Як передає Укрінформ з посиланням на департамент комунікацій секретаріату Кабінету міністрів, таке протокольне рішення за пропозицією першого заступника міністра оборони було погоджене на засіданні уряду 25 жовтня.
Це забезпечить стабільну роботу стратегічно важливих галузей економіки, в тому числі тих, які працюють на оборону, ідеться в повідомленні.
Водночас аудит рішень про присвоєння статусу критично важливих підприємств, які були ухвалені в останні чотири місяці, триватиме до 15 листопада.
Причина аудиту - аномальне зростання кількості критично важливих підприємств та кількості заброньованих працівників. Це зроблено в інтересах посилення обороноздатності держави та для недопущення зловживань.
За результатом аудиту відповідальні міністерства визначать, чи мали місце недобросовісні дії та, чи носять вони потенційно корупційний характер.
На основі цих даних уряд оновить критерії бронювання і скоригує їх так, щоб механізм працював і на користь безпеки та оборони, і на користь економіки.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський заявив, що представлені урядовцями моделі економічного бронювання є "не зовсім справедливими".
Кабінет міністрів, згідно з постановою №1204 від 22 жовтня, визначив, що підприємства, установи й організації пройдуть повторну перевірку на відповідність критеріям для бронювання працівників від мобілізації.
Документом передбачене внесення змін до затверджених раніше критеріїв і порядку, за якими визначаються підприємства, установи й організації, що в особливий період є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення, а також для забезпечення потреб Збройних сил та інших військових формувань.