MY.UAНовини
Солдати КНДР в Україні: на що розраховує Путін і чим небезпечні нові "головорізи"
Солдати КНДР в Україні: на що розраховує Путін і чим небезпечні нові "головорізи"

Солдати КНДР в Україні: на що розраховує Путін і чим небезпечні нові "головорізи"

Військовий експерт пояснив, якою б мала бути реакція союзників і до чого готуватися Україні.

Північна Корея відправила до Росії своїх військових допомагати у війні з Україною. Сам факт, що великому російському ведмедю, образ якого нам малювали десятиліттями, потрібна допомога у вигляді дрібної але лихої собачки, дивує та насторожує.

Кадри з корейськими військовими, які отримують військове спорядження на Далекому Сході у Росії, облетіли увесь світ. Про військових з Північною Кореї пишуть, що вони фахівці вищого гатунку, справжні головорізи і раніше нібито охороняли свого північнокорейського господаря.

ТСН.uaпоцікавився у військового експерта у чому причина такої військової допомоги Путіну та чи можна вважати появу північнокорейських підрозділів суттєвим посиленням армії РФ.

Співпраця терористів зростає

Йдеться про дві бригади по шість тисяч солдат – загалом 12 тисяч північнокорейських вояків.

На думку військового експерт Ігоря Романенка, збільшення будь-якого військового потенціалу для РФ, створює для нас проблеми.

"Одна справа, коли Північна Корея допомагала Путіну боєприпасами, ракетами KN-23 та інструкторами до них. Все це сприяло збільшенню потенціалу армії РФ. І зовсім інше, що тепер на війну до України відправляють північнокорейських військових, це – тривожний дзвіночок. Він сигналізує про загрозливе зростання співпраці двох держав-терористок", – розповідає ТСН.ua Ігор Романенко, військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці та заступник керівника Генштабу (2006–2010 рр.).

Експерт додає, що такий розвиток стосунків між РФ та ПК свідчить, що їх співпраця міцніє і ніхто у світі не стає у цьому на заваді.

"Росіяни хотіли б отримати, підкріплення на зразок ПВК "Вагнер", але у випадку з північнокорейськими солдатами – йдеться про кадрових спецпризначенців. Їх завдання швидко та ефективно захоплювати об’єкт та чекати на підкріплення регулярних військ. Тобто це треновані та вже усьому навчені штурмовики-десантники, яким потрібен лише певний час на адаптацію до українських умов. І саме тому на їх ефективність розраховують. Це кадрові військові, не цивільні росіяни, які йдуть до війська за гроші і яких ще потрібно усьому навчати", – зазначає Ігор Романенко.

Незнання мови понизить ефективність підрозділів

Експерт підкреслює, що північнокорейські військові мають пройти певний період адаптації. До погодних умов, побуту і головне, мають провести налагодження щодо мови, що може відіграти важливу роль.

"Є інформація, що з навчального центру у Курській області, вже втекло18 новоприбулих північнокорейських військових. Причина втечі невідома, але далеко вони не втекли через незнання мови. До речі, мовний бар’єр буде понижувати їх ефективність у російському війську та й узагалі управлінський потенціал застосування цих підрозділів. Хоча, гадаю, що будуть задіяні перекладачі на рівні командирів батальйону та ланки командирів рот, але у самих підрозділах використовуватиметься корейська", – розповідає Ігор Романенко.

Кинуть у бій на Курщині

За словами військового експерта, до першого листопада в учбових центрах мають укомплектувати перші 1,5 тисячі північнокорейських військових. Експерт додає, що на його думку, іноземців будуть з великою вірогідністю відправлятимуть саме на Курщину.

"Гадаю, що це, насамперед, вигідно російській пропаганді. Використання цих підрозділів на Курщині, скоріш за все, буде подано під соусом, що на РФ напали, а воїни Північної Кореї, згідно з міждержавним договором, допомагають звільнити російську землю. Таке "прикриття" вигідне обом диктаторам, бо так вони нібито не порушують міжнародне право, хоча обидва його вже давно спаплюжили", – зауважує генерал-лейтенант.

Поділяться пілотами з Путіним

За словами військового експерта, окрім десантників-штурмовиків Північна Корея обіцяє Росії надати своїх пілотів.

Передусім йдеться про пілотів для штурмовиків Су-25, яких за часів війни в Афганістані прозвали "грачами", а вже у другу чергу пілотів для винищувачів. І це теж дуже показово у воєнних реаліях, адже на озброєнні у Північної Кореї є штурмовики Су-25 та МіГ-29.

"Під час Другої світової війни США реального допомагали Китаю – передавали літаки та своїх пілотів. А зараз Україні не дозволяють навіть можливості набрати пілотів з інших країн. На жаль, американські партнери роблять все, щоб історія з підготовкою наших пілотів гальмувалася. Спочатку нам кажуть: не дамо винищувачів, бо у вас мало пілотів, а коли просимо збільшити їх кількість для навчання, нам пропонують ставати у чергу з іншими країнами, нібито у нас є на це час", – зазначає Ігор Романенко.

Експерт додає, що теж саме відбувається і з наданням далекобійної зброї.

"Спочатку питання затягнули так, що Росія встигла відвести свої літаки на відстань понад 300 кілометрів, а тоді нам сказали, що сенсу у ракетах вже немає, мовляв, атакуйте ворога дронами. Але ж є різниця, що може знищити безпілотник та потужна ракета", – підкреслює Ігор Романенко.

Захід заявив про "стурбованість"

Експерт додає, що наші американські партнери вперто і до останнього робили вигляд, що не помічають північнокорейських військових, які прибули до РФ.

"Звісно, що така позиція дивує, адже Ллойд Остін, міністр оборони США, лише кілька днів тому "помітив" проблему знявши нарешті темні окуляри. Загалом, тактика "темних окулярів" для США дуже зручна – коли вони хочуть помічати проблему, вони їх знімають, а коли не хочуть вдягають – і не бачать. На жаль, про те, що північнокорейські війська вже в Росії, ми почули від партнерів лише стандартне "велике занепокоєння", більше нічого", – каже Ігор Романенко.

Курська м’ясорубка

На думку військового експерта, на цьому вся підтримка з цього питання для України, на жаль, закінчиться, аж до моменту, поки північнокорейські військові досягнуть якихось здобутків або ж зазнають поразки.

"12 тисяч солдат – це серйозний ресурс, який отримає Путін та забезпечить усім необхідним. На Курщині зараз тривають запеклі бої і ситуація там дуже складна. Росіяни збільшили своє угрупування до 55 тисяч військових, а вливання північнокорейських підрозділів у цю "м’ясорубку", безумовно створить для наших захисників додаткові проблеми у районах ведення бойових дій", – зазначає генерал-лейтенант.

Чого чекати від союзників?

За словами Ігоря Романенка, зараз нам потрібно продумувати, яким чином це долати.

"Було б дуже добре, якби відповідні можливості нам надали наші союзники. Але, як показує досвід, вони часто-густо просто гальмують або не помічають проблеми. Бо якщо ти помітив проблему, то треба реагувати, а реагувати партнери якраз не хочуть, бо прагнуть керуватися лише алгоритмом стримуванням ескалації та можливої ядерної загрози з боку Росії", – розповідає військовий експерт.

Він зазначає про парадокс: саме Росія та Китай допомагають Північній Кореї отримати ядерну зброю. А наші теперішні партнери зробили все, щоб позбавити України ядерної зброї.

"Власне через це ми й ведемо зараз таку важку війну. І це теж два приклади для світу, коли одна країна, через скруту, відмовляється від одного з найпотужніших ядерних арсеналів, а інша, яка стала союзником Росії, і майже його отримала та намагається масштабувати", – додає Ігор Романенко.

Танці перед дверима НАТО та ядерна зброя

Експерт каже, що військову підтримку варто було б шукати через вступ до НАТО. Але й тут маємо мільйон перепон. І замість військової підтримки, наші партнери то відкривають, то закривають перед Україною двері в НАТО. Змушуючи перед ними відтанцьовувати у залежності від того, наскільки прочинені двері до альянсу.

"Гадаю, що з нас вже досить танців. І час займатися ядерною зброєю, яка у нас була. Я був командиром полку, а потім командиром бригади та мав справу з ядерними боєголовками, тому знаю, яка це потужна зброя. Вона нам була потрібна для гарантування повної безпеки держави, але, на жаль, її у нас підступно відібрали, не без допомоги тодішньої влади. На жаль, все це призвело до тих наслідків, які ми зараз маємо", –зауважує військовий експерт. 

Росія має ядерну зброю і Північна Корея близька до цього. Саме тому поводять себе зухвало – не бояться жодних санкцій від Заходу.

"Це дозволяє Путіну створювати свій альянс та отримувати допомогу коштами, зброєю, а тепер ще й живою силою від Північної Кореї. На жаль, наші партнери з такою допомогою Україні вагаються вже третій рік", – підсумовує Ігор Романенко.

Раніше ТСН.ua повідомляв, що Північна Корея перекинула до Росії 1,5 тис. спецпризначенців: подробиці.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Мінрозвитку заявляє про критичну ситуацію з опаленням у Кривому Розі
УкраинФорм
2024-11-22T11:36:55Z
Ситуація катастрофічна: велике українське місто залишилось без опалення, що відомо
Политека
2024-11-22T11:31:11Z
Вдарить мороз -12 і буде мокрий сніг: де в Україні сильно похолодає
GlavRed
2024-11-22T11:25:42Z
Армія РФ атакувала Дніпропетровщину - пошкоджена інфраструктура
УкраинФорм
2024-11-22T11:23:29Z
Російські дрони й артобстріли руйнують домівки та калічать людей на Херсонщині
Новости Украины
2024-11-22T11:22:59Z
На Харківщині СБУ викрила угруповання, яке допомагало призовникам уникнути мобілізації за «студентською схемою»
Мій Харків
2024-11-22T11:21:13Z
У Маріуполі працювала ППО: там перебої із електропостачанням
24tv
2024-11-22T11:12:11Z
У Криму зникла головна редакторка дитячого кримськотатарського журналу
УкраинФорм
2024-11-22T10:56:46Z
До 12 років позбавлення волі засуджено колишнього поліцейського з Донеччини, який добровільно обійняв посаду «міністра юстиції днр»
Украина Криминальная
2024-11-22T10:54:14Z
Чи запустить Путін «Орєшнік» по Києву? Колишній головний військовий прокурор України відповів
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T11:36:54Z
Туск вважає загрозу глобального конфлікту реальною
Европейская правда
2024-11-22T11:35:36Z
Міністр оборони Литви про пошкодження кабелів: Дехто хоче не помічати диверсій
Европейская правда
2024-11-22T11:35:06Z
Уряд подав до Ради два законопроєкти на підтримку захисників
УкраинФорм
2024-11-22T11:34:38Z
Швеція готує значну інвестицію у виробництво Україною власної далекобійної зброї
Европейская правда
2024-11-22T11:32:38Z
Росіяни за кордоном не зможуть оплачувати товар карткою: Газпромбанк попередив про проблеми
24tv
2024-11-22T11:27:32Z
Мало бути страшно, а вийшло смішно: у мережі з'являються меми про російський "Орешник"
24tv
2024-11-22T11:27:02Z
Військовий експерт розповів, наскільки небезпечний російський «Орешник» і чим може відповісти Україна
Политека
2024-11-22T11:23:34Z
США назвали винного в ескалації війни в Україні: деталі
TSN
2024-11-22T11:22:55Z
Віра Брежнєва зі сльозами розкрила свої страхи після розлучення з Меладзе: "Застара для стосунків"
TSN
2024-11-22T11:36:37Z
Олена Мозгова показала рідкісне фото своєї мами-красуні з 9-річною онукою
TSN
2024-11-22T11:33:18Z
Ада Роговцева вперше після госпіталізації звернулась до своїх глядачів: "Нас ніхто не захистить"
24tv
2024-11-22T11:33:11Z
"Гусяча лапка" знову у тренді: як правильно використати цей візерунок у домашньому інтер'єрі
24tv
2024-11-22T11:27:59Z
6 парфумів, які найкраще продаються в магазинах: чому вони такі особливі
24tv
2024-11-22T11:18:37Z
Настя Каменських розчулила зустріччю з українськими військовими у реабілітаційному центрі
TSN
2024-11-22T11:14:10Z
В Україні вперше виступить світова суперзірка-контратенор Андреас Шолль
УкраинФорм
2024-11-22T11:11:23Z
Фільм «БожеВільні» після третього вікенду прокату зібрав майже ₴4,2 мільйона
УкраинФорм
2024-11-22T11:08:08Z
На прем’єрі Іржі вшанували пам’ять загиблої операторки з України
1News
2024-11-22T10:48:30Z
Чи справді корисний чай з корицею та чи варто його вживати
24tv
2024-11-22T09:42:20Z
Зміна клімату сильно вдарить по алергікам – Euronews
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T09:33:43Z
Наскільки корисна хурма і в яких випадках вона може нашкодити
24tv
2024-11-22T09:21:55Z
Neuralink Ілона Маска почне випробування на людях у ще одній країні після отримання дозволу
24tv
2024-11-22T08:12:42Z
Знайшли нові корисні властивості кави та чаю
24tv
2024-11-22T08:07:50Z
Лікар назвав овоч, який потрібно споживати регулярно
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T07:54:32Z
Як почистити навушники від сірки: прості і дієві поради
GlavRed
2024-11-22T07:27:15Z
Як позбутися другого підборіддя: що насправді допомагає
24tv
2024-11-22T06:06:55Z
Як встановлюватимуть інвалідність після ліквідації МСЕК? Пояснення МОЗ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T05:15:37Z
Жеребкування плей-оф Ліги націй: сьогодні Україна дізнається наступного суперника
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T11:36:40Z
Гвардіола подовжив контракт з "Манчестер Сіті": на скільки розрахована нова угода
TSN
2024-11-22T11:30:22Z
Зеленський позбавив державних нагород двох представників спорту, які зрадили Україну
24tv
2024-11-22T10:57:35Z
Микола Матвієнко увійшов до топ-10 гвардійців збірної України з футболу
УкраинФорм
2024-11-22T10:37:24Z
"На кордоні гравця забрали до ТЦК": двоє українських волейболістів не повернулися з Бельгії після матчу
TSN
2024-11-22T10:33:22Z
Мендеш пропустить найближчий матч ПСЖ
Football.ua
2024-11-22T10:23:43Z
Мірзоєв здобув для України «срібло» молодіжного Євро з тхеквондо
УкраинФорм
2024-11-22T10:05:46Z
Ван де Вен має шанс повернутися на поле до Нового року
Football.ua
2024-11-22T09:20:38Z
Забарний перебуває на радарі трьох грандів АПЛ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T09:12:32Z
Несолодке життя в СРСР: найдивніші "смаколики" для дітей часів радянщини
GlavRed
2024-11-22T11:37:05Z
Чим Росія атакувала Дніпро 21 листопада? Розвідка розкрила деталі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T11:34:50Z
Україна вперше взяла участь в оборонно-безпековій виставці NEDS у Роттердамі
УкраинФорм
2024-11-22T11:31:24Z
Чоловік анулював шлюб, коли побачив медичну книжку дружини: що вона приховала про себе
Фокус
2024-11-22T11:28:46Z
Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів - Умєров
УкраинФорм
2024-11-22T11:25:04Z
Лідер "Підпільного стендапу" Свят Загайкевич відповів, чому не служить у ЗСУ
Комсомольская правда
2024-11-22T11:18:23Z
Держава допомагає, але не всі знають як: що потрібно знати учасникам бойових дій
Знай
2024-11-22T11:13:45Z
Зі Львівщини на Святу гору Афон у паломницьку подорож вирушили 23 захисників
Форпост
2024-11-22T11:09:55Z
Виповнився рік Українській молодіжній групі в Литві
УкраинФорм
2024-11-22T11:08:56Z
Чистий прибуток Астарти зріс на 35%
AgroPortal
2024-11-22T11:30:52Z
Bosch скоротить робочий тиждень у межах економії
InternetUA
2024-11-22T11:29:59Z
Українець відкрив перший у світі завод з виготовлення паперу з листя
24tv
2024-11-22T11:27:34Z
Інтеграція бізнесів та спільне виробництво продукції: Україна та Італія налагоджують економічні зв’язки
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T11:18:19Z
Ціна біткойна вперше наблизилася до $100 000
УкраинФорм
2024-11-22T11:16:54Z
У ЗСУ служать близько 200 тисяч аграріїв
AgroNews
2024-11-22T11:16:16Z
Їдь тихенько: українським водіям вигадали нові величезні штрафи
ЗаРулем
2024-11-22T11:13:50Z
Суди через цукор у каві: румунські кав'ярні незгодні з новим оподаткуванням
24tv
2024-11-22T11:06:33Z
Блекаути в Україні: чи стануть підприємства через постійні відключення світла
Фокус
2024-11-22T11:06:12Z
Дубайська шоколадка вдома: найбюджетніший рецепт вірусних ласощів
24tv
2024-11-22T11:12:56Z
Не нудотно солодко і до чаю чудово: рецепт тертого пирога з калини
Знай
2024-11-22T10:52:11Z
Це може принести негативні наслідки: що буде, якщо подарувати парну кількість квітів
24tv
2024-11-22T10:49:24Z
Речі швидко висохнуть після прання навіть в мороз: простий лайфхак
24tv
2024-11-22T10:24:04Z
Секрет ввічливої помсти: як відповісти грубіяну і залишитися на висоті
Знай
2024-11-22T09:57:55Z
Апельсинові шкірки та розпилювач з водою: як захистити ялинку від кішки
Фокус
2024-11-22T09:36:08Z
Які речі потрібно встигнути викинути з оселі до Нового 2025 року, щоб залучити щастя і добробут
TSN
2024-11-22T09:33:48Z
Коли гості на порозі: рецепт смачної закуски за кілька хвилин
Фокус
2024-11-22T09:30:55Z
Екошуба – найкраща альтернатива пуховику: 5 найкращих ідей для зими
24tv
2024-11-22T09:27:50Z
36-річного жителя Ізмаїльського району підозрюють в домаганні дитини та оборудках з дитячою порнографією
Украина Криминальная
2024-11-22T11:37:47Z
Поліцейські повідомили про підозру голові міжрайонної МСЕК, яка «допомагала» чоловікам отримати інвалідність
Украина Криминальная
2024-11-22T11:33:42Z
На Волині військовий і цивільний намагалися переправити трьох чоловіків до Білорусі через «зеленку»
Украина Криминальная
2024-11-22T11:22:55Z
Сильний снігопад порушив рух транспорту на заході Литви
Европейская правда
2024-11-22T10:56:46Z
Поласував військовими пайками: до військової бази на Алясці увірвався голодний ведмідь
Фокус
2024-11-22T10:42:30Z
В Кривому Розі у наркоділків вилучили майже 3 тис. рослин конопель та 4 кг канабісу
Украина Криминальная
2024-11-22T10:37:44Z
У Лондоні правоохоронці підірвали "підозрілий пакунок" біля посольства США
Европейская правда
2024-11-22T10:34:51Z
Замах на вбивство двох осіб та незаконне поводження з боєприпасами: мешканця Вознесенщини засуджено до 10 років ув’язнення
Украина Криминальная
2024-11-22T10:30:19Z
Повідомлено додаткову підозру учасникам злочинного угрупування, які вкрали навігаційне обладнання з тракторів на ₴3,5 млн
Украина Криминальная
2024-11-22T10:19:05Z
"Настав час завершення": астрологічний прогноз на 2025 рік
Фокус
2024-11-22T11:37:46Z
Вчені вперше виявили форму одного фотона
Portaltele
2024-11-22T11:32:54Z
MacBook з процесорами Intel мають ризик втрати криптовалюти
InternetUA
2024-11-22T11:32:06Z
Землею все ще блукає істота, що жила 416 млн років тому: без хвоста і рухається боком
Фокус
2024-11-22T11:22:01Z
Астрономи отримали перше зображення зорі за межами Чумацького Шляху
1News
2024-11-22T11:09:07Z
Компанія Маска отримала дозвіл на випробування мозкового імплантату у Канаді
УкраинФорм
2024-11-22T11:04:49Z
OpenAI планує розробити браузер і пошуковик як альтернативу Google
InternetUA
2024-11-22T11:02:46Z
Realme GT Neo 7 отримає батарею на 7000 мАгод та забезпечить 2 дні автономної роботи
ITC
2024-11-22T10:56:08Z
Експерт пояснив, які батареї краще тримають заряд у мороз
InternetUA
2024-11-22T10:48:27Z
Lotus з технологією Hyper Hybrid зможе долати до 1110 км
AutoCentre
2024-11-22T11:08:40Z
З запасом ходу до 750 км: DS показав новий електричний кросовер
AutoGeek
2024-11-22T10:58:46Z
Шакіра подарує одному з фанатів новенький Lamborghini за $240 000
Фокус
2024-11-22T10:21:48Z
Гібридні кабріолети Bentley отримали спецверсію на честь курортного міста в Каліфорнії
AutoGeek
2024-11-22T10:16:44Z
Kia показала рестайлінгову версію електрокросовера EV6
AutoCentre
2024-11-22T10:13:02Z
Без важливого елементу кузова: новий електричний Jaguar показали на офіційному фото
AutoGeek
2024-11-22T09:46:36Z
Ексклюзив із 80-х: рідкісний Mercedes W126 продали за ціною нового Rolls-Royce
Фокус
2024-11-22T09:30:42Z
ТОП 5 автомобільних компресорів 2024 року: порівняння популярних моделей
AutoCentre
2024-11-22T09:28:49Z
Новий порт зарядки та більше кольорів: електричний кросовер Genesis GV70 суттєво оновився
AutoGeek
2024-11-22T09:25:49Z