MY.UAНовини
Тиждень медіаграмотності з 24 по 31 жовтня: що відбуватиметься в Україні та світі
Тиждень медіаграмотності з 24 по 31 жовтня: що відбуватиметься в Україні та світі

Тиждень медіаграмотності з 24 по 31 жовтня: що відбуватиметься в Україні та світі

В Україні під час Всесвітнього тижня медіа та інформаційної грамотності відбудеться низка заходів — як для фахівців, так і для широкого загалу. У світі проведуть низку конференцій і презентацій, під час яких обговорять тенденції та проблеми розвитку медіаграмотності.

З 24 по 31 жовтня 2024 року в усьому світі відзначають Всесвітній тиждень медіа та інформаційної грамотності, започаткований ЮНЕСКО у 2011 році. Свої тижні медіаграмотності проводитимуть у різних державах. Розповідаємо про онлайн-заходи, анонсовані в Україні, країнах Євросоюзу, в Індії, країнах Африки, в Австралії, у США та Канаді, а також про глобальну конференцію, яку організовує ЮНЕСКО у столиці Йорданії, Аммані, 30—31 жовтня.

Ресурси для креативних заходів із медіаграмотності

В Україні перед початком Тижня медіаграмотності відбувсяНаціональний тест із медіаграмотності, що проводився цього року втретє. 50 переможців, які отримають призи за проходження тесту, оголосять 25 жовтня.

  • Читайте також: Тест із медіаграмотності вперше вийшов за межі «інформаційної бульбашки». Що далі

23 жовтня Академія української преси у співпраці з Міністерством освіти й науки України провела вебінар для освітян «Сучасні підходи до формування критичного мислення». Під час тренінгу обговорювали методи формування навичок критичного мислення у здобувачів освіти, вікові особливості та практичні вправи, які в цьому допоможуть, сучасні тренди у викладанні інфомедійної грамотності.

Також АУП представила добірку власних ресурсів, які стануть у пригоді під час підготовки та проведення заходів у межах Тижня медіа та інформаційної грамотності. Для зручності ресурси упорядкували за такими категоріями: дошкільна освіта; початкова школа; основна школа; бібліотекарі; освіта дорослих; медіаосвітні ігри; онлайн-платформи.

23 жовтня у Печерському ліцеї №75 м. Києва об 11:00 відбулася презентація XR-виставки для підлітків та освітян«EDAR: За лаштунками реальності». Виставка у межах Глобального тижня медіаграмотності має на меті популяризувати медіаграмотність і підвищити рівень критичного мислення серед підлітків і молоді в Україні, особливо під час війни, коли дезінформація стала серйозною загрозою.

 Виставка «EDAR: За лаштунками реальності»

У межах реалізації Програми інформаційної стійкості українського громадянського суспільства, що реалізується за підтримки IREX в Україні, розробники вирішили «поділитися» виставкою «EDAR: За лаштунками реальності» з 500 школами в Україні. Для того, щоб організувати виставку у своїй школі, необхідно пройти просту реєстрацію на сайті. Всі зареєстровані вчителі безплатно отримають набори постерів для проведення виставки та ігор.

Виставка допоможе учням та ученицям навчитися розпізнавати дезінформацію, краще орієнтуватися в сучасному інформаційному світі та приймати обґрунтовані рішення. Так планують охопити понад 35 тис. учнів.

Конференції та професійні дискусії

24 жовтня в Києві відбудеться організована «Фільтром» конференція «Стійкі разом: розвиток медіаграмотності в Україні», яка має стати майданчиком для обміну досвідом, удосконалення підходів до розвитку медіаграмотності та підвищення стійкості українців до дезінформаційних впливів.

У рамках заходу відбудеться чотири панельні дискусії:

  1. Медіаграмотність і національна безпека: чому медіаграмотність важлива на державному рівні.
  2. Стовпи стійкості: як взаємопов’язані боротьба з дезінформацією, стратегічні комунікації та медіаграмотність.
  3. Медіаграмотність і штучний інтелект: кращі політики та можливості для користувачів.
  4. Медіаграмотність і медіа: як сприяти відповідальному споживанню інформації.

Серед запрошених мовців заходу — представники урядових інституцій, міжнародних організацій, медіаспільноти та громадянського суспільства.

25 жовтня відбудеться конференція «ДезАут: як вибити маніпуляції за межі інформаційного поля», на якій на запрошення ГО «Інтернюз Україна» зберуться представники громадських організацій, медіа та урядових структур для спільного пошуку рішень у боротьбі з дезінформацією в українському інфопросторі.

Плануються чотири дискусійні панелі:

  1. Стан українського інфополя та дезінформаційні загрози в умовах війни.
  2. Україна у глобальному інформаційному полі: як діяти у своїх інтересах попри ворожі маніпуляції.
  3. Штучний інтелект як засіб протидії дезінформації.
  4. Гендерна дезінформація: як росія впливає на наше інфополе, маніпулюючи питанням гендеру.

У числі запрошених спікерів та спікерок: журналіст, радіо- та телеведучий Вадим Карп’як; директорка ГО «Детектор медіа» Галина Петренко; керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей; журналіст і аналітик Texty.org.ua Сергій Міхальков; директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк та інші.

Упродовж усього тижня медіаграмотності у соцмережах триватиме інформаційна кампанія ГО «Інтерньюз-Україна» #JustCheckIt із тестом на визначення рівня медіаграмотності та словником медіаграмотності.

25 жовтня будуть оголошені умови проведення та старт відбору учасників у Всеукраїнському конкурсі «Репортер». Його для шкільної молоді, зацікавленої у блогерстві та журналістиці, спільно організовують нацпроєкт із медіаграмотності «Фільтр», Міністерство культури та стратегічних комунікацій і ПРООН в Україні.

Хакатони та воркшопи для молоді

26 жовтня науково-популярне медіа «Куншт» і Goethe-Institut в Україні в партнерстві з MacPaw Space проводитимуть хакатон із медіаграмотності Mediengeist 3.0. Хакатон проходитиме з 9:00 по 20:00 у MacPaw Space у Києві.

150 учасників зможуть розробити або допрацювати ідеї та отримати сумарно до 180 тисяч гривень на реалізацію фактчекінгових застосунків чи платформ, кампаній у соціальних мережах, мистецьких проєктів, ютуб-шоу або іншого медійного продукту.

 

«Куншт» і Goethe-Institut в Україні проводять Mediengeist уже втретє. У 2023 році представники 31 проєкту з протидії дезінформації пройшлинавчанняйотримали9300 євро на подальший розвиток. Десять проєктів-фіналістів показали свої ідеї на пітчингу й отримали стипендію 1 тисячу євро на реалізацію. Переможцями акселератора стали чотири команди, що розділили призовий фонд 17500 євро та втілили ідеї розвитку фактчекерської платформи, ютуб-проєктів про культуру та новини для молоді, а також новинного медіа. Більше інформації про учасників Mediengeist і Mediengeist 2.0 шукайте тут.

29 жовтня проєкт «Вивчай і розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» IREX проведе презентацію посібника для вчителів «Здорове медіаспоживання під час війни».

29 жовтня о 16:00 у Малій академії наук проведуть для школярів онлайн-лекцію про те, як відрізняти фейки від правди та чому корисний фактчекінг «Медіагігієна під час війни: чому це важливо».

 

Долучитися можуть учні 7—11 класів. Під час онлайн-заходу обговорюватимуть: як діє дезінформація; які існують способи відрізнити факт від фейку; що таке пропаганда й ІПСО та яка різниця між ними; які існують основні пропагандистські прийоми. Зареєструватися на лекцію можна за посиланням.

Національний урок із медіаграмотності

Національний урок із медіаграмотності, який спершу планували на 31 жовтня, перенесли на 7 листопада, у зв’язку з періодом канікул у школярів, пояснили у проєкті з медіаграмотності «Фільтр».

Урок транслюватиметься на телеканалі та ютуб-каналі «Суспільне Культура» об 11:00. До його перегляду запросили приєднатися всі школи.

«Приємно, що в межах Глобального тижня медіаграмотності, який проходитиме з 24 до 31 жовтня, “Суспільне Культура” також підтримало національний проєкт із медіаграмотності Міністерства культури та стратегічних комунікацій “Фільтр” і проведе Національний урок із медіаграмотності 7 листопада на телеканалі та ютуб-каналі “Суспільне Культура”», — повідомила керівниця «Фільтру» Ольга Кравченко.

Цьогорічний урок проходитиме у форматі командного квесту: п’ятеро підлітків віком 12—16 років виконуватимуть інтерактивні завдання з історії, фактчекінгу і штучного інтелекту разом із зірковими гостями. Експертами та наставниками для учнів будуть: телеведуча і громадська діячка Маша Єфросиніна; історик, автор і ведучий проєкту «Історія без міфів» Владлен Мараєв; експерт у галузі штучного інтелекту, засновник компаній, що працюють на основі ШІ, автор книги про штучний інтелект Олександр Краковецький; фактчекерка, авторка антифейкового проєкту «НотаЄнота» Альона Романюк. Вестиме урок телеведучий Тімур Мірошниченко, який коментував «Євробачення».

Класам, які долучаться до уроку з медіаграмотності онлайн, пропонується позмагатися за приз — поїздку до одного з наймальовничіших міст України на зимові свята. Для цього потрібно відсканувати QR-код у кінці уроку та пройти тест для перевірки знань. Клас, який зробить це найшвидше та дасть найбільше правильних відповідей, отримає приз.

Ще один клас зможе отримати набір подарунків від партнерів, публікуючи спільне фото з перегляду Національного уроку з медіаграмотності із гештегом #УрокМедіаграмотності2024.

11 листопада, вже поза межами Тижня, відбудеться міжнародна конференція «Медіаграмотність в умовах війни та глобальних трансформацій», яку організовує ГО «Український інститут медіа та комунікації» у партнерстві з DW Akademie.

Мета заходу — дати поштовх середовищу фахівців, які працюють у сфері медіаграмотності, для роботи зі своїми аудиторіями, а також обмін досвідом та інформацією про проєкти.

У панельних дискусіях візьмуть участь як українські, так й іноземні експерти. Спікери конференції, які виступлять із ключовими доповідями, — знані експерти у сфері протидії дезінформації та медіаграмотності.

Зокрема для обговорення запропоновано такі теми:

  1. Міжнародна колаборація у сфері посилення медіаграмотності населення різних країн світу.
  2. Кількісні виміри медіаграмотності: як досліджувати аудиторію та вимірювати результати проєктів.
  3. Стратегії роботи з вразливими аудиторіями у сфері медіаграмотності в умовах війни.
  4. Цифровізація та розвиток ШІ як виклики для сфери медіаграмотності.

Конференція транслюватиметься у соцмережах. Зареєструватися на конференцію можна за посиланням.

Онлайн-заходи Тижня медіаграмотності у Європейському Союзі

У Європейському Союзі до проведення Тижня медіаграмотності стало долучається партнер ЮНЕСКО, Асоціація медіа та навчання (MLA). Цього року проведуть низку онлайн-заходів разом з організаціями, що працюють над поширенням медіаграмотності, зокрема Europian Digital Media Observatory (EDMO), проєкт MediaWise від Інституту Пойнтер, Media Education Lab і Deutsche Welle Akademie. Для участі у цих заходах потрібно зареєструватися за посиланням. З повним переліком заходів Media Education Lab у межах Тижня медіаграмотності можна ознайомитися за посиланням.

24 жовтня о 16:00—17:30 Deutsche Welle Akademie проведе «Презентацію кейсу з медіаграмотності для маргіналізованих спільнот».

 

25 жовтня відбудеться тренінг EDMO «Поза межами ажіотажу: практичні стратегії для успішної співпраці з лідерами думок для ініціатив із медіаграмотності», під час якого йтиметься про ініціювання організаціями, що реалізують проєкти з медіаграмотності, співпраці з молодими блогерами й інфлюенсерами задля максимізації своїх зусиль. Захід відбудеться онлайн о 16:00—17:30, для участі потрібно зареєструватися за посиланням до 23 жовтня включно.

10-й тиждень медіаграмотності у США

 

У США Національна асоціація медіаграмотності (NAMLE) у партнерстві з різноманітними організаціями готує заходи для привернення уваги громадськості до медіаграмотності по всій країні. Цього року у США відбудеться десятий Тиждень медіаграмотності, він має популяризувати цінність медіаграмотності та підкреслити її важливу роль в освіті.

Темою заходів кожного з днів тижня медіаграмотності стає один із п’яти елементів визначення медіаграмотності: доступ, аналіз, оцінка, створення та дія. Ознайомитися з переліком онлайн-заходів Американського тижня медіаграмотності можна за посиланням.

24 жовтня з 17:00 до 18:00 відбудеться воркшоп про можливості редагування відео на хмарній платформі для дизайну Adobe Express.

25 жовтня з 2:00 до 3:30 за київським часом відбуватиметься Церемонія вручення нагород NAMLE з медіаграмотності людям і організаціям, які продемонстрували результативні послуги, практику чи зусилля, які значно вплинули на спільноту медіаграмотності у США. Реєструючись учасником Тижня медіаграмотності в США 2024 року, користувач автоматично отримує реєстрацію для участі в цій події.

29 жовтня з 2:00 до 3:30 за київським часом відбудеться онлайн-дискусія «Сторожові пси, охоронці чи арбітри. Роль медіа в демократичних виборах» про різні ролі, які медіа відіграють у політиці, і те, як люди можуть контекстуалізувати й інтерпретувати інформацію з різних медіаджерел. Зареєструватися та долучитися можна за посиланням.

Тиждень медіаграмотності у Канаді

З переліком онлайн-заходів у межах канадського тижня медіаграмотності можна ознайомитися за посиланням.

26 жовтня о 22:00—23:00 за київським часом запланована презентація від MediaSmarts «Зламай фейк: як дізнатися, що правда в інтернеті». Учасники ознайомляться з чотирма швидкими та простими кроками, щоб виявити дезінформацію та перевірити, чи правдиве щось в інтернеті, чи ні. Зареєструватися можна за посиланням.

Тиждень медіаграмотності в Індії

24 жовтня професор університету «Альянс» Кевал Дж. Кумар розповість про поточний стан медіаграмотності в Індії, наголошуючи на її важливості у медіаландшафті, що швидко розвивається. На лекції розглядатимуть: проблеми та можливості у просуванні медіаграмотності серед різних демографічних груп; роль освіти та політики у підвищенні рівня медіаграмотності; тематичні дослідження та практичні приклади ініціатив із медіаграмотності в Індії; стратегії покращення споживання медіа та навичок критичного мислення. Долучитися можна за посиланням.

30 жовтня відбудеться презентація книги «Humans of FactShala» від OW DataLEADS, у якій описано низку історій, що надихають, про створення громадського спостереження та розвідку з відкритих джерел для протидії дезінформації в Індії. Долучитися можна за посиланням.

Про заходи тижня медіаграмотності в Африці можна дізнатися за посиланням.

Тиждень медіаграмотності в Австралії

25 жовтня австралійський центр із розвитку медіаграмотності ACMI проведе віртуальну майстерню для учнів середньої школи «Хороші новини: практикум з інформаційної та медіаграмотності». Школярі дізнаються, як робити хороші репортажі й інтерв’ю, отримають поради щодо забезпечення якості та точності своїх власних новин і роботи з джерелами. Долучитися можна за посиланням.

Прикметно, що перед початком тижня медіаграмотності в одному з найпопулярніших медіа в Австралії  ABC опублікували гайд із медіаграмотності.

Глобальна конференція з медіаграмотності ЮНЕСКО

Глобальна конференція, організована ЮНЕСКО та Хашимітським королівством в Аммані, Йорданія, відбуватиметься 30—31 жовтня. Її тема — «Нові цифрові кордони інформації: медіа- та інформаційна грамотність для інформації, що становить суспільний інтерес». Конференція в Аммані обіцяє дискусії про трансформаційний вплив нових технологій, таких як генеративний штучний інтелект і нового покоління творців цифрового контенту, на виробництво та розповсюдження інформації, що становить суспільний інтерес, підкреслюючи як можливості, так і ризики. Для онлайн-участі потрібно зареєструватися за посиланням.

Церемонію відкриття 30 жовтня проведуть міністр урядових комунікацій і речник уряду Йорданії доктор Мохаммад Аль-Момані, Її Королівська Високість Принцеса Рим Алі, засновниця Jordan Media Institute і президентка фонду Анни Лінд і помічник генерального директора з комунікацій та інформації ЮНЕСКО Тавфік Джелассі.

Опісля, з 10 до 10:45, відбудеться сесія високого рівня за участі міністрів Йорданії, Нігерії, Лівану та Колумбії.

Перша тематична сесія «Навігація новими цифровими кордонами інформації, що становить суспільний інтерес, з інформаційною та медійною грамотністю» запланована на 11:00—12:30.

Модеруватиме дискусію фахівець із медіаграмотності та комунікації з Йорданії Баян Тал. До участі запрошені віцепрезидент Платформи іберо-американських регуляторів аудіовізуальних засобів і президент чилійської національної ради з телебачення Маурісіо Муньос Гутьєррес, мароккансько-французька журналістка, письменниця та режисерка Несрін Слауї, директорка з інновацій та перспектив «Французького телебачення» Кеті Бремме та президент Федерації африканських журналістів (FAJ) і генеральний секретар Національної спілки журналістів Сомалі Омар Фарук Осман.

Друга тематична сесія «Роль творців цифрового контенту як агентів змін для медіа- та інформаційно грамотних суспільств» відбудеться о 14:15—15:45.

Модеруватиме дискусію начальниця відділу медійної та інформаційної грамотності та цифрових компетенцій сектора комунікації та інформації штаб-квартири ЮНЕСКО Аделін Гулін. Серед учасників: журналіст і підприємець з Індії Фей Д’Соуза, палестинський відеоблогер і подкастер Тарек Сакік, колумбійська журналістка, політологиня, співавторка та ведуча La Pulla, ведуча подкастів Марія Пауліна Баен, заступник директора Центру журналістики імені Найта в США Саммер Харлоу, цифровий інфлюенсер і захисник демократії з Бразилії Феліпе Нето, співзасновниця йорданського Digitales Media Синтія Маданат Шарайха.

Третя сесія «Медіа та інформаційна грамотність в епоху інформації, створеної ШІ» триватиме з 16:00 до 17:30.

Штучний інтелект змінює те, як люди взаємодіють з інформацією, медіа та цифровими технологіями. Експерти в галузі впровадження штучного інтелекту в інфомедійну освіту поділяться думками щодо інноваційних стратегій, етичних міркувань і найкращих практик інтеграції штучного інтелекту в медіа- й інформаційну освіту. Учасники дискусії обговорять аналітичну записку ЮНЕСКО «Розширення можливостей користувачів через медіа- й інформаційну грамотність у відповідь на еволюцію генеративного штучного інтелекту».

Модеруватиме дискусію директорка IREX у країнах Близького Сходу та Північної Африки Франческа Кіріачі. Серед учасників: професорка медіа та соціології Інституту комп’ютерних технологій, Університету Париж III Нова Сорбонна Дівіна Фрау-Мейгс, засновник і генеральний директор некомерційної організації JASA Civic із Казахстану, розробник політик управління ШІ Ердаулет Рахматулла.

У другий день конференції, 31 жовтня, о 9:00 розпочнеться четверта сесія «Медіа та інформаційна грамотність в умовах кризи», що триватиме до 10:30.

Модеруватиме дискусію єгипетський письменник, член спостережної ради корпорації Meta Халед Мансур. До участі запрошені: генеральний секретар міністерства урядових комунікацій Йорданії доктор Заїд Навайсе, керівниця програми FactShala та DataLEADS в Індії Місті Саблок, журналіст і правозахисник, засновник «Журналістів за права людини» з Судану Файсал Ельбагір, керівниця проєкту «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики України Ольга Кравченко, засновниця «Піялари» у Палестині Ханія Бітар.

П’ята сесія «Медіа- й інформаційно грамотні міста. Будуючи мости для розширення можливостей тих, хто навчається протягом усього життя» триватиме з 10:45 до 12:15.

Учасники дискусії покажуть, як міста можуть розвивати медіа- й інформаційну грамотність, щоб допомогти людям орієнтуватися в цифровому світі та подолати цифровий розрив. Під час сесії будуть представлені рекомендації ЮНЕСКО для розвитку медіаграмотності у містах.

Модеруватиме захід бразильський журналіст, педагог і розробник майбутніх рекомендацій ЮНЕСКО з інфомедіаграмотності для міст Александр ле Восі Саяд. До участі запрошені: Її Королівська Високість Принцеса Рим Алі, засновниця Jordan Media Institute і президентка Фонду Анни Лінд, керівник Йорданського програмного офісу ООН «Хабітат» Діма Абу Тіаб, мер Аммана, доктор Юсеф Шаварбех, засновник Центру медіа та інформаційної грамотності із Кенії Воллес Гічунге.

Фінальний день Глобального тижня медіаграмотності

31 жовтня свої проєкти зможуть представити переможці молодіжного хакатону з медіаграмотності від ЮНЕСКО «Молодь лідирує — медіа- й інформаційна грамотність і нові цифрові кордони інформації».

В останній день Глобального тижня медіаграмотності ЮНЕСКО разом із партнерами також підготували низку онлайн-заходів.

31 жовтня, о 2:00—3:15 представники Бюро ЮНЕСКО в Аммані проведуть семінар «Використання мультфільмів для підвищення медіа та інформаційної грамотності».

Він почнеться з презентації під керівництвом експерта, яка пояснює роль мультфільмів у боротьбі з дезінформацією та в інших темах медіаграмотності. Після групових дискусій учасники малюватимуть карикатури. Сеанс скетчингу в прямому ефірі буде відкритий для всіх учасників за участю художника-мультиплікатора, який створить три мультфільми за трьома ключовими концепціями інфомедійної грамотності.

Французька міжнародна організація з розвитку медіаграмотності CFI готує презентацію «Протидія неправді та дезінформації: висновки зі стратегій медіаграмотності в країнах Африки, Європи та Близького Сходу».

Під час заходу буде представлено кілька інноваційних тематичних досліджень, зосереджених на цифрових практиках і генеративному ШІ, та буде розглянуто низку питань: як адаптувати шкільні програми до дезінформації, що зростає? Як лобіювати в державних органах впровадження MIL у шкільні програми? Як організації громадянського суспільства використовують MIL для залучення місцевої молоді? Як використовувати засоби масової інформації, зокрема громадські радіостанції, що ведуть мовлення місцевими мовами, для підвищення обізнаності ширшої аудиторії про медіаграмотність?

IREX на інтерактивному семінарі «Навчись розрізняти» представить основні концепції цифрового громадянства, критичного мислення й емоційної стійкості, а також те, які знання, навички та звички сприяють здійсненню справедливих цифрових прав, обов’язків і захисту від цифрової шкоди. На сесії звучатимуть приклади про боротьбу з маніпулюванням інформацією та гендерною дезінформацією.

Media Development Foundation о 17—18:15 готує семінар «Пізнай правду сам! — Як залучити громадян до перевірки фактів». Він буде зосереджений на двох аспектах програм медіа- й інформаційної грамотності:

  1. Як застосувати підхід активного навчання та залучити людей до перевірки фактів.
  2.  Як розробити цікаві навчальні ресурси на основі результатів перевірки фактів та історичних даних.

Йтиметься про залучення молоді до фактчекінгу. Воркшоп представить досвід «Лабораторії детекторів міфів», яка була створена у 2017 році на базі фактчекінгового порталу www.mythdetector.ge у партнерстві з Deutsche Welle Akademie. Проєкт успішно реалізовується вже шостий рік поспіль, у його межах понад 200 молодих людей пройшли курси медіаграмотності та підготували 500 роз’яснювальних статей.

З 2023 року програма реалізується в регіональному масштабі, залучаючи молодь із Вірменії, Азербайджану та України. У семінарі візьмуть участь не лише викладачі, але й випускники програми, які поділяться своїм досвідом про те, як вони стали амбасадорами медіаграмотності, поширюючи знання у своїх громадах після завершення програми.

У наступній частині семінару буде продемонстровано практики розробки освітніх ресурсів на основі перевірки фактів. Зокрема, учасники дізнаються, як розробляти освітній контент навколо результатів перевірки фактів, ефективно включаючи відповідні приклади з реального світу та тематичні дослідження. Учасники відкриють методи виявлення історичних фотоманіпуляцій, які можна спостерігати неозброєним оком, і заглибляться в концепцію гейміфікації.

31 жовтня відбудеться церемонія закриття конференції, яку вестиме помічник генерального директора з комунікацій та інформації ЮНЕСКО Пан Тавфік Джелассі.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
В сети показали кадры с репетиции Ziferblat на "Евровидении"
Комсомольская правда
2025-05-07T18:24:49Z
Юлия Санина объяснила, почему её муж и вся группа не вернулись в Украину": "Я вложила очень большие деньги..."
Знай
2025-05-07T17:51:14Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
2025-05-04T04:51:29Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
72 часа до вероятной опасности: эксперты предсказывают атаки 8–9 мая
Новости Украины
2025-05-05T19:21:39Z
"Одноразовые исполнители": как Москва дистанционно управляет поджогом и дестабилизацией Запада
TSN
2025-05-04T17:19:27Z
"Молча": Макрон резко обратился к союзникам Украины
Хвиля
2025-05-07T18:30:48Z
Продукты из холодильника Путина включили в пропагандистскую кампанию
Апостроф
2025-05-07T18:30:35Z
Тело журналистки Виктории Рощиной вернули в Украину
ZN UA
2025-04-24T12:09:43Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
Трамп высказался о трехдневном "перемирии" Путина
Европейская правда
2025-05-05T21:01:44Z
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
Дроны прошли российскую ПВО: попадание в завод по производству "Шахедов"
Новости Украины
2025-04-24T07:45:11Z
Новые правила мобилизации: что изменилось с 6 мая
TSN
2025-05-07T18:33:51Z
Делал селфи: Зеленский вышел в центр Киева и фотографировался с людьми, — соцсети
Фокус
2025-05-07T18:18:33Z
Военный учет 17-летних: с чем у юношей могут возникнуть проблемы
TSN
2025-05-04T10:48:54Z
Зачем нужно ходить спиной вперед 27 апреля и где нельзя оставлять алкоголь сегодня: приметы и запреты на Стефана
Знай
2025-04-27T02:03:32Z
Почему нельзя сплетничать 5 мая и что нужно высадить в огороде сгеодня: приметы и запреты на Ирины
Знай
2025-05-05T05:46:16Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Почему волосы неидеальны: пять ошибок во время мытья головы
Фокус
2025-05-07T15:57:59Z
Наихудший чай для вашего здоровья: его многие пьют, но он способствует набору лишнего веса
UAToday
2025-05-07T14:45:57Z
Из-за изменений климата Европе угрожает грибок-убийца, - исследование
UAToday
2025-05-07T14:45:41Z
Румбамбар или ревень: польза и вред растения, что следует об этом знать
TSN
2025-05-07T14:03:31Z
Названы пять мест, где укроп никогда не взойдет: об этом обязательно нужно знать всем огородникам
TSN
2025-05-07T13:48:34Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
В Запорожье возросло число травмированных. В ГСЧС показали последствия атаки 6 мая
ZN UA
2025-05-07T04:45:58Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
Выдала щетина - на границе задержали 26-летнего мужчину в женских одеждах, пытавшегося бежать в Молдову
Комсомольская правда
2025-05-07T17:40:29Z
Триллер во Флориде: россиянин пытался угнать элитную яхту, но что-то пошло не так
Новости Украины
2025-05-07T17:40:23Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
«Інтерпайп» запустив виробництво надважких труб для інфраструктури й енергетики
AgroNews
2025-05-07T17:04:27Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Внешняя разведка назвала "маловероятным" укрепление рубля
Корреспондент
2025-04-27T16:01:15Z
МАГАТЭ бьет тревогу: украинские АЭС работают в условиях постоянной опасности
Gazeta UA
2025-04-25T13:27:20Z
Северная Европа запустит оплату картой без интернета
Корреспондент
2025-05-07T18:27:00Z
Гетманцев спрогнозировал снижение налогов в Украине на две трети: "Не благодарите"
UAToday
2025-05-07T17:27:09Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Светлана Гринчук сообщила, что Украина договаривается с Европейским инвестбанком о "зеленых" проектах: от воды до лесов и мусора
Знай
2025-05-07T16:42:07Z
Минфин отчитался, сколько выделили на поддержку местных бюджетов
Хвиля
2025-05-07T16:31:49Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
Донбасс умирает от жажды: оккупанты выкачали водохранилища, а водопроводы развалились. ВИДЕО
Новости Украины
2025-05-07T18:33:49Z
В Киеве археологи нашли еще одни пещеры: почему особенные и где находятся
Telegraf
2025-05-07T18:18:06Z
Враг массированно атаковал Харьков ракетами
Хвиля
2025-04-24T03:57:06Z
Киевский метрополитен решил обновить мебель на 1,4 млн гривен, пока людям не на чем сидеть во время тревог
Знай
2025-05-07T18:12:25Z
Десять дней пролежала без еды под обстрелами: из Покровска спасли женщину на грани смерти
Фокус
2025-05-07T17:43:46Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Volvo отзывает более 413 тысяч автомобилей в США из-за неисправности камер
Корреспондент
2025-05-07T18:30:20Z
Удобная функция "съедает" срок службы аккумуляторов на 40%: что делать
Фокус
2025-05-07T15:06:27Z
Эксклюзив за 2 миллиона евро: на продажу выставили самый дорогой BMW
Фокус
2025-05-07T13:42:43Z
Назвали самые популярные подержанные автомобили из-за рубежа
Gazeta UA
2025-05-07T10:57:40Z
Гибриды принесли Lamborghini почти €900 млн за квартал
Корреспондент
2025-05-06T18:15:55Z
Jeep представил новое поколение внедорожника Compass
Корреспондент
2025-05-06T16:34:01Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
При какой температуре может замерзнуть картофель в земле: агрономы назвали точный градус мороза
TSN
2025-05-07T16:18:57Z
Это уже не модно: назвали пять ошибок в дизайне кухни
Gazeta UA
2025-05-07T15:36:25Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Как наладить доверительные отношения с подростком: полезные советы, которые помогут избежать конфликтов
TSN
2025-05-07T15:06:32Z
Лунный календарь на май 2025: дни для активности и отдыха
Факти ICTV
2025-05-07T14:19:43Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
ПСЖ – "Арсенал": команды назвали стартовые составы на ответный матч полуфинала Лиги чемпионов
ZN UA
2025-05-07T17:55:00Z
Без овертаймов: клубы и УАФ согласовали новый формат Кубка Украины
Факти ICTV
2025-05-07T15:52:33Z
Усик в списке: Брэдли назвал лучших боксеров современности
Корреспондент
2025-05-07T15:42:05Z
Аджагба назвал боксера, который вместо Дюбуа должен драться с Усиком
Корреспондент
2025-05-07T15:11:44Z
Тренер Байера возглавит Реал на Мировом клубном чемпионате-2025
Корреспондент
2025-05-07T14:42:25Z
Стимул к миру? Трамп поднял тему возврата россии к участию на ЧМ-2026
Корреспондент
2025-05-07T13:18:00Z
ПСЖ – Арсенал: где смотреть трансляцию матча Лиги чемпионов
Факти ICTV
2025-05-07T13:17:51Z
Контракт новичка Динамо: раскрыта сумма отступных
Корреспондент
2025-05-07T13:06:09Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
Ветеран PlayStation Сюхэй Ёсида: Clair Obscur: Expedition 33 — идеальный пример современной качественной АА-игры
GameMag
2025-05-07T18:12:59Z
Любите Ghost of Tsushima? Тогда Ghost of Yotei для PlayStation 5 понравится вам еще больше — ветеран PlayStation Сюхэй Ёсида
GameMag
2025-05-07T17:40:27Z
Берите сейчас, потом будет дорого: Microsoft повышает цены на приставки, видеоигры и аксессуары
Знай
2025-05-07T16:51:32Z
Технічні коноплі та бавовник стали перспективними культурами для фермерів України
AgroNews
2025-05-07T16:04:23Z
Меньше слов – больше видео: Netflix меняет главную страницу
Telegraf
2025-05-07T16:03:00Z
«Свои идеи закончились?»: Bungie анонсировала расширение для Destiny 2 в стилистике Star Wars — игроки насторожились
GameMag
2025-05-07T15:52:23Z
Разработчики GTA 6 не верили, что игра выйдет в 2025 году
Знай
2025-05-07T15:51:19Z
На смартфонах появится функция, которая упростит миллионам жизнь: о чем речь
Фокус
2025-05-07T15:00:04Z