MY.UAНовини
Закрутять гайки: Польща пропонує Німеччині позбавити українців виплат
Закрутять гайки: Польща пропонує Німеччині позбавити українців виплат

Закрутять гайки: Польща пропонує Німеччині позбавити українців виплат

На думку Сікорського,значна частина чоловіків повинна захищати Україну на фронті, а жінки могли б брати участь у відновленні економіки.

Польща пропонує Німеччині позбавити українських біженців виплат. 

Хто запропонував це і що кажуть у Німеччині – дивіться в ексклюзиві TСН.ua.

Польща запропонувала Німеччині позбавити українських біженців матеріальної допомоги зі словами: "Чоловіків – на фронт, жінок – відновлювати податкову базу". З такою пропозицією виступив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час нещодавньої зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Натомість Сікорський запропонував передавати безпосередньо Україні кошти, які Німеччина витрачає на соціальну допомогу для українських біженців. Про це сам Сікорський заявив в інтерв'ю польському каналу TVP Info. 

"Я запропонував йому, що соціальні виплати, які отримують українські біженці, які можуть становити до €1200 на місяць, було би краще надавати безпосередньо Україні. Недобре, що є фінансовий стимул бути в Німеччині замість того, щоб чоловіки воювали на фронті, а жінки - відновлювали податкову базу", - сказав він.

Що кажуть у Німеччині

У Німеччині на заяву Сікорського станом на момент запису випуску не відреагували, втім у Шольца - канцлера Німеччини -запропонували змінити статус українських біженців. Українцям дозволять і далі залишатися в Німеччині, проте гроші платитимуть не так охоче, виплати планують зменшити, аби стимулювати людей йти на роботу. Із відповідною пропозицією виступив федеральний міністр фінансів Крістіан Лінднер. Отже, він пропонує залишити для українців статус отримувача притулку, але без автоматичного нарахування грошової допомоги на проживання.

"Українці не повинні проходити процедуру отримання притулку через війну в їхній країні. З іншого боку, вони не повинні одразу отримувати допомогу", - сказав він.

Що тепер очікувати українцям

Як зазначає газета Die Welt, біженці з України отримують у Німеччині загальну допомогу, яка, наприклад, для самотніх людей складає 563 євро на місяць. Окремо нараховується допомога на оплату оренди житла та опалення, а також на медичне обслуговування. Лінднер хоче кардинально змінити підхід у нарахуванні такої допомоги. На його думку, держава повинна відшкодовувати пільговикам витрати на житло за фіксованою ставкою, а не за фактичними витратами. 

Скільки наразі українців за кордоном

Загалом, станом на 31 серпня 2024 року статус тимчасового захисту в ЄС отримали майже 4 мільйони 200 тисяч українців, які переїхали за кордон від початку повномасштабного вторгнення. 

За даними Євростату, близько 60% усіх українських біженців зареєстровано у трьох європейських країнах. Зокрема, найбільшу кількість біженців з України, які оформили статус тимчасового захисту, зареєстрували саме у Німеччині, там перебуває понад 1 мільйон 12 тисяч українців, а це 27% від загальної кількості у ЄС. 

У Польщі - понад 975 тисяч українців, що становить 23,4%, а в Чехії майже 377 тисяч, що у відсотках трохи більше дев’яти від загальної кількості. 

Що зміниться для українців у Польщі

Від моменту подання заяви про надання притулку українці отримують повну державну підтримку. Якщо вони живуть у центрі, то отримують 140 - це 1 тисяча 400 гривень на харчування, а також одяг і взуття, ще 50 злотих, а це близько 500 гривень на місяць на кишенькові витрати, харчування та медичні витрати. Ті, хто живе поза колективним центром, отримують 750 злотих, це вже близько 7500 гривень на людину на місяць.

Якщо сім'я складається з чотирьох осіб, то ставка нижча - 375 злотих на людину, тобто 1500 злотих або в гривнях близько 15 тисяч на сім'ю. Відповідно до закону, ця процедура триває до шести місяців, але допомога може бути подовжена при повторному зверненні. 

Важливо зазначити, що для отримання допомоги українці, які в'їжджають до Польщі, мають одразу після в'їзду до країни отримати Pesel - це такий собі аналог ідентифікаційного номеру. Цей документ дає можливість українцям користуватися медичною допомогою, також вони мають право на державну зайнятість та інші соціальні програми, пропоновані Польщею. 

Крім цього, українцям, які легально в’їхали до Польщі після 23 лютого 2022 року, Управління соціального страхування виплачує допомогу й за доглядом за дитиною у розмірі 800 злотих, це трохи більше 8 тисяч гривень щомісяця на одну дитину. Також батьки можуть отримати додатково разову допомогу за програмою Dobry Start – це виплата у розмірі 300 злотих, аби вони могли придбати дітям те, що потрібно для навчання. Але від 1 липня ця допомога надається, тільки якщо дитина виконує обов’язкову шкільну програму чи закладу дошкільної освіти. 

Українців в Польщі заохочують отримати карту побиту

Також від 1 жовтня українці можуть подати заявку на виплату за державною програмою актівний роджіц, яка передбачає допомогу у розмірі від 500 до 1500 злотих батькам, які мають дітей віком від 1 до 3 років. Не менш важливий нюанс - якщо біженець виїде з Польщі на період понад 30 днів, то виплати можуть скасувати. Додамо, що днями польський уряд заявив, що виділяє з резерву 19,6 млн злотих на соціальну допомогу іноземцям, які очікують на притулок у Польщі. Також уряд хоче заохотити українців зі статусом біженців подавати заяви на отримання карти побиту - тобто карти проживання – це стане можливо від 2025 року, після запуску спеціальної онлайн-програми.

Як живуть українці в Німеччині

Тим часом українцям, які отримали дозвіл на проживання в Німеччині у 2022-2023 роках, дію тимчасового захисту автоматично подовжили до 5 березня 2025 року. Але ті, хто планує зараз виїхати з України до Німеччини, повинні врахувати те, що вже далеко не всі федеральні землі приймають біженців. Найбільше українців приймають у Північному Рейн-Вестфалія, Баварії, Баден-Вюртембергу, в Гамбурзі та Берліні. До Німеччини можна в'їхати без візи на 90 днів. Але протягом цього часу потрібно подати документи на проживання для тимчасового захисту. Біженця можуть розподілити у спеціальний табір. Щоб легалізуватися в країні є два способи: набути статусу біженця або оформитися за параграфом §24, тобто оформити статус тимчасового захисту. Обидва варіанти дозволяють іноземцю проживати в Німеччині, отримувати медичне обслуговування, соціальну підтримку, освіту та роботу. Втім, оформлення за параграфом §24 є простішим та швидшим для українців. Для дозволу на проживання потрібно у пункті пропуску заповнити спеціальну заяву на отримання міжнародного захисту або ж звернутися до імміграційного центру. Також варто врахувати, що під час подання на статус біженця, людина не зможе працевлаштуватись чи виїхати з Німеччини, поки не отримає рішення щодо отримання статусу. 

Скільки виплачують українцям в ФРН

Українці в Німеччині можуть претендувати на виплату бьоргагейт, яка покриває базові соціальні потреби. 2024 року ця допомога складає 563 євро для самотніх осіб, 506 євро для партнерів у сімейних парах, 451 євро для дорослих у закладах, 471 євро дається на підлітка від 14-17 років, 390 євро для дітей від 6 до 13 3 років і 357 євро для дітей до 5 років. Також батьки школярів можуть отримати допомогу на придбання шкільного приладдя  у сумі 130 євро у першому півріччі і ще 65 євро в другому півріччі.

Що важливо, від 1 січня 2025 року біженцям у Німеччині почнуть знижувати розмір допомоги на 30% протягом трьох місяців, якщо вони відхилять розумну пропозицію щодо працевлаштування. А для тих, хто після отримання допомоги влаштувався на роботу та пропрацював щонайменше рік, передбачено навпаки бонус у розмірі 1000 євро. 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Элегантность в холодном сезоне: что такое "дофаминовая одежда"
Корреспондент
2025-10-13T15:33:34Z
Леди Гага присоединилась к сиквелу фильма Дьявол носит Prada
Корреспондент
2025-10-13T08:18:23Z
Радиодиктант национального единства 2025: дата и время, кто напишет и прочтет текст
VGorode
2025-10-12T15:45:19Z
Рассекречена новая участница шоу "Холостяк": как она выглядит
Comments UA
2025-10-12T10:42:06Z
Опубликовали сценарий незавершенного последнего фильма Чарли Чаплина "Чудак"
ZN UA
2025-10-12T08:21:12Z
Умерла звезда "Крестного отца" Дайан Китон: что известно о смерти оскароносной актрисы
TSN
2025-10-12T08:06:18Z
В тюрьме убит известный рок-музыкант педофил: что известно
Comments UA
2025-10-12T06:45:09Z
Умерла легендарная актриса, которую называли "крестная мать Голливуда"
Comments UA
2025-10-12T04:45:15Z
Marvel ударилась в метоповествование: Представлен трейлер сериала «Чудо-человек»
GameMag
2025-10-11T19:42:02Z
Восстановление энергетики: Зеленский провел Ставку
Корреспондент
2025-10-13T16:21:48Z
АРМА возвращает ТРЦ Гулливер государству
Корреспондент
2025-10-13T16:00:12Z
Мировые мощности "зеленой" энергетики удвоятся к 2030 году - МЭА
Корреспондент
2025-10-13T14:39:50Z
Экспорт нефтепродуктов из РФ сократился на 17% после атак дронов - СМИ
Корреспондент
2025-10-13T14:24:46Z
Нидерланды взяли под контроль производителя чипов, принадлежащего Китаю
Корреспондент
2025-10-13T14:21:48Z
Какие доллары не берут банки и обменники: на что обязательно нужно обратить внимание
UAToday
2025-10-13T13:30:22Z
Отопительный сезон-2025/2026 начнется на 2 недели позже: Кабмин сменил даты
VGorode
2025-10-13T11:24:30Z
РФ вынуждена субсидировать НПЗ из-за ударов БПЛА - СМИ
Корреспондент
2025-10-13T03:57:09Z
Топливный кризис только усиливается: 57 регионов России страдают из-за ударов Украины, - BBC
UAToday
2025-10-12T22:21:02Z
Венесуэла закрыла посольство в Норвегии после "нобелевки"оппозиционерке
Корреспондент
2025-10-14T04:33:59Z
Спикер Джонсон заявил, что шатдаун может стать самым длительным в истории США
Европейская правда
2025-10-14T04:21:13Z
Трамп поддержал Орбана перед выборами
Корреспондент
2025-10-14T02:27:03Z
Контрразведка Великобритании предупредила об активизации шпионов из России
Корреспондент
2025-10-14T01:54:37Z
Франция эвакуировала президента Мадагаскара из-за военного переворота
Корреспондент
2025-10-13T23:27:26Z
Каллас рассказала, как обстоят дела с 19-м пакетом санкций против РФ
Корреспондент
2025-10-13T20:24:05Z
Глава МИД Германии призвал Трампа усилить давление на Путина
Европейская правда
2025-10-13T19:33:32Z
Зеленская и Каллас провели встречу
Корреспондент
2025-10-13T19:15:11Z
Министр финансов США обвинил КНР в финансировании войны РФ
Корреспондент
2025-10-13T18:06:27Z
Столкновение поездов в Словакии: названа вероятная причина
Корреспондент
2025-10-14T01:27:55Z
Украинское судно затонуло у побережья Болгарии
Корреспондент
2025-10-13T23:33:34Z
Россияне нанесли авиаудар по Харькову, есть раненые
Корреспондент
2025-10-13T19:51:42Z
Брак за $25 тысяч: семья из Полтавщины организовала схему для уклонистов
Корреспондент
2025-10-13T17:09:02Z
В столкновении поездов в Словакии пострадал украинец – МИД
Европейская правда
2025-10-13T16:45:01Z
На Одесчине массово погибла рыба в розовом водоеме
Корреспондент
2025-10-13T16:30:01Z
Задержаны восемь агентов РФ, которые проводили диверсии в Одессе
Корреспондент
2025-10-13T15:42:13Z
В Одесской области после атаки РФ вспыхнули склады с текстилем, есть раненый
UAToday
2025-10-13T13:30:24Z
Акции Xiaomi рухнули после смертельного ДТП в Китае
Корреспондент
2025-10-13T13:12:26Z
В России одобрили закон о резервистах
Корреспондент
2025-10-13T16:54:19Z
Пятая часть испанцев ностальгируют по диктатуре Франко
Европейская правда
2025-10-13T16:33:15Z
Метинвест вошел в число 30 лучших работодателей для ветеранов - СМИ
Корреспондент
2025-10-13T15:48:51Z
Швеция потратит дополнительные 900 млн евро на свои субмарины
Европейская правда
2025-10-13T14:57:53Z
Кронпринц Албании Лека II объявил о помолвке
Корреспондент
2025-10-13T09:00:34Z
Южная Корея заявила, что Россия помогает КНДР в разработке субмарин
Корреспондент
2025-10-13T08:15:09Z
Чем опасен сегодняшний день: традиции в народный праздник 13 октября
UAToday
2025-10-13T05:03:09Z
13 октября: церковный праздник сегодня, каких чудес просить у Иверской Богородицы
UAToday
2025-10-13T04:00:19Z
Зеленский рассказал об эффективности дронов-перехватчиков
Корреспондент
2025-10-12T22:18:48Z
Эпидсезон стартовал: какие штаммы гриппа циркулируют и как защищаться
Корреспондент
2025-10-13T14:30:13Z
Сильная магнитная буря ударила по Земле: что будет сегодня
UAToday
2025-10-13T13:30:29Z
Почему с возрастом люди просыпаются все раньше без будильника: объяснение экспертов
UAToday
2025-10-13T12:06:03Z
Как "прокачать" иммунитет без лекарств - назван простой способ
UAToday
2025-10-13T09:03:40Z
Почему ухудшается зрение: правда и мифы
UAToday
2025-10-12T22:21:10Z
Почему люди теряют память с возрастом и как этого избежать
UAToday
2025-10-12T14:00:39Z
Как помочь себе, если голова чувствительна к переменам погоды
UAToday
2025-10-12T12:03:08Z
Психоделики могут стать прорывом в лечении воспалительных болезней
ZN UA
2025-10-12T10:24:24Z
Завтрак для поддержки памяти: ученые назвали продукты, защищающие мозг от ранней деменции
UAToday
2025-10-12T09:48:14Z
Toyota представила новую Corolla
Корреспондент
2025-10-13T17:33:32Z
Пять автогигантов обвинили в занижении показателей выбросов
Корреспондент
2025-10-13T17:24:10Z
Украинец Бондарев в Формуле-4 среди новичков по итогам сезона третий
Корреспондент
2025-10-12T20:36:56Z
Apple может стать правообладателем трансляций гонок в США
Корреспондент
2025-10-11T15:30:01Z
В Украине выставили на продажу коллекцию винтажных мотоциклов BMW 30-х и 40-х
Фокус
2025-10-11T08:15:29Z
Повысили цены и ужесточили контроль: в Украине новые требования к техосмотру авто
Знай
2025-10-10T18:51:03Z
Стиральная машина будет работать вечно и не будет ломаться: вот что нужно сделать — советы мастеров
TSN
2025-10-10T14:09:42Z
Раритет из 50-х: роскошное американское авто простояло 36 лет в гараже
Фокус
2025-10-10T13:51:35Z
Как правильно мыть авто зимой - советы водителям
Корреспондент
2025-10-10T13:00:39Z
РФ захватила еще одно село на Днепропетровщине - DeepState
Корреспондент
2025-10-13T20:54:24Z
Генштаб обновил данные о ситуации на фронте
Корреспондент
2025-10-13T19:57:43Z
Гороскоп на 14 октября 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-10-13T15:33:26Z
Генштаб: по состоянию на 13 октября общие потери вражеской армии в личном составе составили 1 123 950 солдат
UAToday
2025-10-13T13:30:40Z
Ситуация на фронте на утро 13 октября 2025 года
UAToday
2025-10-13T13:30:19Z
На границе с Польшей замедлится движение грузовиков
Корреспондент
2025-10-13T13:03:18Z
В оккупированном Алчевске произошёл взрыв в жилом доме: двое погибших
Корреспондент
2025-10-13T09:57:48Z
СМИ узнали подробности ночной атаки на Крым
Корреспондент
2025-10-13T08:57:58Z
В Феодосии снова горит нефтебаза
UAToday
2025-10-13T05:57:06Z
Гороскоп на вторник 14 октября 2025 года
UAToday
2025-10-13T15:03:09Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 14 октября 2025 года
Корреспондент
2025-10-13T09:09:32Z
Гороскоп по картам Таро на 12 октября 2025: гармония для Раков и новые вдохновения для Дев
TSN
2025-10-12T10:06:49Z
Ваше поведение за рулем раскрывает больше, чем вы думаете: объяснение психолога
UAToday
2025-10-12T10:06:48Z
Держит душу умершего: эзотерики назвали самую опасную вещь, которую нельзя хранить дома
TSN
2025-10-12T09:51:58Z
Как за 10 минут сварить морковь и картошку на оливье: этим трюком пользуются все повара
TSN
2025-10-12T09:51:35Z
Этот трюк знает каждая опытная хозяйка: как высушить мокрую одежду всего за час
Знай
2025-10-12T09:51:08Z
Почему наши бабушки клали лавровый лист в сахарницу: хитрость, о которой забыли современные хозяйки
Знай
2025-10-12T06:51:05Z
Сыр тянется, тесто хрустит, а душа поет: рецепт сосискок в тесте по-хачапурски на грузинский лад
Знай
2025-10-12T05:51:19Z
Учёные впервые внесли диких пчёл в список исчезающих видов в ЕС
Корреспондент
2025-10-13T19:27:03Z
В Китае создали чип памяти толщиной в один атом
Корреспондент
2025-10-13T18:48:57Z
MTV прекращает вещание своих каналов в Великобритании и других странах Европы
Комсомольская правда
2025-10-12T10:00:03Z
Копал червей, а нашел 20 000 монет: житель Швеции обнаружил уникальный клад ХІІ века
Фокус
2025-10-12T09:09:34Z
Конец света близится: почему миллиардеры строят себе бункеры по всему миру
Comments UA
2025-10-12T09:00:38Z
Они ближе, чем вы думаете: эксперт назвал расстояние между шахедом и оператором
Новости Украины
2025-10-12T08:57:00Z
Не только Samsung и Apple: топ-5 беспроводных наушников, популярных в 2025 году
Фокус
2025-10-12T07:00:53Z
Школьники не умеют даже списать: учительница показала, как учащиеся провалили тест через Google
Знай
2025-10-12T04:36:08Z
Гигантский курган в форме скорпиона в Мексике оказался связан с солнцестояниями
ZN UA
2025-10-12T03:33:18Z
Франции пришлось нелегко в гостях у Исландии
Корреспондент
2025-10-13T21:12:07Z
Украина дожала Азербайджан и одержала победу
Корреспондент
2025-10-13T21:00:42Z
Куртуа принял решение не продлевать контракт с Реалом
Корреспондент
2025-10-13T20:12:42Z
Защитник Реала скоро выйдет на поле после полугодового перерыва
Корреспондент
2025-10-13T18:12:46Z
Галатасарай готов побороться за звезду Премьер-лиги
Корреспондент
2025-10-13T16:51:51Z
Туск ответил футбольным фанатам, которые обругали его на матче против Литвы
Европейская правда
2025-10-13T16:45:12Z
Экс-игрок сборной Украины заблокирован в машине неизвестными в форме
Корреспондент
2025-10-13T16:09:09Z
Украинка может завоевать награду Heart Award
Корреспондент
2025-10-13T14:27:04Z
Англия понесла кадровую потерю перед встречей с Латвией в отборе
Корреспондент
2025-10-13T13:00:24Z