На відміну від постільних клопів вони не є паразитами, які кусають чи залізають під шкіру, але спати з ними небезпечно, оскільки вони можуть порушувати сон й викликати дискомфорт, пише The Spruce.
Попри те, що пилові кліщі є непомітними нашому оку, виявити їх можна за кількома ознаками:
- Крихітні чорні чи коричневі цятки на матраці;
- Свербіння шкіри в ліжку;
- Відчуття симптомів алергії під час сну (сльозотеча, нежить, чхання, біль у горлі).
Якщо ж ви відчуваєте ці симптоми, то варто вдатися до пропилосошування матрацу хоча б раз на місяць, щоб прибрати пилових кліщів.
Матрац треба обов'язково пропилососити / Фото Pexels
Як почистити матрац від кліщів
Спочатку зніміть захист з матраца та пилонепроникний чохол. Використовуйте пилосос з насадкою-щіткою для оббивки, щоб ретельно від всього позбутися. Не забувайте пропилососити боковини, а також рекомендовано витерти пил з каркаса ліжка.
Фахівці радять для того, аби освіжити матрац – посипати його харчовою содою й дати настоятися годину, а тоді вже братися до процедури з пилосошенням.
Далі рекомендовано замінити захисний чохол для матраців та застелити ліжко чистою постільною білизною.
Той комплект постільної білизни, який був до прибирання, треба обов’язково випрати за високої температури. У пральну машину треба також вкинути покривало від ліжка та піжаму, в якій ви спали.
Щоб позбутися пилових кліщів, рекомендовано знизити ризик вологості. Пилові кліщі відмінно розмножуються і процвітають при вологості вище 50%. При нижчій вологості їхній розвиток блокується. Щоб зменшити вологість – щодня відкривайте вікна.