Відкриття може започаткувати еру оптичних носіїв із «надвисокою щільністю» запису, але попереду ще багато досліджень.
Науковці з Чиказького університету та Аргонської національної лабораторії (США) розробили новий тип оптичної пам’яті, яка зберігає дані шляхом передачі світла від атомів рідкісноземельних елементів
Традиційні CD та DVD мають фундаментальне обмеження — жоден біт інформації не може бути меншим за довжину хвилі лазера, який його зчитує. Наукова команда запропонувала спосіб обійти це фізичне обмеження.
Дослідники спершу створили фізичну модель і розрахували всі вимоги для експериментального зразка. Вони змоделювали теоретичний матеріал із рідкісноземельними атомами, які поглинають і повторно випромінюють світло. Моделі показали, як квантові дефекти, розташовані поруч, можуть вловлювати та зберігати відбите світло.
За допомогою технології мультиплексування
Ключове відкриття полягає в тому, що поглинання енергії вузької довжини хвилі змінює спіновий стан
Науковці називають це відкриття «величезним першим кроком», але до появи комерційних продуктів ще далеко. Дослідникам потрібно з’ясувати тривалість збереження даних у збудженому стані. Хоча науковці обіцяють «надвисоку щільність» запису, вони поки не надали конкретних прогнозів щодо місткості нових дисків.
Джерело: Techspot