MY.UAНовини
Як мобільні оператори готуються до блекаутів і зими: чи буде зв'язок і чого чекати українцям
Як мобільні оператори готуються до блекаутів і зими: чи буде зв'язок і чого чекати українцям

Як мобільні оператори готуються до блекаутів і зими: чи буде зв'язок і чого чекати українцям

Навесні та влітку 2024 року, після більш ніж річної перерви, українці знову зіштовхнулися зі сталібізаційними та екстреними вимкненнями електрики через російські обстріли. Як і взимку 2022 – 2023 років, знеструмлення вплинули й на мобільний зв'язок – без струму він відчутно "падав" впродовж кількох годин.

Влада вирішила забезпечити зв'язок простим рішенням – після Ставки Верховного головнокомандувача щодо мобільних мереж 15 липня Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) оновив вимоги до роботи базових станцій мобільних операторів в умовах воєнного стану. Їх зобов'язали підтримувати автономну роботу базових станцій протягом 10 годин.

До 1 жовтня так мали б працювати щонайменше 60% базових станцій, а до кінця січня 2025 року – абсолютно всі. Однак у спільній заяві трьох гігантів мобільного ринку вони обгрунтували неможливість реалізації таких вимог.

Нині Україна йде за оптимістичним сценарієм в енергетиці. Однак зимова ситуація залишається загрозливою, особливо на тлі ймовірних ударів Росії по мережах АЕС. 24 Канал розпитав в українських операторів мобільного зв'язку, як вони підготувалися до можливих знеструмлень та як забезпечуватимуть зв'язок взимку.

Чи можуть мобільні оператори забезпечити 10 годин зв'язку під час блекауту

Після оновлення вимог НЦУ до роботи мобільних операторів під час блекаутів – мовиться про 10 годин автономної роботи базових станцій – Київстар, lifecell та Vodafone Україна випустили колективну заяву. У ній мовиться про те, що ці вимоги вкрай складно виконати.

Виконання операторами розпорядження НЦУ критично залежить від ситуації в енергетиці. Графіки відключень, які застосовуються сьогодні в країні, унеможливлюють роботу обладнання телекомунікацій під час блекаутів протягом 10 годин. Вимоги НЦУ потребують чіткої взаємодії з енергетиками і повної перебудови інфраструктури в частині енергозабезпечення та розміщення обладнання.

Для виконання цих вимог важливим є постачання електроенергії протягом часу, який необхідний для повного заряджання обладнання резервного живлення. Це вимагає надання дозволів з боку постачальників електроенергії (обленерго) на збільшення потужності електричного струму, що живить базові станції, оскільки збільшення кількості акумуляторів створює подвійне навантаження на енергосистему.

Зверніть увагу! За приблизними розрахунками, аби забезпечити заряджання акумуляторів, які будуть живити базові станції мобільних операторів протягом 10 годин у випадку знеструмлення, знадобиться потужність близько 2,8 ГВт/год електроенергії на добу. Для цього потрібно задіяти потужність по суті одного енергоблоку АЕС.

Окрім енергоємності, є й інші фактори:

  • нестача персоналу операторів та підрядних організацій для обслуговування резервного обладнання, а також пошук можливостей із бронювання технічних працівників (потрібно додатково найняти десятки тисяч спеціалістів);

  • підрядників, які обслуговують операторські мережі, масово мобілізують, і лише обмежена кількість спеціалістів має необхідні навички, а навчання нових займає час;

  • установка й обслуговування генераторів на дахах, де розташовані базові станції (особливо в містах з високою щільністю населення), неможливі через будівельні й санітарні норми;

  • в Україні бракує акумуляторів та генераторів, їх потрібно закуповувати за кордоном, що ускладнюється логістикою та тривалими термінами поставок;

  • законодавчі процедури щодо зміни договорів оренди державного/комунального майна для розміщення додаткового обладнання є повільними та потребують участі в Prozorro, що займає в середньому 6 місяців;

  • критична нестабільність в енергетиці та тривалі відключення електрики погіршують мобільне покриття. Під час блекаутів навантаження на базові станції через збільшений трафік (у 3-4 рази) негативно впливає на швидкість і якість інтернету.

Важливо! Три оператори вже інвестували в енергонезалежність своїх мереж понад 3 мільярди гривень, оновили на своїх базових станціях 370 тисяч акумуляторів, придбали 5,4 тисячі генераторів та інших джерел безперебійного живлення.

Це в кілька разів більше ресурсів для автономної роботи, ніж у 2022 році. До того ж, регулятор в сфері енергетики НКРЕКП у липні оновив процедуру розгляду з боку обленерго заяв операторів зв’язку на збільшення потужності електропостачання для базових станцій. Мобільні оператори вже почали працювати з енергетиками у межах спрощених правил.

Ядерна катастрофа: чим загрожує Україні зима

Україна проходить осінь 2024 року без масових знеструмлень – вони відбуваються лише біля лінії фронту через російські удари. Востаннє стабілізаційні відключення були на початку вересня. Однак подальша ситуація – під питанням.

У вересні голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, народний депутат Сергій Нагорняк в інтерв'ю 24 Каналу розповів, що знеструмлення взимку залежатимуть від погоди – якщо зима буде достатньо теплою, від 0 до 5 градусів тепла, за оптимістичним сценарієм ми можемо пройти зиму або без відключень, або з незначними по 2 – 4 години на добу лише в будні.

Після низки заяв від президента та МЗС про загрозу російських ударів по підстанціях, на які видають електроенергію АЕС, очікування погіршились. Звіт Greenpeace обмалював катастрофічну ситуацію, яка станеться, якщо Росія вдарить по інфраструктурі атомних станцій:

Спершу відбудеться аварійна зупинка багатьох енергоблоків. Стане неможливим електропостачання для охолодження реакторів та басейнів витримки відпрацьованого ядерного палива, а також експлуатації життєво важливих систем безпеки. Різко збільшиться ризик пошкодження активної зони реактора, що призведе до розплавлення ядерного палива та численних аварій по всіх реакторах України, включно з множинними та каскадними аваріями. Від першої втрати живлення реакторами до серйозного пошкодження активної зони реакторів можуть минути лічені години.

Однак перспектива вирішення енергетичної загрози є. Припинення повітряних ударів Росії по енергооб'єктах України та вантажних кораблях може відкрити шлях до переговорів щодо завершення війни, заявив президент Зеленський під час зустрічі з журналістами в Києві 21 жовтня. Якби Москва та Київ домовилися припинити удари по енергетичних об'єктах, це стало б значним кроком до деескалації конфлікту, наголосив президент.

Чи готові до зими мобільні оператори та скільки часу буде зв'язок

У пресслужбі lifecell 24 Каналу повідомили, що наразі триває масштабна робота із забезпечення автономності мережі, починаючи з 2022 року.

  • В оператора є понад 10 тисяч майданчиків по всій країні, 65% з яких вже оснащені альтернативними джерелами живлення – акумуляторними батареями та генераторами.
  • Частину майданчиків вдасться забезпечити за вимогами влади на понад 10 годин.

Нові літієві батареї можуть підтримувати роботу базових станцій протягом 4 – 6 годин за відсутності стаціонарного живлення та помірного навантаження на мережу. Це означає, що більшість наших абонентів по Україні залишаються на зв'язку під час знеструмлень. До прикладу, під час останніх тривалих знеструмлень в Сумах, зв’язок lifecell працював в області до 6 годин завдяки автономним джерелам живлення. А на ключових вузлах – навіть понад 10 годин,
– зазначили у lifecell.

Ще кілька десятків тисяч батарей та сотні генераторів вже в дорозі за замовленням, і оператор очікує на них найближчим часом. Цієї кількості, за підрахунками lifecell, має бути достатньо для забезпечення роботи мережі протягом 10 годин без стаціонарного живлення.

Але є фактори, на які компанія не впливає – вони стоять на заваді виконанню умов від НЦУ у вказані терміни. Щоб подолати їх, lifecell співпрацює з державою – спільно з міністерством цифрової трансформації, повідомили 24 Каналу.

Найбільшими складнощами для виконання вимог НЦУ у lifecell назвали такі:

  • потрібно мати можливість постачання електроенергії протягом часу, який необхідний для повного заряджання обладнання резервного живлення. Це вимагає надання дозволів з боку постачальників електроенергії (обленерго) на збільшення потужності електричного струму, що живить базові станції;
  • нестача персоналу, достатнього для обслуговування резервного обладнання;
  • заборона на встановлення й обслуговування генераторів на дахах будівель, де розташовано більшість базових станцій в містах;
  • відсутність на ринку України затребуваної кількості акумуляторних батарей (десятки тисяч) та стаціонарних генераторів, необхідність закуповувати їх за кордоном, ускладнена логістика і тривалий час поставок закордонними постачальниками;
  • навіть світовий ринок не встигає забезпечити потреби України в акумуляторах.

У Київстар 24 Каналу прокоментували, що оператор готується до зимового сезону та можливих блекаутів та інвестував у енергонезалежність мережі з 2022 року понад 1,9 мільярда гривень.

Станом на жовтень 2024 року на базових станціях встановлено 124 тисяч нових літієвих акумуляторів (АКБ), які забезпечують до 4 годин автономної роботи. Додатково 2390 генераторів підтримують роботу ключових об'єктів мережі. Понад 68% мережі має чотиригодинне резервне живлення, а 32% — від 2 до 4 годин. Для підтримки послуги "Домашній Інтернет" встановлено близько 50 тис. джерел безперебійного живлення (ДБЖ) у 24 тисячах багатоквартирних будинків,
– зазначили в оператора.

Наразі Київстар планує закупити 113 000 нових акумуляторів для базових станцій та 1427 промислових генераторів. Оператор має на меті забезпечити 25% мережі можливістю роботи від генераторів та досягти шести годинного резервування для всіх ключових об'єктів.

"Особливу увагу приділено критично важливим об'єктам, визначеним РНБО, які забезпечені генеруючими потужностями для підтримки зв'язку протягом мінімум трьох діб у випадках повномасштабних блекаутів. Також компанія планує провести повторне резервування фіксованого зв’язку потужнішими батареями", – додають у Київстар.

Підключити до автономної генерації усі без винятку об'єкти телеком-мережі – технічно неможливо, попри всі зусилля команди, кажуть у Київстар. Тому у ситуаціях, коли відключення електроенергії є масштабними і довготривалими, компанія змушена буде встановлювати пріоритети у забезпеченні живлення базових станцій.

Оператор також закликає користувачів до зваженого використання послуг під час можливих блекаутів – не завантажувати "важкий" контент через мобільний інтернет, користуватися дзвінками, SMS і текстовим повідомленням у месенджерах, а також послугою "національний роумінг".

На жаль, оператор Vodafone так і не відповів на запит 24 Каналу про підготовку мережі до можливих знеструмлень.

Проте, в коментарі Суспільному ще у вересні у Vodafone повідомили, що всі базові станції обладнані новими літієво-феромно-фосфатними акумуляторними батареями, які мають тривалий термін служби і швидше заряджаються – трохи більше години.

Більшість базових станцій оператора зможуть працювати без світла 4 – 6 годин. Також Vodafone розглядає можливість встановлення дизельгенераторів на критичних комунікаційних об'єктах, оператор намагатиметься зарезервувати живлення на найважливіших точках.

Чи зростуть ціни на послуги та чи покращиться зв'язок під час блекаутів

Вирішення стійкості мобільного зв'язку – це фінансове питання, адже операторам треба купувати батареї. Раніше базові станції були оснащені батареями на випадок короткострокових знеструмлень, однак вони швидко вийшли з ладу внаслідок частих і довготривалих відключень, розповіла 24 Каналу голова Ради Телекомунікаційної палати України Тетяна Попова.

Тож оператори почали замінювати їх на нові літієві батареї, які швидше заряджаються й витримують в рази більше циклів заряду/розряду.

Але їх потрібно постійно закуповувати, доставляти, встановлювати, обслуговувати. І проблема навіть не стільки в коштах на все це, а у величезних за об’ємами партіях, в яких є потреба,
– зазнасчила Тетяна Попова.

Щодо тарифної політики – вона формується, за словами Попової, інфляцією, зростанням податків та комунальних платежів, відновленням чи модернізацією мереж, а також придбанням та встановленням десятків тисяч джерел резервного живлення.

Для операторів знайти баланс між забезпеченням зв’язку в умовах війни і можливістю надавати послуги за доступною ціною – непроста задача. Але чи будуть рости тарифи, коли і на скільки – кожен бізнес вирішує самостійно,
– пояснює Попова.

На думку експертки, завдяки наявності здорової конкуренції на ринку мобільних послуг, кожен оператор, розуміючи також економічну ситуацію в країні, прийме максимально вивірене рішення.

Теги за темою
Інтернет
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Рубіо підтвердив генсеку НАТО, що США готові відійти від встановлення миру в Україні
Европейская правда
2025-04-18T18:54:15Z
Суд у Словенії виправдав експрем’єра у другій справі про корупцію
УкраинФорм
2025-04-18T18:51:01Z
У Зеленського відповіли на цинічну заяву Кремля щодо ударів по енергетиці
Telegraf
2025-04-18T18:30:35Z
Трамп повертається спиною до російсько-української війни
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T18:30:15Z
Одна ракета розірвалася, інша – влучила: Зеленський показав наслідки удару по Харкову
24tv
2025-04-18T18:28:20Z
США могут покинуть Украину, детали меморандума о недрах, рейтинг Трампа: новости дня
Европейская правда
2025-04-18T18:28:08Z
У Трампа представили мирний план з відмовою Києва від окупованих територій - Bloomberg
GlavRed
2025-04-18T18:27:11Z
Якщо США вийдуть з перемовин: Трамп відповів, чи надаватиме надалі військову підтримку Україні
24tv
2025-04-18T18:27:10Z
Буде дуже складно, – політолог пояснив, що готує Путін вже найближчим часом
24tv
2025-04-18T18:21:54Z
Кажуть, кінофестиваль ЛГБТ у страстну пʼятницю – це провокація?
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T18:57:46Z
В уряді розповіли, чи підвищать зарплати вихователям дитсадків
24tv
2025-04-18T18:57:04Z
Українські розробники протестували на полігоні малі FPV-бомбери
УкраинФорм
2025-04-18T18:46:26Z
Відпустка у Польщі: українцям розповіли, як розрахувати виплату та грошову компенсацію
Хвиля
2025-04-18T18:42:17Z
Верхівки пасок: новий маркетинговий тренд чи виклик традиціям? Роз'яснення митрополита Драбинка
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T18:39:41Z
Найгарніші привітання з Великоднем 2025: яскраві листівки для рідних і друзів
24tv
2025-04-18T18:33:11Z
Робота у Запоріжжі: шукають пенсіонерів для нескладної роботи, готові платити від 15 тисяч гривень
Политека
2025-04-18T18:31:43Z
Ресторан у Китаї перетворив слонячий гній на делікатес
360ua.news
2025-04-18T18:21:51Z
Напередодні Великодня: Клопотенко, ONUKA та Патока дослідили забуті традиції українців
24tv
2025-04-18T18:15:31Z
На Сумщині зникло світло після обстрілу РФ – що відомо
Факти ICTV
2025-04-18T18:37:58Z
Росіяни закріплюються в Калиновому та пускають дрони на Костянтинівку, – DeepState
24tv
2025-04-18T18:30:56Z
Мотоштурм. Нова тактика російської арміїСюжет
1News
2025-04-18T18:15:39Z
Не лише Ужгород: куди ще можна поїхати в Україні, щоб побачити сакури
24tv
2025-04-18T18:12:10Z
"Сотні мільйонів розікрали": ексрадник Кличка розповів про цифрову мафію в Києві
FaceNews
2025-04-18T17:36:16Z
Новий рекорд зі знищення техніки ЗС РФ: скільки ЗСУ спалили машин
Фокус
2025-04-18T17:30:59Z
Україну заливатимуть грозові зливи: у регіонах раптово змінюється погода
GlavRed
2025-04-18T17:27:43Z
Мінус САУ та авто окупантів: на Лиманському напрямку дрони завдали ворогу значних втрат
24tv
2025-04-18T17:12:29Z
Столичний адвокат обіцяв за $15000 оновити дані військовозобов’язаних у ТЦК без їх присутності та працевлаштувати з бронюванням
Украина Криминальная
2025-04-18T17:06:40Z
Українська зірка Шахтаря вдруге стане батьком: зворушливе відео
24tv
2025-04-18T18:45:46Z
Фестиваль квір-кіно Sunny Bunny заявив, що не прагнув «хайпанути» на даті заходу, яка припала на Великдень
Детектор М
2025-04-18T17:48:54Z
Вона дуже гарна, – Вадим Олійник прокоментував чутки про стосунки з переможницею "Холостяка-13"
24tv
2025-04-18T17:06:55Z
Український кіноальманах «Війна очима тварин» їде на фестиваль в Америку
УкраинФорм
2025-04-18T16:42:06Z
"Уже зайшла не в ті двері": почалися гоніння і перевірки Ані Лорак у РФ
GlavRed
2025-04-18T16:27:56Z
"Не було секретом": відомий режисер зізнався, як виїхав за кордон під час війни
Фокус
2025-04-18T16:06:08Z
7 найпопулярніших ролей Тараса Цимбалюка, який стане головним героєм шоу "Холостяк-14"
24tv
2025-04-18T16:03:34Z
Пориньте в атмосферу свята: куди поїхати в Україні на вихідних і на Великдень
24tv
2025-04-18T16:03:19Z
Вікенд у Києві: що подивитись на вихідних 19-20 квітня
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T16:03:00Z
Українським медикам передали чергову партію «швидких» Kia Bongo
AutoCentre
2025-04-18T17:01:09Z
Медичний канабіс проти раку: нові несподівані висновки вчених
Факти ICTV
2025-04-18T14:34:09Z
Знайшли простий спосіб зменшити ризик інфекційних захворювань
24tv
2025-04-18T14:27:57Z
З кінця лютого ціни на ліки з переліку ТОП-100 знизилися на 27% - Шмигаль
УкраинФорм
2025-04-18T13:19:54Z
Як Lviv IT Cluster промотує IT-галузь в Україні та як у цьому допомагає EU4Digital
24tv
2025-04-18T13:03:57Z
Фахівці попереджають про небезпеку ятрогенного ботулізму після ботулотоксинових ін’єкцій
360ua.news
2025-04-18T13:00:49Z
Вчені відкрили формулу ідеального дня
Подробности
2025-04-18T12:45:53Z
Глобальне потепління загрожує психічному здоров’ю
360ua.news
2025-04-18T12:31:11Z
Три місяці тому ліквідували МСЕК - Шмигаль розповів про результати
УкраинФорм
2025-04-18T12:00:37Z
Внаслідок ракетної атаки по Харкову постраждав волонтер Олег Світлаков
24tv
2025-04-18T18:42:46Z
Поштовхи могли чути на Одещині: поблизу України стався землетрус
Telegraf
2025-04-18T18:39:58Z
Стала жертвою цинічного удару росіян: у Сумах поховали 31-річну Юлію Єлшанську
24tv
2025-04-18T18:36:38Z
Замість сторожового собаки: у Британії алігатор охороняв наркотики та зброю
Фокус
2025-04-18T18:30:00Z
Частину Польщі накрила негода, подекуди пейзаж нагадував зиму
Европейская правда
2025-04-18T18:22:19Z
Телефонів на понад пів мільйона гривень виявили на кордоні з Румунією
InternetUA
2025-04-18T18:07:32Z
Пенсія в Києві: чоловік привласнив майже 230 тисяч, суд виніс рішення
Политека
2025-04-18T18:01:41Z
Число постраждалих внаслідок удару баллістикою по Харкову зросло до 103
Комсомольская правда
2025-04-18T17:45:31Z
Троє чоловіків опинилися у СІЗО за підозрою у катуванні підлітка на Київщині
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T17:06:59Z
Знадобиться масло та чашка: лайфхак, що допоможе ідеально заточити кухонний ніж
24tv
2025-04-18T18:57:53Z
Співзалежність у стосунках: як розпізнати та чим небезпечна
24tv
2025-04-18T18:48:59Z
Троянди будуть цвісти все літо: зробіть зараз одну дрібничку
24tv
2025-04-18T18:33:58Z
Рецепт, який прийшов крізь покоління: як приготувати традиційну паску на заквасці
24tv
2025-04-18T18:15:40Z
Вчені вивели "рецепт ідеального дня": що до нього входить
24tv
2025-04-18T18:06:09Z
Паска буде не тільки смачна, а й красива: як збивати білки для глазурі
24tv
2025-04-18T17:06:16Z
Запах дійде аж до сусідів: ароматні квіти, які треба посадити в саду цього року
24tv
2025-04-18T16:51:22Z
Прості й бюджетні ідеї, щоб позбутися безладу: як організувати кабелі вдома
24tv
2025-04-18T16:39:52Z
Японська "суші-паска": в TikTok віруситься незвична варіація великодньої страви
Telegraf
2025-04-18T16:36:26Z
Укрзалізниця призначила додатковий поїзд Київ - Кам'янець-Подільський
УкраинФорм
2025-04-18T18:51:38Z
"Укрпошта" продаватиме у поштових відділеннях ковбасу: гендиректор пояснив навіщо
Фокус
2025-04-18T18:45:33Z
Сумам загрожують відключення світла після атаки РФ
1News
2025-04-18T18:31:27Z
Зростання цін в Україні: Нацбанк сказав, чого чекати від ВВП та інфляції
Хвиля
2025-04-18T18:24:20Z
В "Укрпошті" з гумором спробували пояснити ідею продажу ковбаси у відділеннях
Telegraf
2025-04-18T18:06:37Z
У Raiffeisen спростували новину про призупинку продажу російського підрозділу
УкраинФорм
2025-04-18T17:51:08Z
Пенсіонерів обкладуть податками: у кого держава забиратиме частину виплат
Знай
2025-04-18T17:30:53Z
Нацбанк оновив курс валют перед Великоднем
Gazeta UA
2025-04-18T16:54:27Z
В Україні активно продають новий вид підроблених цигарок: скільки вони коштують і як відрізнити
Telegraf
2025-04-18T16:45:23Z
Реал має намір підписати Субіменді — ЗМІ
Football.ua
2025-04-18T18:49:10Z
Це в голові не вкладається, – Мілевський розніс експартнера по Динамо за підтримку росіян
24tv
2025-04-18T18:33:49Z
Баварія хоче продовжити контракт з Упамекано
Football.ua
2025-04-18T18:21:37Z
Чемпіон світу назвав причину, чому не відбувся бій проти скандального блогера
24tv
2025-04-18T18:12:04Z
Реал провів перемовини з агентом Хабі Алонсо – Плеттенберг
Football.ua
2025-04-18T18:10:49Z
Українська олімпійська медалістка показала зруйнований Росією спортивний комплекс
ZN UA
2025-04-18T18:04:54Z
Галатасарай націлився на Граніта Джаку
Football.ua
2025-04-18T17:55:33Z
Динамо розгромило Оболонь у київському дербі та наблизилося до чемпіонства
24tv
2025-04-18T17:30:40Z
Чемпіонат України. «Динамо» розгромило «Оболонь»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T17:27:07Z
Гігантська пилова буря нависла над найсуворішою пустелею Китаю: NASA показало фото з космосу
InternetUA
2025-04-18T18:49:58Z
«Суспільне Вінниця» отримало срібну кнопку від YouTube
Детектор М
2025-04-18T18:25:24Z
Швидкість інтернетту миттєво "злетить": як покращити сигнал Wi-Fi у будинку
GlavRed
2025-04-18T17:27:27Z
Соцмережа майбутнього на базі ШІ: як творці ChatGPT готують конкурента для X Маска і Meta
24tv
2025-04-18T17:03:31Z
Повстання роботів відкладається: Ілон Маск не може створити Optimus без Китаю
Фокус
2025-04-18T17:01:53Z
Департамент Маска DOGE підозрюють у кібероперації на користь Росії
InternetUA
2025-04-18T17:00:00Z
Експерти назвали кращий iPhone у 2025 році
InternetUA
2025-04-18T15:58:43Z
Мертвий інтернет і фальшивий Пол Маккартні: найдивніші теорії змови
Фокус
2025-04-18T15:51:55Z
Італійська газета Il Foglio щотижня випускатиме окрему рубрику, створену штучним інтелектом
Детектор М
2025-04-18T15:45:04Z
Tesla скорочує виробництво Cybertruck
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T18:30:43Z
Кличко витратив $92K на Мустанг, але покупці не схочуть платити менше $65K
Топ Жир
2025-04-18T18:30:18Z
Tesla змінює виробництво Cybertruck на більш популярні моделі
Топ Жир
2025-04-18T18:00:33Z
Volkswagen розглядає можливість створення пікапу для США — можливо, це буде електромобіль з запасом ходу
Топ Жир
2025-04-18T17:15:09Z
Дешево, але проблемно з перших кілометрів: які два авто краще не купувати
GlavRed
2025-04-18T16:27:17Z
Зірка “Відремонтую Твою Кару” продаватиме Двідратний Зарядний Пристрій, а незнайомець будує його
Топ Жир
2025-04-18T16:15:13Z
Скористайтеся нагодою та придбайте Ford за більш вигідною ціною, оскільки вартість незабаром зросте
Топ Жир
2025-04-18T15:30:48Z
Porsche 911 GT3 став найшвидшим авто з МКП
AutoCentre
2025-04-18T15:09:16Z
Задній хід: MINI відмовилась від повного переходу на електромобілі
AutoGeek
2025-04-18T14:45:24Z