Z
На Херсонському напрямку втекли з позицій 12 військових РФ: серед них є гагауз, — АТЕШ
Фокус
2025-05-03T14:57:48Z
Відключення світла в Києві та області 4 травня: коли діятимуть графіки ДТЕК
Политека
2025-05-03T14:46:57Z
Це тільки підготовка: льотчик-інструктор пояснив наслідки ударів по Криму
24tv
2025-05-03T14:42:11Z
Група окупантів втекла з позицій на Херсонщині: вони переодягнулися в цивільне, триває розшук
24tv
2025-05-03T14:33:18Z
Українців попередили про небезпечну погоду у неділю
Комсомольская правда
2025-05-03T14:31:15Z
Безкоштовне житло для ВПО в Харкові: кому надають прихисток
Политека
2025-05-03T14:30:14Z
Чи можна зривати бузок: експерти дали остаточну відповідь на дискусійне питання
GlavRed
2025-05-03T14:28:15Z
Архітектори дослідили Львівщину та показали автентичні сільські будинки
24tv
2025-05-03T14:24:42Z
Сильні пориви вітру, грози та спека до +28: прогноз погоди на 4 травня
24tv
2025-05-03T14:18:55Z
Серія А: Удінезе обіграв Кальярі, Комо сильніший за Парму
Football.ua
2025-05-03T15:00:45Z
Динамо на виїзді декласувало Інгулець та ще на один крок наблизилося до чемпіонства
24tv
2025-05-03T14:54:17Z
Друга ліга: Пробій сильніший за дубль Полісся, Гірник-Спорт обіграв Ниву
Football.ua
2025-05-03T14:40:18Z
Магучіх виграла етап "Діамантової ліги" в 10-й раз поспіль
Telegraf
2025-05-03T14:36:24Z
Динамо Київ знищило Інгулець на Ніці
Football.ua
2025-05-03T14:28:37Z
Невертон: Радий двом своїм голам та перемозі Шахтаря
Football.ua
2025-05-03T14:22:34Z
Бенн відмовився від бою з Гарсією після його сенсаційної поразки
24tv
2025-05-03T14:21:25Z
Шарай, Годя та Сміян зіграють із перших хвилин проти Оболоні
Football.ua
2025-05-03T14:16:12Z
Атлетіко в гостях не зміг обіграти Алавес
Football.ua
2025-05-03T14:01:51Z
Реєстрація авто по-новому: ключові зміни для водіїв та штрафи 2025 року
Хвиля
2025-05-03T15:00:07Z
Водії "полиняють" майже на 500 гривень: штрафуватимуть за фари
Знай
2025-05-03T13:51:36Z
У Києві відкрився фестиваль старовинних і ексклюзивних автомобілів Old Car Land
Фокус
2025-05-03T13:45:52Z
ТОП-10 найдешевших нових авто до 16 тисяч доларів: що можна купити в Україні
GlavRed
2025-05-03T13:27:03Z
Іспанія опинилася у темряві, але електромобілі допомогли повернути світло
Топ Жир
2025-05-03T13:15:17Z
Продаж авто з-за кордону: юристи вказали на важливий нюанс
Хвиля
2025-05-03T12:00:10Z
Ця збірка геніальна чи просто кощунство?
Топ Жир
2025-05-03T11:45:53Z
Водіям пояснили, чим небезпечні нові норми щодо додавання спирту до бензину
Хвиля
2025-05-03T09:00:10Z
Акумулятор його Hyundai Ioniq 5 зберіг 88% ємності після 360 тисяч миль пробігу
Топ Жир
2025-05-03T07:15:38Z
Що робити, якщо смартфон загубився: експерти дали слушні поради, як його знайти
Фокус
2025-05-03T15:00:59Z
Нова шахрайська схема: українцям розсилають підроблені платіжки за комуналку
24tv
2025-05-03T14:36:29Z
Число 44 знайде лише "експерт з головоломок": складна загадка на уважність
GlavRed
2025-05-03T14:28:55Z
Таємничий антикітерський механізм насправді може бути просто іграшкою, стверджує дослідження
24tv
2025-05-03T14:06:05Z
Учені створили Зевса зі світу дронів: він може керувати ударами блискавки
Фокус
2025-05-03T13:36:11Z
Потепління змінює карту спеки
360ua.news
2025-05-03T13:31:49Z
Відомий мобільний бренд відмовився від виробництва смартфонів
InternetUA
2025-05-03T13:31:35Z
Вимерлі у дикій природі птахи вперше відклали яйця після того, як їх знову випустили на волю
ZN UA
2025-05-03T13:25:12Z
Google тестує новий ШІ Режим у Пошуку
360ua.news
2025-05-03T13:01:13Z