Канада перегляне свої відносини з Грузією, а Швеція вже прийняла рішення з цього приводу
Канада перегляне свої відносини з Грузією після того, як там на парламентських виборах перемогла правляча партія «Грузинська мрія». Водночас у Швеції вже заявили, що через такі результати виборів припиняють будь-яку державну співпрацю з Грузією.
Так, у Міністерстві закордонних справ Канади заявили, що їх країна занепокоєна «широкомасштабними актами залякування виборців, підкупу виборців та іншими порушеннями в день виборів, про які повідомили Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ) та інші неупереджені спостерігачі». В МЗС заявили, що ці повідомлення потрібно розслідувати.
«У координації з нашими партнерами по G7 та європейськими партнерами, а також у світлі проведення та результатів цих виборів, Канада перегляне свої відносини з грузинським керівництвом. Канада залишається відкритою до співпраці з Грузією доти, доки грузинське керівництво поважатиме демократію, права людини, верховенство права та подолає нещодавній відступ від демократії. Ми закликаємо всі сторони до спокою, а грузинську владу – до поваги прав і безпеки людей в контексті мирних протестів», – заявили в МЗС.
Водночас як пише Dagens Nyheter, уряд Швеції вже вирішив призупинити будь-яку співпрацю з Грузією на рівні держав. Міністр з питань співробітництва у сфері розвитку Бенджамін Дуза пояснив, що йдеться, зокрема, про співпрацю між податковими органами, яку у Швеції за нинішніх обставин вважають недоречною. Дуза зауважив, що уряд мож відновити офіційну співпрацю з Грузією, якщо країна знову наблизиться до Євросоюзу.
Напередодні, 28 жовтня, у центрі Тбілісі почалися протести через результат парламентських виборів. Мітингувальники перекрили проспект Руставелі, де розташована будівля парламенту. Перед мітингувальниками виступила президентка Грузії Саломе Зурабішвілі та заявила, що результати виборів вкрали та «їх ніхто не визнає».
Загалом акція протесту минула мирно. Попри те, що на захід зібралися десятки тисяч людей, їх кількість була меншою, ніж влітку, коли люди виходили на вулиці проти прийнятого за російським прикладом так званого закону про іноагентів.
На парламентських виборах у Грузії, що відбулися минулого тижня, більшість голосів набрала проросійська партія «Грузинська мрія», яка при владі вже 12 років. Щоправда, опозиція, президентка та незалежні спостерігачі не визнали результати виборів. Як так вийшло, що правляча партія перемогла, та що це може означати для Грузії і її відносин з Заходом читайте у статті Володимира Кравченка «Чи проллє кров «Грузинська мрія».