MY.UAНовини
Капсула часу, консерви зі слізьми, Балаян в окопі: що обговорювали на прем’єрах українських фільмів під час «Тижня критики»
Капсула часу, консерви зі слізьми, Балаян в окопі: що обговорювали на прем’єрах українських фільмів під час «Тижня критики»

Капсула часу, консерви зі слізьми, Балаян в окопі: що обговорювали на прем’єрах українських фільмів під час «Тижня критики»

«Детектор медіа» розповідає, що обговорювали глядачі та кінороби після шести прем’єр українських фільмів під час фестивалю «Тиждень критики».

У Києві відбувся 8-й фестиваль «Тиждень критики», який цього разу презентував зокрема програму «Фокус: Україна — Нідерланди». Троє відбірників із Нідерландів — журналіст медіа De Telegraaf та NU.nl Фабіан Мелхерс, кінокритик газети Nederlands Dagblad і кліматичний мер міста Дордрехт Боаз ван Льойк, а також кінокритикиня журналу De Filmkrant Лаура ван Зойлен — обрали три актуальних українських фільми для програми цьогорічного фестивалю. Зі свого боку куратори «Тижня критики» Дарія Бадьйор, Станіслав Битюцький, Сергій Ксаверов й Анна Дацюк обрали для участі у фестивалі три фільми нідерландського виробництва. Глядачі фестивалю змогли побачити шість прем’єр українських фільмів: художніх «Медовий місяць» Жанни Озірної, «Сірі бджоли» Дмитра Мойсеєва, «Редакція» Романа Бондарчука та «Донька» Єгора Олесова, документальних «Реал» Олега Сенцова (про обговорення фільму «Реал» читайте тут)   та «День як день» Романа Блажана, а також фільм із документального циклу «Спротив та єдність», який створив «Медіацентр» Головного управління комунікацій ЗСУ.

«Детектор медіа» відвідав усі шість прем’єр українських фільмів і розповідає про найцікавіші моменти з обговорень після показів за участі творців стрічок.

«Медовий місяць»

Художній фільм «Медовий місяць» — режисерський повнометражний дебют кінематографині Жанни Озірної. Світова прем’єра стрічки відбулася цього року на Венеційському міжнародному кінофестивалі, національна прем’єра запланована на 29 жовтня в рамках київського МКФ «Молодість», показ же під час «Тижня критики» був закритим.

Камерний фільм «Медовий місяць» розповідає про пару, яка щойно перебралася у нову квартиру на Київщині. Молоді люди прокидаються від вибухів і не встигають виїхати з міста. Налякані та розгублені, вони потрапляють у пастку російської окупації та наче завмирають перед смертельною загрозою.

Розповідаючи про свою мотивацію у роботі над цим фільмом, режисерка Жанна Озірна згадує, що на початку повномасштабного російського вторгнення переживала на додачу до всього, що принесла з собою велика війна, особисту кризу. «Я відчула, що нічого не вмію. Я знімала фільм про екзистенційні виклики, які у зв’язку з війною постали переді мною, перед моїм поколінням, моєю “бульбашкою”», — сказала вона.

 

  Режисерка фільму «Медовий місяць» Жанна Озірна та частина знімальної групи

Картину «Медовий місяць» авторка назвала «капсулою часу перших днів великої війни». Хтось із її колег зі знімальної групи також висловив думку, що цей фільм має психотерапевтичний ефект: його складно дивитися, але процес переосмислення того, що відбулося, є цілющим.

Озірна розповіла, що створювала цей фільм як «акт культурної дипломатії», як можливість вести розмову з західною аудиторією.

«Я пам’ятаю, що весь знімальний процес будувався навколо того, як наш фільм сприйматиме західна аудиторія. Зараз, маючи досвід уже другого після Венеції перегляду цієї картини, я задоволена і щаслива, що ми його зробили», — додала кастинг-директорка картини Алла Самойленко.

 Виконавиця однієї з головних ролей у фільмі «Медовий місяць» Ірина Нірша

«Спротив та єдність»

Документальний проєкт «Спротив та єдність. Кінематографісти пояснюють, як не втратити майбутнє» — це вже четверта серія з циклу, який створюють у «Медіацентрі» Головного управління комунікацій ЗСУ. У попередніх фільмах із цього циклу своїми рефлексіями про те, як українцям вистояти у повномасштабній війні та зберегти можливості для побудови майбутнього країни, ділилися історики, письменники та спортсмени. У серії, яку презентували в межах цьогорічного «Тижня критики», кінематографісти згадують про тотальну підкореність українського кіновиробництва Росії та бурхливий розвиток нашого кіно після Революції гідності, а також міркують про нинішні загрози з боку країни-агресорки. Всі фільми циклу «Спротив та єдність» є у відкритому доступі на ютуб-каналі СтратКому ЗСУ.

Детальніше про цю серію з циклу «Детектор медіа» раніше поговорив з одним із його режисерів Сергієм Неретіним, зараз же коротко розкажемо про обговорення фільму під час «Тижня критики», до якого запросили кількох спікерів стрічки.

Учасники обговорення (зліва направо): гендиректорка Національного центру Олександра Довженка, керівниця «Музею кіно» «Довженко-Центру» Олена Гончарук, представник «Медіацентру» й автор концепції фільму Олег Шпак, кінопродюсер і військовослужбовець Володимир Яценко та журналіст і військовослужбовець Сергій Неретін

«Навколо яких ідей слід базувати наші спротив та єдність?» — із таким питанням звернувся до своїх співрозмовників модератор дискусії Олег Шпак. За словами Олени Гончарук, одною з таких найважливіших ідей є важливість фіксування поточного моменту. «Ми не знаємо, коли все це закінчиться, але нам важливо цей поточний момент прожити, запам’ятати та зробити все, щоб про нього знали інші, хто прийде за нами», — сказала Гончарук.

«Думаю, те, що нас зараз об’єднує, — це гідність. Зараз уся наша країна проходить це випробування. На початку повномасштабного вторгнення росіян ми були об’єднані, нікому нічого не треба було пояснювати, а зараз наше суспільство дуже розшароване. І завдання всіх, хто працює у сфері культури, — долати цю розшарованість», — поділився Володимир Яценко.

Розповідаючи про роботу над цим проєктом, Сергій Неретін сказав, що був обмежений хронометражем у пів години. «Дуже важко вкласти в пів години 33 роки, з яких 25 років ми перебували фактично в фарватері російського кіно і серіалів. В Україні було ціле покоління кінематографістів, які тут не мали можливості знімати кіно. Це відбувалося з 1991 та до 2014 року. Тобто у нас немає тяглості, передачі знань від одного покоління до іншого. Подекуди складається враження, що з 2013—2014 років ми наново будували українську кіноіндустрію», — сказав Неретін, який, нагадаємо, у 2015—2019 роках був заступником голови Держкіно.

З цими словами не погодилася Олена Гончарук. «Насправді у нас є тяглість, — заперечила режисеру стрічки очільниця «Довженко-Центру». — Ми вважаємо 1895 рік роком народження світового кінематографа — і того ж року на території України почалися кінопокази. У 1994 році був створений кіноархів, куди почали передавати фільми. Коли з цим архівом почали працювати фахівці, це дало можливість побачити, що у нас є доволі тягла історія. Так, були важкі часи, коли нічого не знімалося, або коли в 1990-х бандити давали кошти на виробництво фільмів. Так чи так кіно існувало, традиція передавалася, і нинішні кінематографісти можуть сказати, що вони є нащадками Довженка, Параджанова, Муратової та інших».

 У першому ряду зали кінотеатру «Жовтень», де презентували фільм із циклу «Спротив та єдність», — засновник «Тижня критики», керівник «Артхаус Трафік» Денис Іванов, голова правління ГО «Спілка кінокритиків України» Оксана Волошенюк, а також кінокритики Олександр Гусєв і Олена Коркодим

«Сірі бджоли»

У основі сценарію художнього фільму Дмитра Мойсеєва«Сірі бджоли» — однойменний роман Андрія Куркова, за який письменник отримав не одну міжнародну літературну премію. Однак повномасштабна війна змусила автора стрічки змінити свій первинний задум і придумати новий фінал.

«Я зрозумів, що не хочу чути у своєму фільмі російську мову. А за початковим сценарієм у фіналі мала бути велика сцена за участі деенерівців і росіян», — сказав Мойсеєв.

 Режисер Дмитро Мойсеєв розповів, що придумав новий фінал фільму, коли у 2022 році їхав автомобілем до України з Нідерландів, куди евакуювалася через повномасштабне вторгнення його родина

Світова прем’єра картини «Сірі бджоли» відбулася на цьогорічному Роттердамському міжнародному кінофестивалі, а національна — в межах Одеського МКФ, де фільм здобув головну нагороду національної конкурсної програми.

Історію про двох жителів «сірої зони» на сході України почали знімати в Луганській області, але за два дні до початку вторгнення групі порадили залишити цю територію, розповів режисер.

Найбільш драматичним моментом під час обговорення картини стала репліка однієї з глядачок про рибну консерву, яку одному з двох головних героїв якось приносить у подарунок український військовослужбовець. Глядачка, а слідом за нею й сам Дмитро Мойсеєв не могли стримати сліз, говорячи про тих українців, які через війну по-новому оцінили важливість маленьких речей.

 За фільм «Сірі бджоли» Дмитру Мойсеєву вручили три премії кінокритиків України «Кіноколо». Стрічку назвали найкращим повнометражним ігровим фільмом, кінокритики також відзначили режисуру картини й акторську роботу виконавця однієї з головних ролей Віктора Жданова

«Реал»

Документальну картину «Реал» його автор, режисер і військовослужбовець Олег Сенцов називає не фільмом, а «кадром тривалістю півтори години». Ця стрічка, важлива для розуміння того, що таке війна, виникла випадково: перебуваючи разом із побратимами на близькій від росіян відстані, на позиції під умовною назвою «Реал», Сенцов увімкнув камеру Go-Pro на своєму шоломі й так зафіксував епізод своєї роботи на фронті. Режисер передивився це відео лише через пів року після зйомки та згодом відчув, що це готовий фільм, який варто показувати різним аудиторіям.

 Перед початком обговорення Олег Сенцов оголосив хвилину мовчання, щоб ушанувати всіх загиблих на війні з Росією. Глядачі так і залишилися стояти перед автором картини та його побратимами, аж поки Сенцов нарешті не попросив всіх сісти

На показ фільму прийшли побратими Олега Сенцова, зокрема ті, що були з ним на позиції «Реал»

«Є фільми, які не підлягають критиці, — сказав Балаян. — Я не називаю це фільмом, це документ. І найголовніше, чого ти досяг, — я нарешті присутній там, в окопі, разом з усіма. У мене є зауваження, які я скажу тобі особисто. Наприклад, я би приглушив освітленість кадру, це нескладно зробити, тоді було б краще видні фактури, обличчя. А ти “світиш” у кадрі, тому всі обличчя свіженькі».

«У наступному фільмі обов’язково врахую ваші зауваження», — зреагував Сенцов.

«Та й у цьому не пізно. Дякую тобі, рідний. Я пишаюся тим, що ти є», — відповів йому старший колега-режисер.

 Режисер Роман Балаян на показі документального фільму Олега Сенцова «Реал»

«Редакція»

Перед початком зйомок художнього фільму «Редакція» режисер Роман Бондарчук, який починав свій шлях у кіно з документалістики, провів ґрунтовне вивчення та підбір тих реалій, що покладені в основу сценарію. «Редакція» — це сатирична комедія, де йдеться про Херсонщину та її жителів. Роботу над фільмом почали ще у 2020 році, зйомки тривали у Херсоні й області у 2021-му, тож у фільмі задокументовано багато місць, яких уже не існує. Повномасштабна війна в Україні змусила завершити зйомки на території Словаччини. У стрічці знялися непрофесійні актори, зокрема у головній ролі — херсонський журналіст, а нині військовослужбовець Дмитро Багненко.

«Я з дитинства опинився в середовищі журналістів, мої батьки працювали в медіа на Херсонщині, — розповів автор картини Роман Бондарчук. — Наша родина пережила 1990-ті завдяки тому, що батько привозив зі своїх відряджень колгоспами, про які писав репортажі, продукти. Іноді він привозив навіть живих курей, які жили в нас на балконі, тож ця атмосфера абсурду була присутня весь час. Потім мого брата запросили робити радіопередачу для фермерів, я до цього долучився, і ми брали у них інтерв’ю. Тодішнє життя фермерів виглядало досить комічно, як і сама робота. Згодом я почав підробляти фотографом для газети на Херсонщині й відкрив для себе світ ворожок, гороскопів, замовних матеріалів».

 Під час обговорення нідерландський кінокритик Фабіан Мелхерс (зліва) не міг повірити, що епізод із фільму, де відбувається перестрілка у салоні ритуальних послуг, не вигадка, а відтворення реальної історії, що сталася на Херсонщині

Стрічка «Редакція» стала однією з трьох українських стрічок, які відібрали до програми 74-го Берлінського кінофестивалю. У липні цього року фільм показали під час 36-го міжнародного кінофестивалю Galway Film Fleadh в Ірландії у межах конкурсної програми Peripheral Visions. З 28 листопада картину можна буде подивитися в українському прокаті.

Частина знімальної групи фільму «Редакція» на показі під час «Тижня критики»

 Кінокритик, головний редактор журналу «Кіно-Коло» Володимир Войтенко спитав, чому у фінальній сцені фільму на задньому плані можна побачити гори. Роман Бондарчук пояснив: цю сцену вимушено знімали в Словаччині, вирішивши, що гори, яких у Словаччині не уникнути, — це український Крим

«Донька»

Художня стрічка «Донька» — режисерський дебют українського продюсера Єгора Олесова, який працював із фільмами «Сторожова застава», «Мавка. Лісова пісня», «Захар Беркут», «Ціна правди» тощо. Світова прем’єра картини відбулася на Варшавському міжнародному кінофестивалі, а її показ під час «Тижня критики» став національною прем’єрою.

У фільмі, знятому без підтримки Держкіно, йдеться про перші дні повномасштабного вторгнення та драму однієї родини, яка опиняється у власному будинку сам на сам із російськими окупантами. Як й інші художні фільми, присвячені поточній війні, «Донька» викликала у декого з глядачів питання щодо етичності роботи з матеріалом, що залишається відкритою раною.

Частина знімальної групи фільму «Донька». Під час прем’єри на «Тижні критики» не були присутні продюсери стрічки Ольга Максюк і Єгор Олесов, тож роботу знімальної групи презентувала сценаристка Тамара Молоткова

Як розповіли сценаристка Тамара Молоткова та оператор-постановник Юрій Король, робота над фільмом розпочалася влітку 2022-го, а написання сценарію тривало дев’ять місяців. Тоді ж ініціатор створення стрічки Єгор Олесов запропонував знімати «Доньку» одним кадром (насправді у картині трохи більш як десять склейок). Пізніше, коли кінороби нарешті знайшли для зйомок будинок у Бучі, сценарій довелось адаптувати до локації. «Є версія нашого фільму, який цілком знятий на мобільний телефон. Зйомки професійною технікою тривали п’ять днів», – уточнив Юрій Король.

«Для мене особисто цей фільм — спосіб сказати світу, що війна триває, — сказала Молоткова, яка, до речі, також мешкає у Бучі, але змогла виїхати перед російською окупацією містечка. — Цей фільм про сім’ю, про її єднання перед загрозою. Це фільм про любов». Вона додала, що сценарій — це синтез історій тих людей, які залишалися у Бучі під час окупації. «Все, що відбувається у фільмі, включаючи іграшкового ведмедика, на якого наступає нога орка, відбувалось у реальному житті, просто в різних локаціях», — сказала вона.

«Наскільки на часі висловлюватися в форматі художнього кіно про окупацію? Чи вважаєте ви етичним щодо історій тих людей, які пережили російську окупацію, формувати довкола них якесь авторське висловлювання?» — таке питання адресувала Молотковій одна з глядачок «Доньки». На це сценаристка відповіла, наводячи приклад із власного життя: «Коли після деокупації я повернулася до Бучі, я пішла до своїх сусідів, які залишалися вдома весь час. Мої сусіди хотіли не хліба, вони хотіли, щоб я їх послухала та розповіла іншим».

«Детектор медіа», вражений неправдоподібністю однієї з фінальних сцен, де росіяни кидають гранату, спитав у творців стрічки, чи зверталися вони під час роботи до військових консультантів.

 Журналістка «Детектора медіа» Марина Баранівська

Автори «Доньки» розповіли, що зверталися по консультації до військових, зокрема обговорювали певні сцени з актором, а нині військовослужбовцем Ахтемом Сеітаблаєвим, який виконав у картині одну з головних ролей. Також сценаристка, за її словами, консультувалася з бійцями «Азову».

«З власного досвіду можу сказати, що є такі види гранат, які можна кинути на 50 метрів, розвернутися й піти — і нічого тобі не буде», — додав один із членів знімальної групи.

«День як день»

Документальна стрічка «День як день» («The Basement») — повнометражний режисерський дебют Романа Блажана, він же був співпродюсером фільму. Знята на замовлення каналу Arte та за його підтримки, картина розповідає про село Ягідне та його жителів. Зйомки відбулися через рік після того, як російські військові окупували це село на Чернігівщині та протягом 27 днів утримували його жителів у підвалі місцевої школи.

Одним із перших питань глядачів було питання про те, чому назва стрічки для української аудиторії відмінна від назви для міжнародного просування. За словами Блажана, який узяв участь в обговоренні онлайн, назва «День як день» — «не від ринку, а від серця», і якби він ухвалював рішення одноосібно, без Arte, жодної іншої назви його стрічка і не мала б.

 Нідерландська кінокритикиня Лаура ван Зойлен і режисер Роман Блажан

Режисер розповів, що вперше потрапив до Ягідного у березні 2023-го. «Ми планували чотири знімальних дні, але наприкінці другого дня зйомок я вигорів, тобто я не міг чути все нові й нові подробиці тих трагічних подій, і моя команда просто не витримувала, — пояснив автор картини. — Зйомки продовжились у червні-липні 2023 року, і цього разу в нашій команді з’явилося двоє психотерапевтів: один працював зі мною та оператором, другий — з іншими членами команди, він також був готовий надавати допомогу тим жителям Ягідного, які її потребували. Мені допомогли слова мого психотерапевта, який сказав перед початком зйомок, що в Ягідному я зустріну людей двох типів. Перші — це ті, що фізично вийшли з підвалу, але ментально залишилися там, вони не йдуть на контакт, не дивляться в очі, намагаються не виходити з дому, багато хто з них зловживає алкоголем і помирає, навіть якщо йдеться не про літніх людей. Другі — це ті, хто охоче і навіть із легкою посмішкою розповідає про досвід життя в окупації. Психотерапевт сказав, що це сучасні святі. Мій свідомий вибір як режисера був у тому, щоби показати цих людей».

За словами Блажана, у нього склалися теплі довірливі відносини з усіма героями фільму, спілкування з ними допомогло йому подолати клінічну депресію.

 Присутній на прем’єрі один з жителів Ягідного подякував режисеру за те, що у його фільмі є гумор. «Я кайфонув», — сказав хлопець

Роман Блажан також розповів, що під час роботи над картиною дотримувався ідеї про те, що «у документальному кіно бог — це режисер», а вже на стадії монтажу знаходив у відзнятих матеріалах кадри, що знімалися начебто просто так (як, наприклад, кадри з яблуками), а в результаті стали важливими моментами всього кінотвору.

«Існує думка, що допоки ми зніматимемо фільми про страждання українців, доти ми й страждатимемо. Яка роль вашого фільму в цьому плані?» – запитала одна з глядачок у Блажана.

«Я згоден з цією думкою. Знаєте, якби я мав повну творчу свободу, то у фільмі було би набагато менше страждання і набагато більше життя. Це не означає, що не треба говорити про минуле. Але життя перемагає смерть, саме про це мій фільм», — відповів документаліст.

Фото: «Артхаус Трафік»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Укрзалізниця повідомила про затримку низки потягів через шторм
Комсомольская правда
2025-07-08T04:04:20Z
Міністр економіки Швейцарії закликав громадян пити більше вина
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T04:00:58Z
Перспектива олійних: що чекає українську сою та ріпак
AgroPortal
2025-07-08T03:30:05Z
Гривня зміцнилася до євро та злотого: Нацбанк встановив курси на вівторок
Хвиля
2025-07-08T03:27:14Z
Подорожчання продуктів у Харківській області: чого торкнулося збільшення цін цього разу
Политека
2025-07-08T03:00:06Z
Укрзалізниця запускає модернізований електропоїзд зі Львова до Хмельницького
УкраинФорм
2025-07-08T02:45:23Z
Бразилія хоче створити міжнародний фонд для фінансування захисту тропічних лісів
УкраинФорм
2025-07-07T23:57:19Z
«Укрзалізниця» попередила про затримку поїздів з Словаччини та Угорщини: причина
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T23:27:39Z
Нацбанк випустив пам'ятну монету, присвячену українському дрону Vampire
УкраинФорм
2025-07-07T23:21:22Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Удар по “Охматдиту” у Києві: минув рік від трагедії — як працює найбільша дитяча лікарня України
TSN
2025-07-08T04:03:04Z
Чому не можна мити курку перед приготуванням: дослідження здивувало результатом
GlavRed
2025-07-08T03:27:21Z
Вчені створили "п'яний пластир", який запобігатиме жахливому похміллю: як це працюватиме
Фокус
2025-07-08T02:30:18Z
В Тайвані за допомогою ШІ виявляють шизофренію
InternetUA
2025-07-08T01:03:29Z
Миттєво зникне свербіж: як швидко подолати наслідки укусу комарів і мошок
Gazeta UA
2025-07-07T19:27:55Z
У Південній Кореї розробили першу у світі рекомбінантну вакцину проти сибірки
УкраинФорм
2025-07-07T17:57:21Z
Чи можна накопичити вітаміни за літо
24tv
2025-07-07T17:12:18Z
Як Сі Цзіньпін втрачає владу в Китаї та чому боїться Путіна не менше, ніж довіряє
24tv
2025-07-08T04:06:58Z
Росія запустила бот, аби зірвати мобілізацію в Україні: у ЦПД пояснили небезпеку
InternetUA
2025-07-08T04:01:46Z
"Доведеться змінювати формат": ТЦК можуть піти на "дистанційку" через загрозу ударів РФ
Фокус
2025-07-08T04:00:48Z
Суд у Росії залишив учасників справи «третьої Джанкойської групи» у СІЗО до 13 жовтня
УкраинФорм
2025-07-08T03:45:56Z
"У пеклі гинуть люди": Трамп заявив про відновлення постачання зброї Україні
GlavRed
2025-07-08T03:42:46Z
ЄС хоче "поставити на місце" Путіна та підготував для цього план: з чого він складається
Фокус
2025-07-08T03:30:42Z
Потужний наступ РФ провалився?
GlavRed
2025-07-08T03:27:13Z
Україна змогла переграти Москву та зберегти безцінний скарб - про що йдеться
GlavRed
2025-07-08T03:27:06Z
У ЄС анонсували "найжорсткіші санкції" проти Росії за останні три роки
ZN UA
2025-07-08T03:06:58Z
На фронті загинув закарпатець Павло Полянчук
24tv
2025-07-08T04:06:49Z
Країну охопить сильна спека до +39°С
Gazeta UA
2025-07-08T04:00:59Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів у Києві: українців готові підтримати, надють низку безкоштовних послуг
Политека
2025-07-08T04:00:26Z
КМДА звинуватила Ткаченка у блокуванні життєво важливих для Києва розпоряджень, той бурхливо відреагував
ZN UA
2025-07-08T03:54:07Z
Росіяни змінили свої пріоритети на найгарячішому напрямку: ISW каже, у який спосіб тепер вони хочуть оточити Покровськ
ZN UA
2025-07-08T03:48:51Z
Через аварійний водогін 150 тисяч жителів ТОТ Луганщини залишаються без питної води
УкраинФорм
2025-07-08T03:33:33Z
Гороскоп на завтра 9 липня: Близнюкам - грандіозний успіх, Левам - великі витрати
GlavRed
2025-07-08T03:27:15Z
Чотирьом знакам усміхнеться особливе щастя - гороскоп на 8 липня
Gazeta UA
2025-07-08T03:12:41Z
В Україні очікується сильна спека, але місцями дощитиме: прогноз погоди на 8 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T03:03:00Z
Яке церковне свято у вівторок, 8 липня: чому сьогодні не можна планувати далекі подорожі
24tv
2025-07-08T04:06:09Z
У Греції впроваджують обов’язкові перерви в роботі через 40-градусну спеку
УкраинФорм
2025-07-08T04:03:48Z
Пільговий проїзд у громадському транспорті: що робити при відмові водія
Хвиля
2025-07-08T03:51:29Z
Поставки американської зброї можуть відновитися найближчими днями, – Politico
24tv
2025-07-08T03:39:15Z
Вперше за 14 років: реція почала відмовляти прохачам притулку з однієї країни
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T03:36:03Z
Грошова допомога для пенсіонерів у Дніпропетровській області: виплату можна витратити лише на кілька речей, деталі
Политека
2025-07-08T03:30:39Z
Кількість роботів у військах зросла на третину за пів року – Міноборони
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T03:18:25Z
У "Дії" запустили розділ "Ветеран Pro"
InternetUA
2025-07-08T03:01:21Z
8 тис. снарядів, ракети Patriot і не тільки: США готують нові постачання озброєння для України
Gazeta UA
2025-07-08T02:57:50Z
Як легко очистити сковорідку від жиру та нагару ‒ перевірені методи
Gazeta UA
2025-07-08T03:54:48Z
Історія культових чоловічих ароматів: від Old Spice до Creed Aventus
24tv
2025-07-08T03:54:08Z
Смачно, ситно і завжди доречно: готуємо швидкий англійський сніданок
24tv
2025-07-08T03:45:43Z
Психологія виснаження: Як повсякденні дії непомітно забирають сили
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T03:36:27Z
Супертест на IQ: знайдіть 3 відмінності на картинках дівчини за сніданком за 37 с
GlavRed
2025-07-08T03:27:56Z
Як сказати "изобилие" українською: не усі зможуть відповісти правильно
GlavRed
2025-07-08T03:27:42Z
Викиньте це одразу, як тільки знайшли, бо ризикуєте запросити в хату смерть чи душу покійника
Telegraf
2025-07-08T00:24:49Z
Оцінять навіть гурмани: маринуємо огірочки з гірчицею – ідеальна закуска
24tv
2025-07-07T20:42:32Z
Забудьте про Рим: три недооцінені міста Італії, які варто відвідати цього року
24tv
2025-07-07T20:27:01Z
Нахабне пограбування: у Мексиці викрали золотий вантаж
1News
2025-07-08T03:48:01Z
Червоне море знову небезпечне: Хусити атакували грецький балкер, двоє загиблих
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T03:45:41Z
У Стамбулі раптово спалахнув міський автобус із десятками пасажирів всередині
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T03:42:47Z
Став місцем трагедії: яким сьогодні є сумнозвісний покинутий парк на Тайвані
24tv
2025-07-08T03:39:52Z
Порятунок з вогню у Парижі прославив іноземця
1News
2025-07-08T01:51:01Z
Ворог атакував Миколаїв: виникла пожежа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T01:06:33Z
Схеми для ухилянтів: у різних регіонах затримали понад два десятки організаторів
УкраинФорм
2025-07-08T00:42:20Z
У Миколаєві вночі пролунали вибухи: виникла пожежа
TSN
2025-07-08T00:36:21Z
У Миколаєві чули вибухи, місто під атакою БпЛА
24tv
2025-07-07T23:45:00Z
Минає епоха: 80-річний Майкл Дуглас завершує кінокар'єру
GlavRed
2025-07-07T23:27:17Z
Спроба номер три: 50-річна Мел Бі зі Spice Girls вийшла заміж
GlavRed
2025-07-07T22:27:25Z
Гаррі Поттер повертається: фотопорівняння всіх нових акторів з зірками оригінальних фільмів
24tv
2025-07-07T21:00:38Z
У тіктоці завірусилась пісня про Карпати: у чому її особливість
24tv
2025-07-07T21:00:15Z
Рвонула, зціпивши зуби: Максим Галкін показав, чим розлютив Аллу Пугачову
GlavRed
2025-07-07T20:27:40Z
Христина Соловій показала рідного брата, який воює у складі ЗСУ: "Перша відпустка"
TSN
2025-07-07T20:06:11Z
"Вже достатньо": Наталка Денисенко показала, який вигляд має в реальному житті
GlavRed
2025-07-07T19:27:59Z
Вийшов трейлер фільму оскароносного режисера Чернова "2000 метрів до Андріївки"
Комсомольская правда
2025-07-07T19:21:22Z
Помер український митець Володимир Наумець
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T19:03:34Z
Спека "вб’є" двигун авто дуже швидко, якщо забути про одну перевірку
GlavRed
2025-07-08T03:27:22Z
Який термін ремонту авто в сервісі вважається надто тривалим?
Топ Жир
2025-07-08T00:48:39Z
Чек продажів свідчить, що Rivian терміново потребує доступних моделей
Топ Жир
2025-07-08T00:03:54Z
Nissan відкладає випуск двох нових електромобілів через зміни на ринку
Топ Жир
2025-07-07T23:18:35Z
Понад мільйон пікапів Ram перевіряють через повідомлення про травми
Топ Жир
2025-07-07T22:03:41Z
Доступний електричний пікап від Slate раптово значно подорожчав
Топ Жир
2025-07-07T21:18:56Z
Новий рівень енергії — у Китаї тестують унікальні акумулятори
InternetUA
2025-07-07T20:06:08Z
Фенікс виділив 12 мільйонів доларів на швидкісні камери для боротьби з необережними водіями
Топ Жир
2025-07-07T19:18:33Z
Продажі Dodge, Alfa Romeo та Chrysler різко впали у першому півріччі
Топ Жир
2025-07-07T18:48:56Z
Учені знайшли "жирову фабрику "неандертальців, підтверджуючи рівень їхнього розвитку
24tv
2025-07-08T04:06:59Z
Hubble показав яскраве галактичне скупчення в сузір'ї Кита
УкраинФорм
2025-07-08T03:30:49Z
Apple вперше за рік може обійти китайські бренди з продажу
Portaltele
2025-07-08T02:54:19Z
На півночі Балкан розкопали елітну елліністичну віллу
Gazeta UA
2025-07-07T22:42:14Z
Збирають дані для шантажу: росіяни створили Телеграм-бот, куди нібито можна скинути координати ТЦК
УкраинФорм
2025-07-07T20:18:53Z
Дослідження показало вбивцю інтимної близькості: ви витрачаєте на нього 2 доби на місяць
24tv
2025-07-07T20:12:34Z
Керівник Ford відверто висловився про вплив штучного інтелекту на робочі місця
Топ Жир
2025-07-07T20:03:42Z
Жорстокі ігри та шалена напруга: 4 трилери, які варто подивитися після "Гри в кальмара"
24tv
2025-07-07T19:54:00Z
Плануєте змінювати смартфон? Три основні моменти, які важливо врахувати перед покупкою
InternetUA
2025-07-07T19:21:12Z
Де зараз Яна Клочкова: що відомо про "золоту рибку", яка зрадила Україну
24tv
2025-07-08T02:12:51Z
Перша ракетка України серед юніорів може змінити громадянство
24tv
2025-07-07T22:30:27Z
"Динамо" і "Шахтар" — в мінусі: стали відомі доходи клубів УПЛ за минулий рік
ZN UA
2025-07-07T22:09:03Z
Дуе погодився перейти до Мілану — Скіра
Football.ua
2025-07-07T21:45:33Z
Легендарний аргентинський футболіст залишив Європу і повернувся в рідний клуб
ZN UA
2025-07-07T21:45:23Z
Мусіала успішно переніс операцію після жахливої травми на КЧС-2025
Football.ua
2025-07-07T21:30:04Z
Аморім наклав вето на "рекордну угоду" щодо зйомок документального серіалу про Манчестер Юнайтед
Football.ua
2025-07-07T21:01:08Z
Аллегрі: Головне завдання Мілана на сезон – вихід до Ліги чемпіонів
Football.ua
2025-07-07T20:57:17Z
Еланга переходить у Ньюкасл за 55 млн фунтів стерлінгів — Романо
Football.ua
2025-07-07T20:21:22Z