MY.UAНовини
У росіян агонія: розмова з Петром Андрющенком про спротив українців в окупації
У росіян агонія: розмова з Петром Андрющенком про спротив українців в окупації

У росіян агонія: розмова з Петром Андрющенком про спротив українців в окупації

Крім того, Росія посилює мобілізацію на окупованих територіях і забудовує військовими заводами Лівобережжя. Більше деталей про спротив і життя українців на ТОТ у розмові з 24 Каналом розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Росіяни в агонії через спротив

На тимчасово окупованих територіях України посилюються мобілізаційні процеси. Як повідомляє Центр національного спротиву, особливо активно окупанти почали вербувати у громадських місцях, зокрема, у Приморському районі Маріуполя. Кого насамперед зупиняють?

Цього разу зупиняли абсолютно всіх. Росіяни визнають, що вони нічого не можуть зробити зі спротивом на окупованих територіях. Вони вдаються до всіх заходів, які унеможливлюють фіксацію того, що відбувається, адже їм дуже не подобається поінформованість усього суспільства щодо цих процесів в Маріуполі.

Росіяни дуже хотіли б закрити місто "куполом", щоб інформація не витікала звідти – про пересування військової техніки, тренування військових, полігони. Саме за розповсюдження цієї інформації вони намагаються закрити канали.

Насправді ці зачистки більше метод залякування, адже не мають якихось результатів. У росіян подекуди просто агонія. У місті декілька разів проводились раптові чистки, які стосувалися безпосередньо всіх.

Зокрема, в Приморському районі вони частково відпрацьовували по ночах. Також чистки були у Центральному районі. А обійшлось, на щастя, взагалі без затримань і без арештів. Тобто це вже робиться так от – для галочки. Поки вони напрацьовують, що ще можуть зробити.

Люди вже пристосувались: і ті, що контактують з нами, і інші мешканці. Навіть проросійський прошарок населення уникає розмов між собою телефонами. Я таке зустрічав тільки в літературі, яка описувала 1937 рік. Зараз в Маріуполі така сама ситуація. Спілкуючись телефоном люди не обговорюють певні теми, розуміючи, що прослуховується майже все, а спілкуються на всі теми лише під час зустрічі. Це стосується абсолютної більшості населення.

Це тотальний терор, який вирує в Маріуполі з початку окупації – вже третій рік. Люди просто пристосувались. Вони не те щоб звикли, а просто модернізували свій спротив, навіть внутрішній. А росіяни закрутили гайки до такої міри, що там нема що вигадувати. Вони ж не можуть відправити все місто одночасно в концентраційний табір. Принаймні поки що.

Гірша ситуація в Маріупольському районі, а також у Бердянську. Там зачистки матимуть певну результативність – вони там тільки починаються. Цього тижня дуже активно зачищали частину Маріупольського району, яка розташована на узбережжі. Конкретно – у селищах Ялта, Юр'ївка, Урзуф та Бабах-Тарама, відомих тим, що по них постійно прилітає.

Там була капітальна зачистка, навіть закривали рух із забороною в'їзду та виїзду з села. Був подвірний обхід, подвірні обшуки, допити й таке інше. За нашою інформацією, люди, які нам допомагають, були в безпеці весь цей час. Тих, хто залучений до спротиву, ця доля минула.

За попередньою інформацією, все це буде тривати та просуватись ближче до Бердянська. Там зачистки вже потроху починаються. Єдине, там вони застосовують трохи інші заходи для забезпечення фіксації просування техніки.

Мобілізація на окупованих територіях посилюється

Мобілізація на окупованих територіях також посилюється. Наразі немає "бусифікації" чи промислового виловлення чоловіків. Це все попереду. Але є дуже агресивний рекрутинг і дуже велика призовна кампанія серед молоді. Загалом дуже велика кількість людей йде під призов.

Це відбувається так: ти потрапляєш під призов, тебе тримають у військкоматі 2 – 3 дні, і весь цей час розповідають, як треба підписати контракт зі всіма наслідками. Вони обіцяють всі "плюшки", кажуть, що працюватимеш нібито "водієм в тилу" або будеш десь далеко від лінії фронту окопи рити. Люди підписують контракт, а потім безпосередньо потрапляють на лінію фронту.

На жаль, на окупованих територіях починає спрацьовувати звичка до життя в окупації, тому що росіяни дуже поширюють думку, що Маріуполь, Бердянськ, Приморськ, Мелітополь, Волноваха – це нібито глибокий тил. І люди потроху звикають, що там начебто достатньо "мирне" життя, порівняно з будь-яким тиловим містом України. Тому люди починають вірити таким оманливим пропозиціям росіян.

Також зворотна інформація майже не просочується назад. Люди опиняються на лінії фронту після підписання контракту, а дізнаються про це маріупольці здебільшого після того, як хтось потрапить у полон на тій чи іншій ділянці фронту. Якщо ж хтось зник безвісти чи загинув на фронті, то ця інформація взагалі недоступна.

Батьки, близькі цих людей з одного боку вважають, що їхня дитина або знайомий проходить строкову службу. А з іншого боку, повертаємось до розповсюдження інформації, люди розуміють, що це ще одна тема, на яку краще взагалі ні з ким не розмовляти. Тому розповсюдження цієї інформації на окупованих територіях, на жаль, не дуже сильне.

Скільки платять за мобілізацію на ТОТ

Так званий лідер так званої "днр" Дєніс Пушилін вперше офіційно встановив разову доплату за укладення контракту з армією Росії. Вона становить 400 тисяч рублів. Виходить, що в окупованій Донецькій області найнижчий рівень одноразових виплат, бо в Москві та Підмосков'ї одноразова виплата сягає 2 мільйонів рублів. Чи відомо вам, видають ці 400 тисяч рублів після підписання контракту?

Так, видають на території Донецька, Макіївки. У Маріуполі ще нам не відомі випадки укладання контрактів після виходу цього папірця Пушиліна. Проте в містах, які окуповані з 2014 року, дійсно отримують ці кошти.

Раніше теж видавали якісь гроші, але не було ніякого документа, який це хоч якось врегульовував. При цьому одноразову виплату при укладанні контрактів так званої народної міліції псевдореспубліки обіцяють взагалі у розмірі 800 тисяч рублів. А в цьому випадку взагалі немає ніякого папірця, який би врегульовував ці питання.

Єдиний документ, який існує на території окупованої Донеччини, – це указ Пушиліна про виплату 400 тисяч рублів. Тому виплати тут поки що є, але життя людини, яка отримала цю разову виплату, не таке довге.

Така низька ціна за життя на території окупованої Донеччини, тому що там, в принципі, немає роботи, немає зарплати. Сьогодні для будь-якого містечка, селища чи села на території Донецької області, незалежно від того, коли цей населений пункт був окупований, – це шалені гроші.

Жодним іншим способом заробити їх неможливо. Роботи, в принципі, немає ніякої, і в Маріуполі також. Хоча до останнього саме в цьому місті робота не була пов'язана напряму з бюджетом. Тому невдовзі ці гроші можуть стати для маріупольців достатньою мотивацією, щоб піти до окупаційного війська.


Мобілізація на ТОТ посилюється / Shutterstock

Однак мало б сенс тим, хто бажає отримати одноразову виплату, виїхати в інші регіони й укладати контракт там. Тому що в Росії це дуже дивно працює. У Москві, Санкт-Петербурзі виплачують по 2 мільйони рублів, а в Ямало-Ненецькому окрузі – 3 мільйони. Хто може дістатися до Ямало-Ненецького округу і там піти в військкомат, щоб укласти контракт, отримує одразу 3 мільйони.

Насправді регіони конкурують між собою, і тому на Донеччині, на Запоріжжі найнижчі виплати. До речі, на Херсонщині взагалі ніяких доплат немає – просто укладаєш контракт. Це питання там не врегульоване. Тому, з погляду рейтингу, наразі це виглядає у такий незрозумілий спосіб.

Росіяни забудовують Лівобережжя військовими базами

Відомо, що в Маріуполі – в центрі Лівобережжя – росіяни почали будівництво військової бази. Роблять вони це відкрито. Проте на цьому місці мали начебто зводити будинки для маріупольців, які втратили житло.

Будівництво відбувається в тому самому кварталі, про який я дуже багато розповідав. Там по периметру 5 кілометрів не залишилось жодного будинку і, відповідно, надії у людей, що там побудують житло.

Росіяни перестали переховуватись і почали розбудовувати військові бази на Лівобережжі. Хоча там вони обіцяли побудувати житло. Це перша база, але не єдина. Далі буде військова база в районі, так званого, промислового району, фактично на території "Азовсталі" – Манежу. Ця територія фактично зруйнована, але не дуже щільно замінована. Вона зараз використовується росіянами як військова база, там вони ховають свою систему ППО.

Більше ніякого цивільного будівництва в Маріуполі не передбачається. Якщо подивитися на російський бюджет, звернутися до відкритих джерел, то з січня 2025 року на території Маріуполя закінчується дія всіх компенсаційних програм. Ці програми передбачали ремонт та будівництво житла саме як компенсацію мешканцям за те, що їхнє житло було зруйноване росіянами під час битви за Маріуполь.

Усі ті, хто сьогодні опинився без житла, – їх поставили в чергу, як робили в колишньому Радянському Союзі. Така сама черга існує вже в Маріуполі. Більше жодного компенсаційного квадратного метра в Маріуполі побудовано не буде.

Закінчення цих програм означає, що і будинки, і квартири, які будуть вкрадені в нас, як буцімто безхазяйне майно, маріупольці теж не отримають. Тому що вони потребують внутрішнього ремонту, а компенсаційного бюджету на нього немає. Це значить, що буде лише комерційний ремонт або інші бюджетні програми до залучення – переїзд в Маріуполь всіляких бюджетників, так званих "героїв" так званої "сво" та інших росіян.

Це означає, що маріупольцям остаточно місця тут немає. Не дарма вони записують відео з "чолобитними" – напевно, починають про щось здогадуватись. Навіть проросійський прошарок населення ще вірить в те, що начебто в Маріуполі крадуть, а Путін про це не знає.

Насправді всі потрохи вже розуміють, що прийшов "русскій мір" і залишив всіх без житла. Але програми розвиваються, іпотечне будівництво також, військове будівництво йде за планом. А цивільне будівництво для маріупольців замерло, і нема чого очікувати далі.

Проблема №1 в окупованому Бердянську

Щодо ситуації в Бердянську, як взагалі можливо виїхати чи в'їхати в окуповане місто?

Єдина точка в'їзду – це Шереметьєво. Нещодавно росіяни озвучили нові цифри. Кількість українців, яким було заборонено за останній рік в'їзд на територію Росії становить 200 тисяч. Українці отримали таку заборону, пройшовши пункт в'їзду в Шереметьєво. Ніякого іншого пункту в'їзду не існує, на жаль, а може, на щастя. Але отакі цифри.

Це абсолютно відповідає тому, що відбувалося і відбувається з компенсаціями, виплатами, з тими проблемами, з якими стискаються і бердянці, і маріупольці, і волновашці – всі мешканці з окупованих територій, незалежно від того, коли відбулась окупація.

Проблема №1 – житло. Чому Бердянськ? Зараз у кожного, хто перебуває на території України, є вціліле житло на території Бердянська, бо місто було окуповане без бою. Люди закрили житло і поїхали евакуюватись, тому дуже складно позбавитись думки, з огляду на те, що відбувається, як нам повернутись назад?

Це шалений психологічний тиск. Я вже не кажу про допомогу, а точніше її відсутність, з боку нашої держави. Це одна дуже велика частина. З іншого боку, дуже великий тиск на всіх переселенців з окупованих територій.

Не велика таємниця, що всі спілкуються групами. Відомо про трагедії кожного. Там (на окупованих територіях – 24 Канал) залишились близькі, батьки, рідні, знайомі. Незалежно від їх поглядів, майже всі кажуть: повертайтеся, мовляв, тут хоча б буде житло, можна якось пристосуватися. Це факт і не варто його якось приховувати.

Зараз ми побачимо знову дуже велику кількість (тих, хто повернувся на окуповані території до своїх помешкань – 24 Канал). Це однозначно, тому що осінь. Минулого року восени таке було. Максимальний пік вигорання, депресії, психологічний стан, ментальне здоров'я – все це ламається. Люди зриваються і їдуть. Зокрема, з метою продати житло або здати в оренду.

Не знаю, як там питання з орендою в Бердянську, але в Маріуполі дуже легко здати в оренду своє житло, якщо воно більш-менш в цілісному стані. А також дуже легко його продати, як би це дивно не звучало.

Цьому є дуже просте пояснення – бо з'їжджаються росіяни з Москви, Санкт-Петербурга. Вони спокійно звідти з'їжджаються і скуповують житло за іпотечні гроші, тому що пільгова іпотека діє на території Маріуполя на вторинний ринок.

Можна достатньо вигідно за досить великі гроші – більші, ніж на території України – продати це житло. А оренда квартири в Маріуполі для росіян така ж, наприклад, як вартість оренди у Львові або Києві. Причому це в наших містах достатньо центральні райони, не якісь там околиці, куди важко дістатися.

Це буде як біля площі Ринок жити, а в Маріуполі (за ті ж гроші – 24 Канал), як на якійсь околиці. Як би це дико не звучало – це просто результат політики, яку впроваджують росіяни, спонукаючи своїх громадян переїжджати в Маріуполь. Сказати, що росіяни спонукають українців повертатися в окупацію, то ні. Цей процес вже закінчений, ми їм там не потрібні.

Тому вони ще більше встановлюють заборони, знущання, проходження, власне, самого Шереметьєва. Це окрема історія. Нескінченно можна розказувати, які знущання там проводять росіяни, як вони по декілька діб тримають людей. Там є вода, але немає їжі. Вони знущаються з людей перед допитами, на допитах. Це такий вихід в один кінець. Людина вже не бачить тих людей, з якими чекала, коли вони прилетіли в Шереметьєво.

Це дуже складно, дуже важка історія. Мабуть, що прийшов час про це говорити. Прийшов час говорити і про окупацію, що вона не така однозначна, і кому там добре живеться, і про проблеми, які існують з внутрішніми переселенцями. Тому що це все у підсумку спонукає людей повертатися.

Те, що росіяни їх не пускають, не означає, що вони не пробують. Не забуваймо, що є ті, не менше 130 тисяч, які в'їхали в такий спосіб на окуповану територію. Мовиться про Донецьку, Запорізьку та Херсонську області. Пункт пропуску Шереметьєво – єдина точка, де сьогодні можна потрапити на окуповану територію України.

Другу частину розмови про життя українців в окупації та плани ворога – читайте незабаром на сайті 24 Каналу!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
США планують використати угоду про копалини для впливу на Росію, – голова Мінфіну Бессент
24tv
2025-05-06T03:39:12Z
Дронова атака по Харкову та вибухи у Росії: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T02:45:27Z
Росія побудує у Білорусі завод дронів: Лукашенко вже придумав, хто на ньому працюватиме
24tv
2025-05-06T02:42:29Z
Католикам сподобалось, – Трамп прокоментував свій портрет в образі Папи Римського
24tv
2025-05-06T02:21:56Z
Росія передала Індії зброю на тлі конфлікту з Пакистаном
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T02:00:00Z
В Анкару прибув новий посол США
УкраинФорм
2025-05-06T01:41:43Z
Росіяни атакували Конотоп: били з інтервалами навмисно, щоб нанести більше шкоди
ТСН
2025-05-06T01:41:17Z
Тривожний сигнал для України: хто вийшов на виборах у Румунії до другого туру
ТСН
2025-05-06T01:40:53Z
Пані посол України в США відреагувала на ядерні погрози Путіна: "Він є загрозою не лише для України"
TSN
2025-05-06T01:40:49Z
На концерті Леді Гаги в Бразилії з мільйонами глядачів готували теракт
ТСН
2025-05-06T01:40:36Z
Окупанти знищили будинок фіналістки "Голосу країни-13" у Мирнограді: "А я так мріяла повернутись"
TSN
2025-05-06T01:39:13Z
Jerry Heil виступить на "Євробаченні-2025" без alyona alyona: реперка здивувала причиною
ТСН
2025-05-06T01:38:14Z
Ексчоловік Ані Лорак приголомшив подарунком новій коханій за понад мільйон гривень
ТСН
2025-05-06T01:37:55Z
Донька Олени Кравець розкрила правду про стосунки з мамою та як вона її виховала: "Була дистанція"
TSN
2025-05-06T01:37:51Z
Настя Каменських похизувалася, як розкішно відсвяткувала 38-річчя в компанії Потапа
TSN
2025-05-06T01:37:37Z
Наталія Островська показалася з чоловіком і розкрила, на чому тримаються їхні стосунки
TSN
2025-05-06T01:37:33Z
Історична сенсація: ШІ розкрив 500-річну таємницю найвідомішої картини Рафаеля
ТСН
2025-05-06T01:37:16Z
Тарас Цимбалюк чесно зізнався, чому погодився стати головним героєм шоу "Холостяк"
ТСН
2025-05-06T01:36:49Z
Мінімальна і максимальна пенсія: який їх розмір у травні
ZN UA
2025-05-06T03:43:59Z
Укрзалізниця призначила додатковий потяг із Києва до Дніпра
УкраинФорм
2025-05-06T03:37:59Z
Майже 1100 за кіло: в Україні різко злетіли ціни на ковбасу та сир
Хвиля
2025-05-06T03:21:20Z
В Україні подорожчали всі види палива на початку тижня: АЗС показали ціни на бензин, дизель та автогаз
Хвиля
2025-05-06T02:06:06Z
Курс валют в Україні: євро стає конкурентом долару, а долар дорожчатиме – що купувати і продавати
TSN
2025-05-06T01:39:31Z
Київстар за 1 квартал 2025 року сплатив понад 3,37 млрд грн податків
ТСН
2025-05-06T01:39:27Z
Кабмін відповів, чи підвищать зарплати українським педагогам
ТСН
2025-05-06T01:39:24Z
Скільки коштує металобрухт в Україні 2025 року, ціни на чорні та кольорові метали, де знайти "скарби" вдома
ТСН
2025-05-06T01:38:41Z
Який метал найдорожчий у світі: його ціна вражає
ТСН
2025-05-06T01:37:35Z
"Зуби дракона" і мінні поля: Литва на мільярд вибудовує оборону кордону від РФ і Білорусі
ZN UA
2025-05-06T03:52:05Z
День піхоти: найщиріші привітання у прозі, віршах та яскравих листівках
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T03:52:01Z
Ним лякали людей в СРСР: чому у радянські часи люди боялися килимів
GlavRed
2025-05-06T03:27:56Z
Росія стягує бомбардувальники Ту-95 до Сибіру
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T03:24:22Z
«Громадське радіо» запускає правозахисний подкаст «Я чую інших» з Максимом Буткевичем та Дар'єю Бурою
Детектор М
2025-05-06T02:52:59Z
Не лікар і не космонавт: про які професії найбільше мріють сучасні діти
Знай
2025-05-06T02:52:11Z
Мобілізація пенсіонерів: захисники висловилися щодо контрактів 60+
Знай
2025-05-06T02:31:22Z
На Курщині оголосили про евакуацію прикордонного Глушково
24tv
2025-05-06T01:46:00Z
Уночі росіяни випустили ракети та дрони по Україні: де гриміли вибухи
ТСН
2025-05-06T01:40:39Z
Правоохоронці затримали ще чотирьох ділків, які намагались налагодити незаконний продаж «трофейної» зброї
УкраинФорм
2025-05-06T03:30:34Z
Через масовану атаку ворожими «Шахедами» Харкова у кількох районах міста пожежі, є постраждалі
УкраинФорм
2025-05-06T03:10:32Z
Турист зі США ледь не загинув у Колізеї: що він утнув
TSN
2025-05-06T01:40:57Z
Шторм у Китаї перекинув човни: у воді опинилися 84 людини
TSN
2025-05-06T01:40:56Z
Вибухи у Конотопі та припинення роботи Skype: головні новини ночі 5 травня 2025 року
ТСН
2025-05-06T01:40:32Z
У Києві прогримів вибух: що відомо
ТСН
2025-05-06T01:39:54Z
У Росії кінь-втікач влаштував ДТП
TSN
2025-05-06T01:39:48Z
Чоловік заявив, що його "викрали невідомі з ТЦК" та відмовився від мобілізації: як він поплатився
ТСН
2025-05-06T01:39:16Z
"Все впало на мене": жахливі історії киян після нічної атаки дронів
ТСН
2025-05-06T01:38:49Z
За кілька секунд і без хімії: як перевірити свіжість молока в домашніх умовах
GlavRed
2025-05-06T03:27:43Z
Українці, які перебувають за кордоном, можуть пройти оцінювання повсякденного функціонування - МОЗ
УкраинФорм
2025-05-06T02:55:29Z
Держпродспоживслужба виявила порушення ціноутворень на ліки майже на ₴2 мільйони
УкраинФорм
2025-05-06T02:10:47Z
Чому «плаче» виноград і як цьому зарадити: поради для садівників
ТСН
2025-05-06T01:39:59Z
Як виростити врожай без хімії
TSN
2025-05-06T01:39:44Z
Дієтологи пояснили, з яких продуктів має складатися правильний сніданок
ТСН
2025-05-06T01:39:20Z
Названо фрукт, який налагодить справи в туалеті та зміцнить імунітет
TSN
2025-05-06T01:38:34Z
В Україні активізувалися гадюки: як убезпечитися від укусу
ТСН
2025-05-06T01:36:54Z
Найгірший чай для вашого здоров’я: його багато хто п’є, але він сприяє набору зайвої ваги
ТСН
2025-05-06T01:36:18Z
«Шахеди» вночі вдарили по Харкову 20 разів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T03:42:06Z
Поліція у квітні евакуювала 247 жителів прифронтових районів Донеччини
УкраинФорм
2025-05-06T03:37:30Z
Новий графік автобусів в Одесі: які зміни планують внести
Политека
2025-05-06T03:31:53Z
У Чорному та Азовському морях ворожі бойові кораблі відсутні
УкраинФорм
2025-05-06T03:30:37Z
Під ранок Росія масовано атакувала Харків. Горить один з найбільших ринків
Telegraf
2025-05-06T03:30:29Z
На Москву летіли десятки БпЛА, масований удар по Одесі та Харкову: хронологія 1167 дня війни
24tv
2025-05-06T03:27:59Z
Росіяни приховують свої величезні втрати на фронті
GlavRed
2025-05-06T03:27:51Z
"Трусити" буде дуже багато днів: Україна під жорсткою атакою затяжної бурі
GlavRed
2025-05-06T03:27:09Z
В Україні хмарно: прогноз погоди на 6 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T03:21:41Z
Адвокат назвав "чарівні слова", які підкажуть вам, чи є хтось брехуном
24tv
2025-05-06T03:33:57Z
Гороскоп на завтра 7 травня: Водоліям - розваги, Близнюкам - нове знайомство
GlavRed
2025-05-06T03:27:30Z
Навіть не треба нічого готувати: як приготувати "ліниву" вівсянку, якою хизуються ресторани
24tv
2025-05-06T03:15:54Z
Його перебудовували кілька разів: як раніше виглядав річковий порт у Дніпрі
Telegraf
2025-05-06T02:03:01Z
Астрологи назвали два знаки зодіаку, які завжди радіють щастю інших
ТСН
2025-05-06T01:40:40Z
Ці рослини запросто виженуть попелицю з вашого саду: посійте їх навколо стовбурів дерев
TSN
2025-05-06T01:39:45Z
Небезпечне добриво: чому недозрілий перегній убиває розсаду — пояснення експертів
TSN
2025-05-06T01:39:26Z
Які несприятливі дні для садіння часнику: досвідчені городники кажуть, що в такі дати він піде в стрілки
TSN
2025-05-06T01:38:45Z
Як збити білок з цукром до густої піни — секрети приготування
TSN
2025-05-06T01:38:36Z
Коли не можна вмикати кондиціонер в авто: помиляються навіть досвідчені водії
GlavRed
2025-05-06T03:27:01Z
Це може бути найбожевільніший колір Lamborghini за всю історію
Топ Жир
2025-05-06T01:45:18Z
Ви поспішили купити авто перед підвищенням мит, і чи було це вигідно?
Топ Жир
2025-05-06T00:45:58Z
Infiniti може отримати кросовер, який їм так необхідний для виживання
Топ Жир
2025-05-06T00:30:32Z
Багаті власники розкішних авто ухиляються від сплати податків, що викликає обурення влади
Топ Жир
2025-05-05T22:00:40Z
Що вони собі думали? Mercedes CLA EV підтримує лише швидкі зарядні станції з напругою 800В
Топ Жир
2025-05-05T21:45:59Z
Tesla представила оновлення за $2000, яке миттєво підвищує швидкість Model Y Juniper
Топ Жир
2025-05-05T20:15:28Z
Ідеальний Mustang від Hertz — такий самий, як у день, коли його підписав Шелбі
Топ Жир
2025-05-05T19:30:39Z
Занедбаний спорткар Dodge Charger 1968 року отримав нове життя після тривалого простою
360ua.news
2025-05-05T19:18:59Z
Ганна Різатдінова розсекретила, скільки заробляє на місяць і куди витрачає кошти
ТСН
2025-05-06T01:35:50Z
Ганна Різатдінова розповіла про свої останні стосунки та чому вони не склалися
ТСН
2025-05-06T01:35:43Z
Різатдінова шокувала сумою, яку їй пропонували за інтим, і як вона майстерно "послала" вербувальника
TSN
2025-05-06T01:33:50Z
Жоржиньо стане гравцем Фламенго на правах вільного агента — Романо
Football.ua
2025-05-05T21:34:09Z
Битва за фінал Ліги чемпіонів: онлайн-трансляція матчу Інтер – Барселона
24tv
2025-05-05T21:30:10Z
Циганков — у старті Жирони на матч із Мальоркою
Football.ua
2025-05-05T21:19:02Z
Крістал Пелес і Ноттінгем Форест поділили очки
Football.ua
2025-05-05T21:01:57Z
Мілан дотиснув Дженоа у другому таймі та здобув вольову перемогу
Football.ua
2025-05-05T20:49:10Z
Каріус хоче залишитися в Шальке, але має варіанти в Італії
Football.ua
2025-05-05T20:01:44Z
Археологи знайшли сотні артефактів періоду бронзи та заліза на вершині вулкана в Угорщині
УкраинФорм
2025-05-06T03:51:25Z
Хитра головоломка: знайдіть 3 відмінності в картинках жінки біля банкомату за 17 с
GlavRed
2025-05-06T03:27:48Z
У цієї гри 100 кінцівок, а сама вона мало не збанкрутувала своїх розробників
InternetUA
2025-05-06T03:01:27Z
У США запропонували відслідковувати чипи Nvidia після продажу
InternetUA
2025-05-06T02:01:25Z
Skype назавжди припиняє свою роботу
TSN
2025-05-06T01:40:33Z
Коли загине Земля: тривожний прогноз Гокінга підтвердило NASA
TSN
2025-05-06T01:39:42Z
Згаслий вулкан в Угорщині може виявитися прадавньою столицею — відкриття вчених
ТСН
2025-05-06T01:38:48Z
Земля стане вогняною кулею: що казав Стівен Гокінг про фінал людської цивілізації
ТСН
2025-05-06T01:35:50Z
Львівський марафонець "зарядився" пінним прямо на дистанції і насмішив мережу: курйозне відео
Telegraf
2025-05-06T01:30:22Z