MY.UAНовини
Історія Sony PlayStation 3: революція для консолей, поразка для ПК
Історія Sony PlayStation 3: революція для консолей, поразка для ПК

Історія Sony PlayStation 3: революція для консолей, поразка для ПК

Ігрову приставку Sony PlayStation 3 так чекали, що на релізі за неї буквально боролися в чергах та поспіхом несли додому, щоб спробувати геймінг нового покоління. І це все було не дарма, адже PS3 стала справжнім технологічним феноменом того часу. Вона була не просто черговою ігровою консоллю, а найпродуктивнішим домашнім комп’ютером того часу – жоден x86 CPU не міг зрівнятися і неймовірним POWER процесором Sony PlayStation 3.

Зміст

  • 1 Нова епоха відеоігор
  • 2 Дивовижний процесор на вимирущій архітектурі POWER
  • 3 Графічний прискорювач та оптимізація
  • 4 «Синій промінь» і повелитель мультимедіа
  • 5 Версії PlayStation 3
    • 5.1 PS3 Fat (оригінальна модель)
    • 5.2 PS3 Slim
    • 5.3 PS3 Super Slim
  • 6 Черги, наче за Apple
  • 7 Висновки

Нова епоха відеоігор

PlayStation 3 стала ключовим етапом в історії розвитку відеоігор, відомим своєю передовою начинкою, мультимедійним можливостям, чудовій периферії та якісним ексклюзивним іграм, які доходять до ПК лише через 14 років після релізу.

Приставка була випущена в далекому 2006 році та стала частиною сьомого покоління ігрових консолей. Це була гідна відповідь Sony на Xbox 360 (які вже тоді  успішно продавалися) від Microsoft та Wii від Nintendo. Якщо Nintendo пішли іншим шляхом (казуальні ігри для дітей і сім’ї), то Xbox склав сильно конкуренцію, особливо в США, але сьогодні історія не про американську консоль.

PS3 вперше запровадила поняття «HD геймінгу» та Blu-ray дисків, а також давала можливість грати онлайн через PlayStation Network (PSN), де користувачі могли доступати до PvP, PvE, завантажувати цифровий контент та використовувати сервіси стрімінгу. Це був початок золотої епохи онлайн-відеоігор та безпровідної периферії.

Шалений успіх Sony PlayStation 2 дав гарну мотивацію для компанії зробити нове покоління консолей ще кращим. Хоч повторити кількість продажів PS2 так і не вдалося, але в плані технологій PS3 вийшла не менш дивовижною за попередника. На момент релізу найпотужніші ПК того часу за кілька тисяч доларів США були нікчемними та слабкими проти цього «чуда-техніки».

Дивовижний процесор на вимирущій архітектурі POWER

Процесор Cell, розроблений разом з IBM та Toshiba, забезпечував PS3 унікальною multi-core архітектурою, яка тоді здавалася чимось неймовірним. Це дозволяло обробляти складну графіку та фізику, про які ПК могли лише помріяти.

Хоча його нетрадиційний «дизайн» створював труднощі для розробників ігор, згодом консоль запропонувала іконічні тайтли, такі як Uncharted, The Last of Us і God of War III, які повністю розкрили потенціал феноменального начиння PS3. Що ж тут такого дивовижного?

Cell BE включає один основний процесор Power Processing Element (PPE) на 3.2 ГГц і вісім допоміжних процесорів — Synergistic Processing Elements. SPE працюють автономно, обробляючи специфічні завдання, такі як фізичні ефекти або обробка графіки, що робить консоль ефективною для паралельної обробки.

Така архітектура була чимось дивним для фанатів відсталих на той час ПК, але це принесло лише суцільні переваги. Попри вимирання POWER на ринку десктопів ця архітектура занесла себе в історію саме завдяки PlayStation 3. Однозначно, тоді це був найкращий процесор, з яким не могли зрівнятися жодні флагмани Intel чи AMD.

PS3 дозволяє виконувати кілька процесів одночасно завдяки своїй архітектурі, орієнтованій на розподіл обчислювальних завдань. Це забезпечило високу продуктивність в ААА забавках, складних фізичних симуляціях і реалістичній анімації, що було важко досягти для ЦП попередніх поколінь консолей​.

Це розв’язало руки талановитим розробникам та подарувало неймовірно якісні механіки, реалістичну фізику тощо. Варто згадати GTA IV, яка вийшла у 2008 році – тоді це був справжній прорив і поки власники крутих ПК бавилися в 10-20 FPS з шаленими фрізами по пів секунди, власник PS3 мав стабільний відеоряд.

SPE елементи можуть обробляти завдання незалежно один від одного, що дозволяє геймдевелоперам розподіляти навантаження між потоками. Це знижувало завантаженість головного PPE і забезпечувало стабільну роботу в іграх. Наприклад, один SPE міг займатися фізичними обчисленнями, а інший — обробкою звуку тощо.

Саме PS3 заклала основи паралельної обробки даних і здатна відтворювати відеоігри, які на ігрових ПК 2006-2009 років добряче підтуплюють. Саме ця консоль зрушила прогрес, показала правильний напрямок розвитку і змусила розробників комп’ютерного апаратного забезпечення рухатися вперед, розробляти багатоядерні ЦП, а розробників ПЗ писати код для утилізації багатьох потоків.

З іншого боку незвична структура Cell BE зробила розробку для PS3 складнішою (вищий поріг входження) порівняно з попередніми консолями. Геймдевелоперам доводилося адаптувати код для роботи з паралельною обробкою, що вимагало додаткових витрат і навчання персоналу. Це стало причиною того, що деякі ранні ігри на PS3 не змогли повністю реалізувати можливості Cell BE​ (так, на консолях теж бувають неоптимізовані ігри).

Графічний прискорювач та оптимізація

У PlayStation 3 використовувався графічний процесор RSX (Reality Synthesizer), який був спеціально розроблений для консолі компанією NVIDIA у співпраці з Sony. Чип побудований на основі графічних архітектур NVIDIA, мав низку особливостей, що виділяли його на тлі інших графічних процесорів того часу.

RSX базувався на архітектурі, подібній до GeForce 7800, але був адаптований під специфічні потреби PS3. Він отримав тактову частоту 550 МГц і 256 МБ відеопам’яті типу GDDR3 із пропускною здатністю 22.4 ГБ/с. Головною відмінністю є оптимізація, адже там, де десктопна GeForce 7800 видавала слайд-шоу, в PS3 ігри «літали».

Чому так? RSX взаємодіяв із процесором Cell у PS3, завдяки чому завдання обробки графіки могли частково перекладатися на ядра SPE процесора Cell, що допомагало у розв’язуванні обчислювальних задач, як-от обробка фізики та анімаційних ефектів​.

Звідси й з’явилися анекдоти про погану оптимізацію відеоігор на ПК. Ідеальний симбіоз компонентів PS3 дозволив використовувати їх на повну, а в аналогічному комп’ютері буде «bottleneck». До речі, деякі ігри для ПК, як Mortal Kombat, дають можливість в налаштуваннях перекладати навантаження з GPU на CPU при обробці частинок, але це величезна рідкість.

Фрізи, погане зображення та 20 FPS на PC:

Завдяки потужним шейдерам та текстурним блокам, RSX забезпечував високоякісне освітлення, тіні та текстури, що дозволяло досягти рівня графіки, близького до сучасних стандартів HD, які були новими для того часу. Звісно, у 2024 році якість картинки посередня, але все ще непогана, особливо, якщо грати на телевізорі за 2-3 метри з дивану.

Плавний геймплей, чудова картинка на PS3:

GPU підтримував роздільну здатність на вивід до 1080p, що було важливим не лише для забавок (небагато ігор працювати в такій роздільності), а й для перегляду фільмів. Завдяки інтеграції із Cell, RSX також міг використовувати до 256 МБ оперативної пам’яті системи PS3 (XDR RAM) як додатковий буфер, що дозволяло розширювати можливості GPU у ААА іграх.​

RSX підтримував сучасні графічні стандарти того часу, такі як OpenGL ES і частково DirectX 9.0, що дозволяло реалізовувати складні графічні ефекти. Це сприяло появі на PS3 таких ігор, як Uncharted, God of War III та The Last of Us, які демонстрували дивовижний рівень деталізації та реалістичності.

Гра, що використала всі можливості PS3:

Під кінець життєвого циклу PS3 ігри виходили дуже красивими – не віриться, що начиння приставки здатне на таке, бо для ідентичного ігрового досвіду потрібен комп’ютер в рази продуктивніший і значно дорожчий.

«Синій промінь» і повелитель мультимедіа

Крім відеоігор PlayStation 3 пропонувала вражаючі мультимедійні можливості, які зробили її не тільки ігровою консоллю, але й домашнім розважальним центром. Як у випадку з PS2, нову приставку купляли ще й заради відтворення оптичних дисків.

Як перша консоль з вбудованим Blu-ray приводом, PS3 могла відтворювати фільми у форматі Blu-ray із підтримкою Full HD (1080p), що зробило її популярним вибором серед кінолюбителів. Таким не міг похвалитися Xbox 360, а власники топових ПК того часу добре, якщо мали DVD-привід з підтримкою RW, а не застарілий CD з 90-х.

PS3 також підтримувала відтворення DVD-дисків, завдяки чому користувачі могли насолоджуватися своєю класичною колекцією DVD-фільмів та музики. Консоль також пропонувала функцію масштабування (все нове це добре забуте старе), яка покращувала якість зображення стандартних DVD.

Крім цього Sony PS3 могла відтворювати звичайні аудіо CD, які були обов’язковим атрибутом кожного водія авто 2000-х, а також підтримувала популярні цифрові формати аудіо, як-от MP3, AAC та WMA.

Користувачі могли зберігати музику на жорсткому диску консолі або програвати файли з USB-накопичувача чи зовнішнього жорсткого диска, перетворюючи PS3 на повноцінний музичний центр. Власники могли також розширити внутрішню пам’ять, замінивши HDD на більший. PS3 дозволяла переглядати файли мережевих джерел, зокрема серверів DLNA!

Користувачі мали змогу переглядати фотографії у вигляді слайд-шоу з різними візуальними ефектами та налаштуваннями, а також збільшувати зображення та організовувати їх у фотоальбоми.

Приставка підтримувала безліч відеоформатів, включаючи MP4, AVI, MPEG, DivX і Xvid, що дозволяло відтворювати великі відео з надвисоким бітрейдом з HDD або Blu-ray. Пізніші оновлення програмного забезпечення додали підтримку Netflix, YouTube, Hulu та Amazon Prime Video, дозволяючи PS3 транслювати відеоконтент з Інтернету, що розширювало її можливості як мультимедійного центру.

На цьому можливості найкращого домашнього комп’ютера (та ні, не ті, що в ATX корпусах) не закінчувалися: PS3 мала вбудований веб-браузер, що підтримував HTML, JavaScript і Flash, дозволяючи переглядати веб-сайти, дивитися відео та слухати музику онлайн. Хоча браузер не підтримував усі сучасні стандарти та був дещо обмеженим, він усе одно був корисним для перегляду контенту з Інтернету.

Завдяки функції Remote Play, власники PS3 могли транслювати зображення на PlayStation Portable (PSP) та пізніше PlayStation Vita. Це дозволяло отримати доступ до музики, відео та деяких ігор на PS3 з портативних пристроїв через локальну мережу або Інтернет. Ця технологія актуальна і сьогодні з PlayStation Portal для PS5.

На додачу ще й маємо безпровідний геймпад для зручного керування, не встаючи з дивану. Ці мультимедійні можливості та рівень їх реалізації були просто недосяжними для будь-яких ПК 2006, 2009, 2012 чи 2014 років випуску. Такої зручності та комфорту під час роботи з мультимедіа не давав жоден інший пристрій.

Версії PlayStation 3

Протягом життєвого циклу PS3 Sony випустила три основні версії консолі: Original (Fat), Slim та Super Slim. Оригінальна версія консолі включала жорсткий диск на 60 ГБ, а також підтримувала зворотну сумісність з іграми PlayStation 2, хоча ця функція була пізніше вилучена, що стало неабияким розчаруванням.

Модель Slim вийшла аж через три роки, мала компактніший дизайн і нижче енергоспоживання. Остання версія Super Slim, випущена у 2012 році, стала ще легшою, мала накопичувач об’ємом до 500 ГБ і новий привід. ​Навіть через шість років після релізу це була дуже актуальна приставка, яку обирали люди попри наявність ігрових ПК.

PS3 Fat (оригінальна модель)

  • Випуск: 2006 рік.
  • Ємність HDD: 20 ГБ, 40 ГБ, 60 ГБ, 80 ГБ та пізніше 160 ГБ.

Перші моделі PS3 мали великий розмір (відносно попередників), характерний вигнутий дизайн і підтримували зворотну сумісність з іграми для PS2. Однак зворотна сумісність була обмежена лише деякими моделями, зокрема 20 ГБ і 60 ГБ, які мали додаткові чипи для сумісності з PS2. Пізніші моделі Fat з 40 ГБ та 80 ГБ випускалися без підтримки ігор для PS2 для здешевлення виробництва.

PS3 Slim

  • Випуск: Вересень 2009 року.
  • Ємність HDD: 120 ГБ, 160 ГБ, 250 ГБ і 320 ГБ.

Модель Slim була на 33% менша та на 36% легша за оригінальну. Вона мала нижче енергоспоживання і не підтримувала зворотну сумісність із PS2. Ця версія також мала приємніший дизайн і матове покриття, що менше відбитки пальців, але на цьому переваги закінчувалися.

PS3 Super Slim

  • Випуск: Вересень 2012 року.
  • Ємність HDD: 250 ГБ і 500 ГБ, а також модель з 12 ГБ флешпам’яті (на ринку Європи).

Super Slim була ще компактнішою і легшою, ніж Slim, мала новий дизайн з ковзною кришкою для дисковода та глянсовим покриттям. Ця версія PS3 була оптимізована для зниження собівартості, зберігаючи при цьому ті самі технічні характеристики, що й Slim. Попри шестирічний вік її розбирали як гарячі пиріжки.

Існували також спеціальні видання PS3, випущені в партнерстві з певними іграми, як-от Final Fantasy XIII, Metal Gear Solid 4, God of War III та Gran Turismo 5. Такі консолі часто мали унікальний дизайн корпусу та були випущені обмеженими тиражами. З тих часів й зародилася мода на комплекти «гра + консоль», а також тематичний вигляд корпусів.

Черги, наче за Apple

Коли ми чуємо в новинах про кілометрові черги за електронікою, то відразу спадає на думку Apple iPhone (найпопулярніший у світі смартфон 17 років поспіль), але насправді ще до появи яблучного телефона люди розбивали палатки на ніч і бронювали місце в черзі заради ігрової приставки Sony.

Запуск PlayStation 3 у 2006 році викликав неймовірний ажіотаж і вже за кілька днів до виходу консолі фанати стояли в довжелезних чергах, попри високі ціни: $499 за 20 ГБ версію та $599 за 60 ГБ, що було дуже дорого на той час. З врахуванням інфляції це наче PS5 Pro у 2024  році.

Але навіть висока ціна не стримала покупців — у Сполучених Штатах покупці займали черги ще з вечора, інколи навіть траплялися суперечки та бійки через обмежену кількість консолей, доступних для покупки. У Японії запуск PS3 також привернув багато уваги, хоча значну частину черг зайняли перекупники, які планували перепродати консоль з прибутком​.

В Європі Sony навіть влаштувала спеціальні акції, щоб стимулювати інтерес, наприклад, покупці PS3 в магазині Virgin Megastore у Лондоні отримували безплатний 46-дюймовий телевізор HD. Проте європейська реакція була значно стриманішою через високу ціну консолі (599 євро), і ажіотаж був меншим, ніж у США чи Японії​.

Про Україну й говорити не варто – у 2006-2007 році лише обрані українці могли отримати PS3. Тоді в кращому випадку вітчизняний геймер міг мати PS2, Sega чи Nintendo 16-bit, в гіршому — підробку Dendy 8-bit чи сімейний домашній комп’ютер за шалені гроші на Intel Pentium IV. Пройде ще пів десятиліття коли ПК нарешті зможуть змагатися з PS3, й то боротьбу вони програвали, про що свідчили продажі консолі через багато років після релізу.

Загалом, ажіотаж і дефіцит PS3 спонукали перекупників масово скуповувати консолі та перепродавати їх на онлайн-аукціонах за завищеними цінами (тактика працює й до сьогодні), особливо в перші дні після запуску. Однак із часом, коли PS3 став більш доступним продуктом і виробництво збільшилось, попит нормалізувався, а Sony зробила пристрій доступнішим за допомогою випуску нових моделей і зниження цін​.

Компанія Sony продавала PS3 в збиток, бо собівартість компонентів була вища від офіційної вартості, але знала, що відіб’є ціну на комісійних з відеоігор та онлайн сервісах. Тактика спрацювала, бо за 500 доларів тоді не існувало кращого комп’ютера ще багато років потому. Що там, навіть за 1500-2000$ (процесор Intel Core 2 Quad 1000$ на релізі) тодішні ПК були слабкими на фоні PlayStation 3, які фізично не могли відтворити забавки рівня The Last of Us чи GTA V з таким рівнем плавності, стабільності та реалістичною фізикою.

Естетика комп’ютерів, зібраних власноруч, та дизайн PS3:

На додачу маємо ще й кращі мультимедійні можливості, низьке енергоспоживання та якісні безпровідні геймпади. Не дивно, що успіх PS3 був неминучим, закономірним та заслуженим. З іншого боку, хоч ПК зовсім не були конкурентами PlayStation 3, то чималу частину аудиторії все ж забрав Microsoft Xbox 360, а «казуалів» переманила до себе Nintendo Wii.

Висновки

Sony PlayStation 3 стала знаковою консоллю в історії відеоігор, завдяки своїм потужним технічним характеристикам, відмінній мультимедійності та інноваціям у процесорній архітектурі, яка стала піком еволюції ЦП POWER. Ідея паралельних обчислень спрацювала і це дозволило повною мірою реалізувати можливості продуктивного процесора.

Попри високу стартову ціну, запуск PS3 викликав величезний інтерес і ажіотаж, особливо в США та Японії. Перші версії були миттєво розпродані, що призвело до черг і навіть конфліктів серед покупців. Деякі фанати чекали кілька днів у чергах, щоб стати одними з перших власників нової консолі, а перекупники намагалися отримати максимальний прибуток, перепродуючи PS3 за завищеними цінами на аукціонах​

Не суто ігровий, а максимально зручний комп’ютер для всіх: використання Blu-ray і широкі мультимедійні можливості перетворили консоль на універсальний розважальний пристрій, який використовувався не лише для ігор, але й для перегляду фільмів, музики та перегляду фотографій, що зміцнило її позицію на ринку консолей.

Якщо в сучасних реаліях ігровий комп’ютер складає непогану конкуренцію ігровим консолям, то покупка ПК для забавок в епоху PS3 була повним безумством і незнанням всіх можливостей консолі. Не дивно, що після PlayStation 3 на ПК вже більше не роблять ААА ігри, зовсім, а лише портують їх після первинної розробки на ігрові консолі.

Sony PlayStation 3 була кращою за всіма параметрами (в тому числі мультимедіа) і втоптувала в землю найпотужніші флагманські рішення з Intel Core 2 Duo, 2 Quad та AMD Phenom X2, X3, X4, які не мали гарної програмної підтримки (ігри використовували одно ядро), швидко застарівали та коштували неадекватно дорого.

Однозначно, технологічно Sony PlayStation є найкращою ігровою приставкою за всі часи існування індустрії, хоча й за популярністю вона не зуміла перевершити попередника. PS3 стала символом технологічного прогресу та великих амбіцій Sony у сфері ігрової індустрії. Це був складний, але успішний шлях розробки складного пристрою, який закінчився понад 87 мільйонами проданих одиниць, світовою славою та черговою перемогою над ПК.

Рекомендуємо ознайомитися з нашими матеріалами про інші консолі Sony:

  • Історія Sony PlayStation 1: як CD-диск переміг Nintendo та змінив світову індустрію відеоігор
  • Історія Sony PlayStation 2: найпопулярніша у світі ігрова консоль, що встановила нові стандарти відеоігор
Теги за темою
Sony
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
ГУР нанесло ракетную атаку по скоплению врага на ТОТ
TSN
2024-11-21T19:21:23Z
Мобилизацию ждут важные изменения: когда не придется идти в ТЦК
Знай
2024-11-22T03:30:17Z
в Киевской области объявили воздушную тревогу "шахеды" долетели до столичного региона
ZN UA
2024-11-22T03:26:53Z
Солдаты все чаще попадают в окружение: кто должен понести наказание
Comments UA
2024-11-21T20:09:57Z
Последствия массированной атаки оккупантов на Одессу: множество разрушений
Comments UA
2024-11-08T07:39:47Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
После Днепра РФ может готовить удар по Верховной Раде: нардепы отменили заседание
Фокус
2024-11-21T22:48:41Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Глава Пентагона сообщил украинскому коллеге об изменении возможностей использования оружия США — Reuters
TSN
2024-11-22T03:33:19Z
Трамп выбрал Пэм Бонди на генпрокурора США
Корреспондент
2024-11-22T03:27:11Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Новый масштаб. Удар РФ межконтинентальной ракетой
Корреспондент
2024-11-21T22:30:11Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
"Не замечаете?": Александру Зарицкую из "Kazka" заподозрили в беременности
Знай
2024-11-21T20:54:52Z
Человек-паук и Веном могут встретиться в «Человеке-пауке 4»
GameMag
2024-11-21T19:48:59Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Трудная зима: как подготовиться к блекауту
ZN UA
2024-11-22T03:34:09Z
Как часто можно сушить волосы феном, чтобы не повредить их
Comments UA
2024-11-22T03:27:21Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Ученые доказали, что одиночество приводит к деменции: как избежать опасного состояния
Знай
2024-11-18T11:51:03Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
АЗС снова повысили цены на бензин и автогаз: дизель подешевел
Хвиля
2024-11-22T03:03:50Z
Налог на недвижимость: кто должен платить в 2025 году
ZN UA
2024-11-22T03:00:37Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Знаменитый футболист признался, что хотел бы получить "Золотой мяч" 2020 года
ZN UA
2024-11-21T23:33:56Z
Украинские волейболисты не вернулись домой после игр в Бельгии, — СМИ
Фокус
2024-11-21T17:51:02Z
После еврокубкового матча в Украину не вернулись волейболисты
Comments UA
2024-11-21T16:10:36Z
Михайлюк назвал фаворитов на победу в НБА
Корреспондент
2024-11-21T16:07:54Z
Украинская Премьер-лига: результаты всех матчей 14-го тура, видео голов
ZN UA
2024-11-21T14:02:52Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Почему нельзя давать воду 22 ноября и зачем закапывать яйца: приметы, запреты и обряды защиты на Прокопия
Знай
2024-11-22T03:03:25Z
Четко и категорично: как научиться вежливо отказывать
Comments UA
2024-11-22T01:33:12Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Принцесса Анна наградила Камиллу ученой степенью: в каких науках преуспела королева и как прошло награждение
Marie Claire
2024-11-22T03:00:27Z
Военный эксперт оценил новые виды вооружений украинского ВПК
Хвиля
2024-11-22T02:09:59Z
8 ноября: церковный праздник сегодня, что считается грехом в этот день
UAToday
2024-11-08T05:03:55Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
В Польше столкнулись два товарных поезда
Корреспондент
2024-11-22T02:51:56Z
Экспредседателю Хмельницкой МСЭК снизили залог на 200 млн грн
Корреспондент
2024-11-21T23:18:21Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Мужчина избил ТЦКшника по дороге в ВЛК и скрылся: его объявили в розыск
Политека
2024-11-21T19:27:08Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
Никто не услышит вас в VR: Представлен сюжетный трейлер игры Alien: Rogue Incursion
GameMag
2024-11-22T01:25:22Z
Фиолетовый — не наш выбор: The Rogue Prince of Persia получила новый сюжетный акт
GameMag
2024-11-22T01:13:52Z
Ubisoft переделала стелс в Star Wars Outlaws 1.4, но не смогла заинтересовать игроков в Steam
GameMag
2024-11-22T01:01:07Z
Black Myth: Wukong — игра года: Объявлены победители Golden Joystick Awards 2024
GameMag
2024-11-22T00:48:06Z
Avowed будет работать «как минимум» при 30 FPS на Xbox Series X
GameMag
2024-11-21T22:13:22Z
CD Projekt RED не планирует выпускать патч для Cyberpunk 2077 на PlayStation 5 Pro — названа причина
GameMag
2024-11-21T21:48:34Z
Под юбку не заглядывать: Кроссовер Stellar Blade с NieR: Automata добавил в игру забавную деталь
GameMag
2024-11-21T20:36:11Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Увеличат запас хода до 1000 км: Honda готовит инновационные батареи для электрокаров
Фокус
2024-11-21T17:57:23Z
Новые машины, трассы с "Софией" и коллекция Ferrari: Gran Turismo 7 от Sony получила ноябрьское обновление
GameMag
2024-11-21T13:58:37Z
Гость из 60-х: обнаружен редкий 58-летний спорткар Chevrolet в новом состоянии
Фокус
2024-11-21T13:45:35Z
Премиальный французский электромобиль с запасом хода 750 км показали до премьеры
Фокус
2024-11-21T12:06:21Z
Старый 88-летний мотоцикл продают по цене нового Ferrari
Фокус
2024-11-21T10:06:53Z
Культовый американский спорткар 70-х за $500000 простоял более 40 лет на складе
Фокус
2024-11-21T07:45:35Z
Не генератор, а электромобиль: как lifecell собирается решать проблемы во время длительных обесточений
Знай
2024-11-21T04:51:56Z
Нулевая толерантность к нарушителям: в новых ПДД для водителей авто и скутеров штрафы увеличены в разы
Новости Украины
2024-11-20T20:21:40Z