Слідом за телефонами Трампа китайські хакери спробували зламати телефони Гарріс
Не встигли світові ЗМІ обговорити ситуацію, пов'язану зі зломом китайськими хакерами деяких елементів комунікаційної системи, яка стосується кандидата в президенти США Дональда Трампа, як з'явився новий сигнал: злам телефонів, що використовуються людьми, пов'язаними з іншою кандидаткою в президенти - Камалою Гарріс.
Утім, кампанія Трампа не підтвердила, що телефони Трампа і Венса були об'єктом атаки, пише Reuters.
Однак співробітники виборчої кампанії Трампа скористалися моментом, щоб висловити звинувачення на адресу конкурентів. Стівен Чунг, директор із комунікацій кампанії, заявив, що віцепрезидентка Гарріс, нібито, натякнула Китаю та Ірану атакувати інфраструктуру США для того, щоб не допустити повернення Трампа на посаду президента.
Китай відкинув будь-які припущення, зауваживши, що взагалі не в курсі ситуації, а посольство КНР у Вашингтоні заявило, що Китай виступає проти кібератак і кіберкрадіжок у будь-яких формах і бореться з ними.
«Президентські вибори - це внутрішня справа Сполучених Штатів. Китай не має наміру і не буде втручатися в американські вибори», - сказав представник посольства, коли до нього звернулися по коментар.
Кампанія Гарріс поки не прокоментувала того, що сталося.
Раніше ФБР і Агентство кібербезпеки та захисту інфраструктури США заявили, що розслідують несанкціонований доступ до комерційної телекомунікаційної інфраструктури з боку осіб, пов'язаних із Китаєм. У спільній заяві агентств не було названо мети інциденту.
Компанія Verizon, чиї комунікаційні системи було зламано, заявила, що співпрацює з правоохоронними органами.
Нагадаємо, цього тижня ФБР і Агентство з кібербезпеки та захисту інфраструктури (CISA) повідомили штабу Трампа, що він і Венс були серед людей, чиї телефонні номери були метою хакерських атак. Хакери все ще можуть перебувати в системах оператора Verizon, але неясно, чи намагаються вони все ще отримати дані.
Слідчі працюють над тим, щоб визначити, які дані могли отримати хакери. Але вже зараз вони глибоко стурбовані можливим обсягом скомпрометованих даних і широким колом можливих жертв.
В атаці на телефони топполітиків ФБР і CISA офіційно звинуватили «суб'єктів, пов'язаних із Китайською Народною Республікою».