MY.UAНовини
Як мобільні оператори готуються до блекаутів і зими: чи буде зв'язок і чого чекати українцям
Як мобільні оператори готуються до блекаутів і зими: чи буде зв'язок і чого чекати українцям

Як мобільні оператори готуються до блекаутів і зими: чи буде зв'язок і чого чекати українцям

Навесні та влітку 2024 року, після більш ніж річної перерви, українці знову зіштовхнулися зі сталібізаційними та екстреними вимкненнями електрики через російські обстріли. Як і взимку 2022 – 2023 років, знеструмлення вплинули й на мобільний зв'язок – без струму він відчутно "падав" впродовж кількох годин.

Влада вирішила забезпечити зв'язок простим рішенням – після Ставки Верховного головнокомандувача щодо мобільних мереж 15 липня Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) оновив вимоги до роботи базових станцій мобільних операторів в умовах воєнного стану. Їх зобов'язали підтримувати автономну роботу базових станцій протягом 10 годин.

До 1 жовтня так мали б працювати щонайменше 60% базових станцій, а до кінця січня 2025 року – абсолютно всі. Однак у спільній заяві трьох гігантів мобільного ринку вони обгрунтували неможливість реалізації таких вимог.

Нині Україна йде за оптимістичним сценарієм в енергетиці. Однак зимова ситуація залишається загрозливою, особливо на тлі ймовірних ударів Росії по мережах АЕС. 24 Канал розпитав в українських операторів мобільного зв'язку, як вони підготувалися до можливих знеструмлень та як забезпечуватимуть зв'язок взимку.

Чи можуть мобільні оператори забезпечити 10 годин зв'язку під час блекауту

Після оновлення вимог НЦУ до роботи мобільних операторів під час блекаутів – мовиться про 10 годин автономної роботи базових станцій – Київстар, lifecell та Vodafone Україна випустили колективну заяву. У ній мовиться про те, що ці вимоги вкрай складно виконати.

Виконання операторами розпорядження НЦУ критично залежить від ситуації в енергетиці. Графіки відключень, які застосовуються сьогодні в країні, унеможливлюють роботу обладнання телекомунікацій під час блекаутів протягом 10 годин. Вимоги НЦУ потребують чіткої взаємодії з енергетиками і повної перебудови інфраструктури в частині енергозабезпечення та розміщення обладнання.

Для виконання цих вимог важливим є постачання електроенергії протягом часу, який необхідний для повного заряджання обладнання резервного живлення. Це вимагає надання дозволів з боку постачальників електроенергії (обленерго) на збільшення потужності електричного струму, що живить базові станції, оскільки збільшення кількості акумуляторів створює подвійне навантаження на енергосистему.

Зверніть увагу! За приблизними розрахунками, аби забезпечити заряджання акумуляторів, які будуть живити базові станції мобільних операторів протягом 10 годин у випадку знеструмлення, знадобиться потужність близько 2,8 ГВт/год електроенергії на добу. Для цього потрібно задіяти потужність по суті одного енергоблоку АЕС.

Окрім енергоємності, є й інші фактори:

  • нестача персоналу операторів та підрядних організацій для обслуговування резервного обладнання, а також пошук можливостей із бронювання технічних працівників (потрібно додатково найняти десятки тисяч спеціалістів);

  • підрядників, які обслуговують операторські мережі, масово мобілізують, і лише обмежена кількість спеціалістів має необхідні навички, а навчання нових займає час;

  • установка й обслуговування генераторів на дахах, де розташовані базові станції (особливо в містах з високою щільністю населення), неможливі через будівельні й санітарні норми;

  • в Україні бракує акумуляторів та генераторів, їх потрібно закуповувати за кордоном, що ускладнюється логістикою та тривалими термінами поставок;

  • законодавчі процедури щодо зміни договорів оренди державного/комунального майна для розміщення додаткового обладнання є повільними та потребують участі в Prozorro, що займає в середньому 6 місяців;

  • критична нестабільність в енергетиці та тривалі відключення електрики погіршують мобільне покриття. Під час блекаутів навантаження на базові станції через збільшений трафік (у 3-4 рази) негативно впливає на швидкість і якість інтернету.

Важливо! Три оператори вже інвестували в енергонезалежність своїх мереж понад 3 мільярди гривень, оновили на своїх базових станціях 370 тисяч акумуляторів, придбали 5,4 тисячі генераторів та інших джерел безперебійного живлення.

Це в кілька разів більше ресурсів для автономної роботи, ніж у 2022 році. До того ж, регулятор в сфері енергетики НКРЕКП у липні оновив процедуру розгляду з боку обленерго заяв операторів зв’язку на збільшення потужності електропостачання для базових станцій. Мобільні оператори вже почали працювати з енергетиками у межах спрощених правил.

Ядерна катастрофа: чим загрожує Україні зима

Україна проходить осінь 2024 року без масових знеструмлень – вони відбуваються лише біля лінії фронту через російські удари. Востаннє стабілізаційні відключення були на початку вересня. Однак подальша ситуація – під питанням.

У вересні голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, народний депутат Сергій Нагорняк в інтерв'ю 24 Каналу розповів, що знеструмлення взимку залежатимуть від погоди – якщо зима буде достатньо теплою, від 0 до 5 градусів тепла, за оптимістичним сценарієм ми можемо пройти зиму або без відключень, або з незначними по 2 – 4 години на добу лише в будні.

Після низки заяв від президента та МЗС про загрозу російських ударів по підстанціях, на які видають електроенергію АЕС, очікування погіршились. Звіт Greenpeace обмалював катастрофічну ситуацію, яка станеться, якщо Росія вдарить по інфраструктурі атомних станцій:

Спершу відбудеться аварійна зупинка багатьох енергоблоків. Стане неможливим електропостачання для охолодження реакторів та басейнів витримки відпрацьованого ядерного палива, а також експлуатації життєво важливих систем безпеки. Різко збільшиться ризик пошкодження активної зони реактора, що призведе до розплавлення ядерного палива та численних аварій по всіх реакторах України, включно з множинними та каскадними аваріями. Від першої втрати живлення реакторами до серйозного пошкодження активної зони реакторів можуть минути лічені години.

Однак перспектива вирішення енергетичної загрози є. Припинення повітряних ударів Росії по енергооб'єктах України та вантажних кораблях може відкрити шлях до переговорів щодо завершення війни, заявив президент Зеленський під час зустрічі з журналістами в Києві 21 жовтня. Якби Москва та Київ домовилися припинити удари по енергетичних об'єктах, це стало б значним кроком до деескалації конфлікту, наголосив президент.

Чи готові до зими мобільні оператори та скільки часу буде зв'язок

У пресслужбі lifecell 24 Каналу повідомили, що наразі триває масштабна робота із забезпечення автономності мережі, починаючи з 2022 року.

  • В оператора є понад 10 тисяч майданчиків по всій країні, 65% з яких вже оснащені альтернативними джерелами живлення – акумуляторними батареями та генераторами.
  • Частину майданчиків вдасться забезпечити за вимогами влади на понад 10 годин.

Нові літієві батареї можуть підтримувати роботу базових станцій протягом 4 – 6 годин за відсутності стаціонарного живлення та помірного навантаження на мережу. Це означає, що більшість наших абонентів по Україні залишаються на зв'язку під час знеструмлень. До прикладу, під час останніх тривалих знеструмлень в Сумах, зв’язок lifecell працював в області до 6 годин завдяки автономним джерелам живлення. А на ключових вузлах – навіть понад 10 годин,
– зазначили у lifecell.

Ще кілька десятків тисяч батарей та сотні генераторів вже в дорозі за замовленням, і оператор очікує на них найближчим часом. Цієї кількості, за підрахунками lifecell, має бути достатньо для забезпечення роботи мережі протягом 10 годин без стаціонарного живлення.

Але є фактори, на які компанія не впливає – вони стоять на заваді виконанню умов від НЦУ у вказані терміни. Щоб подолати їх, lifecell співпрацює з державою – спільно з міністерством цифрової трансформації, повідомили 24 Каналу.

Найбільшими складнощами для виконання вимог НЦУ у lifecell назвали такі:

  • потрібно мати можливість постачання електроенергії протягом часу, який необхідний для повного заряджання обладнання резервного живлення. Це вимагає надання дозволів з боку постачальників електроенергії (обленерго) на збільшення потужності електричного струму, що живить базові станції;
  • нестача персоналу, достатнього для обслуговування резервного обладнання;
  • заборона на встановлення й обслуговування генераторів на дахах будівель, де розташовано більшість базових станцій в містах;
  • відсутність на ринку України затребуваної кількості акумуляторних батарей (десятки тисяч) та стаціонарних генераторів, необхідність закуповувати їх за кордоном, ускладнена логістика і тривалий час поставок закордонними постачальниками;
  • навіть світовий ринок не встигає забезпечити потреби України в акумуляторах.

У Київстар 24 Каналу прокоментували, що оператор готується до зимового сезону та можливих блекаутів та інвестував у енергонезалежність мережі з 2022 року понад 1,9 мільярда гривень.

Станом на жовтень 2024 року на базових станціях встановлено 124 тисяч нових літієвих акумуляторів (АКБ), які забезпечують до 4 годин автономної роботи. Додатково 2390 генераторів підтримують роботу ключових об'єктів мережі. Понад 68% мережі має чотиригодинне резервне живлення, а 32% — від 2 до 4 годин. Для підтримки послуги "Домашній Інтернет" встановлено близько 50 тис. джерел безперебійного живлення (ДБЖ) у 24 тисячах багатоквартирних будинків,
– зазначили в оператора.

Наразі Київстар планує закупити 113 000 нових акумуляторів для базових станцій та 1427 промислових генераторів. Оператор має на меті забезпечити 25% мережі можливістю роботи від генераторів та досягти шести годинного резервування для всіх ключових об'єктів.

"Особливу увагу приділено критично важливим об'єктам, визначеним РНБО, які забезпечені генеруючими потужностями для підтримки зв'язку протягом мінімум трьох діб у випадках повномасштабних блекаутів. Також компанія планує провести повторне резервування фіксованого зв’язку потужнішими батареями", – додають у Київстар.

Підключити до автономної генерації усі без винятку об'єкти телеком-мережі – технічно неможливо, попри всі зусилля команди, кажуть у Київстар. Тому у ситуаціях, коли відключення електроенергії є масштабними і довготривалими, компанія змушена буде встановлювати пріоритети у забезпеченні живлення базових станцій.

Оператор також закликає користувачів до зваженого використання послуг під час можливих блекаутів – не завантажувати "важкий" контент через мобільний інтернет, користуватися дзвінками, SMS і текстовим повідомленням у месенджерах, а також послугою "національний роумінг".

На жаль, оператор Vodafone так і не відповів на запит 24 Каналу про підготовку мережі до можливих знеструмлень.

Проте, в коментарі Суспільному ще у вересні у Vodafone повідомили, що всі базові станції обладнані новими літієво-феромно-фосфатними акумуляторними батареями, які мають тривалий термін служби і швидше заряджаються – трохи більше години.

Більшість базових станцій оператора зможуть працювати без світла 4 – 6 годин. Також Vodafone розглядає можливість встановлення дизельгенераторів на критичних комунікаційних об'єктах, оператор намагатиметься зарезервувати живлення на найважливіших точках.

Чи зростуть ціни на послуги та чи покращиться зв'язок під час блекаутів

Вирішення стійкості мобільного зв'язку – це фінансове питання, адже операторам треба купувати батареї. Раніше базові станції були оснащені батареями на випадок короткострокових знеструмлень, однак вони швидко вийшли з ладу внаслідок частих і довготривалих відключень, розповіла 24 Каналу голова Ради Телекомунікаційної палати України Тетяна Попова.

Тож оператори почали замінювати їх на нові літієві батареї, які швидше заряджаються й витримують в рази більше циклів заряду/розряду.

Але їх потрібно постійно закуповувати, доставляти, встановлювати, обслуговувати. І проблема навіть не стільки в коштах на все це, а у величезних за об’ємами партіях, в яких є потреба,
– зазнасчила Тетяна Попова.

Щодо тарифної політики – вона формується, за словами Попової, інфляцією, зростанням податків та комунальних платежів, відновленням чи модернізацією мереж, а також придбанням та встановленням десятків тисяч джерел резервного живлення.

Для операторів знайти баланс між забезпеченням зв’язку в умовах війни і можливістю надавати послуги за доступною ціною – непроста задача. Але чи будуть рости тарифи, коли і на скільки – кожен бізнес вирішує самостійно,
– пояснює Попова.

На думку експертки, завдяки наявності здорової конкуренції на ринку мобільних послуг, кожен оператор, розуміючи також економічну ситуацію в країні, прийме максимально вивірене рішення.

Теги за темою
Інтернет
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Мільйонні збитки та сотні порушень: Держекоінспекція підбила підсумки тижня боротьби за чисте довкілля
Знай
2025-07-11T11:01:29Z
Україна підписала меморандум про співпрацю з Німецьким фондом Маршалла
Хвиля
2025-07-11T11:01:04Z
На Львівщині стартував сезон збору лохини
AgroPortal
2025-07-11T11:00:08Z
Американська компанія, яку конфіскувала Росія, планує постачати продукцію до КНДР та Китаю
24tv
2025-07-11T10:52:53Z
Долар зріс в обмінниках, а євро планомірно падає: як змінився курс в Україні
Фокус
2025-07-11T10:31:25Z
Подорожчання хліба у Харкові: ціни рекордно злетіли вгору
Политека
2025-07-11T10:31:04Z
Закупівельні ціни на молоко в Україні почнуть зростати за певних умов
AgroPortal
2025-07-11T10:30:35Z
Яку пенсію отримуватимуть українці, що мали мінімальну зарплату
TSN
2025-07-11T10:30:15Z
Мінус 15% за тиждень: в Україні популярна ягода дешевшає на очах
GlavRed
2025-07-11T10:25:00Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів у Хмельницькому: лікарі готові допомогти безоплатно, куди звертатись
Политека
2025-07-11T11:01:34Z
В Україні вироблятимуть інноваційні ліки проти онкологічних захворювань
УкраинФорм
2025-07-11T10:40:39Z
Більшість на них навіть не дивиться: названо найкорисніші гриби в Україні
GlavRed
2025-07-11T10:25:57Z
Буде як нова: чим відмити жир та нагар в духовці
24tv
2025-07-11T09:40:18Z
Популярні препарати виявилися небезпечними для літніх людей: вони буквально уповільнюють їхнє тіло
Фокус
2025-07-11T09:37:18Z
У Чернівецькій і Вінницький областях зафіксували спалахи гострих кишкових інфекцій
УкраинФорм
2025-07-11T09:16:53Z
Іржа на соняшнику особливо поширена в регіонах із підвищеною вологістю
AgroPortal
2025-07-11T08:30:09Z
ТСК вивчить ефективність НАБУ після низки викриттів і критичних висновків аудиту - нардеп
GlavRed
2025-07-11T11:01:37Z
Парламент Молдови ухвалив символічну декларацію на підтримку європейського курсу
Европейская правда
2025-07-11T10:58:10Z
Літак над Києвом неочікувано "передав привіт" Путіну. Куди він летів, карта та відео
Telegraf
2025-07-11T10:58:05Z
Слідчі ДБР прийшли з обшуком до ексміністра інфраструктури Кубракова
Комсомольская правда
2025-07-11T10:48:57Z
Путін серйозно розглядає можливість ядерного удару — The Telegraph
ZN UA
2025-07-11T10:46:59Z
Журналіст Такаші Хірано пояснив, чому Японія ніколи не почне війну з Росією за Курили
24tv
2025-07-11T10:46:04Z
Рубіо заявив про "високі шанси" зустрічі Трампа та Сі Цзіньпіна
Европейская правда
2025-07-11T10:40:49Z
Передача США застарілих ракет Україні замість утилізації стала б дієвим рішенням для обох країн - Залужний
УкраинФорм
2025-07-11T10:40:40Z
Європа готова узгоджувати санкційні дії зі США: сподіваємося, що законодавчий процес там просунеться
ZN UA
2025-07-11T10:40:20Z
Заплатили понад ₴2,1 млн за рослини, які не отримали – затримано посадовця КП УЗН Святошинського району Києва
Украина Криминальная
2025-07-11T10:52:34Z
У Костянтинівці росіяни обстріляли сміттєвоз
УкраинФорм
2025-07-11T10:52:32Z
Українцям прогнозують спеку з локальними грозами
1News
2025-07-11T10:52:22Z
Спека візьме паузу: у яких областях України різко впаде температура
GlavRed
2025-07-11T10:52:11Z
Російські війська захопили Ялту в Донецькій області
Gazeta UA
2025-07-11T10:40:03Z
Ворог атакував Одесу дронами: восьмеро постраждалих, пошкоджені будинки й інфраструктура
УкраинФорм
2025-07-11T10:31:00Z
Російська армія завдала два удари ФАБами по Костянтинівці
УкраинФорм
2025-07-11T10:22:04Z
На Запоріжжі внаслідок російського артобстрілу загинув чоловік
УкраинФорм
2025-07-11T10:19:31Z
Кличко назвав «абсурдом і театральщиною» підозри екссекретарю Київради та очільнику транспортного департаменту
Украина Криминальная
2025-07-11T10:10:13Z
Росія атакувала 79 дронами, сили ППО збили 44
Комсомольская правда
2025-07-11T10:57:19Z
У Росії заявили про загибель командира 155 бригади
1News
2025-07-11T10:52:24Z
10 спеціальностей з найбільшими обсягами держзамовлення у 2025 році
24tv
2025-07-11T10:46:47Z
Півстоліття пам’яті: як у США відкрили найбільшу капсулу часу з авто всередині
Топ Жир
2025-07-11T10:46:35Z
Стало відомо, як спрацювала ППО у ніч на п’ятницю
1News
2025-07-11T10:46:30Z
Працював на росіян, але розкаявся? В Нацполіції пояснили, що буде з такими
Telegraf
2025-07-11T10:43:55Z
Теща втікача Влада Ями перервала мовчання і публічно висловилася про нього - деталі
GlavRed
2025-07-11T10:43:29Z
В Україні вводять колективну відповідальність: єдине житло відберуть через борги родичів
Знай
2025-07-11T10:37:36Z
Таксист "обміняв" квартиру на прибережну віллу вартістю 4 млн фунтів: у чому його секрет
Фокус
2025-07-11T10:37:04Z
"В нього немає мізків": Кондратюк жорстко пройшовся по Вєрці Сердючці
Фокус
2025-07-11T11:00:17Z
ЄС посилює підтримку української культури та спадщини
УкраинФорм
2025-07-11T10:58:03Z
"Спогади безтурботного життя розблоковано": нова пісня Дорофєєвої та Позитива розриває мережу
24tv
2025-07-11T10:36:36Z
«УКRАЇNKИ»: У Києві відкрили виставку до 100-річчя Союзу Українок Америки
ZN UA
2025-07-11T10:25:28Z
68-річна Оксана Білозір "засвітилася" без макіяжу на пляжі в Маямі
Фокус
2025-07-11T10:22:12Z
Зйомки з росіянами і пости російською: де зараз Заслужена артистка України Олена Хижна і що говорить про війну
Telegraf
2025-07-11T10:16:44Z
Ілона Гвоздьова передумала розлучатися з чоловіком - суд залишив її заяву без розгляду
Комсомольская правда
2025-07-11T10:04:35Z
Ексчоловік Наталки Денисенко показався на публіці після розлучення: акторка відреагувала
TSN
2025-07-11T09:34:56Z
Як створити образ в стилі француженок: зверніть увагу на 6 речей
24tv
2025-07-11T09:24:18Z
Ніякої мороки – змішав і готово: сир "Філадельфія" в домашніх умовах з 4 інгредієнтів
24tv
2025-07-11T10:30:47Z
Нереальна солона вівсянка на сніданок: помідори та сир
GlavRed
2025-07-11T10:25:42Z
Ніколи не садіть ці овочеві культури на одній грядці, бо врожаю не буде
TSN
2025-07-11T10:04:20Z
5 причин, чому ваш дім постійно виглядає неохайним: більшість навіть не помічають
24tv
2025-07-11T09:28:54Z
Яблуниця чи Татарів: яке село обрати для відпочинку в Карпатах
24tv
2025-07-11T09:10:50Z
Перша зустріч з колегами: як справити неперевершене враження і уникнути курйозів
Gazeta UA
2025-07-11T09:04:29Z
Що таке "оладки" та яке походження має ця відома страва
24tv
2025-07-11T08:36:35Z
Китайський гороскоп на завтра 12 липня: Кроликам - заздрість, Бикам - дурниці
GlavRed
2025-07-11T08:25:12Z
Найкраща закуска цього літа: кабачковий рулет з вершковим сиром – це сама досконалість
24tv
2025-07-11T07:58:05Z
Атака дронів по Одесі: кількість постраждалих збільшилася до дев'яти
УкраинФорм
2025-07-11T10:58:40Z
У Франції загорілася розкішна яхта Sea Lady II, двоє постраждалих
360ua.news
2025-07-11T10:40:34Z
В небо піднімається дим, горить цех: на Орському механічному заводі спалахнула масштабна пожежа
24tv
2025-07-11T10:36:15Z
Правоохоронці Харківщини ідентифікували росіянина, який розстріляв родину під час окупації
Мій Харків
2025-07-11T10:10:46Z
Росіяни за ніч пошкодили три медзаклади
Gazeta UA
2025-07-11T09:58:17Z
У Києві затримали двох чоловіків, які побили і пограбували адвоката
УкраинФорм
2025-07-11T09:31:29Z
Росія вдарила "Шахедами" по Одесі: є приліт біля стайні, загинув кінь
24tv
2025-07-11T09:18:31Z
У Житомирі з вікна четвертого поверху випала маленька дитина
24tv
2025-07-11T09:18:23Z
«Техно їжак» під слідством: БЕБ вилучає нелегальні гаджети Apple
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T09:10:14Z
Zeekr представив гібридного конкурента Rolls-Royce Cullinan
Топ Жир
2025-07-11T10:40:40Z
У Xiaomi відповіли на звинувачення у копіюванні дизайну Ferrari та Porsche
Топ Жир
2025-07-11T10:28:08Z
Chevrolet Onix пережив плановий рестайлінг на тлі падіння продажів
AutoCentre
2025-07-11T10:19:28Z
Ford відкликає майже мільйон авто через проблеми з паливною системою
24tv
2025-07-11T10:10:31Z
Відео дня: електричний суперкар Rimac Nevera R встановив одразу 24 рекорди
AutoGeek
2025-07-11T09:55:24Z
Rimac Nevera R встановив 24 світових рекорди та став найшвидшим електромобілем
Топ Жир
2025-07-11T09:16:46Z
Розкішний Rolls-Royce Cullinan зробили агресивнішим і дорожчим
AutoCentre
2025-07-11T09:13:03Z
Для небагатих країн: Renault представив новий кросовер на базі Duster
ЗаРулем
2025-07-11T08:16:32Z
Volkswagen представив спецверсію ID.3 GTX у ретро-стилі
AutoCentre
2025-07-11T08:10:14Z
YouTube прибирає вкладку Trending — замість цього запустять тематичні чарти
AIN
2025-07-11T11:01:18Z
Розкопали гробниці епохи Птолемеїв: вчені знайшли невідомі поховання в Асуані
Фокус
2025-07-11T10:52:03Z
Розкриті технічні характеристики японського розвідувального дрона Fuji TACOM
InternetUA
2025-07-11T10:46:44Z
На Apple Watch в Україні запрацює eSIMПромо
1News
2025-07-11T10:43:38Z
PlayStation анонсувала лімітовані PS5 з дизайном у стилі Ghost of Yotei – мережа в захваті
24tv
2025-07-11T10:40:49Z
Наче вчора затонув: біля узбережжя Хорватії знайшли грецьке судно IV століття до н. е.
Фокус
2025-07-11T10:40:06Z
22 липня та 5 серпня можуть стати найкоротшими днями в історії: чому і чи варто турбуватись
Фокус
2025-07-11T10:37:36Z
Найкращі флагмани літа 2025 року: які топові смартфони рекомендують експерти
Фокус
2025-07-11T10:37:04Z
Сині акули є прихованими хамелеонами: як вони змінюють колір шкіри і навіщо
Фокус
2025-07-11T10:37:01Z
Мілан зацікавлений у Шику як одному з кандидатів на посилення атаки
Football.ua
2025-07-11T10:58:18Z
Крістал Пелес підписав гравця збірної Хорватії
Football.ua
2025-07-11T10:49:49Z
Баскетболісти збірної України U16 розпочали підготовку до Євро-2025
УкраинФорм
2025-07-11T10:46:13Z
Лондонський Арсенал розглядає можливість відмови від надто дорогого трансферу форварда Віктора Дьокереша
Известия Киев
2025-07-11T10:31:56Z
Реванш Усик-Дюбуа: коли і де подивитися бій за звання абсолютного чемпіона світу
GlavRed
2025-07-11T10:25:51Z
Кудус: Хочу розважати фанатів і допомогти Тоттенгему досягати результатів
Football.ua
2025-07-11T10:22:33Z
Карлос Алькарас іде до перемоги на Вімблдоні 2025 – і ось у яких кросівках він грає
24tv
2025-07-11T10:22:28Z
Бешикташ близький до підписання Вокера-Пітерса
Football.ua
2025-07-11T10:22:11Z
Чоловіча збірна України U-16 розпочала підготовку до чемпіонату Європи з баскетболу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T10:21:52Z