Серед світових запасів золота Сполучені Штати та Німеччина впевнено займають провідні позиції. За даними звіту Всесвітньої золотої ради, запаси золота США становлять 8133,5 тонн, що робить цю країну найбільшим здобувачем золота у світі. На другому місці йде Німеччина, в якому на рахунку 3351,5 тонн. Ці значні резерви є лише показником економічної стабільності, а й вагомим фактором для підтримки фінансової незалежності та національної безпеки.
Очолюють рейтинг Сполучені штати із запасом 8 133,5 тонн, далі йде Німеччина – 3 351,5 тонн, МВФ – 2 814,0 тонн, Італія – 2 451,8 та Франція з запасами на рівні 2 436,9 тонн.
До першої 20 також увійшли рф, Китай, Швейцарія, Індія та Японія, Нідерланди, Туреччина, Європейський центральний банк, Тайвань, Польща, Португалія, Узбекистан, Саудівська Аравія, Велика Британія та Казахстан. Україну у цьому переліку помістили на 61 позиції із запасом золота у 27,4 тонни. Замикає перелік зі ста країн та фінансових установ Боснія та Герцеговина – 1,5 тонни.
Загалом світовий загальний об’єм золота оцінюється у 36 118,2 тонни, однак він включає не лише запаси тих ста країн та організацій, що увійшли до жовтневого звіту, а й ті записи, що належать країнам, які не увійшли до першої сотні та тим, які не публікують інформацію про свої резерви.
Слід також додати, що попри те, що звіт оприлюднений у жовні, фактично він відображає інформацію за серпень цього року. Формується звіт на підставі міжнародної фінансової статистики МВФ та інших відповідних джерел. Також, як вже вказувалося, не всі країни публікують інформацію про свої золоті резерви.
Контрабанда золота з Африки стрімко зросла за останнє десятиліття, при цьому велика частина незаконного вивезеного дорогоцінного металу експортується до ОАЕ.