MY.UAНовини
Критерії визначення онлайн-медіа: чому їх досі ніхто не розробив?
Критерії визначення онлайн-медіа: чому їх досі ніхто не розробив?

Критерії визначення онлайн-медіа: чому їх досі ніхто не розробив?

З прийняттям закону «Про медіа» Національна рада з питань телебачення та радіомовлення розпочала регулювати онлайн-медіа.

Вже зареєстровані сотні таких ресурсів. Реєстрація є добровільною, однак під контроль регулятора, згідно закону, підпадають не лише  зареєстровані медіа, а й незареєстровані. І тут ключовим питанням є якраз визначення меж контролю медійного регулятора. Тобто які інтернет-ресурси підпадають під визначення онлай медіа. Бо Нацрада має опікуватись саме ними, а не взагалі всіма, хто поширює інформацією у мережі. «Регулювання суб’єктів медіа у онлайн має прив’язуватись не до факту реєстрації, а до порушень. Наприклад, якщо якесь видання не зареєструвалось, але діє як медіа і поширює інформацію заборонену законом, то Нацрада каже: у вас є регулярність, назва, ми вважаємо вас медіа, ви порушили ось це — тримайте штраф. Така логіка цього механізму»,  каже Ігор Розкладай, заступник директора ЦЕДЕМ, експерт із медійного права.

Щоб вирішити хто є онлайн-медіа, а хто ні профільний закон передбачає створення критеріїв віднесення осіб до суб’єктів у сфері онлайн-медіа. Їх мав би створити орган спільного регулювання. У онлайн сфері такий орган був зареєстрований у червні 2024 року. Однак він ще досі не запрацював: не сформовані керівні органи, експерти колегій та робочі групи, які б мали б розробляти критерії та кодекси мовлення. За інформацією «Детектор медіа», зараз небагато охочих долучитися до такої роботи. Однак, якщо у аудіальній чи аудіовізуальній сферах є свої індустріальні об’єднання, то в онлайн сфері їх не має і є більше шансів зацікавлення у роботі органу співрегулювання.

Між цим закон «Про медіа» встановлює терміни в які мали би бути створені критерії онлайн медіа – це рік з дня набрання чинності  закону. Тобто критерії мали би бути розроблені до 31 березня 2024 року. Також закон передбачає: якщо орган співрегулювання не розробить їх, то критерії має затвердити Нацрада. Чому ж досі не розпочалась робота над критеріями і які ключові проблеми є у їх визначені з’ясовував «Детектор медіа».

Чому Нацрада досі не затвердила критерії?

У прикінцевих положеннях закону «Про медіа» йдеться: «28. У разі якщо впродовж одного року з дня набрання чинності цим Законом орган спільного регулювання у сфері онлайн-медіа не буде створений або не визначить критерії віднесення осіб до суб’єктів у сфері онлайн-медіа відповідно до частини одинадцятої статті 2 цього Закону, Національна рада має право затвердити такі критерії власним рішенням. Затверджені Національною радою критерії втрачають чинність з моменту набрання чинності відповідними критеріями, визначеними органом спільного регулювання у сфері онлайн-медіа».

Втім Ігор Розкладай каже, що ця норма не імперативна: «Вона дає можливість визначити критерії, якщо це потрібно. Такий  підхід зумовлений тим, що в Нацради й так розширились повноваження і збільшився обсяг робити». Тобто регулятор може затвердити у визачений термін, а може й ні.

У пресслужбі Нацради «Детектору медіа» повідомили, що зараз регулятор планує консультації з органом співрегулювання, а за їх результатами вирішуватиме, чи розроблятиме критерії самостійно, чи очікуватиме пропозиції від органу.

«Розробка критеріїв віднесення осіб до суб’єктів у сфері онлайн-медіа однозначно потребує залучення як суб’єктів у сфері онлайн-медіа, так і зацікавлених експертів. У разі якщо Національна рада самостійно розроблятиме такі критерії, зазначений проєкт буде винесений на громадське обговорення для врахування думки громадськості»,  повідомляє пресслужба регулятора.

Зараз при визначенні  кого реєструвати як  онлайн медіа, а кого ні, Нацрада  керується визначенням та вимогами до онлайн-медіа з закону. Серед таких вимог: суб’єктами у сфері онлайн-медіа можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які мають місце проживання в Україні, зареєстровані в установленому законодавством порядку юридичні особи України та не можуть бути особи, до структури власності яких входять державні органи, органи місцевого самоврядування, їх об’єднання. «У зв’язку з цим критерії віднесення осіб до суб’єктів у сфері онлайн-медіа можуть уточнювати вже передбачені вимоги до онлайн-медіа, передбачені Законом, а не заперечувати або обмежувати їх», - додають у Нацраді.

Як ідентифікувати онлайн медіа?

Визначення онлайн-медіа з профільного закону: «Це медіа, яке регулярно поширює інформацію у текстовій, аудіо-, аудіовізуальній чи іншій формі в електронному (цифровому) вигляді за допомогою мережі Інтернет на власному вебсайті, крім медіа, які віднесені Законом до аудіовізуальних медіа».

Виходячи з цього визначення, на думку Ігоря Розкладая, критеріями медіа є: стала назва, регулярне або періодичне формування контенту, редакційний контроль, власний веб-сайт. «Тобто за замовчуванням онлайн-медіа, згідно закону, це веб-сайт або як я її називаю «безпаперова преса». По суті друковані медіа, що створили свої сайти і ведуть діяльність онлайн, відмовишись від друку. Це первинна ідея онлайн медіа. Пізніше до цієї категорії додали зареєстрованих суб’єктів на платформах спільного доступу»,  каже він.

Ключовими критеріями медіа Максим Дворовий, голова напряму «Цифрові права» громадської організації «Лабораторія цифрової безпеки», називає редакційний  контроль над контентом та бажання діяти як медіа: «Ці критерії належать до шести індикаторів, визначених в рекомендації КМ РЄ 2011 року щодо нового визначення медіа, і, напевне, є найоптимальнішими орієнтирами для дизайнування системи регулювання». І це, на його думку, обмежує можливість застосувати режим регулювання онлайн-медіа до блогерів чи індивідуальних користувачів соцмере: «Про поширення на яких режиму регулювання онлайн-медіа часто лунає бажання зі сторони різних гравців, від нардепів до окремих представників громадянського суспільства».

Оксана Романюк, виконавча директорка Інституту масової інформації, вважає основним критерієм онлайн медіа  роль у створенні і поширенні суспільно важливої інформації і вплив на громадську думку. «Адже місія медіа  це інформувати суспільство, і якщо ресурс здійснює таку діяльність, то основна ознака, за якою можна визначати приналежність до медіа, в нього є. Також у світовій практиці такими критеріями вважається регулярність публікацій, редакційний контроль, доступність контенту для широкої аудиторії, (не)дотримання професійних і етичних стандартів»,  каже вона.

Чи мають блогери, юутб чи телеграм канали та акаунти у соцмережах підпадати під критерії онлайн медіа?

Зараз Нацрада реєструє як медіа доволі різних суб’єктів: окрім традиційних сайтів, це відеохостинги, сторінки у фейсбуці й інстаграмі, канали на ютубі та в телеграмі, акаунти в тіктоку, вотсапі та вайбері. За винятком  класичних сайтів при реєстрації найактивніші ютуб канали.

Це дозволяє робити статті 16, частина 3 Закону «Про медіа»: «Особа, яка регулярно поширює масову інформацію під редакційним контролем через власні облікові записи на платформах спільного доступу до інформації, не є суб’єктом у сфері онлайн-медіа, окрім випадків, якщо така особа добровільно зареєструється як суб’єкт онлайн-медіа».

І тут виникає логічне питання, на яке поки що немає однозначної відповіді. Якщо Нацрада регулює зареєстровані українські ютуб та телеграм канали, то що робити з незареєстрованими? Юристи вважають, що вони під регуляцію поки не підпадають. «Третя частина статті 16 закону “Про медіа” в перекладі з юридичної на людську мову говорить, що ні, ми не вважаємо ваші акаунти в соцмережах медіа. Але, якщо ви хочете з вашої сторінки зробити медіа — ну тоді, будь ласка, реєструйтеся»,  каже Ігор Розкладай.  На його думку, не кожен акаунт у соцмережах можна вважати медіа. До всього власники цих акаунтів  чи каналів не володіють інфраструктурою, як у випадку з сайтом. «На платформах  ресурс залежний від правил, механізмів дистрибуції контенту на платформі.  На платформі значно важче навіть дотримуватись критеріїв пропорційності»,  додає Ігор.

На думку Максима Дворового дискусія щодо блогерів та окремих користувачів соцмереж буде найбільш проблемою при формуванні критеріїв онлайн-медіа: «Більш-менш чітко зрозуміло все з тими, хто має окремий веб-сайт, і це відбито у визначенні онлайн-медіа, наданому законом; за певними ознаками (регулярність поширення інформації, дизайн сайту, хронологічна стрічка новин, наявність реклами, зокрема нативної, форм зворотнього зв'язку для споживачів інформації тощо) встановити, що медіа є медіа буде досить просто. Також зрозумілим є бажання діяти як медіа тих представників Телеграм-каналів та інших соцмереж, які самостійно задекларували себе як медіа і зареєструвалися. Що ж робити з подібними незареєстрованими медіа - це виклик, у якому необхідно збалансувати інтереси забезпечення свободи вираження поглядів і медіаплюралізму з інтересом цілісності та підзвітності (у значенні англійського слова integrity) медіаринку».

Він також вважає, що блогери та індивідуальні користувачі соцмереж не мають відноситись до медіа, окрім випадків, коли вони самостійно декларують свою діяльність як медіа: «У разі поширення блогерами інформації, що порушує законодавство, існують інші механізми притягнення до відповідальності - дифамаційні позови або ж норми Кримінального кодексу, які так чи інакше відтворюють контентні обмеження, встановлені медійним законом».

Водночас зараз і онлайн-медіа і блогери змагаються за одні й ті самі рекламні бюджети. Однак правила на ринку та регулювання щодо них є різним. Бо, наприклад, незареєстрований як медіа інформаційний портал підпадає під регулювання, а ютуб канал колишніх ведучих-журналістів Медведчука   ні.

Оксана Романюк вважає, що умови мають бути справедливими для всіх типів виробників контенту: «Вже є законодавство, яке дозволяє реєструватись телеграм каналам як медіа, вже зареєстровано доволі багато ресурсів. Але серед них нема популярних мільйонників, які лишаються анонімними - і при цьому активно співпрацюють з владою. Умови мають бути справедливими для всіх типів медіа, інакше ніхто не буде довіряти такому регулюванню».

Створені критерії можуть вплинути на цю ситуацію. І деякі канали чи акаунти можуть бути віднесені до онлайн медіа, якщо так вирішить орган співрегулювання та Нацрада. Втім може виникнути колізія з законом «Про медіа» та статтею16, де блогери чи інші особи не є суб’єктом у сфері онлайн-медіа, якщо добровільно  не зареєструються. Однак це може стати спонуканням  для змін до закону.

Звісно навіть у разі якби після створення критеріїв та внесення змін у закон «Про медіа», деякі акаунти чи канали на платформах вважались  би медіа, Нацрада все одно має досить обмежений вплив  на самі платформи.

За словами Оксани Романюк, проблема  як регулювати соцмережі, які не мають юросіб в Україні, і які критерії до них застосовувати, так щоб це було ефективно».

Як розмежувати аудіовізуальні медіа та онлайн медіа, які поширюють інформацію у аудіовізуальній формі?

Це теж непросте питання. Адже згідно визначення онлайн медіа  у законі, воно може поширювати «інформацію у текстовій, аудіо-, аудіовізуальній чи іншій формі». Зараз Нацрада реєструє ютуб-кнали як онлайн медіа. Оксана Романюк бачить ключовою ознакою для розмежування формат контенту: «якщо це переважно текстовий формат з елементами і доповненнями у вигляді відео, фото, інтерактивом, то це можна віднести до онлайнів». Але онлайн, на її думку, може використовувати відео, але не як основний елемент: «Якщо ж це переважно відео або аудіо контент, пряма трансляція, подкаст тощо, то воно логічніше виглядає як аудіовізуальне медіа».

«Я вважаю, що ми пішли не правильною практикою, реєструючи канали з відео як онлайн-медіа. Вони мають реєструватись як аудіовізуальні медіа. В цьому сенс європейської директиви. Наприклад, у нас, умовно, є сумський канал на ютуб чи Суспільне. Якщо вони транслюють стрім, то за всіма ознаками це може бути лінійне медіа. Якщо там ще міститься каталог програм, то це на додачу і VOD-платформа»,  вважає Ігор Розкладай.

Схожої думки і Максим Дворовий. Він каже, що оскільки ютуб-канали транслюють аудіовізуальний контент, то якщо рухатися шляхом повноцінного впровадження Директиви ЄС про аудіовізуальні медіапослуги, то вони підпадатимуть під регулювання як аудіовізуальні медіасервіси на замовлення (on-demand). Лабораторія цифрової безпеки  досліджувала статус відео-блогерів у ЄС.  У дослідженні йдеться, що в європейських країнах поки спостерігається два підходи до регулювання діяльності відеоблогерів. Здебільшого регулюється діяльність тих, хто надає послуги відео на замовлення. Втім  окремі країни допускають можливість регулювати діяльність всіх відеоблогерів, в тому числі і тих, які надають послуги мовлення за розкладом, цим прирівнюючи їх за статусом до класичних лінійних телеканалів.

«Тож у цьому питанні залишається лише стежити  за розвитком регулювання в ЄС і готувати відеоблогерів до подібного регулювання. В Україні його запровадження може стати серйозним викликом, оскільки на аудіовізуальні медіа поширюється набагато більша кількість вимог законодавства, зокрема у сфері мовних квот, а правовий режим для онлайн-медіа спеціально був здивований достатньо легким для входу»,  додав Максим.

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Удар баллистики по Одессе: что известно о последствиях
TSN
2024-11-25T09:18:48Z
В Киеве ухудшилось состояние воздуха
Апостроф
2024-11-25T09:03:48Z
Минус около $200 млн: «Червона Калина» и «Тайфун» уничтожили комплекс «Борисоглебск 2»
Апостроф
2024-11-18T11:30:35Z
Блэкаут в Одессе: в городе не могут заживить критическую инфраструктуру, закрывают школы
Фокус
2024-11-17T22:57:29Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Западные страны избегают реагирования на диверсионно-террористические акты России — Politico
ZN UA
2024-11-25T09:22:14Z
За это Ким Чен Ын продал своих солдат России для войны против Украины
Comments UA
2024-11-25T09:21:21Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
66-летняя Шэрон Стоун вышла на красную дорожку кинофестиваля в Турине
Фокус
2024-11-25T09:06:48Z
Екатерина Тышкевич восхитила фото с мужем и заговорила об испытаниях за 10 лет отношений
TSN
2024-11-25T09:06:31Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"От греха подальше...": беременная жена Остапчука разделась, и заявила, что делает "заначки"
Знай
2024-11-16T18:51:26Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Какой вид спорта имеет много преимуществ для здоровья и подойдет для людей всех возрастов
Comments UA
2024-11-25T08:18:52Z
Не уменьшился, а замерз: мужчинам объяснили, как пенис "впадает в зимнюю спячку"
Знай
2024-11-25T06:51:30Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Фьюри подсказали, что нужно изменить в реванше с Усиком
Корреспондент
2024-11-25T09:03:48Z
«Київ-Баскет» виграв домашній етап чемпіонату України з баскетболу 3х3
УкраинФорм
2024-11-25T08:34:14Z
Эффектное возвращение: украинский боец, который выжил в Мариуполе, одержал победу в первом бою
Фокус
2024-11-24T21:06:38Z
"Сенсационное событие": Всемирный боксерский совет назвал соперника Усика после боя-реванша с Фьюри
Фокус
2024-11-24T20:03:03Z
Реал без Луніна розібрався з Леганесом
Football.ua
2024-11-24T19:33:07Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
Сон на работе принес мужчине $48 тысяч
Фокус
2024-11-24T15:36:01Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
"Непрерывно и плотно": дроны РФ наводят ракеты "Искандер" на самолеты Украины, — Forbes
Фокус
2024-11-25T09:21:48Z
Украинцам обещают финансовую поддержку: как оформить выплату до 21 800 грн
Знай
2024-11-25T09:06:56Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
"Тысяча Зеленского": правительство обнародовало постановление
Корреспондент
2024-11-25T09:08:35Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Курс валют на 25 ноября: сколько стоят доллар, евро и злотый
Комсомольская правда
2024-11-25T07:39:47Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Отключения света в двух областях - Укрэнерго
Корреспондент
2024-11-25T09:15:18Z
Штраф и арест счетов: юристы о рисках уклонения от мобилизации
Фокус
2024-11-25T08:57:39Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
В Одессе спасатели сняли с 18-метрового аттракциона четырех детей
ZN UA
2024-11-24T21:31:37Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
В аэропорту Турции вспыхнул российский самолет с туристами
Comments UA
2024-11-25T08:51:27Z
Атака на Харьков: число пострадавших выросло
Корреспондент
2024-11-25T08:42:32Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 26 ноября 2024 года
Корреспондент
2024-11-25T09:21:27Z
Место без замков: раскрыты тайны одного из самых уединенных островов в мире
Фокус
2024-11-25T09:15:03Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Как поддерживать идеальную чистоту в доме, убирая раз в неделю: секреты японок
TSN
2024-11-25T09:06:34Z
Почему ни в коем случае нельзя мыться, когда работает стиральная машинка: об этом следует знать
TSN
2024-11-25T08:36:21Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Инцидент на орбите: после стыковки российского корабля с МКС там появился неприятный запах
Фокус
2024-11-25T09:00:24Z
Бесплатная энергия для дома: лучшие вертикальные ветрогенераторы, как выбрать
Фокус
2024-11-25T09:00:14Z
Мужчина прожил несколько минут в самой громкой комнате в мире: что с ним произошло
TSN
2024-11-25T08:51:01Z
В Steam проходит тестирование мистического шутера Trench Tales от разработчика Prey и Call of Duty Black Ops III
GameMag
2024-11-25T07:40:28Z
Koei Tecmo намерена сосредоточиться на разработке проектов класса AAA для консолей и ПК
GameMag
2024-11-25T07:40:11Z
Bloomberg: Sony создает портативную консоль для прямой конкуренции с Nintendo Switch
GameMag
2024-11-25T07:40:11Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Миллионы на тачки: топ элитных авто таможенников, бросающихся в глаза всем
TSN
2024-11-24T18:21:09Z
Заправлять машину лучше в это время суток: 4 правила для автомобилей на газе
UAToday
2024-11-24T12:33:32Z
Ферстаппен отреагировал на завоевание чемпионского титула
Корреспондент
2024-11-24T10:12:53Z
Старая классика с новой начинкой: в Украине маршрутчикам показали электрический "Спринтер"
Знай
2024-11-24T08:51:43Z
Выдержит до -40°С: Китай представил новую натрий-ионную батарею для электромобилей
Фокус
2024-11-23T15:00:02Z
Яркий киногерой: на аукцион выставили спортивное авто знаменитого шпиона
Фокус
2024-11-23T09:36:59Z
За американский автомобиль могут отобрать права: на что обратить внимание
Знай
2024-11-22T17:21:14Z
В Японии запускают в производство необычный гибрид Honda Civic и Dodge Challenger
Фокус
2024-11-22T11:15:38Z