Презентація проєкту відбулася під час пресконференції в Укрінформі на тему: "Лавра в смартфоні: оживляємо історію завдяки віртуальним квест-місіям".
"У наш воєнний час ми повинні відкривати Лавру не тільки для тих людей, які можуть прийти фізично, а й для відвідувачів, яким потрібні інклюзивні продукти, для людей, які за кордоном, для міжнародної спільноти. Тобто digital компонент, а саме цифровий продукт квест-місій для нас є одним з перших, а далі ми будемо розвивати такі продукти... Ми розширяємо аудиторію, до якої ми йдемо саме через цей цифровий продукт", - зазначила заступниця генерального директора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Світлана Котляревська.
Вона додала, що цей цифровий продукт має три компоненти. Перший компонент - людина фізично приходить у Лавру, відскановує QR-код, відкриває застосунок та йде знайомитися із пам'яткою.
"Другий компонент - це англомовна версія, яку ми будемо просувати, відкривати для міжнародної спільноти. І третій компонент - це інклюзивний продукт, який ми зараз також будемо транслювати, тому що як військовим, які фізично не можуть приїхати з різних причин в Лавру, так і іншим категоріям населення, потрібні нові смисли або нагадування смислів, наскільки древня є наша країна", - сказала Котляревська.
Керівник проєкту, директор ТОВ “Фріджен” Юрій Галушка зазначив, що цифровізація культурних об'єктів - це не просто технологічний тренд, а ще й необхідність збереження і розвитку нашої культурної спадщини.
"Ми створили цифрові квест-місії, віртуальні тури, що робить наше надбання доступним для всіх, а також відкриває нові можливості для українського туризму. Даний проєкт включає в себе оцифрування трьох ключових історичних періодів розвитку Києво-Печерської лаври, такі як: княжі часи, литовсько-козацьку епоху та новітній час", - підкреслив Галушка.
Він додав, що необхідно і надалі продовжувати втілювати у життя нові проєкти, які будуть показувати світові українську культуру.
Проєкт охоплює 12 квест-місій, кожна з яких включає 10 точок, що знайомлять з історією та культурною спадщиною Києво-Печерської лаври.
Проєкт створений за підтримки Українського культурного фонду.
Як повідомлялося, Харківський національний театр опери та балету ім. М.В. Лисенка/Схід Опера за підтримки Українського культурного фонду створив віртуальний музей, який буде наповнено шістьма тисячами експонатів.