Хакери з Китаю вторглися в систему американської телекомунікаційної компанії Verizon. Їх цікавили телефони, що мають зв'язок з виборчими кампаніями віцепрезидента Камали Харріс та республіканця Дональда Трампа.
Щодо пані ю Харріс – атаки були спрямовані не на неї саму, а на співробітників її штабу. Також, згідно з даними видання The New York Times, слідчі органи перевіряють можливість викрадення повідомлень у Трампа та його команди. У штабі Трампа теж не підтвердили, що телефони кандидата або його співробітників зазнали атаки.
Однак представник республіканця звинуватив Китай і Іран у збільшенні кібератак на інфраструктуру США, зазначивши, що їхні дії спрямовані на перешкоду поверненню Трампа до Білого дому. А джерела The New York Times повідомляють, що слідчі намагаються з'ясувати, які конкретно дані могли бути викрадені, якщо таке дійсно сталося.
Передбачається, що інформація з телефонів Трампа та Венса могла мати серйозне значення для розвідок інших країн. Зокрема, дані про їхню комунікацію, такі як списки контактів, частота дзвінків і тривалість розмов, можуть бути надзвичайно цінними для китайських спецслужб. Ця інформація могла стати ще більш корисною для хакерів, якщо вони мали можливість спостерігати за комунікаціями в реальному часі.
У відповідь на цей інцидент компанія Verizon заявила, що знає про спроби атак на телекомунікаційні мережі, які могли бути націлені на збір розвідувальної інформації. Компанія активно взаємодіє з правоохоронцями для розслідування атак.
ФБР та Агентство з кібербезпеки та безпеки інфраструктури США також підтвердили, що проводять розслідування несанкціонованого доступу до комерційної телекомунікаційної інфраструктури. Але не вказали, на які саме цілі були спрямовані ці кібератаки.