Правоохоронці викрили розкрадання держкоштів під час робіт з біологічної очистки стічних вод. За даними слідства, представники товариства, уклавши договір із територіальною громадою, використовували своє службове становище, з метою заволодіння бюджетними коштами за надання послуг, роботи за якими фактично виконані не були.
В ході досудового розслідування встановлено, що директор підприємства, 62-річний житель м. Бердичева, разом з 56-річним начальником лабораторії не проводили якісне очищення зворотних (стічних) вод на очисних спорудах товариства. Надалі вони свідомо вносили до актів виконаних робіт недостовірні дані про хімічний склад та об’єм зворотних вод, які скидались до місцевої річки. Таким чином приховували реальний рівень забруднення водних ресурсів.
Таке порушення правил охорони вод призвело до тяжких наслідків, довкіллю було завдано збитків на майже 4 мільйона гривень.
Кошти громади, в сумі майже 2,4 млн. гривень, що не використовувались для проведення якісних робіт, могли легалізуватися через фіктивні операції з іншими суб’єктами господарювання. Тож всі обставини з’ясовують слідчі слідчого управління ГУНП Житомирщини.
Наразі фігурантам оголошено про підозри за ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України (закінчений замах на заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, у особливо великому розмірі) та ч. 2 ст. 242 КК України (порушенні правил охорони вод (водних об’єктів), що спричинило забруднення поверхневих вод, створило небезпеку для довкілля та призвело до настання тяжких наслідків). Їм може загрожувати позбавлення волі на строк до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Процесуальне керівництво в досудовому розслідуванні здійснює Житомирська обласна прокуратура. Оперативний супровід – співробітники УСБУ області.
Відділ комунікації поліції Житомирської області
Tweet