Попри амбіції рф та Китаю обійти долар у міжнародній торгівлі через БРІКС, на практиці це залишиться просто фпнтазією.
Bloomberg пояснює, чому нинішні можливості БРІКС і їхні пропозиції щодо дедоларизації виглядають як фантазія, яка навряд стане реальністю.
Bloomberg зазначає, що країни БРІКС (Бразилія, росія, Індія, Китай і Південна Африка), які разом представляють значну частку світової економіки, намагаються створити умови для дедоларизації торгівлі. Проте реальних інструментів для заміни долара у них наразі немає. Економісти Алекс Ісаков та Жерар ДіПіппо виокремлюють три альтернативи долару, які могли б застосовуватися у рамках БРІКС: торгівля у місцевих валютах, запровадження цифрових валют або використання китайського юаня. Однак усі три варіанти мають серйозні вади.
Торгівля в місцевих валютах. Розрахунки у валютах країн БРІКС часто дорого коштують через низьку ліквідність і волатильність. Через це міжнародні компанії продовжують обирати долар.
Цифрові валюти. Застосування цифрових валют виглядає сумнівно через їхню мінливість та обмежену ліквідність. Хоча цифрові валюти потенційно можуть стати інструментом дедоларизації у майбутньому, сьогодні вони не здатні забезпечити основні торгові потоки.
Юань. Китай активно намагається інтернаціоналізувати свою валюту, але обмежує її вільне коливання, щоб уникнути ризиків для власної економіки. Водночас, у кризові моменти Китай, на відміну від США, не має можливості швидко постачати необмежені ресурси юанів своїм партнерам, включно з росією.
Джерело: bloomberg.
Останні новини України:
Також Politeka писала, що буде з гривнею у 2025 році, якщо триватимуть активні бої.