Як повідомляє Укрінформ, безкоштовний показ відеоверсії вистави режисерки Анни Турло за п’єсою Оксани Гриценко запланований на 25 жовтня.
«Працюючи над п’єсою, я брала інтерв’ю у підлітків із Херсона, які були в кримських таборах і потім змогли повернутися в Україну. Я дізналася у них не лише про факти, а й про кольори, запахи Криму, про мову, якою вони спілкувалися, про жарти, про дружбу, про булінг, про страх, про сум за мамою і бажання повернутися додому. Ці деталі були дуже цінними, бо допомагали мені відтворити атмосферу тих місць, а також побудувати характери героїв», –розповіла в коментарі драматургиня Оксана Гриценко.
Автори додали до відеоверсії кадри з реального закинутого дитячого табору, аби глядач, який не має можливості напряму спілкуватися з актором під час перегляду, все ж відчув цю атмосферу вкраденого дитинства.
Жанр вистави – трагічна комедія для дорослих про дітей.
За сюжетом, троє підлітків з Херсонщини опиняються в дитячому таборі в окупованому Криму, де пробують осмислити, що насправді відбувається, намагаються опиратись проросійській пропаганді та при цьому – продовжують проживати своє підліткове життя з характерним для цього віку проблемами, почуттями та раптовим дорослішанням.
«На серйозну тему будемо говорити в неочікуваному, на перший погляд, форматі. Герої будуть проживати пригоди, бачити “страшними” речі, які видались би кумедними дорослим, і навпаки – по-дитячому осмислювати ті події, які є справді страшними. Діти, які не за своєю волею опиняються в "піонерському таборі", все одно залишаються дітьми – кидають виклик усьому світу, протистоять дорослим, вчаться підтримувати одне одного і вірять в щасливий кінець. Дуже ціную в тексті Оксани Гриценко саме цю реалістичну щиру "дитячість"», – розповіла режисерка Анна Турло.
У театрі впевнені, що показ вистави онлайн дасть змогу поговорити про нагальну проблему із поверненням українських дітей – із більшою кількістю глядачів. Зокрема, і з тими, хто перебуває за кордоном.
Вистава «Я повернуся» відкрила 45-й ювілейний сезон театру «Золоті ворота». Її створення, покази в Празі (12 жовтня), а також запис відеоверсії зреалізовані завдяки гранту Українського культурного фонду.
Режисером відеоверсії вистави став Іван Шоха. Ролі виконають: Анастасія Бабій, Катерина (Вишня) Вишнева, Наталя Телли та Роман Кучерявенко.