MY.UAНовини
Як радіо вдається залишатися на зв’язку зі своєю аудиторією у найбільш скрутні часи
Як радіо вдається залишатися на зв’язку зі своєю аудиторією у найбільш скрутні часи

Як радіо вдається залишатися на зв’язку зі своєю аудиторією у найбільш скрутні часи

У межах Міжнародного літературного фестивалю Lviv Book Forum відбулася дискусія «Роль радіо у важкі часи» до 100-річчя «Українського радіо».

Послухати розмову можна було й онлайн, і наживо. Серед учасників дискусії — член наглядової ради Суспільного, програмний директор «Детектор медіа» Вадим Міський, виконавчий продюсер «Українського радіо» Юрій Табаченко, професорка кафедри історії та політології Університету Західного Онтаріо Марта Дичок, Senior Media Analyst EBU Метью Раволл, радниця з питань державної політики SR (Швеція) Софія Таавіцайнен.

Журналістка «Українського радіо» та модераторка дискусії Наталя Соколенко одразу визначила, що розмова буде про роль радіо в часи стихійних лих і повномасштабного вторгнення, про те, як радіо допомагає слухачам боротися з викликами часу та вберегтися від навали дезінформації та маніпуляцій.

«Чому у важкі часи радіо відіграє таку значну роль? Чому у важкі часи українцям потрібно мати з собою, у своїй квартирі радіоприймач, батарейки до нього, щоб у будь-який час мати змогу дізнатися важливу інформацію? Ці та інші питання з’ясувати можна саме з радіо. Що відбувається в Європі та світі, у демократичних країнах із роллю радіо у наші непрості часи?» — запитала Наталя Соколенко.

 Наталя Соколенко

Вона представила учасників дискусії, сказавши, що частина їх присутня безпосередньо на місці у Львові, а частина доєднається до розмови за допомогою відеозв’язку з різних континентів.

«Наскільки важлива роль радіо, для всіх в Україні стало зрозуміло у жовтні 2022 року, коли Росія розбомбила чимало об’єктів, які забезпечували електроенергію в столиці. Київ, принаймні той район, де я живу, цілих 48 годин був без світла. Як ви розумієте, мобільний зв’язок теж “ліг” за кілька годин, про телебачення не йшлося, і тоді всі, хто мав удома радіоприймачі, увімкнули їх і були повністю поінформовані про те, де перебувають ЗСУ, що робить президент, уряд, мер міста, з’ясували інші важливі новини для себе. І так відбувалося в кожному районі Києва. Така роль “Українського радіо” була у скрутні часи, і це лише один епізод, який ми будемо сьогодні згадувати», — у своєму вступному слові розповіла Наталя Соколенко.

Виконавчий продюсер «Українського радіо» Юрій Табаченко сказав, що історія показує, що інтерес до радіо зростає у часи скрути та нестабільності, зокрема під час повномасштабного вторгнення.

«Ті, хто опинився на тимчасово окупованій території або ж на підконтрольній Україні території, але без світла, під обстрілами, без інтернету, без зв’язку — їм залишалося лише радіо. Для багатьох людей залишалося тільки “Українське радіо”, тому що FM-частоти внаслідок фізики поширення радіохвиль не можуть охопити таку територію, як середні хвилі. А “Українське радіо” мовить і на середніх хвилях, і на FM-частотах, у дротовій мережі так само. Ми не одразу усвідомили навіть свою роль у цій ситуації, але нам почали писати люди. Писали, що вони завдяки повідомленням на радіо змогли евакуюватись із зони бойових дій, тому що почули інформацію про місце збору в автобус, який їде в Україну. Наші слухачі писали нам, що дуже важливою була морально-психологічна підтримка. Слухач з Ірпеня писав, що були обстріли, було дуже складно, але він вмикав радіо, слухав наших ведучих — і з’являлася впевненість. Писали люди, які були в дорозі в цей час. Коли наші військові заходили на звільнені території, питали у людей, звідки ті брали інформацію. Їм відповідали, що з “Українського радіо”. Завдяки “Українському радіо” люди знали, що Україна не здається, Україна бореться, бо росіяни, коли заходили в міста, розгортали свої мобільні пункти з дезінформацією. З “Українського радіо” люди знали, що їх не кинули, це допомагало вижити, не зламатися. Йдучи працювати на радіо, ми ніколи не думали, що нам випаде працювати аж у настільки складних умовах. 24 лютого 2022 року — це день, коли ми відчули свою роль найбільше», — розповів Юрій Табаченко.

  Юрій Табаченко

Виконавчий продюсер «Українського радіо» сказав, що працівникам довелося вчитися специфіці роботи під час війни буквально на ходу, оперативно реагувати на ту чи ту ситуацію, оскільки від цього в прямому сенсі залежало життя слухачів.

«Ми інформували людей про місця збору людей для евакуації з зони бойових дій. Нам почали писати, що ми називаємо місця, адреси, а туди час від часу прилітає після цього. Ми почали думати, що з цим робити, бо ми ж не можемо лишити людей без інформації. Ми вирішили так називати ці місця, щоб зрозуміти це могли тільки місцеві. Таким чином виходили з ситуації. Усе це було на ходу», — розповів Юрій Табаченко.

Також він анонсував документальний фільм до 100-річчя «Українського радіо», який глядачі скоро зможуть подивитися в ефірі Суспільного мовлення. Своєю чергою Наталя Соколенко звернула увагу присутніх на подкаст «Життя в ефірі», який уже звучить в ефірі, його також можна послухати на подкастингових платформах. «Це, по суті, історія України, історія українського народу й української культури. Унікальність його ще й у тому, що дуже багато інформації в цьому подкасті звучить уперше, бо журналісти відшукали її в архівах України», — розповіла Наталя Соколенко.

Далі до розмови доєдналася радниця з питань державної політики Шведського радіо (SR, Швеція) Софія Таавіцайнен. Вона поділилася досвідом шведських радійників у скрутні часи — під час пандемії ковіду та під час масових лісових пожеж у Швеції.

«Я хочу навести два приклади, як шведське радіо відіграло важливу роль у складні часи. Перший стосується пандемії та пов’язаний з однією з наших новинних служб, яка працює з емігрантами. У Швеції є багато емігрантів із Сомалі, є новинна служба, яка подає новини їхньою мовою, для тих, хто не достатньо вивчив шведську, щоб вони розуміли, що відбувається у шведському суспільстві. Коли почалася пандемія, то був час великої невизначеності, для людей із Сомалі це було особливо важко, тому що більшість із них стежила за іноземними новинами, інформація від Міністерства охорони здоров’я не завжди до них доходила. Водночас у нас була інформація з лікарень, що багато хворих на тяжку форму ковіду було з тих районів, де проживали сомалійці. Редакційна команда, яка працювала над новинами сомалійською мовою, налагодила контакт із самими слухачами. Через соціальні мережі, через FM-станції вони могли поставити запитання, ми могли пояснити практичні речі, а окрім цього ще працювали з почуттями, бо люди переживали втрати, горе. Можливість забезпечити для слухачів авторитетні для них голоси — це було дуже важливо», — розповіла Софія Таавіцайнен.

  Софія Таавіцайнен

Важливу роль радіо відіграло й під час лісових пожеж у Швеції у 2018 році. «У нас було багато лісових пожеж, до нас приїжджали польські пожежники, німецькі літаки, італійські гелікоптери, тому що наші пожежники були дуже виснажені та їм бракувало ресурсів, щоб самотужки впоратися з цією ситуацією. Тоді місцеві канали відіграли важливу роль, тому що були моменти, коли вимикали електрику, коли багато людей намагалися знайти інформацію в інтернеті, мобільні мережі перевантажувалися. І в цьому плані радіо дуже класне, тому що воно швидко може передати інформацію, воно надійне. Люди можуть почути, що можна поїхати цією дорогою, тому що тут безпечно проїхати. Представники влади могли використовувати радіо як засіб інформування, щоб повідомити людям про те, що відбувається, які місця безпечні, а звідки — потрібно проводити евакуацію», — розповіла Софія Таавіцайнен.

Про виклики, які постають у скрутні часи перед Суспільним мовником, перед радіокомпаніями, які працюють у демократичних країнах, розповів Senior Media Analyst EBU Метью Раволл. Він сказав, що торік підготував звіт, який дає відповіді на питання членів EBU щодо роботи у великих кризових ситуаціях.

«Тут є різні етапи, і відповідно, радіо проходить різні етапи. На початку ми розповідаємо про підготовку, про різні заходи, які слід застосовувати на випадок, наприклад, землетрусу. Далі у нас є ще один етап, невдовзі перед початком кризи, де ми повідомляємо людям, що це точно відбудеться. У цій ситуації важливо якнайшвидше розіслати повідомлення для того, щоб якомога більше людей дізналися цю інформацію. Під час кризової ситуації люди часто перебувають у небезпеці, про це потрібно повідомляти. Якщо це тривалі кризи, такі як війна чи пандемія, то важливо не лише подавати оновлену інформацію, а також давати людям надію, підтримувати їх. Після кризи, коли люди вже не в зоні небезпеки, потрібно повідомляти про факти, події, надавати певний погляд на те, що відбувається», — розповів Метью Раволл.

 Метью Раволл

Він розповів, що зосереджується на тому, як радіо працює перед кризою, під час кризи та після кризи. «Радіо показує свою стійкість у різних кризових ситуаціях, воно продовжує працювати навіть тоді, коли інші мережі неспроможні цього робити. У 2017 році була жахлива буря, радіо продовжувало працювати, хоча були відімкнення світла до семи днів. У 2023 році в Туреччині й Сирії сталися землетруси, це був найбільш смертельний землетрус 21-го століття, під час цієї катастрофи радіо продовжувало працювати безперебійно. Нещодавно були лісові пожежі в Австралії, 24 мільйони гектарів вигоріло, а на деяких територіях радіо продовжувало працювати під час цієї катастрофи. Це було єдине джерело інформації, до якого мали доступ люди. Під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну радіо продовжувало працювати. Радіозв’язок — це величезна опора у критичних ситуаціях. Радіо еволюціонує, це не стара технологія, колись винайдена, воно інноваційне, і деякі інновації мають ургентні риси. Радіо — ключовий засіб у часи кризи, тому що це частина життя людей. Це, напевно, найбільш довірливе джерело інформації й воно використовується найчастіше. Це не тільки зв’язок, це товариство під час кризи», — сказав Метью Раволл.

Член наглядової ради Суспільного, програмний директор «Детектора медіа» Вадим Міський у своєму виступі відзначив важливість донесення достовірної інформації до слухачів, а також спростування дезінформації, яку поширювала російська пропаганда. Він нагадав, що 24 лютого 2022 року на сайті «Детектор медіа» було запущено агрегатор фейків, які ширилися в інформаційному просторі та які вдалося спростовувати різним фактчекерським командам. Цю інформацію згодом почали доносити до аудиторії «Українського радіо», оскільки на той час радіо залишалося для багатьох українців чи не єдиним джерелом інформації.

«На початку повномасштабного вторгнення ширилися карти України, де начебто російські війська заходять углиб, і вже й Сумщини немає, і Чернігівщина вся “червона”, вже й весь південь начебто контролюють росіяни. А потім ми чуємо де-не-де пояснення від Генштабу, що війська російські не контролюють ті території, вони контролюють винятково дорогу, якою вони пересуваються. Це є дезінформація, що сіє панічні настрої та підриває віру суспільства в те, що ми здатні ефективно чинити опір. Це було підставою для того, щоб розповісти це аудиторії “Українського радіо”. Ця передача щодня виходила в ефірі, зараз у цьому слоті виходить передача “Фейк-контроль”», — розповів Вадим Міський.

 Вадим Міський

За його словами, про важливість донесення цієї інформації до людей, особливо до тих, хто перебував на окупованих територіях, пізніше у своїх листах на радіо розповідали слухачі.

«Я отримав відгук від людини, яка слухала мене на окупованій території. З телевеж транслюються російські канали, російські радіостанції. Ми мовлення “Українського радіо” зуміли налаштувати для Херсонщини з миколаївського передавача, збільшили на максимум його потужність, він мовив весь час окупації вже звільненої частини Херсонщини. Завідувачка бібліотеки Ірина Ковач була під Херсоном. Вона пише, що в перший місяць в окупації ти розумієш, що все навколо брехня. На другий місяць в умовах відсутності інформації ти вже починаєш сумніватися, коли кажуть, що Україна програє, її всі кинули у світі, немає зброї, Київ от-от захоплять. Це все ллється тоннами. Вона каже, що “Українське радіо” було єдиним зв’язком з реальністю. Ще один слухач із Чернігівщини перебував у оточенні — і про це можна послухати в подкасті “Листи на радіо”. Він пише, що, почувши спростування російських фейків на радіо, йшов у черги за водою, чув від людей ті самі фейки, а почуте на радіо спонукало його вступати в суперечки та спростовувати ці фейки», — поділився історіями слухачів Вадим Міський.

Detector Media · «Лист на радіо»: історії людей, життя яких змінило «Українське радіо»

Він пояснив, що «Українське радіо» до того ж є безпечним джерелом інформації для слухачів в окупації, оскільки неможливо відстежити історію прослуховувань радіостанцій, як це можна зробити у випадку з інтернет-джерелами.

Професорка кафедри історії та політології Університету Західного Онтаріо Марта Дичок, яка доєдналася до дискусії з Торонто, розповіла про місію, яку для себе впровадило Канадське радіо під час Другої світової війни.

«Суспільний мовник вважають найкращим джерелом новин. Мені здається, що в багатьох країнах ситуація така сама. Коли готувалася до цієї дискусії, я подивилася, як працює Канадське радіо у кризових обставинах. Я звернула увагу на роботу радіо під час пандемії та під час Другої світової війни. Редактори вважали, що дуже важливо в умовах війни адаптуватися до нових заходів цензури, які можуть бути унікальними тільки для цього засобу інформації. У часи Другої світової війни вони взяли на себе місію показувати досягнення та здобутки канадських збройних сил, намагалися підтримувати бойовий дух серед цивільних. Це трохи відрізняється від того, що ми зазвичай чуємо, коли говоримо про об’єктивні новини, коли керівництво радіо вирішило, що вони відіграють саме таку роль, будуть представляти позитивну картинку. Якщо ми подивимося, як “Українське радіо” працює під час війни, то з того, що я бачу, вони дотримуються стандартів об’єктивності й це просто вражає», — розповіла Марта Дичок.

Марта Дичок

На завершення дискусії Вадим Міський поділився звісткою про те, що на наступному Lviv Book Forum у планах — презентувати книжку про столітню історію «Українського радіо».

Фото: скриншоти з трансляції дискусії

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Макс Барських зарядив фанів різдвяним настроєм і показався у засніженому місті
TSN
2024-10-25T16:28:31Z
Відомий український актор шокував, як намагався вкоротити собі віку, і показав шрами на руках
TSN
2024-10-25T16:27:47Z
"Слово найсильнішим". На ВДНГ відкрилась фотовиставка про коректне спілкування з військовими та ветеранами
Khreschatyk
2024-10-25T16:22:46Z
"Штанці не ті...": Тарас Цимбалюк перетворив кохану на наречену, фанатки кусають губи
Знай
2024-10-25T15:57:00Z
Анна Трінчер встановила рекорд України
Фокус
2024-10-25T15:36:37Z
Режисер «Венздей» Тім Бертон зізнався, що боїться інтернету: «Він мене затягує в якусь темну діру»
ITC
2024-10-25T15:34:26Z
Відомо, де зараз Софія Ротару: нове фото співачки сколихнуло мережу
Вива
2024-10-25T15:31:36Z
Раміна розповіла, як проводить час із коханим-військовослужбовцем
Комсомольская правда
2024-10-25T15:29:40Z
Римма Зюбіна відмовилася від зйомок в українському фільмі та назвала причину: "Бо це унікально"
24tv
2024-10-25T14:48:26Z
Україна передала в ООН документ про приєднання до Римського статуту
УкраинФорм
2024-10-25T16:31:05Z
Bloomberg: США та НАТО готують відповідь на військову співпрацю РФ та КНДР проти України
Хвиля
2024-10-25T16:30:26Z
Make Russia small again: чому росіян порвало від футболки Зеленського
GlavRed
2024-10-25T16:28:32Z
Росію знову не внесли до «чорного списку» FATF, членство залишили призупиненим
УкраинФорм
2024-10-25T16:28:14Z
Іран наказав збройним силам бути готовими до війни — NYT
TSN
2024-10-25T16:27:23Z
Навіщо Путін насправді зібрав саміт БРІКС: російський опозиціонер озвучив несподівану версію
TSN
2024-10-25T16:27:15Z
Труханов отримав медаль "За вірність українському народу": як відреагували військові
TSN
2024-10-25T16:27:07Z
В уряді Литви побажали генсеку ООН відставки: "Не будемо його відмовляти"
Европейская правда
2024-10-25T16:24:17Z
ЄС судитиметься з Британією через піщаних вугрів
Европейская правда
2024-10-25T16:22:58Z
Обіцяв вплинути на ТЦК за $8000 – на Львівщині підозрюють військового посадовця
Украина Криминальная
2024-10-25T16:28:35Z
Конфлікт зі сльозогінним газом від ТЦК у Харкові: що насправді сталося
TSN
2024-10-25T16:24:47Z
У тимчасово окупованому Бердянську пролунали вибухи
УкраинФорм
2024-10-25T16:24:04Z
У Харкові ухилянт наїхав автомобілем на представників ТЦК
ГЛАВКОМ NET
2024-10-25T16:21:50Z
У Мексиці сталася стрілянина між наркокартелями - 16 загиблих
УкраинФорм
2024-10-25T16:15:57Z
"Скоєно напад на військовослужбовців": у ТЦК відреагували на відео з конфліктом у Харкові
Фокус
2024-10-25T16:12:35Z
Київські суди винесли перші тюремні вироки ухилянтам
УкраинФорм
2024-10-25T16:04:00Z
Чоловік віддав 100 тисяч гривень за неіснуюче авто
InternetUA
2024-10-25T15:37:21Z
Поставлено крапку у резонансній справі про дитячу порнографію - Офіс Генпрокурора
ZN UA
2024-10-25T15:25:23Z
Ворог менш ніж за 30 км від Дніпропетровської області, ситуація критична - військові
GlavRed
2024-10-25T16:28:47Z
На Вінниччині лікарі незаконно оформили непридатність до служби ексдепутату
1News
2024-10-25T16:27:40Z
Сирський назвав точні втрати росіян за час операції в Курській області
ZN UA
2024-10-25T16:24:38Z
Росіяни посилили обстріли ще однієї області України: як там виживають люди
TSN
2024-10-25T16:24:14Z
«Дніпропетровщину треба готувати вже». Третя штурмова зробила тривожну заяву
ГЛАВКОМ NET
2024-10-25T16:09:56Z
"Київтеплоенерго" закликало провести важливу процедуру: інакше платіжки будуть космічними
Знай
2024-10-25T16:06:31Z
На Куп’янському напрямку прикордонники знищили танк Т-72 та дві БМП росіян
УкраинФорм
2024-10-25T16:03:41Z
Ворог протягом дня 26 разів ударив по Нікопольському району, є пошкодження
УкраинФорм
2024-10-25T16:01:52Z
Німецькі діти влітку відпочивали в кримському таборі "Артек"
iPress
2024-10-25T15:28:21Z
Іспити на отримання водійських прав тепер треба здавати під відеозапис
Известия Киев
2024-10-25T16:31:34Z
Уряд схвалив новий вид виплат для переселенців: хто може отримати гроші
ГЛАВКОМ NET
2024-10-25T16:28:24Z
Жінку звільнили з роботи через жарт у робочому чаті: що вона написала
TSN
2024-10-25T16:27:48Z
Близнючки, яких розлучили у пологовому, зустрілись вперше за 30 років і зробили прикре відкриття
TSN
2024-10-25T16:27:09Z
Простий секрет усіх жінок: чи правда, що за часів СРСР не було целюліту
TSN
2024-10-25T16:24:29Z
Як українці писали цьогорічний Радіодиктант національної єдності
Детектор М
2024-10-25T16:22:39Z
У Лондоні продають будинок Маргарет Тетчер: яка вартість і що всередині
24tv
2024-10-25T16:21:35Z
Зараз бусифікація замість діалогу: в "Азові" розповіли, як вирішити проблеми з мобілізацією
24tv
2024-10-25T16:15:01Z
Безкоштовного житла дедалі менше: одна з країн Європи засмутила українських біженців
ГЛАВКОМ NET
2024-10-25T16:12:19Z
Чи зростатиимуть ціни на картоплю: в Мінагрополітики відповіли
TSN
2024-10-25T16:28:13Z
Яка пенсію вигідніше обрати в Україні
24tv
2024-10-25T16:24:51Z
В Україні ціни на популярний овоч побили семирічний рекорд: що відомо
TSN
2024-10-25T16:24:43Z
Залежить від одного: чи може російська економіка рухнути найближчим часом
24tv
2024-10-25T16:00:23Z
Аудит бронювання: статус критичних втратить до 20% підприємств
AgroPortal
2024-10-25T16:00:03Z
Держшахти та водоканали заборгували «Укренерго» мільярди гривень
ГЛАВКОМ NET
2024-10-25T15:54:08Z
В Україні готуються впровадити нову технологію швидкісного Wi-Fi
УкраинФорм
2024-10-25T15:48:10Z
Рахункова палата провела перший в історії аудит Пенсійного фонду: деталі
ГЛАВКОМ NET
2024-10-25T15:45:47Z
У ПФУ повідомили важливі дані про жовтневі пенсії
Хвиля
2024-10-25T15:42:40Z
Як поливати кімнатні рослини: корисні поради садівників
Политека
2024-10-25T16:21:59Z
Щоб швидше худнути: які вправи можуть зменшити апетит
24tv
2024-10-25T16:09:25Z
Жінка пила зелений чай протягом 30 днів: вона розповіла про результати експерименту
24tv
2024-10-25T15:36:03Z
Словаччина відправили українським медикам 18 машин швидкої допомоги
iPress
2024-10-25T15:28:13Z
Ефект через тиждень: експертка назвала вид чаю, який очистить печінку та поверне блиск шкірі
Фокус
2024-10-25T14:30:23Z
Як видалити пилових кліщів з матраца: вони викликають алергію
24tv
2024-10-25T14:12:39Z
Регенерація кишківника пітона дає ключ до лікування людських хвороб
Portaltele
2024-10-25T14:04:06Z
Чому низька температура і наскільки це небезпечно
24tv
2024-10-25T14:03:18Z
Профілактика вірусних інфекцій: що потрібно знати про сучасні методи захисту
CutInsight
2024-10-25T12:15:34Z
Найкращі складні смартфони 2024 року: які "розкладачки" користуються успіхом
InternetUA
2024-10-25T16:22:05Z
Космічні сили США у 2025 році отримають систему глушіння сигналу супутників РФ і Китаю - Bloomberg
УкраинФорм
2024-10-25T16:12:35Z
Рибалки витягнули дивовижний помаранчевий мішок, який світився зсередини
Фокус
2024-10-25T16:00:06Z
Xiaomi 15 та Xiaomi 15 Pro: офіційні рендери та часткові характеристики напередодні презентації
ITC
2024-10-25T15:55:52Z
Baseus Nomos — нова серія комбінованих бездротових зарядних пристроїв
ITC
2024-10-25T15:34:31Z
Священний хітон: у Греції знайшли важливий артефакт Олександра Македонського
ZN UA
2024-10-25T15:25:50Z
Експерт розповів, як захистити особисті дані під час продажу смартфона
InternetUA
2024-10-25T15:23:53Z
Китайський магніт потужністю 42 Тесла побив попередній рекорд США
Portaltele
2024-10-25T15:04:13Z
Скарби на дахах: як старі сонячні панелі перетворюються на мідь і срібло
Фокус
2024-10-25T14:58:49Z
УПЛ: розклад і результати матчів 11-го туру чемпіонату України з футболу, турнірна таблиця
TSN
2024-10-25T16:27:35Z
Пономарьов – про нічию з Чорноморцем: Рух мав вигравати матч, адже в нас була ігрова та територіальна перевага
Football.ua
2024-10-25T16:16:11Z
Мінспорту заплатило 6,6 мільйонів гривень фірмі-прокладці за організацію чемпіонату з гімнастики
24tv
2024-10-25T16:09:28Z
Рух не втримав перемогу над Чорноморцем
Football.ua
2024-10-25T16:07:47Z
У Серії А підтвердили перенесення матчу Болонья – Мілан
Football.ua
2024-10-25T15:42:40Z
Мудрик: Для досягнення успіху таланту недостатньо, потрібно наполегливо працювати й бути терплячим
Football.ua
2024-10-25T15:40:07Z
Вірменського та турецького борців дискваліфікували на чемпіонаті світу U-23: відео бійки
24tv
2024-10-25T15:39:54Z
Динамо – Шахтар: онлайн-трансляція матчу УПЛ
Football.ua
2024-10-25T15:36:01Z
Парма продовжила контракт із головним тренером Пекк'єю
Football.ua
2024-10-25T15:11:09Z
Зробите лише гірше: що ні в якому разі не можна мити водою
24tv
2024-10-25T16:30:28Z
Дивно, але геніально: для чого досвідчені господині втирають горіхи в підлогу
GlavRed
2024-10-25T16:28:12Z
Станете єдиним цілим: терапевтка назвала шість фраз, які завжди звучать в здорових стосунках
TSN
2024-10-25T16:27:53Z
Чим та як в радянські часи жінки фарбували волосся: як ставали блондинками
TSN
2024-10-25T16:27:40Z
Що не так на зображенні дівчинки з кошеням: тест на уважність та зосередженість на 7 секунд
TSN
2024-10-25T16:27:37Z
Щоб навесні було море квітів: як зберігати цибулини тюльпанів і не тільки в домашніх умовах взимку
TSN
2024-10-25T16:27:21Z
Дзеркала будуть сяяти: 6 варіантів миття, які треба попробувати всім
24tv
2024-10-25T16:21:39Z
Жовтий пластик можна легко відбілити: 5 лайфхаків для кожного
24tv
2024-10-25T16:00:29Z
Вперше після пожежі відкриється Нотр-Дам-де-Парі: уряд пропонує змінити правила входу в будівлю
24tv
2024-10-25T16:00:19Z
Hyundai показав незвичайний концепт RN24
AutoCentre
2024-10-25T16:13:54Z
Ед Гріллс і RealTruck анонсували Toyota Tacoma та Ford F-150 для SEMA
AutoCentre
2024-10-25T15:11:28Z
Бум електромобілів в Україні: 120 тис. авто обслуговують 17 тис. зарядних станцій
ITC
2024-10-25T14:38:48Z
Маленька ракета: у США створили божевільну реактивну вантажівку Honda на 5000 сил
Фокус
2024-10-25T14:16:58Z
Українським аграріям поставлені високоефективні автопоїзди-зерновози
AutoCentre
2024-10-25T14:08:57Z
Новий Porsche 911 GT3 вперше доступний одразу у двох версіях
AutoCentre
2024-10-25T13:37:22Z
У Китаї створили дешевий клон першого електромобіля Xiaomi
Фокус
2024-10-25T13:27:09Z
Morgan представив фінальну версію родстера Plus Six
AutoCentre
2024-10-25T13:16:51Z
Почалося виробництво центрального компонента Міжнародної вантажівки 2025 року
AutoCentre
2024-10-25T12:16:04Z