MY.UAНовини
У росіян агонія: розмова з Петром Андрющенком про спротив українців в окупації
У росіян агонія: розмова з Петром Андрющенком про спротив українців в окупації

У росіян агонія: розмова з Петром Андрющенком про спротив українців в окупації

Крім того, Росія посилює мобілізацію на окупованих територіях і забудовує військовими заводами Лівобережжя. Більше деталей про спротив і життя українців на ТОТ у розмові з 24 Каналом розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Росіяни в агонії через спротив

На тимчасово окупованих територіях України посилюються мобілізаційні процеси. Як повідомляє Центр національного спротиву, особливо активно окупанти почали вербувати у громадських місцях, зокрема, у Приморському районі Маріуполя. Кого насамперед зупиняють?

Цього разу зупиняли абсолютно всіх. Росіяни визнають, що вони нічого не можуть зробити зі спротивом на окупованих територіях. Вони вдаються до всіх заходів, які унеможливлюють фіксацію того, що відбувається, адже їм дуже не подобається поінформованість усього суспільства щодо цих процесів в Маріуполі.

Росіяни дуже хотіли б закрити місто "куполом", щоб інформація не витікала звідти – про пересування військової техніки, тренування військових, полігони. Саме за розповсюдження цієї інформації вони намагаються закрити канали.

Насправді ці зачистки більше метод залякування, адже не мають якихось результатів. У росіян подекуди просто агонія. У місті декілька разів проводились раптові чистки, які стосувалися безпосередньо всіх.

Зокрема, в Приморському районі вони частково відпрацьовували по ночах. Також чистки були у Центральному районі. А обійшлось, на щастя, взагалі без затримань і без арештів. Тобто це вже робиться так от – для галочки. Поки вони напрацьовують, що ще можуть зробити.

Люди вже пристосувались: і ті, що контактують з нами, і інші мешканці. Навіть проросійський прошарок населення уникає розмов між собою телефонами. Я таке зустрічав тільки в літературі, яка описувала 1937 рік. Зараз в Маріуполі така сама ситуація. Спілкуючись телефоном люди не обговорюють певні теми, розуміючи, що прослуховується майже все, а спілкуються на всі теми лише під час зустрічі. Це стосується абсолютної більшості населення.

Це тотальний терор, який вирує в Маріуполі з початку окупації – вже третій рік. Люди просто пристосувались. Вони не те щоб звикли, а просто модернізували свій спротив, навіть внутрішній. А росіяни закрутили гайки до такої міри, що там нема що вигадувати. Вони ж не можуть відправити все місто одночасно в концентраційний табір. Принаймні поки що.

Гірша ситуація в Маріупольському районі, а також у Бердянську. Там зачистки матимуть певну результативність – вони там тільки починаються. Цього тижня дуже активно зачищали частину Маріупольського району, яка розташована на узбережжі. Конкретно – у селищах Ялта, Юр'ївка, Урзуф та Бабах-Тарама, відомих тим, що по них постійно прилітає.

Там була капітальна зачистка, навіть закривали рух із забороною в'їзду та виїзду з села. Був подвірний обхід, подвірні обшуки, допити й таке інше. За нашою інформацією, люди, які нам допомагають, були в безпеці весь цей час. Тих, хто залучений до спротиву, ця доля минула.

За попередньою інформацією, все це буде тривати та просуватись ближче до Бердянська. Там зачистки вже потроху починаються. Єдине, там вони застосовують трохи інші заходи для забезпечення фіксації просування техніки.

Мобілізація на окупованих територіях посилюється

Мобілізація на окупованих територіях також посилюється. Наразі немає "бусифікації" чи промислового виловлення чоловіків. Це все попереду. Але є дуже агресивний рекрутинг і дуже велика призовна кампанія серед молоді. Загалом дуже велика кількість людей йде під призов.

Це відбувається так: ти потрапляєш під призов, тебе тримають у військкоматі 2 – 3 дні, і весь цей час розповідають, як треба підписати контракт зі всіма наслідками. Вони обіцяють всі "плюшки", кажуть, що працюватимеш нібито "водієм в тилу" або будеш десь далеко від лінії фронту окопи рити. Люди підписують контракт, а потім безпосередньо потрапляють на лінію фронту.

На жаль, на окупованих територіях починає спрацьовувати звичка до життя в окупації, тому що росіяни дуже поширюють думку, що Маріуполь, Бердянськ, Приморськ, Мелітополь, Волноваха – це нібито глибокий тил. І люди потроху звикають, що там начебто достатньо "мирне" життя, порівняно з будь-яким тиловим містом України. Тому люди починають вірити таким оманливим пропозиціям росіян.

Також зворотна інформація майже не просочується назад. Люди опиняються на лінії фронту після підписання контракту, а дізнаються про це маріупольці здебільшого після того, як хтось потрапить у полон на тій чи іншій ділянці фронту. Якщо ж хтось зник безвісти чи загинув на фронті, то ця інформація взагалі недоступна.

Батьки, близькі цих людей з одного боку вважають, що їхня дитина або знайомий проходить строкову службу. А з іншого боку, повертаємось до розповсюдження інформації, люди розуміють, що це ще одна тема, на яку краще взагалі ні з ким не розмовляти. Тому розповсюдження цієї інформації на окупованих територіях, на жаль, не дуже сильне.

Скільки платять за мобілізацію на ТОТ

Так званий лідер так званої "днр" Дєніс Пушилін вперше офіційно встановив разову доплату за укладення контракту з армією Росії. Вона становить 400 тисяч рублів. Виходить, що в окупованій Донецькій області найнижчий рівень одноразових виплат, бо в Москві та Підмосков'ї одноразова виплата сягає 2 мільйонів рублів. Чи відомо вам, видають ці 400 тисяч рублів після підписання контракту?

Так, видають на території Донецька, Макіївки. У Маріуполі ще нам не відомі випадки укладання контрактів після виходу цього папірця Пушиліна. Проте в містах, які окуповані з 2014 року, дійсно отримують ці кошти.

Раніше теж видавали якісь гроші, але не було ніякого документа, який це хоч якось врегульовував. При цьому одноразову виплату при укладанні контрактів так званої народної міліції псевдореспубліки обіцяють взагалі у розмірі 800 тисяч рублів. А в цьому випадку взагалі немає ніякого папірця, який би врегульовував ці питання.

Єдиний документ, який існує на території окупованої Донеччини, – це указ Пушиліна про виплату 400 тисяч рублів. Тому виплати тут поки що є, але життя людини, яка отримала цю разову виплату, не таке довге.

Така низька ціна за життя на території окупованої Донеччини, тому що там, в принципі, немає роботи, немає зарплати. Сьогодні для будь-якого містечка, селища чи села на території Донецької області, незалежно від того, коли цей населений пункт був окупований, – це шалені гроші.

Жодним іншим способом заробити їх неможливо. Роботи, в принципі, немає ніякої, і в Маріуполі також. Хоча до останнього саме в цьому місті робота не була пов'язана напряму з бюджетом. Тому невдовзі ці гроші можуть стати для маріупольців достатньою мотивацією, щоб піти до окупаційного війська.


Мобілізація на ТОТ посилюється / Shutterstock

Однак мало б сенс тим, хто бажає отримати одноразову виплату, виїхати в інші регіони й укладати контракт там. Тому що в Росії це дуже дивно працює. У Москві, Санкт-Петербурзі виплачують по 2 мільйони рублів, а в Ямало-Ненецькому окрузі – 3 мільйони. Хто може дістатися до Ямало-Ненецького округу і там піти в військкомат, щоб укласти контракт, отримує одразу 3 мільйони.

Насправді регіони конкурують між собою, і тому на Донеччині, на Запоріжжі найнижчі виплати. До речі, на Херсонщині взагалі ніяких доплат немає – просто укладаєш контракт. Це питання там не врегульоване. Тому, з погляду рейтингу, наразі це виглядає у такий незрозумілий спосіб.

Росіяни забудовують Лівобережжя військовими базами

Відомо, що в Маріуполі – в центрі Лівобережжя – росіяни почали будівництво військової бази. Роблять вони це відкрито. Проте на цьому місці мали начебто зводити будинки для маріупольців, які втратили житло.

Будівництво відбувається в тому самому кварталі, про який я дуже багато розповідав. Там по периметру 5 кілометрів не залишилось жодного будинку і, відповідно, надії у людей, що там побудують житло.

Росіяни перестали переховуватись і почали розбудовувати військові бази на Лівобережжі. Хоча там вони обіцяли побудувати житло. Це перша база, але не єдина. Далі буде військова база в районі, так званого, промислового району, фактично на території "Азовсталі" – Манежу. Ця територія фактично зруйнована, але не дуже щільно замінована. Вона зараз використовується росіянами як військова база, там вони ховають свою систему ППО.

Більше ніякого цивільного будівництва в Маріуполі не передбачається. Якщо подивитися на російський бюджет, звернутися до відкритих джерел, то з січня 2025 року на території Маріуполя закінчується дія всіх компенсаційних програм. Ці програми передбачали ремонт та будівництво житла саме як компенсацію мешканцям за те, що їхнє житло було зруйноване росіянами під час битви за Маріуполь.

Усі ті, хто сьогодні опинився без житла, – їх поставили в чергу, як робили в колишньому Радянському Союзі. Така сама черга існує вже в Маріуполі. Більше жодного компенсаційного квадратного метра в Маріуполі побудовано не буде.

Закінчення цих програм означає, що і будинки, і квартири, які будуть вкрадені в нас, як буцімто безхазяйне майно, маріупольці теж не отримають. Тому що вони потребують внутрішнього ремонту, а компенсаційного бюджету на нього немає. Це значить, що буде лише комерційний ремонт або інші бюджетні програми до залучення – переїзд в Маріуполь всіляких бюджетників, так званих "героїв" так званої "сво" та інших росіян.

Це означає, що маріупольцям остаточно місця тут немає. Не дарма вони записують відео з "чолобитними" – напевно, починають про щось здогадуватись. Навіть проросійський прошарок населення ще вірить в те, що начебто в Маріуполі крадуть, а Путін про це не знає.

Насправді всі потрохи вже розуміють, що прийшов "русскій мір" і залишив всіх без житла. Але програми розвиваються, іпотечне будівництво також, військове будівництво йде за планом. А цивільне будівництво для маріупольців замерло, і нема чого очікувати далі.

Проблема №1 в окупованому Бердянську

Щодо ситуації в Бердянську, як взагалі можливо виїхати чи в'їхати в окуповане місто?

Єдина точка в'їзду – це Шереметьєво. Нещодавно росіяни озвучили нові цифри. Кількість українців, яким було заборонено за останній рік в'їзд на територію Росії становить 200 тисяч. Українці отримали таку заборону, пройшовши пункт в'їзду в Шереметьєво. Ніякого іншого пункту в'їзду не існує, на жаль, а може, на щастя. Але отакі цифри.

Це абсолютно відповідає тому, що відбувалося і відбувається з компенсаціями, виплатами, з тими проблемами, з якими стискаються і бердянці, і маріупольці, і волновашці – всі мешканці з окупованих територій, незалежно від того, коли відбулась окупація.

Проблема №1 – житло. Чому Бердянськ? Зараз у кожного, хто перебуває на території України, є вціліле житло на території Бердянська, бо місто було окуповане без бою. Люди закрили житло і поїхали евакуюватись, тому дуже складно позбавитись думки, з огляду на те, що відбувається, як нам повернутись назад?

Це шалений психологічний тиск. Я вже не кажу про допомогу, а точніше її відсутність, з боку нашої держави. Це одна дуже велика частина. З іншого боку, дуже великий тиск на всіх переселенців з окупованих територій.

Не велика таємниця, що всі спілкуються групами. Відомо про трагедії кожного. Там (на окупованих територіях – 24 Канал) залишились близькі, батьки, рідні, знайомі. Незалежно від їх поглядів, майже всі кажуть: повертайтеся, мовляв, тут хоча б буде житло, можна якось пристосуватися. Це факт і не варто його якось приховувати.

Зараз ми побачимо знову дуже велику кількість (тих, хто повернувся на окуповані території до своїх помешкань – 24 Канал). Це однозначно, тому що осінь. Минулого року восени таке було. Максимальний пік вигорання, депресії, психологічний стан, ментальне здоров'я – все це ламається. Люди зриваються і їдуть. Зокрема, з метою продати житло або здати в оренду.

Не знаю, як там питання з орендою в Бердянську, але в Маріуполі дуже легко здати в оренду своє житло, якщо воно більш-менш в цілісному стані. А також дуже легко його продати, як би це дивно не звучало.

Цьому є дуже просте пояснення – бо з'їжджаються росіяни з Москви, Санкт-Петербурга. Вони спокійно звідти з'їжджаються і скуповують житло за іпотечні гроші, тому що пільгова іпотека діє на території Маріуполя на вторинний ринок.

Можна достатньо вигідно за досить великі гроші – більші, ніж на території України – продати це житло. А оренда квартири в Маріуполі для росіян така ж, наприклад, як вартість оренди у Львові або Києві. Причому це в наших містах достатньо центральні райони, не якісь там околиці, куди важко дістатися.

Це буде як біля площі Ринок жити, а в Маріуполі (за ті ж гроші – 24 Канал), як на якійсь околиці. Як би це дико не звучало – це просто результат політики, яку впроваджують росіяни, спонукаючи своїх громадян переїжджати в Маріуполь. Сказати, що росіяни спонукають українців повертатися в окупацію, то ні. Цей процес вже закінчений, ми їм там не потрібні.

Тому вони ще більше встановлюють заборони, знущання, проходження, власне, самого Шереметьєва. Це окрема історія. Нескінченно можна розказувати, які знущання там проводять росіяни, як вони по декілька діб тримають людей. Там є вода, але немає їжі. Вони знущаються з людей перед допитами, на допитах. Це такий вихід в один кінець. Людина вже не бачить тих людей, з якими чекала, коли вони прилетіли в Шереметьєво.

Це дуже складно, дуже важка історія. Мабуть, що прийшов час про це говорити. Прийшов час говорити і про окупацію, що вона не така однозначна, і кому там добре живеться, і про проблеми, які існують з внутрішніми переселенцями. Тому що це все у підсумку спонукає людей повертатися.

Те, що росіяни їх не пускають, не означає, що вони не пробують. Не забуваймо, що є ті, не менше 130 тисяч, які в'їхали в такий спосіб на окуповану територію. Мовиться про Донецьку, Запорізьку та Херсонську області. Пункт пропуску Шереметьєво – єдина точка, де сьогодні можна потрапити на окуповану територію України.

Другу частину розмови про життя українців в окупації та плани ворога – читайте незабаром на сайті 24 Каналу!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Україна зберегла морський експорт зерна попри сотні атак по портах — Кулеба
Хвиля
2025-07-15T23:10:19Z
Один з найбільших банків США побудує «пісочницю» з квантової кібербезпеки
InternetUA
2025-07-15T22:01:10Z
Нове зупинення виробництва на заводі GM з випуску вантажівок викликає більше запитань, ніж дає відповідей
Топ Жир
2025-07-15T21:18:03Z
Україна та США шукають адміністратора для Інвестиційного фонду відбудови: які вимоги
24tv
2025-07-15T21:06:59Z
Nissan закриває один із найстаріших своїх заводів у рамках масштабного скорочення виробництва
Топ Жир
2025-07-15T20:48:26Z
Грошей бракуватиме навіть на їжу: коли росіяни перейдуть в "режим виживання"
GlavRed
2025-07-15T20:25:31Z
США можуть ускладнити продаж російської нафти в певні країни – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T19:30:00Z
Пенсії підвищили, але грошей поменшало: в ПФУ пояснили парадокс
Хвиля
2025-07-15T18:58:15Z
Українці давно такого не бачили: експерт прогнозує масштабне зниження цін на продукти
Знай
2025-07-15T18:37:30Z
Каллас закликала США поділити відповідальність за постачання зброї для України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T23:42:59Z
Лубінець застеріг родичів полонених від контактів з росіянами
УкраинФорм
2025-07-15T23:40:52Z
Активи РФ: ЄС має варіант оплати зброї для України
1News
2025-07-15T23:37:11Z
Яка республіка "відвалиться" першою: з'явився сценарій розпаду РФ
GlavRed
2025-07-15T23:34:58Z
Путіну варто зателефонувати аятолі: Грем про наслідки порушення 50-денного ультиматуму Трампа
ZN UA
2025-07-15T23:13:31Z
Президент Економічної ради ООН: Російська агресія спричинила у світі ефект цунамі
УкраинФорм
2025-07-15T23:10:56Z
Аналітики сумніваються, що Трамп запровадить обіцяні 100% мита проти партнерів Росії, – NYT
24tv
2025-07-15T23:06:24Z
Грем: Новий пакет санкцій проти РФ здобує більше підтримки у Конгресі США
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T23:00:27Z
Сенатор Грем попередив Путіна: якщо не буде миру – на Росію чекає доля Ірану
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T22:36:45Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Як скролення телефону впливає на дитину: основні зміни у психіці
Gazeta UA
2025-07-15T21:40:31Z
Як спати у спеку комфортно: перевірені способи для прохолодної ночі вдома
24tv
2025-07-15T18:51:52Z
Договір за Програмою медгарантій за два роки порушили 74 надавачі послуг - НСЗУ
УкраинФорм
2025-07-15T18:22:05Z
"Метелики надії": унікальна конференція про дитячий паліатив пройде в Україні
Telegraf
2025-07-15T18:19:41Z
Брак руху чи переїдання – чому у світі виникла епідемія ожиріння
24tv
2025-07-15T17:40:22Z
Що робити з томатами в липні, щоб був гарний урожай: поради досвідченого дачника
GlavRed
2025-07-15T17:25:10Z
Поширені помилки під час поливу саду в спеку: що не варто робити
24tv
2025-07-15T16:42:34Z
Плавлений сир можна приготувати всього з трьох інгредієнтів: ось як це зробити
Telegraf
2025-07-15T16:31:35Z
ЗСУ мали успіхи на Сумщині, а росіяни – на Харківщині та Донеччині: огляд і карти фронту від ISW
24tv
2025-07-15T23:34:16Z
У Харкові пролунала серія вибухів: місто під атакою дронів
24tv
2025-07-15T23:22:19Z
Краматорськ атакували безпілотники
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T23:15:56Z
Кривий Ріг масовано атакували "шахеди": є пожежі та руйнування, місто частково знеструмлено
Telegraf
2025-07-15T23:10:25Z
Гороскоп за картами Таро на 16 липня 2025 року: Рибам варто додати емоцій, а в Скорпіонів можливі проблеми а
TSN
2025-07-15T23:09:56Z
Харківську підприємницю підозрюють у розкраданні коштів на фортифікаціях
ZN UA
2025-07-15T22:55:47Z
DeepState: РФ просунулася у Харківщині і Донеччині
1News
2025-07-15T22:40:26Z
Коригувальників російських ударів по Харкову й Миколаєву засудили на 15 років
УкраинФорм
2025-07-15T22:25:51Z
Повітряна тривога у Києві тривала годину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T22:00:34Z
"Виявили новоутворення": міс Україна Всесвіт-2021 потрапила до лікарні
GlavRed
2025-07-15T23:13:34Z
Нічна русалка Селін: тяжкохвора Діон сяє на нових фото
GlavRed
2025-07-15T22:34:30Z
"Занадто ображена на мене": Вірастюк після розлучення продовжує судитися з дружиною
GlavRed
2025-07-15T22:25:29Z
3 пристрасні еротичні фільми, сцени з яких захочеться повторити
24tv
2025-07-15T22:12:35Z
Знайшлася на вулиці одна: де зараз Алла Пугачова
GlavRed
2025-07-15T21:25:03Z
Це диво: дружина Ніколаєва заспівала оду Аллі Пугачовій
GlavRed
2025-07-15T21:25:01Z
В очікуванні на новий сезон: 6 серіалів для фанатів "Бріджертонів", що підкорять ваше серце
24tv
2025-07-15T20:54:02Z
"Це і є щастя": Павло Зібров здивував фотографією з донькою
GlavRed
2025-07-15T19:25:34Z
Книги із літнім вайбом: що прочитати у відпустці, щоб відпочити
24tv
2025-07-15T19:16:44Z
З України виїжджає в 2-3 рази більше громадян, ніж вертається – соціолог
ZN UA
2025-07-15T23:43:25Z
Зеленський підписав указ про академічні стипендії пам'яті полеглих захисників і захисниць
УкраинФорм
2025-07-15T23:40:22Z
Чи обов'язково хоронити покійників в новому одязі: священник пояснив, як вчинити
GlavRed
2025-07-15T23:10:57Z
Росія випустила серію дронів по Україні: названа траєкторія руху
TSN
2025-07-15T23:09:50Z
Міноборони запускає грантову програму для ШІ-стартапів, які посилять армію
УкраинФорм
2025-07-15T22:52:18Z
Бійці тероборони на півдні ударами дронів знищили ворожий склад боєприпасів
УкраинФорм
2025-07-15T22:43:30Z
Масові смерті в католицькому притулку: дослідники шукають кістки немовлят
Gazeta UA
2025-07-15T22:40:49Z
Повітряна тривога: чи можуть не пустити в укриття мешканців «не зі свого будинку»
ZN UA
2025-07-15T22:22:56Z
До Платформи культурного відновлення долучилися асоціації місцевого самоврядування
УкраинФорм
2025-07-15T22:13:37Z
У Краматорську після удару РФ виникла пожежа в багатоповерхівці
1News
2025-07-15T23:37:00Z
Ворог атакував балістикою Кривий Ріг та "шахедами" Харків: які наслідки
ZN UA
2025-07-15T21:34:24Z
У Кривому Розі спалахнула пожежа після ракетного удару РФ, постраждали люди
УкраинФорм
2025-07-15T21:22:24Z
До 4-х років ув’язнення засудили одеситку, яка вчинила смертельну ДТП і втекла з місця події
Украина Криминальная
2025-07-15T21:10:47Z
РФ атакує Україну "шахедами" та балістикою: у Харкові 16 вибухів за 14 хвилин, що відомо
Фокус
2025-07-15T20:46:37Z
Нічний відпочинок закінчився трагедією: двоє туристів загинули в басейні
TSN
2025-07-15T20:31:15Z
З Німеччини до Туреччини: над Карпатами пролетів літак-розвідник НАТО, — Flightradar24
Фокус
2025-07-15T20:22:24Z
Атака дронів: у Запоріжжі та Дніпрі пролунали вибухи
УкраинФорм
2025-07-15T20:04:16Z
Написала "знайома": на Житомирщині аферисти виманили гроші в жінки через соцмережі
InternetUA
2025-07-15T20:01:26Z
10 курортів, які створені для романтичного відпочинку удвох. Хто перший в рейтингу
Gazeta UA
2025-07-15T23:01:19Z
Ідеальні "сусіди": які кімнатні рослини потрібно тримати вдома
Gazeta UA
2025-07-15T22:13:18Z
Чим підживити помідори у липні, щоб росли солодкими та цукристими
Gazeta UA
2025-07-15T21:28:50Z
Обожнюють лежати на дивані і обійматись усю ніч: які породи собак є найласкавішими
Gazeta UA
2025-07-15T21:10:26Z
Навіть не треба стерилізації: простий рецепт смачних кабачків на зиму
24tv
2025-07-15T21:00:47Z
Головоломка-лабіринт: вгадайте за 9 секунд, хто з чоловіків зловив золоту рибку
Gazeta UA
2025-07-15T20:55:03Z
Ваш макіяж буде по-справжньому водостійким: секрети візажистів, які потрібно знати
24tv
2025-07-15T20:54:41Z
Де тримати орхідею, щоб вона завжди цвіла: зверніть увагу на цей секрет
24tv
2025-07-15T20:45:39Z
Як легко замінити фразеологізм "не ударить лицом в грязь": сім колоритних висловів
Gazeta UA
2025-07-15T20:37:38Z
Усик – Дюбуа: онлайн-трансляція відкритого тренування боксерів перед реваншем
24tv
2025-07-15T22:12:27Z
Влахович перейшов до Спеції на правах оренди
Football.ua
2025-07-15T21:40:32Z
Ніко О'Райлі може покинути Манчестер Сіті в пошуках ігрової практики
Football.ua
2025-07-15T21:22:27Z
Реал Сосьєдад підписав молодого таланта Арсеналу
Football.ua
2025-07-15T20:55:19Z
"Динамо" зіграє з мальтійським клубом на старті кваліфікації Ліги чемпіонів
ZN UA
2025-07-15T20:31:41Z
Монако і не тільки: де відпочиває Олександр Усик
24tv
2025-07-15T20:31:01Z
Динамо Київ — Корвінул 0:0 Відео найкращих моментів та огляд товариського матчу
Football.ua
2025-07-15T20:25:22Z
МакГрегор надіслав відомій співачці фото свого пеніса: дівчина показала "полуничку" бійця
24tv
2025-07-15T20:21:28Z
Лідс домовився про трансфер Шона Лонгстаффа з Ньюкасла
Football.ua
2025-07-15T20:01:43Z
Porsche готує випуск найбільш екстремального електромобіля в своїй історії
Топ Жир
2025-07-15T23:18:59Z
General Motors мовчки зняла з виробництва кілька нових позашляховиків без пояснень
Топ Жир
2025-07-15T22:48:57Z
Thousands Of Range Rovers May Have A Safety Flaw Lurking Behind The Dashboard
Топ Жир
2025-07-15T22:04:58Z
Наступні моделі Alfa Romeo Quadrifoglio можуть залишитися з бензиновими двигунами
Топ Жир
2025-07-15T20:03:50Z
Українці за пів року ввезли 22 тисячі вживаних авто зі США
360ua.news
2025-07-15T19:13:51Z
ZR1X, можливо, не є топовою моделлю, і це має тривожити всіх
Топ Жир
2025-07-15T18:48:24Z
Донька Шумахера стала чемпіонкою світу у кінному виді спорту через три місяці після пологів
24tv
2025-07-15T18:30:02Z
Виробник електрофургонів Flexis представив новий логотип
AutoCentre
2025-07-15T18:16:09Z
Mercedes-Benz презентував cвій перший електричний універсал
1News
2025-07-15T18:07:19Z
Спробуйте знайти метелика серед квітів за сім секунд: мережею шириться нова оптична загадка
Gazeta UA
2025-07-15T23:31:54Z
Космічна подорож Ax-4 завершена: екіпаж із чотирьох країн повернувся на Землю
24tv
2025-07-15T22:15:53Z
Експерти попереджають, що ще одне перевертання полюсів Землі може бути неминучим
TSN
2025-07-15T21:48:29Z
Mafia: The Old Country – перші враження від кримінальної історії від IGN
24tv
2025-07-15T21:06:52Z
Несподівана епідемія вагітностей заполонила The Sims 4 після останнього оновлення
24tv
2025-07-15T20:54:09Z
Флагман з величезним акумулятором на 7000 мАг: чого чекати від смартфона iQOO 15
Фокус
2025-07-15T19:22:54Z
Китай побив світовий рекорд: гігантська вітряна турбіна здатна заживити 40 000 будинків
Фокус
2025-07-15T18:28:01Z
Головоломка з подвійним дном: знайти заховану сову в лісі всього за 9 секунд
GlavRed
2025-07-15T18:25:06Z
У метро Китаю пустили роботів, які доставляють товари замість людей
Фокус
2025-07-15T18:22:10Z