MY.UAНовини
Повістки з Укрпошти, штрафи від ТЦК та розшук військовозобовʼязаних: інтервʼю з адвокатом
Повістки з Укрпошти, штрафи від ТЦК та розшук військовозобовʼязаних: інтервʼю з адвокатом

Повістки з Укрпошти, штрафи від ТЦК та розшук військовозобовʼязаних: інтервʼю з адвокатом

Повістки розсилаються за адресою, яку вказали військовозобовʼязані після оновлення даних, а тим, хто не оновлював свої дані – за адресою реєстрації.

В Україні почали отримувати повістки від ТЦК та СП, які Укрпошта зобовʼязалася розсилати військовозобовʼязаним після оновлення ними даних. До кінця 2024 року, Кабмін планує надрукувати близько 900 тисяч повісток.

В інтервʼю Главреду партнер Attorneys at Law "Leshchenko, Doroshenko & Partners" Лідія Карплюк розповіла, які дані мають бути зазначені у повістці, скільки разів можуть виписувати штраф та як можна перевірити перебування у розшуку.

Представляємо першу частину розмови з адвокатом.

В Україні вже почали отримувати повістки Укрпоштою.Як має виглядати ця повісткащо в ній має бути вказано і хто має її вручати? Які наслідки за неявку за повісткою?

Оповіщення за допомогою засобів поштового зв'язку – це один зі способів оповіщення, і його процедура розписана так само, як і процедура оповіщення групами оповіщення чи працівниками ТЦК та СП у Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації на особливий період, який затверджений постановою КМУ №560 (далі – постанова №560). У пункті 29 цього Порядку вказано, що в повістці мають бути зазначені прізвище, ім'я по батькові, дата народження особи, кому адресується така повістка, найменування територіального центру комплектування та соціальної підтримки (чи у разі, якщо це не ТЦК та СП, то центрального або регіонального органу СБУ або розвідувальних органів), вказується мета виклику (оновлення даних, проходження медичного огляду), місце, день і час явки за викликом. Крім того, у повістці мають бути зазначені посада, прізвище, ім'я, по батькові посадової особи, яка видала таку повістку та дата її підписання.

І якщо повістка, оформлена на бланку, який містить "живий" підпис, то обов'язкова і гербова печатка. Також тепер є й інший варіант, коли повістки підписуються кваліфікованим електронним підписом. І оскільки такі автоматизовані повістки формуються за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, то на них має бути QR-код і кваліфікований електронний підпис. Так само у повістці має бути вказаний її реєстраційний номер, роз'яснення про наслідки неявки та обов'язок повідомити про причини неявки.

До речі, були внесені зміни по строках надсилання повісток, а саме було скорочено термін, не пізніше якого (до дати явки) має бути надіслано повістку – з 14 днів до 7 і 10 днів залежно від населеного пункту. Тобто, оскільки у повістці вказується конкретний день явки, то для міста обласного значення він має бути визначений не раніше, ніж за 7 днів від дати надсилання, а для інших міст – в межах 10 днів.

Лідія Карплюк / фото з особистого архіву

Як я вже сказала, повістка може бути або сформована в реєстрі автоматично, або оформлюватись вже безпосередньо на бланку, який заповнюється від руки.

Повістки, які розсилаються Укрпоштою – це якраз ті, які сформовані за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, і от на них і має бути цей QR-код з усіма відомостями. Виходить, що повістки формуються, підписуються кваліфікованим електронним підписом, друкуються, і потім пошта їх масово розносить. Порядок передбачає, що одним із способів вручення повістки є її надсилання засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення. Оскільки в Укрпошти є свій порядок пересилання поштових відправлень, то далі вони вже керуються ним, а також загальними правилами надання послуг поштового зв'язку, які затверджені постановою Кабміну ще в 2009 році. В цих правилах вказано, яким чином має діяти листоноша, коли розносить повістки, адже до правил було внесено відповідні зміни, які стосуються документів та повісток ТЦК та СП.

Зокрема, на конкретному поштовому відправленні проставляється позначка "ТЦК", і таке відправлення має бути вручено особисто. Якщо, наприклад, на місці проживання особи листоноша нікого не застає, то в разі відсутності одержувача за зазначеною адресою, працівник інформує дану особу за наявним номером телефону (це можливо у випадках, коли особа оновила дані і, відповідно, відомий номер телефону, згідно з яким було сформовано відправлення). Або, як ми знаємо, часто листоноші вкладають до поштової скриньки просто повідомлення про надходження рекомендованого листа.

Тобто написані від руки?

Так, від руки про те, що необхідно з'явитися на пошту, оскільки надійшов рекомендований лист. Причому складається це повідомлення про надходження рекомендованого листа з позначкою "повістка від ТЦК". І якщо протягом трьох робочих днів з моменту, коли було залишено таке повідомлення в поштовій скриньці, особа не з'явилася для одержання цього листа, то працівник пошти робить відмітку про те, що адресат відсутній. І не пізніше, ніж протягом наступного робочого дня повертає такий лист до відправника, тобто фактично до ТЦК та СП. Аналогічно відбувається, якщо особа відмовляється від отримання такої повістки – тоді такий лист з відповідною відміткою буде повернутий до ТЦК та СП.

У пункті 41 постанови №560 зазначено, що у разі надсилання повістки засобами поштового зв'язку, належним підтвердженням оповіщення військово зобов'язаного буде день отримання (якщо особа отримала, і, відповідно, є підпис, який засвідчує отримання особою конкретного рекомендованого відправлення), або день проставлення відмітки про відмову отримати поштове відправлення, або день проставлені відмітки про відсутність особи. Варто також сказати, що тим особам, хто оновив свої дані (а при оновленні даних могли вказувати не обов'язково адресу реєстрації, а й адресу фактичного проживання) повістки розсилаються за уточненою адресою, яку вони вказали. Тим, хто не оновлював свої дані – за адресою реєстрації. Але процедура однакова – або вручення, або відмова, або відсутність особи за адресою місця проживання.

Далі пошта передає повістки з відповідними відмітками до ТЦК та СП, де цю інформацію систематизують. І навіть якщо особа відмовилася, не отримала чи відсутня за місцем, куди надсилалася повістка, вважається, що вона належним чином оповіщена (незважаючи на те, що вона може і не знати, що це відбулося). З цього моменту територіальні центри комплектування мають право передавати відомості до органів Національної поліції щодо розшуку.

Фактично спочатку ці відомості вносяться ТЦК та СП до Єдиного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Тобто відмітку "У розшуку" в "Оберезі", інформацію з якого ми бачимо у "Резерв+", робить не поліція, а безпосередньо ТЦК та СП. А щоб реалізувати цей розшук, дані передаються до органів Нацполіції, і Нацполіція вже має внести дані до бази даних "Армор" (інтегрованої інформаційно-пошукової системи МВС України), куди вносяться відомості про розшук особи.

Чи одразу починають органи Нацполіції розшукові дії по всіх особах, щодо яких вносяться дані про їхній розшук? Я думаю, що навряд. Можливо, певна інформація передається до дільничних офіцерів поліції, щоб вони проводили подвірний обхід за конкретними адресами, але через обмежені людські ресурси Нацполіції вони фізично не можуть забезпечити активний розшук всіх, про кого передадуть відомості ТЦК та СП. Водночас, якщо в базі даних буде інформація про розшук такої людини, то при зупинці, наприклад, за порушення правил дорожнього руху чи на блокпості для перевірки документів, це стане підставою для її адміністративного затримання і, відповідно, доставки до ТЦК та СП.

Що передбачає закон про мобілізацію / Інфографіка Главред

У разі, якщо особа отримала повістку і не може з'явитися в зазначену у повістці дату, то порядок (постанова №560) визначає поважні причини неявки за повісткою – це хвороба (перебування на стаціонарному лікуванні), смерть близьких родичів, стихійне лихо, воєнні дії, інші обставини, які унеможливили прибуття. Про них обов'язково треба письмово повідомити ТЦК, і разом з відповідними документами, які це підтверджують, необхідно надіслати рекомендованим листом з повідомленням про вручення та з описом вкладення. Це потрібно робити, адже якщо особа не з'явиться за повісткою, тоді також буде запущений механізм її розшуку поліцією. Крім того, керівник ТЦК та СП у такому разі буде наділений повноваженнями складати постанову про адміністративне правопорушення (накладення штрафу) щодо такої особи.

Далі така постанова, відповідно, має направлятися за адресою реєстрації особи, і у разі несплати штрафу добровільно виконання такої постанови буде здійснюватися в примусовому порядку через органи виконавчої служби.

Якщо особа отримала повістку, але, наприклад, має відстрочку, то їй теж потрібно з'явитися з усіма підтверджуючими документами до ТЦК.

Якщо людина все ж відмовилася, або за місцем проживання її не знайшов листоноша, і потім вона не зʼявилася на пошту для отримання листа, то в такому разі все ж розпочнеться "режим очікування" зустрічі з працівниками поліції.

Але навіть якщо працівник поліції прийде за адресою, де проживає особа, яка не отримала повістку, то зайти до такого приміщення без ухвали слідчого судді, яка видається в рамках кримінального провадження, правоохоронець не має права. Але у випадку, якщо вас зупинять на вулиці чи в автомобілі на блокпості під час перевірки документів, то, як я говорила, відмітка розшуку вже буде підставою для доставки до ТЦК.

ТЦК та СП передають дані про військовозобовʼязаних, які не зʼявилися за повістками лише після повернення листів з Укрпошти – юрист / колаж: Главред, фото: УНІАН, ua.depositphotos.com

Наприклад, якщо людина оновила дані, але фактично там не проживає, поліція приходить за місцем реєстрації чи за місцем фактичного проживання?

Оскільки розшукових заходів, які ми бачимо в рамках кримінального провадження, коли для встановлення місцезнаходження особи можуть застосовуватися негласні слідчі розшукові дії (відстеження мобільного телефону тощо) не буде відбуватися, то я можу припустити, що за адресою, яка повідомлена особою – чи це буде фактичне місце проживання, чи адреса реєстрації – теоретично можуть спробувати знайти людину, щоб поспілкуватися з нею. Але не виключено, що в більшості ситуацій прийдуть, подзвонять у двері, можливо навіть хтось їм відкриє, але, наприклад, скаже, що така особа тут давно не проживає. І такі випадки працівники поліції, ймовірно, будуть документально закривати рапортами, в яких описуватимуть ці обставини про відсутність особи.

Тобто тоді людина продовжуватиме перебувати в розшуку…

Так, до першого моменту, коли ця людина сконтактує з правоохоронними органами в будь-який спосіб – наприклад, мінімальне ДТП, порушення правил дорожнього руху, зустріч в громадському місці. Будь-який випадок, коли перевірять документи. Саме перевірка, під час якої зʼясується перебування у розшуку, буде дзвіночком для затримання.

Наприклад, якщо в "Резерв+" вказана адреса за місцем реєстрації, а в реєстрі "Оберіг" є інша адреса, яку людина зазначала, то чи можуть шукати і за нею так само?

В реєстрі "Оберіг", а, відповідно, і в додатку "Резерв+" не може бути іншої інформації, ніж та, яку зазначила особа під час уточнення даних або офіційна інформація про зареєстроване місце проживання. Якщо особа не повідомляла іншої адреси, то саме за цією адресою (реєстрації) мають відбуватися всі офіційні дії. У нас не настільки великий людський ресурс Нацполіції, щоб вони вживали таких розшукових заходів, як, наприклад, коли шукають особу, яка, можливо, вчинила кримінальне правопорушення.

Можна ще уточнити стосовно штрафів, про які ви згадували. Після того, як лист з повісткою з пошти повертають до ТЦК, штраф в даному випадку накладають автоматично?

Ні, не автоматично. Вважатиметься, що особа належним чином оповіщена, незалежно від того, відмовилась вона від повістки чи не отримала її. Якщо особа не зʼявилася до ТЦК у визначену у повістці дату (бо вона в принципі і не знала, що мала з'явитись), після цього в ТЦК та СП формують матеріали справи про адміністративне правопорушення, і керівник ТЦК та СП наділений повноваженнями складати постанову про таке правопорушення.

Наскільки швидко вони будуть обробляти дані, які до них будуть надходити (а це, ймовірно, буде доволі масовим явищем) – важко сказати. Бо повноваження складати постанови за порушення у ТЦК є вже кілька місяців, але я не думаю, що увесь обсяг порушників вони здатні фізично і одномоментно охопити.

Поступово ці відомості будуть обробляти – певні посадові особи ТЦК та СП будуть готувати документи, а далі вже керівник ТЦК та СП буде підписувати фінальний варіант цієї постанови. Варто вказати, що адміністративне стягнення за вчинення таких правопорушень (передбачених статтями 210, 210-1 цього КУпАП) може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення. Далі цю постанову надсилатимуть за адресою реєстрації, де мала би проживати ця особа. І після цього дається 15 днів з дня вручення для добровільного виконання цієї постанови – сплати штрафу.

Відповідно, якщо людині стає відомо про таку постанову, вона має право її оскаржити до суду. Підстави оскарження можуть бути різними, починаючи від неналежного оформлення цієї постанови чи, наприклад, зазначення невірних даних про адресу, внаслідок чого особа не могла бути обізнана про повістку. І якщо людина оскаржила постанову до суду, то вже за рішенням суду буде зрозуміло, чи буде людина платити штраф.

Якщо все-таки людина не довідалась про постанову, не оскаржила її до суду, чи не сплатила добровільно, і постанова була передана на примусове виконання до органів державної виконавчої служби, то там відкривають виконавче провадження та накладають арешт на майно і грошові кошти на рахунках боржника.

І тут може бути момент, що особа довідається, про те, що є така постанова про адміністративне правопорушення і штраф – коли будуть "заблоковані" рахунки, тобто, коли на них буде накладений арешт. Одразу скажу, що відкритий доступ в режимі онлайн до Єдиного реєстру боржників, де можна ввести дані і побачити, чи є особа серед боржників, адже туди вносяться особи, які є боржниками у виконавчих провадженнях. Також є сайт Автоматизована система виконавчих проваджень, де теж можна перевірити за даними особи наявність виконавчих проваджень щодо неї. Крім того, там будуть вказані і відомості про виконавця, його контакти, адреса тощо. Відповідно, можна сконтактувати та зʼясувати підстави відкриття виконавчого провадження, суму заборгованості, ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження, тощо. Ну і далі – заплатити штраф.

До речі, чи можна якимось чином перевірити, чи перебуваєлюдина в розшуку в режимі онлайн?

На сайті Міністерства внутрішніх справ є сервіс пошуку осіб, які переховуються від органів влади, де також можна ввести дані та перевірити, чи розшукується особа. Але я припускаю, що може бути ситуація, коли під час перевірки особа себе тут не побачить, але насправді відомості в базу даних розшукуваних осіб будуть внесені. Тому спробувати перевірити можна, але стовідсоткової гарантії в точності результату пошуку немає.

Більш точний спосіб – це звернення до адвоката, який направить адвокатський запит, у відповідь на який можна буде отримати офіційну інформацію про те, чи перебуває особа в розшуку в органах поліції. При цьому, якщо в мобільному застосунку "Резерв+" зазначено, що особа "в розшуку", то це не обов'язково вже розшук органами поліції. Можливий певний проміжок часу між тим, як внесли дані в ТЦК до їхньої бази даних (Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів "Оберіг"), і допоки дані про розшук подали до правоохоронців. Але одна база даних з часом все одно наздоганяє іншу.

Хто така Лідія Карплюк

Лідія Романівна Карплюк – адвокат, партнер Attorneys at Law "Leshchenko, Doroshenko & partners". Стаж адвокатської діяльності більше 7 років. Проживає та практикує у Києві.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Військові знайшли унікальні артефакти
Gazeta UA
2025-02-06T23:39:08Z
Бездротова чи проводна зарядка: битва технологій
CutInsight
2025-02-06T23:27:39Z
Належав ранньому родичу качок та гусей. Вчені вивчили череп старше 60 млн років
Telegraf
2025-02-06T23:27:18Z
Скоро у Windows 11: функціональний значок батареї, покращення «Провідника» та інші зміни
ITC
2025-02-06T22:22:23Z
Apple терміново випустить оновлення iOS 18.3.1 для iPhone
InternetUA
2025-02-06T21:49:21Z
Ігри і не тільки. 8 несподіваних можливостей Excel, про які ви не знали
InternetUA
2025-02-06T20:01:33Z
Death Stranding 2: On The Beach може отримати новий трейлер вже скоро
24tv
2025-02-06T19:57:38Z
Треба знайти "дивну" дівчину на малюнку: на загадку дається лише 4 секунди
GlavRed
2025-02-06T19:27:41Z
Що не слід вмикати через подовжувач: електрик назвав сім небезпечних побутових приладів
InternetUA
2025-02-06T19:16:44Z
Навіщо смажити на сковороді господарське мило: незвична процедура
24tv
2025-02-06T23:03:46Z
Як почистити пожовтілу ванну: маловідомі лайфхаки
24tv
2025-02-06T22:54:17Z
Він кращий за "той самий" шоколад: як легко приготувати дубайський торт
24tv
2025-02-06T21:57:36Z
Ранні та надзвичайно соковиті: найкращі сорти огірків для городу
24tv
2025-02-06T21:00:33Z
Не чекайте свята: навдивовижу соковите м'ясо з яблуками від суперфіналістки "МастерШеф"
24tv
2025-02-06T20:39:36Z
Не все можна зробити власноруч: 7 випадків, коли варто довірити ремонт професіоналам
24tv
2025-02-06T19:57:27Z
Урожай попре як на дріжджах: які рослини потрібно удобрювати золою
GlavRed
2025-02-06T19:27:36Z
Забудьте про плюшевих ведмедів і банальні троянди: ідеї подарунку на День святого Валентина своїми руками
Telegraf
2025-02-06T19:09:54Z
Поки не повернулося тепло: рецепт глінтвейну від Ярославського – смачно і зігріває
24tv
2025-02-06T18:06:05Z
На Хмельниччині пролунали вибухи, російські дрони долетіли до заходу України
ZN UA
2025-02-07T00:22:28Z
Греція оголосила надзвичайний стан через серію землетрусів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T23:12:56Z
У Києві група підлітків у масках побила хлопця та відібрала у нього телефон
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T21:36:50Z
На Житомирщині поховали 21-річного підривника ТЦК у Рівному: що кажуть родичі
TSN
2025-02-06T21:36:24Z
Українці отримують по месенджеру Signal повідомлення про необхідність "самостійно гасити пожежі" - це фейк
Комсомольская правда
2025-02-06T20:58:28Z
На Київщині горить центр управління відходами
УкраинФорм
2025-02-06T20:03:04Z
У Харкові чоловік викрав телефон у непритомного пенсіонера: його "посадили" на 7 років
Политека
2025-02-06T20:00:02Z
У поліції спростували інформацію про вбивство хлопця співробітниками ТЦК
Комсомольская правда
2025-02-06T19:51:58Z
Військовослужбовець армії США та троє цивільних загинули внаслідок авіакатастрофи
TSN
2025-02-06T19:36:23Z
Кривбас продав Бізіману до Лівії
Football.ua
2025-02-06T23:45:47Z
"Барселона" рознесла "Валенсію" та вийшла до півфіналу Кубка Іспанії
TSN
2025-02-06T22:48:55Z
Слот за крок від трофею: Ліверпуль ефектно принизив Тоттенхем і вийшов у фінал Кубка ліги
24tv
2025-02-06T22:42:35Z
Феєричний старт сезону: Магучіх здобула "золото" на турнірі в Італії
24tv
2025-02-06T22:39:53Z
Реал Сосьєдад — Осасуна 2:0 Відео голів та огляд матчу Кубка Іспанії
Football.ua
2025-02-06T22:22:40Z
Без Роналду: Моурінью назвав трьох найкращих гравців в історії
Football.ua
2025-02-06T22:12:31Z
"Інтер" зазнав розгромної поразки від "Фіорентини" в дограванні перерваного матчу Серії А
TSN
2025-02-06T22:06:25Z
Ферран – автор найшвидшого хет-трику Барселони з часів Ето'о
Football.ua
2025-02-06T22:04:55Z
Кубок ліги. Ліверпуль знищив Тоттенгем у матчі-відповіді та вийшов у фінал
Football.ua
2025-02-06T22:01:15Z
Сили безпілотних систем знищили на Луганському напрямку російський «Град»
УкраинФорм
2025-02-07T00:27:53Z
Прикордонники вразили дронами три склади з пальним та зброєю росіян на Луганщині
УкраинФорм
2025-02-06T23:36:50Z
На Вовчанському напрямку прикордонники знищили гармату МТ-12 і вогневу позицію росіян
УкраинФорм
2025-02-06T23:07:33Z
Ворожі безпілотники змусили більшість українських областей "почервоніти"
TSN
2025-02-06T23:06:33Z
На Київщині пролунали вибухи, столичний регіон вже кілька годин атакують "шахеди"
ZN UA
2025-02-06T23:04:48Z
Рух громадським транспортом відновиться під час тривог? Деталі від столичної влади
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T22:45:43Z
У Черкасах, а також у Житомирській, Кіровoградській, Одеській та Харківській областях пролунали вибухи
ZN UA
2025-02-06T22:43:25Z
Донецький гауляйтер Пушилін втрачає позиції в кремлівській ієрархії - правозахисники
УкраинФорм
2025-02-06T22:42:24Z
Влупила з новою силою: Україну атакувала майже 6-бальна магнітна буря
GlavRed
2025-02-06T22:27:28Z
Режисери, що зняли 5 видатних фільмів поспіль
CutInsight
2025-02-07T00:33:15Z
Перевершив батька: який вигляд має "непублічний" син Джуда Лоу
GlavRed
2025-02-07T00:27:32Z
Найкращий романтичний подарунок. Поради відомих фільмів
CutInsight
2025-02-07T00:27:11Z
12 дивовижних ювелірних прикрас із кіно
CutInsight
2025-02-07T00:18:13Z
Рекордсмени кінопремій: підкорювачі Канн, Берліна та Венеції
CutInsight
2025-02-07T00:12:23Z
Вісім фільмів з геніальним монтажем, які варто подивитися кожному професіоналу
CutInsight
2025-02-07T00:12:14Z
Кіно Італії. Топ-10 режисерів сучасності
CutInsight
2025-02-07T00:09:57Z
10 комедій, які скрасять вечір
CutInsight
2025-02-06T23:51:42Z
Іронія долі або… українське новорічне кіно
CutInsight
2025-02-06T23:51:28Z
Нідерланди передадуть Україні мобільну лабораторію для розслідування воєнних злочинів
УкраинФорм
2025-02-07T00:13:47Z
Кого із раніше засуджених можуть мобілізувати в 2025 році
Telegraf
2025-02-06T23:24:53Z
Війна, день 1079. В Україну прибули перші літаки Mirage 2000 від Франція, півроку Курської операції
Football.ua
2025-02-06T23:01:53Z
"Завчасно були в РФ: у ССО ЗСУ оголосили подробиці початку Курської операції
Gazeta UA
2025-02-06T22:31:08Z
Скільки людей залишилося жити в Україні: демограф дав несподівану відповідь
GlavRed
2025-02-06T22:27:27Z
7 лютого: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T22:21:03Z
"До 25 це більше дитина, ніж доросла людина": демограф рознесла ідею мобілізації 18-річних в Україні
FaceNews
2025-02-06T21:18:56Z
Італія розгорне системи ППО SAMP/T у Литві для участі в навчаннях
InternetUA
2025-02-06T20:37:55Z
Канада виділить понад $250 мільйонів на боротьбу із недоїданням у світі
УкраинФорм
2025-02-06T20:30:06Z
Що таке зимове безсоння і як з ним боротись
Gazeta UA
2025-02-06T22:39:55Z
Одна з категорій громадян може втратити бронювання: кого це стосується
GlavRed
2025-02-06T21:27:26Z
У МОЗ планують “розбронювати” медиків
1News
2025-02-06T20:37:57Z
"Відмовитись від абортів навіть у приватних клініках": у рф готують росіянок до вічних пологів
FaceNews
2025-02-06T20:27:55Z
Аналіз калу на приховану кров: кому призначають та як зрозуміти результати
24tv
2025-02-06T20:27:37Z
Ось чому це слід робити частіше: 6 позитивних ефектів від тримання за руки з коханою людиною
24tv
2025-02-06T20:18:52Z
Деяких медиків позбавлятимуть бронювання. Міністерство охорони здоров'я назвало умову
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T19:45:45Z
Що буде з організмом, якщо на місяць відмовитися від цукру
AgroNews
2025-02-06T17:21:40Z
Блищатиме як нова: як відмити нагар на сковорідці
24tv
2025-02-06T16:36:02Z
Важливий продукт стрімко подешевшає: українців порадували прогнозом
GlavRed
2025-02-07T00:27:52Z
Опитування показало, скільки німецьких компаній готові інвестувати в Україну
Хвиля
2025-02-07T00:09:46Z
«Золота лихоманка» в США зачепила Лондон
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T23:09:11Z
Газпром продав свій австрійський підрозділ дубайській компанії
УкраинФорм
2025-02-06T22:51:39Z
«Київстар» отримав дозвіл придбати Uklon
InternetUA
2025-02-06T22:43:07Z
ЄБРР планує інвестувати щонайменше $1,56 млрд в економіку України
iPress
2025-02-06T22:22:47Z
Міністерство фінансів США наклало санкції на нафтові мережі, що постачають іранську нафту до Китаю
iPress
2025-02-06T22:22:16Z
Вартість яєць в Україні: експерт сказав, коли ціни на них підуть угору
GlavRed
2025-02-06T21:27:25Z
Україна може перейти на нову валюту: долар та гривня стануть другорядними
Знай
2025-02-06T21:21:05Z
Volkswagen показав унікальні повнопривідні Transporter
AutoCentre
2025-02-06T20:06:37Z
Італійське ательє Zagato випустило перший серійний AGTZ Twin Tail
AutoCentre
2025-02-06T19:10:32Z
У Дубаї за $1 мільйон продають Гелендваген з жовто-блакитним салоном
Топ Жир
2025-02-06T18:33:29Z
Можуть оштрафувати посеред дороги: водіям пояснили, що потрібно, щоб не "влетіти на гроші"
Политека
2025-02-06T18:27:29Z
Виявлено культовий 56-річний Volkswagen без пробігу і в заводському пакуванні
Фокус
2025-02-06T17:57:01Z
Раритетний пікап Chevrolet Silverado з мінімальним пробігом виставили на торги
AutoCentre
2025-02-06T17:06:44Z
Як очистити лобове скло від льоду: поради експертів
Комсомольская правда
2025-02-06T16:16:04Z
Novitec показав нову версію тюнінгу Ferrari 296
AutoCentre
2025-02-06T16:07:19Z
У Volkswagen оголосили про випуск електромобіля вартістю €20 000
Gazeta UA
2025-02-06T16:06:08Z
Трамп запровадив санкції проти МКС через переслідування Нетаньягу
УкраинФорм
2025-02-07T00:37:50Z
У США вирішили не боротися з олігархами РФ, наближеними до Кремля - ЗМІ
GlavRed
2025-02-07T00:27:01Z
Кіт Келлог обговорив питання України на першій зустрічі з Маркаровою
ZN UA
2025-02-07T00:18:50Z
Адміністрація Трампа розпускає цільову групу з боротьби з російськими олігархами, – Reuters
24tv
2025-02-07T00:00:30Z
Трамп наклав санкції на Міжнародний кримінальний суд
24tv
2025-02-06T23:54:30Z
Відбір кандидатів на роботу фахівців супроводу ветеранів відбуватиметься ще в чотири хвилі
УкраинФорм
2025-02-06T23:21:33Z
WhatsApp попередив про масштабну кібератаку на журналістів у 14 країнах ЄС
InternetUA
2025-02-06T23:21:04Z
МЗС Фінляндії: Економіка Росії слабшає — потрібно більше санкцій
Хвиля
2025-02-06T23:12:02Z
Україна готова обговорити з Південною Кореєю передачу полонених з КНДР - посол
УкраинФорм
2025-02-06T23:00:15Z