Про це у коментарі Укрінформу сказав провідний експерт «Атлантичної ради», колишній координатор політики санкцій Держдепартаменту США Деніел Фрід.
«Я сумніваюся, що вони зроблять це», - зауважив експерт у відповідь на запитання, чи зможуть Китай і Росія разом з іншими країнами формату БРІКС створити свою фінансову систему, незалежну від долара і євро.
«Якщо подивитися на цифри, то обсяги міжнародного використання долара та євро залишилися незмінними або навіть зросли», - продовжив Фрід.
У цьому зв’язку він послався на аналізи інших фінансових аналітиків, які сходяться на думці, що попри всі розмови про «валюту БРІКС» або альтернативу долару чи євро, насправді тенденції спрямовані в протилежному напрямку.
За словами Фріда, щоб інша міжнародна валюта могла кинути виклик долару, вона має бути забезпечена базовими передумовами – ліквідністю, верховенством права та надійною банківською системою.
«Ні китайці, ні росіяни не дозволяють своїй фінансовій системі інтегруватися із Заходом. У росіян рубль більше не є конвертованою валютою. Він стає схожим на радянський рубль», - зазначив експерт.
Тож, за його словами, всі, хто має здоровий глузд, у таких умовах не ставитимуться до рубля як до міжнародної валюти.
На юань, валюту Китаю, діють менші обмеження, однак самі китайські банки не є ліквідними.
«Тому розмови про «валюту БРІКС» є щонайменше передчасними»,- зазначив Фрід.
Як повідомляв Укрінформ, минулого тижня в російській Казані відбувся 16-й саміт БРІКС– зустріч лідерів країн Глобального Півдня, які прагнуть більшого впливу на світові справи. Серед ідей кремлівського очільника, запропонованих напередодні саміту, лунали наміри створити альтернативу системі SWIFT, основній міжнародній мережі обміну платіжними повідомленнями. Однак ця ініціатива провалилася під час саміту, і це означає, що долар США залишатиметься основною валютою розрахунків у торгівлі між учасниками самої групи, а проблеми Росії лише зростатимуть.